Bafra Vize Başvurusu

Bafra vize başvurusu sırasında geçerlilik tarihi birkaç ay olan pasaportların paylaşılması istenir. Özellikle de seyahatin bittiği günden sonra hesaplamalara geçilir ve 3 – 6 ay aralığına değinilir.

Pasaportlara ilişkin sadece geçerlilik tarihi ile sınırlı kalınmaz. Bafra vize başvurusu adına en az 2 sayfası boş olan pasaport ile harekete geçilir. Bunun gibi 10 seneden önce çıkartılmış olan pasaportlara onay verilmez.

Dikkate alınması gereken tek husus pasaport şartları değildir. Bunun ardından Bafra vize başvurusu için doldurulması gereken forma değinilir. Vize Randevu forma ulaşmanıza ve de doldurmaya başlamanıza olanak sağlar.

Form için herhangi bir ücret tahsis edilmez. Eksiksiz ve hatasız olacak şekilde doldurulmasının üzerinde durulur. Bunun için de cihaza indirmeniz ve açılacak sayfalara bilgileri sıralamanız beklenir.

Bazı ülkeler forma ek olarak vize talep dilekçesinin hazırlanmasını isteyebilir. Dilekçelerin ülke konsolosluklarına hitaben yazılması gerekir. Geriye ise ibraz edilmesi zorunlu belgeler kalır. Form ile dilekçelerin yanında hazır olan belgeleriniz ile müracaat etmeniz esas alınır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×