Çarşamba Vize Başvurusu

Çarşamba vize başvurusu yetkili merkezler ya da Konsolosluk üzerinden ele alınır. Söz konusu Schengen olduğu zaman birden fazla yetkili merkeze değinilir ve randevularınız ile harekete geçmeniz beklenir.

Randevular belgelerin teslim edilmesi adına önem arz eder. Çarşamba vize başvurusu için ibraz edilmesi gereken evrakları da Vize Randevu ile görüşmeleriniz neticesinde öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Danışmanlık hizmetleri sadece belgelere ilişkin bilgi sahibi olmanızı sağlamaz. Bunun yanı sıra Çarşamba vize başvurusu için yetkili merkezlerden harç bedellerine kadar çoğu konuya netlik kazandırmak mümkün olacaktır.

Başvurularda öncelik pasaporta verilir ve şartlara uyulması istenir. Özellikle de pasaportların 10 yıldan eski olmaması ve de yıpranmaması gibi prosedürlere değinilir. Vizenin eklenmesi için de her bir pasaport içerisinde minimum 2 sayfanın boş olması dikkate alınır.

Pasaport kadar kimlik ile seyahat belgelerinde de şartlara uyulması gerekir. Her bir belgenin eksiksiz olarak ibrazına geçilmelidir. Bir de güncel tarihli olması halinde kabul edilir. Böylece birkaç iş gününde sonucu öğrenmeniz ve seyahate geçmeniz esas alınır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×