Samsun Vize Merkezi

Samsun Vize Başvurusu

Samsun Vize Merkezi üzerinden hemen başvuru yapabilirsiniz. Bu konuda bilgi alabilmek ve bize ulaşabilmek için [email protected] mail adresimizi kullanmanız mümkündür. Telefon numaralarımız ise 0532 176 62 46 – 0850 228 43 şeklindedir. Başvuru işlemlerinizi ofisimize; Samsun Merkez, 19 Mayıs, Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Bafra, Canik, Çarşamba, Havza, İlkadım, Kavak, Ladik, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme, Vezirköprü, Yakakent ilçelerinden gerçekleştirmeniz mümkündür.

Sakarya Vize Merkezi

Samsunda nereleri gezelim?

 • Geyikkoşan Sahili
 • Samsun Atatürk Evi
 • Akalan Şelaleleri
 • Samsun Büyük Camii
 • Hamamayağı Kaplıcasına gidilebilir. Samsun’da Atakum gezilebilir. Atakum sahilinde yürüyüş yapılabilir.

Samsun ilinin neleri meşhurdur?

Meşhur Bafra Pidesi, Terme Pidesi, Baklalı Sarma, Kaz Tiridi, Büryan meşhur yanlarıdır.

Samsunda pazar gunu ne yapilir?

Samsun’da Pazar günü sahilde yürüyüş yapılabilir. Sahil kenarında ormanlık alanlarda piknik yapılabilir.

Vize Başvurusu Belgeleri

Vize Nedir: Samsun vize merkezi başvurusu ile alabileceğiniz bu belge izin olarak tanımlanır. Pasaportu olan ve yurtdışına çıkmak isteyen kişiler, ilgili ülkenin vize uygulamasını koyması durumunda bunun sahibi olabilmek için belli evrakları toplaması ve sunması gerekmektedir. Aynı zamanda ücret ödemek de şarttır. Belgeler ise şöyledir;
 • Pasaport olmak zorundadır. Bunun yanı sıra eğer eski olarak tanımlanmış ve artık kullanımı söz konusu olmayan pasaportlar varsa bunların da yer alması gerekiyor. Geçerlilik süresinin en az 6 ay olduğunu unutmamak lazım.
 • Vize talep ve vize başvuru formu olarak bilinen iki farklı belgenin doldurulması gerekmektedir.
 • Samsun vize merkezi işlemleri için aynı zamanda biyometrik fotoğraf çekilmelisiniz. Boyutlarının 35×45 olması şarttır. Adedi ise 2 olarak belirtilmiştir.
 • Bunun yanı sıra uçak bileti ve rezervasyon belgesini sunmanız lazım.
 • Seyahat sürelerinin bir gün öncesinden başlayan ve bir gün sonrasına kadar devam eden sağlık sigortası şarttır.
 • Meslek evrakları unutulmamalıdır. Öğrenciler ise bu durumu alacakları bir öğrenci belgesiyle kanıtlamak zorundadırlar.
 • Taşınmaz mülklerin kaydı gösterilmelidir. Bunlar her ne kadar zorunlu olmasa da bulunması halinde süreç daha kolay bir hale gelecektir.
 • Nüfus kayıt örneği, banka hesap dökümü vize alımı sırasında talep edilen belgelerin içinde bulunur.
Samsun Vize Merkezi
Samsun Vize Merkezi

Schengen Vizesi Nasıl Uzatabilirim?

Samsun vize merkezi ofisi üzerinden Schengen ülkelerine gidebilmek için vize almak çok zor değildir. Burada önemli olan nokta ise istenilen tüm evrakların hiçbir eksik olmadan tamamlanması ve sunulmasıdır. Aracı kurumun tercih edilmesi kesinlikle başvuru yapacaklar için avantaj demektir. En çok merak edilen konuların başında ise Schengen vizesinin süresinin uzatılması gelmektedir. Alınmış olan kararlara ve gerçekleştirilmiş uygulamalara baktığımı zaman böyle bir durumun söz konusu olmadığını hemen ifade etmek gerekmektedir.

ABD vizesiyle beraber prosedürleri nispeten biraz daha ağır olan bu vize türünü uzatamazsınız. Burada yapılacak olan en mantıklı şey ise uzun süreli bir vize almaktır. Genel olarak birçok kişi tatil yapmak, seyahat etmek, fuara katılmak için bu tip bir izne sahip olmak istemektedir. Burada sınırlı sayıda gün söz konusudur. İlgili zamanın geçirilmesi durumunda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. O yüzden başvuru aşamasında uzun süreli olan bir vize için belge toplamak ve talebi de bu yönde oluşturmak çok mantıklıdır. Samsun vize süreci bu şekilde tamamlanır.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Samsun vize başvurusu nasıl yapılır: Samsun vize merkezi başvurusu çok kolaydır. Hatta bunun için şehir değiştirmenize ya da ilgili konsolosluğun yer aldığı kente hiçbir şekilde gitmenize gerek yoktur. Telefon ve email ile yapılacak olan bilgi alma işleminden sonra ülkeye göre talep edilmiş olan tüm evrak listesi size yollanır. Bunların tümünün sorunsuz, eksiksiz bir biçimde tamamlanması gerekiyor. Özellikle yabancı dilde istenilen belgeler konusunda tercüme işlemlerini gerçekleştirmek önem arz eder.

Bunun sonrasında artık hiçbir belge eksik kalmayacak şekilde dosya hazırlandıysa bunları aracı kuruma yollamanız lazım. Adresimiz açık bir biçimde belirtilmiştir. Hızlı ve güvenli kargo seçenekleri üzerinden bu işlemi hemen tamamlayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra dileyen kişiler kendi başlarına da rahatlıkla hareket ederek Samsun vize işlemleri böylelikle sona erer. Aracı kurumun olmaması durumunda iznin elde edilmesinin çok daha zor olduğunu unutmamak lazım.

Vize Çıktığı Nasıl Anlaşılır?

Samsun vize merkezi başvurusu sonrasında bunun çıkıp çıkmadığını anlamak çok kolaydır. Aracı kurum üzerinden işlemler gerçekleştirildiği zaman size geri dönüş hemen yapılır. Zaten belgelerin tam olması durumunda hiçbir şekilde ret yemeyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Kendisi ve aracı bir şirket olmadan başvuruda bulunmuş olanlara ise konsolosluk olumlu ya da olumsuz olarak geri döner. Eğer ret durumu söz konusuysa buna dair tüm nedenler açık şekilde ifade edilir. Böylelikle yeni başvuruda bunları göz önünde bulundurabilirsiniz. Samsun vize merkezi süreci bunun sonrasında yeniden başlatılır.

Rusya vizesi için gerekenler >>> vizerandevu.com/rusya-vizesi-icin-gerekenler/ sayfamızda Rusya vizesi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Samsun Vize Merkezi Video;

SamsunAlaçam Vize BaşvurusuAsarcık Vize BaşvurusuAtakum Vize BaşvurusuAyvacık Vize BaşvurusuBafra Vize BaşvurusuCanik Vize BaşvurusuÇarşamba Vize BaşvurusuHavza Vize Başvurusuİlkadım Vize BaşvurusuKavak Vize BaşvurusuLadik Vize BaşvurusuOndokuzmayıs Vize BaşvurusuSalıpazarı Vize BaşvurusuSamsun Vize BaşvurusuTekkeköy Vize BaşvurusuTerme Vize BaşvurusuVezirköprü Vize BaşvurusuYakakent Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×