Efeler Vize Başvurusu

Efeler vize başvurusu Aydın ilinde faaliyet gösteren vize merkezlerine yapılabilir. Görev alanı Aydın’ı kapsayan konsolosluklara müracaat ederek de başvuru yapma imkanınız vardır. Vize başvurusu için gideceğiniz ülkenin konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekir.

Vize işlemleri için başvuru yapacak kişinin öncelikle vize başvuru formu doldurması gerekir. Başvuru formları, ülkelerin konsoloslukları tarafından yayınlanır. İnternet üzerinden doldurabileceğiniz bu formlarda vereceğiniz bilgiler, evraklarınızda yer alan bilgilerle tutarlı olmalıdır.

Efeler vize başvurusu için vize talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçe, seyahat amacını net olarak ifade etmelidir. Vize talep dilekçesi ve başvuru formu çıktısı ile birlikte hazırlanması gereken farklı evraklar da vardır. Evrak hazırlama konusunda bizimle iletişime geçerek işlemlerinizi daha kolay tamamlayabilirsiniz.

Vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar, başvuru yapılan vize türlerine ve ülkelerin şartlarına göre değişiklik gösterir. Tüm vize türleri için istenen başlıca evraklar; pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, uçak bileti gibi belgelerdir.

Efeler vize başvurusu çalışma, eğitim gibi uzun süreli vize türleri için yapılıyorsa hazırlanması gereken ek evraklar da vardır. Yabancı dil sertifikası, mesleki evraklar, izin belgeleri, eğitim belgeleri gibi belgeleri de vize merkezlerine teslim etmeniz istenir.

  • Aydın Vize Merkezi

    Aydın Vize Merkezi

    Aydın vize merkezimizde tüm vize başvuruları kesintisiz şekilde devam ederken; Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp