Osnabrück Vize

Almanya Osnabrück Vize Başvurusu

Aşağı Saksonya bölgesinde, barış bölgesi olarak adlandırılan Osnabrück, tarihi yapılarıyla da oldukça güzeldir. Osnabrück vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için, Almanya vize şartlarını yerine getirmek ve başvuru randevusu almak için, vize başvuru merkezimizi arayabilir ve sorularınız için, danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Osnabrück İçin Vize Gerekli mi?

Osnabrück için vize gerekli mi; evet. Ancak pasaport türüne göre, vize muafiyeti vardır. Umuma mahsus pasaportlar için vize gerekirken; gri pasaport, hizmet ve diplomatik pasaportlar için, vize muafiyeti vardır. Bu muafiyet ise 180 günlük süre içinde 90 günü aşmayacak şekildedir.

Osnabrück İçin Vize Şartları

Schengen üye ülkesi olan Almanya’da Osnabrück vize şartları, Schengen vize kriterlerine tabidir. Parmak izi verilmeli, vize ücreti ödenirken; vize başvuruları randevu şeklinde gerçekleştirilir.

Osnabrück Turist Vizesi

Osnabrück turist vizesi, turistik seyahatler için geçerlidir. 90 günden fazla olmayacak sürelerde gerçekleştirilir. C tipi kısa süreli vize türü olarak alınır. Gerektiğinde davet mektubu, sponsor mektubu istenebilir.

Osnabrück Vize Başvurusu

Osnabrück vize türleriyle Almanya dışında, diğer Schengen üyesi ülkelere de seyahat yapılabilir. Osnabrück vize başvurusu, konsolosluklara yapılırken; vize başvuru talebi, talep dilekçeleri ve diğer evraklar gerektiğinde Almanca ana dilinde ya da konsolosluğun belirttiği dillerde hazırlanır.

Osnabrück Vize Evrakları

Standart vize evraklarının yanında ek belgelerle de desteklenen Osnabrück vize evrakları, güncel bilgilerden oluşmalıdır.

  • Vize başvuru talep formu ve dilekçesi
  • İkametgâh belgesi
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Seyahat sağlık poliçesi (red cevabı alınırsa iptal edilebilir)
  • Çalışan belgeleri, SGK dökümleri
  • Banka hesap dökümleri
  • Pasaport ve eski Schengen vizeleri
  • Biometrik fotoğraf

Eğer seyahat edecek kişi çocuksa, ebeveynlerinden alınacak ve noterden onaylı muvafakatname belgesi de hazırlanmalıdır.

Osnabrück Vize Fiyatları/Ücreti

Almanya Osnabrück vize fiyatları/ücreti, konsolosluk tarafından güncellenir. 2021 yılında vize ücretleri 80 Euro olmuştur. 0-6 yaş arası çocuklar için vize ücreti alınmazken; başvuru merkezlerinden hizmet alınmışsa, bu ücrete hizmet bedeli de eklenir.

Osnabrück Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Osnabrück vizesi kaç günde çıkar; 10 ila 15 gün içinde sonuç alınır.  Bu süre belgelerin tam ve doğru şekilde hazırlanması durumunda geçerlidir. Bunun yanında konsolosluk yoğun işleri, eksik evraklar ya da istenecek ek belgelerin tamamlanma zamanı, bu süreyi uzatır.

Osnabrück Vizesi Nasıl Alınır?

Osnabrück vize başvuruları, sadece randevuyla gerçekleştirilir. Randevusuz, e-posta yoluyla ya da faks yoluyla gönderilen belgeler kabul edilmez. Şahsi başvuru yapan Türk vatandaşları, vize başvuru merkezlerinin danışmanlığında da vize başvuru yapabilir.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×