Ankara Vize Merkezi

Ankara Vize Başvurusu

Kesintisiz şekilde devam eden Ankara vize merkezi ofisimizde; Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar ve Yenimahalle dahil olmak üzere tüm vize işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ankara vize ofisimize; 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 numaralı telefon numaralarımızdan ve [email protected] e-posta adresimizden ulaşabilirsiniz.

Vize Başvurusunda Evlilik Cüzdanı

Ankara vize başvurusu nasıl yapılır; yurtdışı seyahati yapacak Türk vatandaşları, vize başvurusunda bulunur ve bu evrakların içinde evlilik cüzdanı da bulunur.

Evlilik tescili için gerekli başvuru belgeleri

  • Evlilik kayıt formu
  • Evlilik tescil dilekçesi
  • Aile cüzdanı
  • Tarafların kimlik belgeleri

Evlilik tescili için belge hazırlarken dikkat edilecekler

Evlilik tescili için gerekli belgeler hazırlanırken; aile cüzdanında son 6 ayda çekilen 6 tane vesikalık resim ve evlilik cüzdanı bedeli gerekir. Kadın; eşinin soyadıyla birlikte kendi soyadını da kullanması durumunda, önceki soyadını taşıyacağına dair dilekçe verilmelidir.

Evlilik tescili; evlilik tarihinin takip ettiği 30 gün içinde yapılmalıdır. Bu sürede yapılmayan bildirimlerde, idari para cezası vardır. Ankara vize merkezimize gelerek, vize işlemlerinde gerekli olan tüm belgeleri tamamlayabilir, evrakların eksiksiz olarak tamamlanarak, başvuru sürecinin tamamlanması sağlanır.

Ankara Vize Merkezi
Ankara Vize Merkezi

Vize İstemeyen Ülkelere Nasıl Gidilir?

Ankara vize ofisimiz aracılığıyla, yurtdışı seyahatleriniz için gerekli olan tüm vize işlem sürecinizi rahatlıkla başlatabilirsiniz. Ancak vizesiz gidilen ülkeler de bulunur ve ofisimiz aracılığıyla, bu ülkelere nasıl gidileceği hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bazı ülkeler; Türk vatandaşlarından vize talep etmez ve bu ülkelere uçak bileti, nüfus cüzdanı ve pasaportunuz ile giriş yapabilirsiniz. Gürcistan, Ukrayna Kıbrıs gibi ülkeler, pasaportsuz gidilebilecek yerlerdir.

Maldivler, Nepal, Dominik Cumhuriyeti, Azerbaycan gibi ülkeler, sınır kapısında belli işlem ücretleri ödenmesi karşılığında, vizesiz giriş işlemi uygular. Meksika, Senegal, Fildişi Sahili gibi yerler için, online vize sistemi bulunur.

Vizesiz gidilebilecek Avrupa ülkeleri arasında; Arnavutluk, Sırbistan, Karadağ, Moldova, Makedonya, Beyaz Rusya, Kosova, Andorra, Gürcistan gibi ülkeler bulunurken; vizesiz gidilecek okyanus ülkeleri arasında Cook Adaları, Fiji, Samoa, Vanuatu, Niue, Palau, Fiji gibi ülkeler bulunur.

Aynı zamanda vizesiz yurtdışı turlarına katılarak, seyahatlerinizi daha sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ankara vize merkezi aracılığıyla gerçekleştireceğiniz tüm vize işlemleri, kısa sürede ve belirlenen koşullara uygun olarak gerçekleştirilir.

Ankara Vize Merkezi-Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Ankara vize merkezi ofisi aracılığıyla gerçekleştirilen vize işlemlerinizde belli bir ücret alınır. Bunun yanında vize başvuru ücretleri, ülkeden ülkeye değişkenlik gösterir. Bazı ülkeler için ücret söz konusu olurken, bazı ülkelerde vize işlemleri için ücret alınmaz.

Vize başvurusu işlemlerinde ödenecek ücret, Başkonsolosluk adına gerçekleştirilir. Nakit olarak ödeme söz konusu değildir. Başkonsolosluk hesabına havale yöntemiyle ücretler ödenir.

Bazı ülkelerde vize ücretleri, başvuru yapılmadan önce ülke konsolosluklarının belirlemiş olduğu banka hesabına TL ya da döviz birimi olarak ödenir.

2021 yılı dönemine ait vize ücretleri;

  • Tek giriş vizeleri için 758.90 TL
  • Çok giriş vizeleri için 2bin 542.20 TL

Türkiye transit vizeleri için;

  • Tek transit vizeler için 758.90 TL
  • Çift transit vizeler için 1.522.70 TL
  • Yabancıların münferit pasaportlarına verilen dönüş vizeleri için 1.268.50 TL ücret ödenir.

Tüm bu tutarlar, Türk resmi makamları tarafından verilen rakamlar baz alınarak hazırlanırken, harç ücretlerinde olabilecek değişiklikler için başvuru yapacağınız konsolosluk ya da büyükelçiliklerden öğrenebilirsiniz. Ankara vize temsilciliğimize ulaşarak, vize başvuru sürecini başlatabilir ve işlemlerinizin hızlı ve uygun şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Vize Çıktımı Nasıl Öğrenebilirim?

Ankara vize başvurusu yapan kişiler, vizenin çıkıp çıkmadığını rahatlıkla öğrenebilir. Bunun için online başvuru üzerinden T.C. kimlik numaranızı adınız ve soyadınızı yazarak sorgulama yapabilirsiniz.

Vize onay süreleri, ülkeden ülkeye değişkenlik gösterdiği gibi, Başkonsolosluk ya da elçiliklerin yoğun iş programına göre uzayabilir. Bunun yanında gerekli durumlarda, Başkonsolosluk tarafından, başvuru sahibinden ek belgeler isteme hakkı bulunur. Bu yüzden vizenin onaylanma süresi de uzayabilir.

Ankara vize merkezi ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirilen vize başvuru sürecinin takip edilmesi oldukça kolaydır. Vize merkezimizin ana sayfası üzerinden pasaport numarası ve barkod numarası ile vize sorgulaması yapabilirsiniz.

Almanya Oturma İzni ile Aile Birleşimi vizesi hakkında>>> vizerandevu.com/almanya-oturma-izni-aile-birlesimi/ sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Ankara Vize Merkezi Video;

AnkaraAkyurt Vize BaşvurusuAltındağ Vize BaşvurusuAnkara Vize BaşvurusuAyaş Vize BaşvurusuBalâ Vize BaşvurusuBeypazarı Vize BaşvurusuÇamlıdere Vize BaşvurusuÇankaya Vize BaşvurusuÇubuk Vize BaşvurusuElmadağ Vize BaşvurusuEtimesgut Vize BaşvurusuEvren Vize BaşvurusuGölbaşı Vize BaşvurusuGüdül Vize BaşvurusuHaymana Vize BaşvurusuKahramankazan Vize BaşvurusuKalecik Vize BaşvurusuKeçiören Vize BaşvurusuKızılcahamam Vize BaşvurusuMamak Vize BaşvurusuNallıhan Vize BaşvurusuPolatlı Vize BaşvurusuPursaklar Vize BaşvurusuŞereflikoçhisar Vize BaşvurusuSincan Vize BaşvurusuYenimahalle Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×