Kavak Vize Başvurusu

Kavak vize başvurusu yetkili olan merkezler, Konsolosluk ya da Büyükelçilik bünyesinde gerçekleşebilir. Her biri için de randevu sistemi dikkate alınır ve yoğunluğun önüne geçilir.

Yoğun dönemlerde iletilen başvurulara birkaç hafta sonra yanıt verilir. Kavak vize başvurusu sırasında zaman kaybetmek istemeyenler bunun için resmi tatil günlerini dikkate alarak yetkili merkezlerden randevu almalıdır.

Vize Randevu merkezlere ve de randevu sistemine netlik kazandırmanızı sağlar. Aynı şekilde Kavak vize başvurusu için toplanması gereken belgeleri öğrenir ve hazırlamaya başlarsınız. Öyle ki belgelerin eksiksiz ibrazına karşı başvurularınız değerlendirilir.

Başvuru formu, pasaport ve fotoğraf gibi temel belgelere öncelik verilir. Bu belgelerin ardından vize talep dilekçesi ile kimlik evrakları gelir. Özellikle de nüfus cüzdanı fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgelere ihtiyaç duyulur.

Kimlik kadar seyahat belgelerini de es geçmemek gerekir. Örneğin sağlık sigortası çoğu ülke vizesinde öne çıkar. Bunun gibi hem otel hem de uçak bileti rezervasyonlarına dair belgelerinizi hazırlamanız önem arz eder.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×