Samsun

Samsun vize başvurusu sırasında kişilerin temelde seçebilecekleri 2 seçenek bulunmaktadır. D tipi ve C tipi vize D tipi vize bir ülkede 90 günden fazla kalmak isteyen kişilere özel olarak tasarlanmıştır. C tipi vize ise 90 günden daha kısa süre kalacak olan kişilere özel olarak geliştirilmiştir.

Samsun vize başvurusu yaparken oturum izni alacak ya da çalışma izni için başvuruda bulunacak kişilerin D tipi vizeyi seçmesi daha mantıklı olacaktır. Seçmiş olduğunuz ülke ve vize türüne göre derlemeniz gereken bilgilerde değişim söz konusu olabilir.

Samsun vize işlemlerini tamamlarken pasaportunuzun güncel olmasına ve geçerliliğinin devam eder konumda olmasına dikkat etmelisiniz. Bazı ülkeler pasaportta bulunması gereken boş sayfa miktarını da belirtmektedir.

Vize işlemleri ile alakalı olarak size bir de referans numarası verilecektir. Bu referans numarası üzerinden başvuru durumunu kontrol edebilirsiniz.

Vize Randevu firması öncülüğünde işlemlerin tamamlanması durumunda vize adımlarının sizin için her zamankinden çok daha kolay bir hal alacağının da ayrıca belirtilmesi gerekir. Konusunda uzman olan firma yetkilileri tüm vize işlemlerini sizin için halledecektir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×