Almanya Ticari Vize

Almanya Ticari Vize Başvurusu

Shengen vizesi türü olan Alman Ticari vizesi kısa süreli bir kalış vizesidir. Vizeyi alan kişi, Almanya’da işle ilgili olmak üzere faaliyetlerde bulunabilir.

Almanya Ticari Vize Başvurusu

Ticari Vize başvurusu için belli adımlar mevcut. Bu adımların sırasıyla izlenmesi gerekir.

Almanya Ticari Vize
Almanya Ticari Vize

Almanya için İş Vizesine İhtiyaç Var Mı?

Almanya için iş vizesine ihtiyaç olup olunmadığı bilinmelidir. Zira daha önce Almanya’ ya girmiş olan kişiler Almanya’ya girmek için bir iş vizesine ihtiyaç duyabilirler. Bir iş fuarına dahil olmak, müşterilerle iletişim kurmak ve bir arada bulunmak gibi sebeplerle ülkeye gidilecek olabilir.

Dolayısıyla öncelikle iş vizesine ihtiyacın olup olmadığının öğrenilmesi gerekir. Bu noktada önemli bir hususun da unutulmaması gerekir. Eğer kişi, 62 Schengen vizesinden muaf olan bir ülkenin vatandaşıysa o halde Alman Ticari Vizesinden muaf olacaktır.

Alman Ticari Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Belgeler, başvuru sürecinin ilk ve en önemli aşamasıdır. Bu vize için başvurulacaksa bu belgelerin eksiksiz bir şeklide tamamlanması gerekir. Eksik belgeler başvuru sürecini sekteye uğratır.

 • Alman ticari vize başvuru formu
 • Almanya gezisinden en az 6 ay önce olmak üzere pasaport
 • İki Almanya vizesi fotoğrafı (Fotoğraflar özdeş olmalıdır)
 • Almanya’da konaklamaya dair belge-Bu belge konaklama kanıtıdır
 • Gidiş-dönüş rezervasyonu ya da güzergah, ulaşım belgesi
 • Mali araçların kanıtı
 • Önceki üç aylık döneme ait olmak üzere şirket banka ekstreleri
 • Almanya Seyahat sağlık sigortası
 • Yetkili kişilerden, müdürlerden ya da iş arkadaşlarından iş referansları

1-Almanya’da bulunan iş ortağı ya da ortaklarından davet mektubu. Davet mektubunun Almanca ya da İngilizce olması gerekir. Bununla beraber, bu mektupta bazı detayların yer alması gerekmektedir. Seyahatin amaç ve tarihi, daveti yapan iş ortağı ya da ortaklarının bilgileri, söz konusu davetin detayları mektupta yer almalıdır.

İşletme lisansı. Bu belge, kişinin bağlı olduğu şirketin iş yapmaya uygunluğunu gösteren bir belgedir.

2-Seyahat planını içeren şirket mektubu. Bu mektupta; kişinin şirketteki hizmet süresi, pozisyonu yer almalıdır. Aynı zamanda mektup, seyahatin amacı ve tarihini de içermelidir.

3-Seyahat için söz konusu olacak masrafların işverence karşılanıp karşılanmayacağına ilişkin bilgi de mektupta belirtilmelidir. Belirtilen bu belgeler tamamlandıktan sonra bir dosya halinde sunulur.

Almanya vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/almanya-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Almanya Ticari vize başvuru ile ilgili merak edilen hususlardan biri de başvurunun nereye yapılacağıdır. İlk kez başvuruda bulunacak olan kişiler, üç farklı merciye başvuruda bulunabilirler.

 • Alman Konsolosluğu
 • Alman Büyükelçiliği
 • Vize Başvuru Merkezi

Bu üç merkezden biri tercih edilerek hazırlanan belgelerle birlikte başvuru yapılır. Yapılan vize başvuruları ana konsolosluk ofisi ya da Alman Büyükelçiliği tarafından değerlendirmeye alınız.

