Almanya Turist ve Ziyaretçi Vizesi

Almanya Turist ve Ziyaretçi Vizesi Başvuruları

Almanya ülkesi için kısa süreli Schengen Vizesine Almanya Turistik Vize denmektedir. Bu vizeye sahip olan kişi Almanya’ya giderek seyahat amaçlı gezebilir ve ülkeyi tecrübe edebilmektedir. 180 gün sürede en fazla 90 gün geçerliliğe sahiptir.

Almanya Turist Vizesine Başvuru Prosedürleri Nelerdir?

Vizeye sahip olabilmek için birkaç prosedürü tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Almanya Turist ve Ziyaretçi Vizesi
Almanya Turist ve Ziyaretçi Vizesi

Yaşadığınız ülkeden Almanya’ya gitmek için vizeye ihtiyacınız var mı?

Schengen Ülkeleri arasında vize serbestleştirme anlaşması vardır. Eğer yaşadığınız ülke bunlar arasında değilse, Almanya Turist Vizesi almak için başvurmanız gerekmektedir.

Şu anda Almanya Turist Vizesinden muaf olan ülke sayısı 62’dir. Eğer bu 62 ülkeden birinin vatandaşı iseniz turizm amacıyla Almanya için vize almanız gerekmemektedir.

Almanya Turist Vizesi başvuru aşamasında form doldurmak

Online olarak bulabileceğiniz Almanya Turist Vizesi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Almanya Turistik vize başvuru formu ile vize için mutlaka sunulması gereken dilekçe örneklerine >> vizerandevu.com/almanya-vize-formu adresinden ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

Almanya Turist Vizesi için istenilen belgeleri toplamak

Gerekli belgelerin toplanması Almanya Turist Vizesi alırken başvuru sürecinin önemli bir parçasıdır. Alman vize yetkilileri toplamış olduğunuz belgelere göre başvurunuzu değerlendirecektir.

Almanya Turist ve Ziyaretçi Vizesi 1 – almanya turistik vize evraklari

Almanya Turist Vizesine başvurmak için istenilen belgeler aşağıdadır:

 • Online olarak doldurmuş olduğunuz Almanya Turist Vizesi Başvuru Formu
 • Pasaportunuz ( En az 6 ay geçerli olmalıdır) Schengen kurallarına özgü 2 fotoğraf
 • Almanya’da konaklanacak yer ile ilgili kanıt
 • İtiraz yok belgesi: Henüz öğrenci iseniz okumuş olduğunuz okul bu sertifikayı vermelidir. Eğer çalışıyorsanız, çalışmış olduğunuz şirketten bu mektubu talep edebilirsiniz. Fakat her ikisi de mevcut değilse hem okumuyor hem de çalışmıyorsanız bu sertifika gerekli görülmemektedir.
 • Kapak mektubu: Bu mektup kişisel bir mektuptur. Almanya’da ne yapacağınızı, ziyaret etme sebebinizi ve ne kadar süre kalacağınızı açıkladığınız mektuptur.
 • Adınıza ait ehliyet ve / veya elektrik faturası: Bu belgelerin istenme sebebi vize başvuru aşamasında bulunmayı düşündüğünüz ülkede ikamet ettiğinizi gösterir. Bir kanıt olarak istenmektedir.
 • Almanya Seyahat Sağlık Sigortası: Öncelikle bütün Schengen Bölgesi ülkelerinde geçerli olmalıdır. Ve kalacağınız süre içinde geçerli olması gerekmektedir.
 • Rezervasyonu yapılmış gidiş-dönüş bilet kanıtı (mevcutsa): Tur programınızın tümünü içermelidir. Ziyaretlerin gerçekleşeceği tarihler gösterilmelidir.
 • Rezervasyonu yapılmış tur paketi (mevcutsa)
 • Mali araçlarınız yeterli ise kanıtı
 • Almanya’da bir aile ferdini veya arkadaşınızı ziyaret ediyorsanız, aşağıdakileri de göndermelisiniz:
 • Resmi Yükümlülük Beyanı: Bu belgeyi Almanya’da ziyaret edeceğiniz kişi tarafından Almanya’daki Yabancılar Dairesinden alınmaktadır. Bu belge ile yanında kalacağınız kişi, ziyarette bulunduğunuz süre içinde konaklama ve yaşama masraflarınızı karşılamak zorundadır.
 • Ziyaret edilecek kişinin kimlik kartı: Kimlik kartı veya kişinin kayıt kartı gereklidir.
 • Ziyaret edilecek kişi tarafından hazırlanan davet mektubu: Bu mektupta ziyaret edeceğiniz kişi sizi neden davet ettiğini, ne kadar kalacağınızı ve sizinle olan ilişkinizi belirtmelidir. Ek olarak Almanya’da yaşamış olduğu ev adresini iletmelidir.
 • Ziyaret edilecek kişi ile ilişkinizin kanıtı Vize görüşmesi için randevu almak
 • Yaşamış olduğunuz ülkedeki Almanya Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna Alman Turist Vizesi almak için başvurmalısınız.
 • Ek olarak eğer sadece Almanya’da kalmayıp Schengen ülkelerinden bazılarını da ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, sadece ilk varış yeriniz Almanya olacaksa, Alman yetkililerine başvuru yapmalısınız.

