Canik Vize Başvurusu

Canik vize başvurusu sırasında seyahat nedenine göre vize türlerine değinilmesi önemli. Bunun gibi kalınacak gün sayısı da vize türlerine netlik kazandırır ve başvurular kolay hale gelir.

Uzun vadeli seyahatlere ilişkin oturum ile çalışma iznine yönelebilirsiniz. Ek olarak aile birleşimi için de Canik vize başvurusu aşamaları dikkate alınabilir. Her birine dair belgeleriniz ile müracaat etmeniz beklenir.

Söz konusu C tipi yani kısa süreli seyahatler olduğu zaman ise turistik vize öne çıkar. Canik vize başvurusu sırasında turistik kadar transit ile ticari vize seçeneklerine de değinilir.

Her bir vize türüne ilişkin ek belgelere ihtiyaç duyuluyor. Bu aşamada yanınızda olacak olan Vize Randevu sayesinde her bir belgeyi öğrenmeniz ve müracaat etmeniz kolay hale gelir.

Başvuru aşamasında sadece belgelere değinilmez. Bununla birlikte bazı ülkelerin vize prosedürleri arasında biyometri işlemleri de bulunur. Parmak izi taraması Konsolosluk ya da Büyükelçilik üzerinden ele alınır. Yetkili mercilere belgelerin teslim edilmesi adına da önceden randevu alınması istenir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×