Oldenburg Vize

Almanya Oldenburg Vize Başvurusu

Oldenburg; Aşağı Saksonya Eyaleti’nin şehirlerinden biridir. Modern ve eski tip yapılarıyla oldukça şirin bir yer olan Oldenburg vize işlemleri, şahsen ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Almanya vize işlemleriniz için; konsolosluk tarafından görevlendirilen vize başvuru merkezimizi arayabilir, sorularınız için, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Oldenburg İçin Vize Gerekli mi?

Türk vatandaşları 4 farklı pasaporta sahiptir. Bu yüzden Oldenburg için vize gerekli mi konusunda; hususi, hizmet ve diplomatik pasaportlular vizeden muaf tutulur. Bordo pasaport sahipleri, vize almak zorundadır. Vize muafiyeti ise 180 gün içinde 90 günü aşmayacak şekildedir.

Oldenburg İçin Vize Şartları

Oldenburg vize şartları içinde en önemli kural, başvuruların şahsen yapılmasıdır. Parmak izi muhakkak verilir. Başvurular seyahat gününden en az 2-3 ay önce başlatılmalıdır. Belgeler seyahat edilecek ülkenin ana dili ve konsolosluğun tercih ettiği diller ile sunulur.

Oldenburg Turist Vizesi

Almanya Oldenburg turistik seyahati planlayan Türk vatandaşları, 90 günü aşmayan ve C tipi kısa süreli vize türü olan oldenburg turist vizesi başvurusu yapar. Konsolosluk tarafından gerekli görüldüğünde; davet mektubu, çalışma izin belgesi ya da sponsor dilekçesi gibi belgeler de vize başvurusu sırasında sunulur.

Oldenburg Vize Başvurusu

Oldenburg vize işlemleri Almanya konsolosluğuna yapılır. Tüm başvuru evrakları güncel tarihli olmalıdır. Randevu sistemi haricinde başvuru kabul edilmez. Evraklar Almanca dilinde ya da konsolosluğun tercih ettiği dillerde hazırlanır.

Oldenburg Vize Evrakları

Oldenburg vize evrakları standart ve ek belgeler ile hazırlanır.

 • En az 3 ay geçerliliği olan pasaport
 • Gerektiğinde Schengen eski vizeleri
 • Biyometrik fotoğraf
 • İkametgâh bedeli
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Mali durumu gösterir belgeler
 • Çalıştığına dair belgeler
 • Seyahat sağlık poliçesi
 • Vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi

Gerektiğinde öğrenci, çalışan, emekli ya da ev hanımı olma durumuna göre, ek belgeler ve davet mektubu gibi belgeler istenebilir.

Oldenburg Vize Fiyatları/Ücreti

Oldenburg vize fiyatları/ücreti; 2021 yılı güncel olarak 80 Euro’dur. 0-6 yaş arası için vize ücreti yoktur. Vizenin kabul edilmemesi durumunda ödenen vize harç bedelleri geri alınmaz.

Oldenburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Oldenburg vizesi kaç günde çıkar kapsamında 10 ila 15 gün süre bulunur. Ancak konsolosluk işleri, ek belgelerin istenmesi ya da belgelerde eksik bulunması durumunda bu süre uzar.

Oldenburg Vizesi Nasıl Alınır?

Oldenburg vize başvurusu için, randevu alınır. Başvurular şahsen ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Aynı zamanda parmak izi olmayanlar, parmak izi randevusu alarak, vize başvuru evraklarının arasında, parmak izini de sunar.

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×