Postdam Vize

Almanya Postdam Vize Başvurusu

Almanya’nın kuzeydoğusunda güzel bir kent olan Postdam, Brandenburg eyaletinde başkenttir. Postdam vize başvurusu yaparken; şahsen başvuru yapabilir ya da konsolosluğun görevlendirdiği vize başvuru merkezimize başvuru yaparak, Almanya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Postdam İçin Vize Gerekli mi?

Türk vatandaşları pasaport türlerine göre Postdam için vize gerekli mi sorusunu merak edebilir. Umuma mahsus bordo pasaport sahipleri, vizeye tabidir. Ancak gri hizmet pasaportu, yeşil hususi pasaport ve siyah diplomatik pasaportlu Türk vatandaşları; 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek vizesiz seyahat edebilir.

Postdam İçin Vize Şartları

Almanya Schengen ülkesi olduğundan dolayı Postdam vize şartları da Schengen kriterlerine göre yapılır. Parmak izi muhakkak verilir. Eğer daha önceden verildiyse buna gerek duyulmaz. Belgeler tam ve doğru şekilde tamamlanmalı, vize harç ücreti ödenmelidir.

Seyahat türüne uygun şekilde vize talebinde bulunulmalıdır.

Postdam Turist Vizesi

Türk vatandaşları; 90 günü geçmeyecek şekilde Postdam turist vizesi başvurusunda bulunur. C tipi kısa süreli vize türüne giren turist vizesinde; standart vize evraklarının yanında, çalışan belgesi, ev hanımı, emekli ya da öğrenci olma durumuna göre ek belgeler ve davet mektubu istenebilir.

Postdam Vize Başvurusu

Postdam vize ile Almanya’nın her yerine gidebildiğiniz gibi, diğer Schengen ülkelerini de ziyaret edebilirsiniz. Postdam vize başvurusu yaparken; şahsen başvuru yapabilir ya da aracı vize başvuru merkezlerini kullanabilirsiniz. Başvurular kesinlikle randevu şeklinde gerçekleştirilir ve bu randevuların kaçırılmaması, vize onayında önemli rol oynar.

Postdam Vize Evrakları

Almanya Postdam vize evrakları; standart evrakların yanında ek belgelerden oluşur. Pasaport, vize talep dilekçesi, vize talep formu, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, nüfus cüzdanı fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, ekonomik durum belgeleri, ikametgâh belgesi, biyometrik fotoğraf ve parmak izi standart belgeler arasındadır. Davet mektubu, çalışan izin mektubu, sponsor dilekçesi gibi ek belgeler de talep edilebilir.

Postdam Vize Fiyatları/Ücreti

Postdam vize fiyatları/ücreti, 2021 yılında 80 Euro olmuştur. Konsolosluk tarafından belirlene bu ücret dışında; vize başvuru merkezi hizmet bedeli de vardır. 0-6 yaş arası kişiler ise, vize ücretinden muaf tutulur.

Postdam Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Postdam vizesi kaç günde çıkar sorusu, Almanya’ya seyahat planların merak ettiği soruların başındadır. Konsolosluğun iş yoğunluğuna, ek belgelerin istenmesine ya da eksik belge durumunda vize onay süresi uzar. Ancak belgelerin tam olması durumunda, 10-15 gün içinde olumlu ya da olumsuz cevap gelir.

Postdam Vizesi Nasıl Alınır?

Postdam vize almak için, konsolosluktan randevu alınması gerekir. Randevu haricinde; belgelerin tam ve doğru şekilde toparlanması, gerektiğinde parmak izi verilmesi ve tüm vize harç bedellerinin ödenmesi şarttır.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×