Aydın

Aydın vize başvuru işlemleri yakın illerde yer alan ülke konsolosluklarına veya yetkili vize merkezlerine yapılabilir. Aydın’da ikamet eden vatandaşlar, vize merkezlerinden randevu alması ardından vize işlemlerini gerçekleştirebilir.

Vize işlemleri, gidilecek ülkenin konsolosluğu tarafından yürütülür. Tüm ülkeler kısa süreli ve uzun süreli vize türlerine yer vermiştir. Schengen vizesi, D tipi vize, C tipi vize gibi vize sınıflarına göre başvuru yapılması istenmektedir.

Aydın ilinde ikamet eden vatandaşlar vize merkezlerine başvuru yaparak konsolosluğa gitmesine gerek kalmadan vize başvurusu yapabilir. Vize işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmek için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvurusu için hazırlanması gereken bazı evraklar vardır. Evrak listeleri, her yıl ülkelerin konsolosluğu tarafından açıklanır. Güncel evrak listeleri doğrultusunda gerekli belgelerin tümünü hazırlamanız ve vize merkezine randevu tarihinde teslim etmeniz gerekir.

Vize işlemleri için başvuru yapan kişinin parmak izi vermesi de istenmektedir. 5 yıl içerisinde parmak izi vermiş olan kişilerin yeniden işlem yapmasına gerek yoktur. Parmak izi kaydı olmayan kişiler, Aydın vize merkezlerine müracaat ederek parmak izi vermelidir.

  • Aydın Vize Merkezi

    Aydın Vize Merkezi

    Aydın vize merkezimizde tüm vize başvuruları kesintisiz şekilde devam ederken; Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×