Saarbrücken Vize

Almanya Saarbrücken Vize Başvurusu

Fransa-Almanya sınırında bulunan Saarbrücken, Avrupa otoyollarında kavşak noktasında bulunur. Büyük bir metropol olan Saarbrücken vize işlemleri için, vize başvuru merkezimizden destek alabilir, profesyonel danışmanlarımızla, vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Saarbrücken İçin Vize Gerekli mi?

Saarbrücken için vize gerekli mi konusunda Türk vatandaşlarının pasaportları büyük rol oynar. Bordo umuma mahsus pasaport sahipleri, vizeye tabidir. Gri hizmet pasaportu, siyah diplomatik pasaport ve hususi yeşil pasaport sahipleri, 180 gün içinde en fazla 90 gün ile sınırlandırılmış seyahatlerinde, vizesiz giriş yapabilir.

Saarbrücken İçin Vize Şartları

Almanya Schengen bölgesi üye ülkesidir ve bu yüzden Saarbrücken vize şartları içinde, Schengen kriterleri göz önünde bulundurulur. Parmak izi bulunmayanlar, muhakkak randevu sistemiyle parmak izi verir. Tüm belgeler eksiksiz olmalıdır. Gerektiğinde konsolosluğun talep ettiği ek belgeler de doğru şekilde tamamlanmalıdır.

Saarbrücken Turist Vizesi

Almanya vize türleri içinde Saarbrücken turist vizesi, 90 günden az seyahatler için alınır. C tipi kısa süreli vize türüne giren turist vizesinde, gerektiğinde bulunulan statüye göre ek belgeler istenir. Mesleki belgeler, davetiye mektubu, çalışma izin belgesi gibi belgeler istenebilir.

Saarbrücken Vize Başvurusu

Saarbrücken vize ile Almanya ve diğer Schengen bölgesi üye ülkelerine seyahat edebilirsiniz.  Saarbrücken vize başvurusu konsolosluğa yapılır. E-posta ya da faks yoluyla yapılan başvurular kabul edilmez. Vize başvurusu için, konsolosluğun belirlediği gün ve saatlerde, randevu alınması gerekir.

Saarbrücken Vize Evrakları

Saarbrücken vize evrakları; standart evrakların dışında, ek belgelerle de desteklenir. Ek belgeler; başvuru sahiplerinin emekli, çalışan, ev hanımı, öğrenci olma durumlarına göre değişir. Evrakların güncel günlere sahip olması ve en az 3 aylık bir güncelliği bulunması gerekir.

Saarbrücken Vize Fiyatları/Ücreti

Saarbrücken vize fiyatları/ücreti, konsolosluk inisiyatifinde her sene güncellenir. 2021 yılında vize harç ücretleri 80 Euro olarak düzenlenmiştir. 0-6 yaş arası kişiler için vize ücreti yoktur. Vize başvuru merkezlerine hizmet bedeli ayrıca ödenir.

Saarbrücken Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Saarbrücken vizesi kaç günde çıkar konusu, konsolosluk ve belgelerin durumuyla bağlantılıdır. Belgelerin doğru ve eksiksiz teslim edilmesi durumunda 10-15 gün içinde vize onay işlemi tamamlanır.

Konsolosluğun yoğunluğu, eksik belge ya da ek belge istenmesi, bu süreyi uzatır.

Saarbrücken Vizesi Nasıl Alınır?

Saarbrücken vize almak için fiziki başvuru yapılır ya da vize başvuru merkezi hizmetlerinden yararlanılır. Telefonla randevu, faks ile belge gönderme ya da e-posta yoluyla başvuru işlemleri gerçekleştirilmez. Vize başvurusu için muhakkak randevu alınmalı, eğer yoksa parmak izi vermek için de randevu alınmalıdır.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×