Diğer Shengen Ülkelerine Seyahat Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Aynı seyahat içinde diğer Shengen ülkelerine de seyahat edilebilir. Eğer böyle bir durum söz konusu ise o halde ticari vize başvuru süreci farklı ilerler. Öncelikle bu seyahatte Almanya’nın ana varış noktası olup olmadığı önem taşır.

Seyahat sırasında Almanya üzerinden Shengen’e girileceğinde, ziyaret edilen her Shengen ülkesinde eşit sayıda günler geçirilmelidir. Tercih edilen Shengen ülkelerinde Almanya’da kalınacağından daha az kalınmalıdır.

Rezervasyon, Vize Ücreti ve Görüşme

Başvuru yapacak olanların vize ücretlerini de bilmeleri gerekir. Almanya ticari vize başvuru için yaklaşık olarak 80€ ücrete tabi olunur. Yalnızca birkaç ülkenin vatandaşları için daha düşük ücret belirtilmiştir. Bu düşük ücret ise 40 € ‘dur. Bu düşük ücretin hangi ülke vatandaşlarını kapsadığına göz atılmalıdır.

Almanya vize ücretleri, konsolosluk ve aracı kurum hizmet bedelleri ile birlikte >> vizerandevu.com/almanya-vize-ucreti sayfamızda açıklanmıştır.

Almanya İşletme Vizesi için Başvuru Ne Zaman Yapılmalıdır?

Başvurunun ne zaman yapılacağı önemli bir husustur. Yapılacak seyahatten yaklaşık bir ay önce başvurunun yapılması doğru olacaktır. Zira başvuru süreci, başvurunun değerlendirilmesi gibi işlemler zaman alacaktır. Bununla beraber, başvuru değerlendirilmesinde yaşanabilecek gecikmeler de göz önünde bulundurulmalıdır. Bu bilgiler ışığında başvurunun en erken, yapılacak seyahatten altı ay önce gerçekleştirilmesidir.

Almanya Ticari Vize için Başvuru Onay Süreci

10 ile 15 iş günü içinde karar alınır. Gerekli haller mevcutsa daha fazla araştırma yapılması gerekebilir. Bu gibi durumlarda başvuruya dair kararın verilmesi 30 iş gününe kadar uzayabilir.

Almanya Ticari Vizesi ile Ülkede Kalma Süresi

Ticari vize, 180 gün içinde 90 günden uzun olmamak üzere kalma hakkı tanır. Ancak; kalma süresi ile ilgili kararlar elçiliğe bağlıdır. Bu nedenle; kalma süresinin 10 gün ile sınırlandırılma olasılığı vardır.

Almanya Ticari Vize ile Almanya’da İş Kurmak

Almanya’da bir iş kurulması ya da bu anlamda bir faaliyette bulunulması için Almanya ticari vizesi almak yeterli değildir. Yani, bu vize kişiye, bu hakkı tanımaz. Eğer Almanya’da iş kurmak ya da iş faaliyetinde bulunmak isteniyorsa serbest meslek sahipleri için uzun süreli vize başvurusu yapılması gerekir.

Almanya Ticari Vize ile İş Bulmak

Almanya ticari vize, kişiye Almanya’da çalışmak için hak vermez.

ALMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Aşağıda listelenen vize başvuru formlarını indirerek lütfen bizimle +90 (850) 308 22 13 numaradan bağlantı kurunuz.
ALMANYA TİCARİ BELGELER ALMANYA TURİSTİK BELGELER
Almanya Ticari Vize 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Almanya Ticari Vize 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Almanya Ticari Vize 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Almanya Ticari Vize 4 – jpg Resmi Başvuru Formu Örneği
Almanya Ticari Vize 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Almanya Ticari Vize 4 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize için başvuru yapacaksanız Vize Rejim Tablosuna lütfen vize alacağınız ülke için göz atınız.
Önemli! Pasaportunuzda geçerlilik süreniz, seyahat süreniz dışında 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Almanya Ticari Vize Video;

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×