Terme Vize Başvurusu

Terme vize başvurusu yapılırken vize türünüze net şekilde karar vermeye dikkat etmelisiniz. Ülkeye giriş aşamasının sonrasında giriş gerekçesi ile alakalı sorun yaşanmaması için vize türünün sorunsuz şekilde seçilmesi gerekmektedir.

Terme vize başvurusu sırasında güncel tarihli bir pasaport sunmanız gerekmektedir. Pasaportunuzun güncelleme işlemlerini vize başvurusunun öncesinde tamamlamış olmasını size büyük kolaylık sağlayacaktır. Vize başvuru adımlarını NVİ üzerinden yapabilirsiniz.

Terme vize başvurusu sırasında verdiğiniz kimlik ve adres bilgilerinin doğru olması gerekir. Verdiğiniz bu bilgilerde ya da iletişim verilerinde bir yanlışlık olursa vize ret yanıtı alabileceğinizi de unutmamalısınız.

Ret yanıtı alan kişilerin sonraki aşama olarak, konsoloslukların belirlemiş olduğu gün ve saatlerde reddi itiraz başvurusunda bulunması yeterli olacaktır.

Vize Randevu firması aracılığı ile en kısa süre içerisinde başvur adımlarını tamamlama ve kusursuz bir şekilde vize onay adımını da yerine getirme imkanınız olacaktır. Özellikle oturum, çalışma ya da aile birleşimi gibi prosedürlere tabi olan adımlarda kişilerin uzman kadrolardan destek almasının çok daha verimli olduğu belirtilmelidir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×