Köşk Vize Başvurusu

Köşk vize başvurusu işlemleri Aydın’da faaliyet gösteren vize merkezleri tarafından yürütülmektedir. Başvuru yapmak isteyen kişiler, gidecekleri ülkenin vize işlemleri için yetkili olan vize merkezlerinden randevu almalıdır.

Vize başvurusu yapmak için öncelikle ülkelerin yayınladıkları vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bu formlar, ülkelerin konsolosluklarının web adreslerinde yayınlanır. Online olarak form doldurmanız ardından randevu alabilirsiniz.

Köşk vize başvurusu yapacak kişilerin gidecekleri ülkenin konsolosluğuna vize talep dilekçesi yazması istenir. Dilekçe, gitme amacını içeren anlaşılır bir dilde yazılmalıdır. Belge hazırlama konusunda firmamızla iletişime geçerek işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Vize başvuruları için hazırlanması gereken birtakım evraklar vardır. Evrak listeleri, başvuru yapılan vize türüne ve ülkelerin şartlarına göre değişiklik gösterir. Tüm vize türleri için istenen başlıca evraklar; başvuru formu, dilekçe, pasaport, kimlik fotokopisi, uçak bileti gibi belgelerdir.

Köşk vize başvurusu yapacak kişilerin ülkelerin konsolosluklarında yayınlanan tüm evrakları randevu tarihine kadar hazırlaması gerekmektedir. Randevu tarihinde evrakları teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından başvuru işleminiz tamamlanır. Vize başvurularının sonuçları olumlu veya olumsuz olarak başvuru sahibinin mail adresine gönderilir.

  • Aydın Vize Merkezi

    Aydın Vize Merkezi

    Aydın vize merkezimizde tüm vize başvuruları kesintisiz şekilde devam ederken; Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×