İlkadım Vize Başvurusu

İlkadım vize başvurusu için belgelerinizi hazırlamalı ve yetkili merkezlere teslim etmelisiniz. Bu aşamada hem Konsolosluk hem de Büyükelçilik üzerinden alınan randevulara dikkat edilir.

Aynı zamanda yetkili başvuru merkezlerinden de İlkadım vize başvurusu için harekete geçilebilir. Özellikle de Schengen sahibi olmak isteyenlere pek çok başvuru merkezi eşlik edecektir.

İlkadım vize başvurusu için yetkili merkezlerin ve randevu sisteminin ardından belgelere netlik kazandırmak gerekir. Çünkü her bir belgenin hatasız olarak teslim edilmesi halinde başvurularınız değerlendirmeye alınacaktır.

Belgelere ilişkin Vize Randevu danışmanlık hizmetlerine yönelmeniz işinizi kolay hale getirir. Böylece pasaport, başvuru formu, kimlik ile seyahat belgeleri hakkında bilgilendirme yapılır. Her birini eksiksiz olarak toplamanız ve yetkili merkezlere iletmeniz esas alınır.

Belgeler olarak öncelik biyometrik fotoğraf ile başvuru formuna verilir. Bunlar gibi vize talep dilekçesi ile nüfus cüzdanı fotokopisi talep edilebilir. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ile hesap dökümlerine geçilir. Her bir belgenin hazır olması üzerine bankadan yapılacak başvuru ödemelerine de göz atılır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×