Bunun sebebi ise:

Diğer Schengen ülkelerine göre daha çok gün geçireceğiniz ülkenin Almanya olması

Ziyaret edeceğiniz ülkelerde eşit sayıda kalacaksanız bile Almanya üzerinden diğer Schengen ülkelerine girecekseniz.

Almanya Turist vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/almanya-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Alman Turist Vizesinin Ücreti Ne kadardır?

Alman Turist Vizesine başvururken ödeyeceğiniz tutar 80 Euro’dur. Fakat 6-12 yaş aralığında çocuklarınız için bu tutar 40 Euro’dur.

0-6 yaş aralığındaki çocuklar içinse ücret ödememektesiniz. Bu tutarlar uyruğunuza göre değişmektedir. Daha az ücretler de ödeyebilirsiniz. Alman Turist Vizesi alırken daha az ücret ödemek için gerekli grup listelerine göz atın.

Almanya Başvurunun işlenmesi bekleyin

Alman Turist Vizesi için başvurunuz yetkili makamlar tarafından yaklaşık 15 gün süre işlenir. Eğer başvurunuz için ek bir inceleme gerekli görülürse işlenme süresinin tamamlanması 30 günü bulmaktadır.

Almanya Turist ve Ziyaretçi Vizesi 2 – almanya ziyaret vizesi

Almanya Turist Vizesine Hangi Zamanda Başvuru Yapılmalıdır?

Almanya’ya gitmeye karar verdiğinizde en erken 6 ay öncesi başvuru yapmalısınız. En geç başvuru yapacağınız tarih ziyaret edeceğiniz tarihten iki hafta öncesidir. İdeal olan en iyi zaman ise seyahatten iki hafta öncesidir.

Almanya Vize Başvurusu Reddedildiğinde Ne Yapılabilir?

Bazı durumlarda başvurular iptal edilebilir. Eğer vize başvurunuzun haksız yere reddedildiğini düşünüyorsanız itiraz etme hakkınız mutlaka vardır. Fakat karara itiraz etmek için elçilik size geçerli bir süre vermektedir. Bu süre içinde itiraz mektubunu yazarak elçiliğe gönderebilirsiniz. Bu süre bittikten sonra itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır.

Almanya vize başvurunuz olumsuz sonuçlandı ise; >> vizerandevu.com/almanya-vize-reddi sayfasındaki adımları izlemelisiniz.

Almanya Turist Vizesi ile Almanya’da Çalışabilir Miyim?

Almış olduğunuz vize turistik amaçlı bir vizedir. Bu sebeple Almanya’da çalışamazsınız. Eğer çalışmayı düşünüyorsanız bunun için ilk olarak Almanya çalışma vizesine başvurmanız gerekmektedir.

Almanya Turist Vizesi ile Almanya’da İş Kurulabilir Mi?

Almanya Turist Vizesi ile çalışamayacağınız gibi iş kurma hakkınız da bulunmamaktadır. Bunu gerçekleştirebilmek için uzun süreli vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Almanya Turist ve Ziyaretçi Vizesi 3 – almanya turistik vize

Almanya Turist ve Ziyaretçi Vizesi Video;

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×