Almanya Vize Formu ve Dilekçe 2023

Almanya Vize Başvuru Formu

Almanya Yolcu-Bilgi-Formu

Almanya Vize Formu

Almanya Vize Formu İmzalı Örnek

Almanya Vize Dilekçesi Taslağı Türkçe

Almanya Vize Dilekçesi Taslağı İngilizce

Almanya Davetiye Örneği

Almanya Ticari Davetiye Örneği

Almanya vize formu, Almanya seyahati gerçekleştirmek için Almanya ilgili vize başvurusunda bulunan kişilerin doldurması gereken resmi bir evraktır.

Almanya Vize Formu, Almanya Konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Bu evrakın hazırlanma amacı seyahati gerçekleştirecek olan kişi hakkında bilgi sahibi edinmektir.

Almanya vize başvuru formu, Almanya vize başvuru işlemleri için yapılması gereken ilk adımdır.

Bu form, Almanya vize başvuru sahibi tarafından hem eksiksiz hem de doğru bir şekilde doldurulmak zorundadır.

Almanya Vize Formu ve Dilekçe 2021
Almanya Vize Formu ve Dilekçe

18 yaş altındaki kişilerin Almanya vize başvuru formu ebeveynleri ile birlikte doldurulmalıdır. Başvuru evrakında yer alan belgelerin bu formda verilen bilgiler ile aynı olmasına dikkat edilmelidir.

Almanya ilgili vizeyle alakalı başvuru değerlendirme aşamaları, Almanya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin değerlendirilmesi ile karara bağlanacaktır.

Bu koşulda beyan edilmiş bilgiler dikkate alınacaktır. Bu bilgiler karşılaştırılacaktır ve bir benzerlik veya aynılık görülmediği takdirde, uyumsuz olduğu görüldüğü takdirde başvuru işlemlerinin reddi istenecektir.

Almanya vize başvuru formu, geçerliliği uluslararası olan bir evraktır. Bu nedenle amacına uygun şekilde doldurulması gerekmektedir.

Aksi takdirde bu resmi belgenin amacının dışına çıkılması ile birlikte yasal işlem başlatılma hakkı Almanya İstanbul Başkonsolosluğu’nun yetkisi halindedir.

Başvuru formunda bulunan bilgilerin asılsız olması da vize başvurusunun reddine tabidir. Herhangi bir usulsüzlük tespit edilmesi durumunda cezası işlem başlatılma yetkisi bulunmaktadır.

Almanya vize başvuru formunun aslına uygun bir şekilde kullara uyumlu olarak doldurulması ve bunun sonucunda da vizenin alınması, vize sahibinin Almanya’ya gireceğinin garantisini sunmaz.

Almanya’ya giriş işlemleri Almanya sınır görevlilerinin sorumluluğundadır ve diledikleri takdirde ülke girişini engelleme hakları bulunmaktadır.

Almanya Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır? 

Almanya Vize Formu Nasıl Doldurulmalıdır ? 

Almanya vize başvuru merkezlerinden ya da Almanya Konsolosluğu’nun resmi internet sitesinden temin edilen başvuru formunun ne şekilde doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

  • Almanya vize formu Türkçe ya da İngilizce olarak doldurulabilir.
  • Almanya vize başvuru formu el ile tükenmez kalem kullanılarak ve büyük harfler ile doldurulmak durumundadır. Ayrıca içeriğinde yer alan bilgilerin de vize evrakları ile paralellik göstermesi uygundur.
  • Almanya vize başvuru formunun ön yüzünde yer alan kutucuğa biyometrik fotoğraf ölçütlerine uygun şekilde 35×45 mm ölçüsündeki fotoğrafın yapıştırılması gerekmektedir.
  • Form doldurma işlemi bittikten sonra en alta imza atılmalıdır. Bu imzanın pasaportta yer alan imza ile aynı olması gerekmektedir.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×