Atakum Vize Başvurusu

Atakum vize başvurusu sırasında paylaşılan pasaportların şartlara uygun olması önemli. Bunun için Vize Randevu tarafından danışmanlık hizmetlerine yer verilir ve hem vize hem de pasaport şartlarına değinmeniz esas alınır.

Öncelikle pasaportların yıpranmamış olması dikkate alınır. Bunun gibi Atakum vize başvurusu için paylaşılan pasaportun en az 2 sayfası boş ise vize eklenebilir. Son olarak 10 yıldan eski olmaması da dikkate alınan unsurlar arasında.

Seyahatin bittiği günden sonra geçerlilik tarihine de göz atılır. Atakum vize başvurusu için en az 3 veya 6 ay kadar geçerliliği bulunan pasaportlar üzerinden işlem görmek gerekir.

Pasaport gibi diğer evraklar için de belli başlı şartlara değinildiğini unutmamak gerekir. Her biri güncel tarihte çıkartılmış olan evraklar kabul edilir. Randevu aldığınız güne kadar hepsini hazırlamanız ve ibraz etmeniz beklenir.

İbraz edilecek belgeler birkaç iş günü içerisinde değerlendirmeye alınır. Çoğu zaman maksimum 15 ya da 21 iş gününe değinilir. Bu nedenle seyahatlerinizden en az 30 gün öncesinde başvuruya geçmeniz uygun görülür.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×