Koçarlı Vize Başvurusu

Koçarlı vize başvurusu yapmak isteyen kişiler, Aydın’da faaliyet gösteren vize merkezlerinden randevu almalıdır. Randevu tarihine kadar vize için gereken belgeleri hazırlamanız ve randevu tarihinde tüm evrakları teslim etmeniz gerekir.

Vize başvurusu yapacak kişiler, gidecekleri ülkelerin konsolosluk adreslerinde yer alan başvuru formunu doldurmalıdır. Ülkelerin belirlediği şartlara göre başvuru formu farklı dillerde talep edilebilir. Formda vereceğiniz bilgilerin evraklarda yer alan bilgilerle tutarlı olması önemlidir.

Koçarlı vize başvurusu için gidilecek ülkenin konsolosluğuna dilekçe yazılması gerekir. Vize talep dilekçesi, başvuru yapan kişinin seyahat amacını net olarak ifade etmelidir. Evrak hazırlama işlemleri için bizimle iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Vize başvurularında talep edilen belgeler ülkelere ve başvuru yapılan vize türlerine göre değişiklik gösterir. Hazırlamanız gereken başlıca evraklar; pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, fotoğraf gibi belgelerdir.

Koçarlı vize başvurusu eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi uzun süreli vize türleri için yapılıyorsa hazırlanması gereken ek evraklar vardır. Eğitim belgeleri, çalışma izni, mesleki evraklar ve davetiye gibi belgeleri de hazırlamanız istenir.

  • Aydın Vize Merkezi

    Aydın Vize Merkezi

    Aydın vize merkezimizde tüm vize başvuruları kesintisiz şekilde devam ederken; Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×