Solingen Vize

Almanya Solingen Vize Başvurusu

Almanya’nın kuzeybatısında bulunan Solingen; Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunur. Solingen vize işlemlerini gerçekleştirerek, Almanya’yı ziyaret edebilir ve Almanya vize işlemlerini tamamlayarak, diğer Schengen üyesi ülkeleri ziyaret edebilirsiniz.

Solingen İçin Vize Gerekli mi?

Solingen için vize gerekli mi; evet gereklidir. Ancak bu durum pasaport durumuna göre değişir. Gri pasaport, hususi ve diplomatik pasaportlular vize muafiyetindedir. Bordo pasaportlu Türk vatandaşları, vizeye tabidir.

Solingen İçin Vize Şartları

Schengen vize kriterlerinin geçerli olduğu Solingen vize şartları içinde 0-6 yaş arası çocuklar vizeden muaftır. Eğer sistemde yoksa, parmak izi verilir. Tüm başvurular, randevu sistemiyle gerçekleştirilir. İstenen evraklar, Almanca ya da belirlenmiş İngilizce, Fransızca gibi dillerde gerçekleştirilir. Çok nadir olarak Türkçe dilinde belge kabul edilir.

Solingen Turist Vizesi

Türk vatandaşları, 90 günden daha az süreli Solingen turist vizesi alır. Kısa süreli C tipi vize türüne giren turist vizesinde, gerektiği durumlarda davetiye mektubu ya da başka belgeler de talep edilebilir.

Solingen Vize Başvurusu

Solingen vize işlemleri gerçekleştirecek kişiler, başvuru şartlarına uymalıdır. Solingen vize başvurusu; konsolosluklara şahsen yapılır ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Başvuru evrakları içinde muhakkak parmak izi verilmesi gerekir.

Solingen Vize Evrakları

Almanya Solingen vize evrakları, vize türüne ve mesleğe göre değişkenlik gösterir.

  • En az 3 ay geçerlilikte olan pasaport ve varsa eski Schengen vizeleri
  • İkametgâh belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Seyahat sağlık sigorta poliçesi
  • Geliri beyan eden belgeler
  • Çalışan olduğuna dair belgeler
  • Biometrik fotoğraf
  • Vize talep formu ve vize talep dilekçesi

Tüm belgeler Almanca ana dili dışında, konsolosluk tarafından belirlenmiş diller üzerinden yapılır.

Solingen Vize Fiyatları/Ücreti

Her dönem Almanya konsolosluğu tarafından güncellenen Solingen vize fiyatları/ücreti, 2021 yılında 80 Euro olmuştur. Başvuru merkezi tarafından alınan hizmetlerde, hizmet bedeli de alınır.

Solingen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Solingen vizesi kaç günde çıkar; belgelerin tam olarak hazırlanması durumunda 10 ila 15 gün içinde sonuçlanır. Ancak konsolosluk işlerinin yoğun olması, eksik belgelerin bulunması ya da konsolosluğun talep ettiği ek belgelerin tamamlanması durumunda bu süre uzar.

Solingen Vizesi Nasıl Alınır?

Solingen vize başvuruları şahsen yapılabilirken; konsolosluğun onay verdiği vize başvuru merkezimiz aracılığıyla da gerçekleştirilir. Tüm belgeler uzmanlarımızca kontrol edilerek, başvurunun doğru şekilde yapılması sağlanır.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×