Aydın Vize Merkezi

Aydın Vize Başvurusu

Aydın vize merkezimizde tüm vize başvuruları kesintisiz şekilde devam ederken; Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar ve Yenipazar ilçelerinde de tüm vize başvurularını kabul ediyoruz. Aydın vize ofisimize ulaşmak için; 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 numaraları ve [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Aydın Vize Merkezi E-Vize Nasıl Alınır?

Aydın vize başvurusu nasıl yapılır; yurtdışı seyahatlerinde gerekli olan vize başvuru işlemlerinde e-vize yöntemi kullanılır. E-vize; vize işlemleri için gerekli olan tüm bürokratik işlemlerin kısa sürede yapıldığı ve özellikle havaalanlarında kapıda verilen vizelere alternatif olarak geliştirilmiş bir vize alma yöntemidir.

Türkiye E-vize alabilecek ülkeler;

Türkiye e-vize için Amerika, Avustralya, Bahreyn, Kanada, Kuveyt, Pakistan, Çin gibi ülkeler başvuru yapabilir. Şu an için 110 adet ülke e-vize başvurusu yapabilir.

E-vize alırken yapılacak işlemler;

 • Sistemden vatandaşı olunan ülkenin girişi yapılır ve başvuru hakkının olup olmadığına bakılır.
 • Sistemden onay alındığında; gidiş tarihi ve kişisel bilgiler bölümü, yanıltıcı bilgi vermeden, eksiksiz şekilde doldurulur.
 • Başvuru sahipleri ülke uyruklarına uygun şekilde harç bedelini öder. Ödeme yapılmadığı sürece, e-vize almak mümkün değildir.
 • E-vize başvurularında, bazı ülkeler ön koşul isteyebilir. Bu ön koşullar, e-vize işlem ekranında görülebilir.

Ülkelerin istediği ön koşullar içinde; hangi havayoluyla seyahat etmeniz gerektiği, hangi para birimiyle ülkeyi ziyaret edebileceğiniz, konuma göre bazı ek belgelerin talebi gibi koşullar olabilir.

Aydın vize merkezi ofisimize gelerek; tüm vize başvuru sürecinin doğru ve kesintisiz şekilde ilerlemesi için, danışmanlarımızın profesyonel hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Aydın Vize Merkezi
Aydın Vize Merkezi

Vize Evrakları Nasıl Hazırlanır?

Aydın vize merkezi ofisi çalışanlarımızın hizmetleri altında vize evraklarınızı rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Çoğunlukla herhangi bir danışmanlık hizmeti almadan evrakların hazırlanması süresi oldukça vakit alır. Ortalama 2 ila 5 gün içinde tüm gerekli belgeler hazırlanabilir.

Aydın vize ofisimizi tercih ederek vize başvurusu yaptığınızda; sizin adınıza tüm süreç yürütülmeye başlanır. Evraklarınız toparlanır, eksik evraklar tamamlanır ve başvuru süreci kısa süre içinde başlatılarak, onayın alınması beklenir. Ofisimiz, tüm başvuru sürecini dikkatli şekilde takip ederek, başvurunuzun onaylanması doğrultusunda, gerekli tüm evrakları, ilgili adrese gönderir.

Vize Nasıl Yenilenir?

Yurtdışına çıkmak için Aydın vize merkezi başvurusu için vize merkezimize gelenler, vizeleri yenilemek için bazı işlemleri gerçekleştirmek zorundadır. Pandemi sürecinde birçok ülke için vize yenileme işlemleri şu an için kabul edilmemekle birlikte yenileme işlemleri kolaylıkla gerçekleştirilir.

Vize yenileme işlemi yapılırken;

Süresi 1 yıl içinde biten ya da geçerliliği devam eden vize yenileme işlemleri için, ofisimizin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

 • Son vizenizin başlangıç ve bitiş tarihleri bildirilir.
 • Gerekli evrak listesi, eğitim durumu, seyahat amacı gibi bilgiler ilgili çalışanımızla paylaşılır.
 • Vize harç ücreti, vize yenileme danışmanlık ücretiyle, çalışma koşullarına ilişkin bilgilendirmeler doğrultusunda gerekli ödemeler havale/eft yöntemiyle gerçekleştirilir.
 • Evrak tesliminin yapılması ve vize ücretinin ödenmesinin ardından, vize yenileme süreciniz başlamış olur.

Aydın vize ofisimize gelerek vize yenileme başvurusu yaptığınızda, işlemleriniz detaylı olarak incelenir. Eksik ya da hatalı olan evraklar belirlenir ve başvuru sahibine geri dönüş yapılarak, eksik belgelerin tamamlanması ya da hatalı belgelerin düzeltilmesi işlemleri gerçekleştirilir.

Seyahat amacınıza uygun şekilde; vize yenileme nedenleriniz, seyahat tarihleriniz, ilgili vize talep dilekçenizde yazılarak, gerekli vize yenileme formu sizin adınıza doldurulur ve yenileme ücreti ödenerek, son kontroller yapıldıktan sonra, tüm vize başvuru belgeleri, dosyanıza eklenerek, konsolosluğa gönderilir. İşlem süreciniz detaylı olarak takip edilir ve yenileme sonucu size bildirilir.

Vize Başvurusunda Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?

Yurtdışına gerek tatil gerek iş seyahati ya da eğitim amaçlı çıkış durumunda Aydın vize merkezi danışmanlığımızdan yararlanarak, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vize başvurusu sırasında; hazırlanması gereken evrakların yanında, ülkelere göre değişkenlik gösteren durumlar bulunur. Bu durumlardan bir tanesi, yurt dışına çıkacakların, banka hesaplarında ne kadar para bulundurması gerektiğidir.

Bu sorunun tek bir cevabı olmamakla birlikte; genel olarak, seyahat sırasında masrafların kolaylıkla karşılanabileceği kadar demek gerekir. Ancak bu durum kişiden kişiye göre de değişkenlik gösterir.

Bazı ülkeler için net miktarlar belirlenirken, bazı ülkelerde sadece kişinin kendini idare edecek kadar parayı, banka hesap dökümünde göstermesi gerektiği konusunda bilgi verir.

Örnek verilecek olursa;

 • Hırvatistan, banka hesabında en az 70 Euro olmasını ister.
 • Çekya 100 Euro ile 130 Euro civarı bir miktar talep eder.
 • Almanya 8bin TL ila 9bin TL arasında banka hesabının olmasını talep eder.

Aydın vize merkezimize gelerek, vize başvurusu yapan kişiler, tüm gerekli evrakları hazırlarken, aynı zamanda merkezimizde, ülkelerin banka hesabında ne kadar miktar istediğini de öğrenebilir.

Yunanistan vizeleri hakkında bilgi almak için Yunanistan vizesi nasıl alınır >>>vizerandevu.com/yunanistan-vizesi-nasil-alinir/ sayfamızı ziyaret ediniz.

 

Aydın Vize Merkezi Video;

AydınAydın Vize BaşvurusuBozdoğan Vize BaşvurusuBuharkent Vize BaşvurusuÇine Vize BaşvurusuDidim Vize BaşvurusuEfeler Vize BaşvurusuGermencik Vize Başvurusuİncirliova Vize BaşvurusuKaracasu Vize BaşvurusuKarpuzlu Vize BaşvurusuKoçarlı Vize BaşvurusuKöşk Vize BaşvurusuKuşadası Vize BaşvurusuKuyucak Vize BaşvurusuNazilli Vize BaşvurusuSöke Vize BaşvurusuSultanhisar Vize BaşvurusuYenipazar Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×