Kanada Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Kanada herkesin aklında yaşam standartlarının oldukça yüksek olduğu bir ülke olarak kalan Amerika’yla uzun mu uzun sınırı bulunan Çin’den sonra en büyük ikinci ülkedir.

Kamerun Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

 1. Ülkedeki refah düzeyi ne kadar yüksek olsa da Toronto şehri diğer şehirlere göre fazlaca pahalıdır.
 2. Şehir ne kadar büyük ve kalabalık olsa da düzen sağlanmıştır. Böylelikle kalabalığa rağmen hayatı kolaylaştırmanın yolu bulunmuştur.
 3. Ülkede ki sosyal yaşam hafta içi işten sonra evlere kapanarak geçse de hafta sonuna saklanmış enerji yoğun hareketliliğe sebep olmakta kendini eğlenceye teslim etmektedir.
 4. Hafta içi fırsat bulunamayan kahvaltılar için hafta sonları uzun uzun kahvaltı saatleri, dost toplantıları ile telafi edilmektedir.
 5. Sağlıklı yaşamın korunması adına organik beslenmeye verilen önem ve yaşı ne olursa olsun insanların sokaklarda parklarda spor yapması oldukça alışılagelmiş durumlardır ki yaşı oldukça yüksek olan büyükanne-büyük dedeler bile ağırlık kaldırıp yoga yapabiliyorlar.
 6. Kanada’da diğer ülkeler nazaran cinsiyet eşitliği veya ırkçılık konuları yasalarla da sabitlenmiş olup aksi şekilde davranan insanlara ceza işlemi bile uygulanmaktadır.
 7. Kanada hükümeti halkını ve insanları korumakta oldukça duyarlıdır, her çocuk için 18 yaşına gelene kadar aile kazancı ne durumda ise ona göre bir ücret ödenmektedir. Kadınlara karşı yapılan pozitif ayrımcılık biraz daha fazla sayılabilir.

Kanada vize başvuruları açık mı?

İstanbul’da bulunan Kanada Başkonsolosluğu resmi çalışma günleri ve mesai saatleri içerisinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Kanada vizesi kaç günde çıkar 2023?

Kanada vizesinin çıkma süreci turistik vize başvurusunda 2 ila 4 hafta arasında iken öğrenci vizesi çıkma süresi 2 ile 6 hafta arasındadır.

Kanada vizesi veriliyor mu?

Kanada seyahati planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tüm pasaport türüne göre ayrım yapmadan vize uygulaması bulunmaktadır.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının pasaport türleri ne olursa olsun Kanada seyahatleri için vize almaları gerekmektedir.

Kanada Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Kanada Vizesi: Randevu ve Başvuru

Vize başvurularını değerlendirmesi ve karar yetkisi sadece Kanada Büyükelçiliği/Konsolosluğu’ndadır.

Kanada vize başvurusu için bölge kısıtlama yoktur Türkiye Cumhuriyeti kentlerinden hangisinde olursanız olun Büyükelçiliğe başvuruda bulunabilirsiniz. Kanada Vize başvurusu için Biyometrik veri uygulaması bulunmaktadır.

Kanada’ya express vize uygulaması bulunmaz. 

 • Vize başvurusu için öncelikle vize başvuru merkezlerinden randevu almalısınız.
 • Biyometrik veri işlemleri ve gerekli evrakları hazırlamalı teslim etmelisiniz. Kanada Büyükelçiliği 10/12 gün içerisinde başvuruları değerlendirir.
 • Türkiye resmi tatil günleri, Kanada resmi tatil günleri ve Elçilik yoğunlukları vize başvurusu sonuçlanmasında sürenin uzamasında etkili olabilmektedir. Başvurularınızı 1 ay öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz.
 • Kanada vize başvurusunda sizden istenen kişisel bilgi evrakları ve gerekli evraklar eksiksiz ve hatasız şekilde beyan edilmeli, istendiği takdirde ek evrakları zaman kaybetmeden teslim etmelisiniz.
 • Kanada Vize başvurularında sahte evrak beyan etmenin sonuçları oldukça ağırdır ve bu sonucu cezalandırma yetkisi bulunmaktadır.
 • Kanada vize başvurusunda sunulan sahte evrakların tespit edilmesi halinde 14 yıla çıkan hapis cezası ve yalan beyan ve bilgi saklanması halinde 2 yıl başvurudan men etme cezası bulunmaktadır.

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bütün vize başvurularında olduğu gibi Kanada Vize başvurularında da ilk önemli evrak Vize Başvuru Formudur. Başvuru formu Kanada Konsolosluk resmi sitesinde online olarak yapılmaktadır.

Öncelikle Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinde kendinize bir hesap açmanız gerekir. Açtığınız hesapta karşınıza gelen başvuru formunu Türkçe dilinde doldurmanız gerekmektedir.

Formda size sorulan soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız başvurunuzun onay alması için oldukça önemlidir. Vermiş olduğunuz cevaplar sizin için hazırlanan bir barkoda işlenir.

Örneğin doğum yerinizin sorulduğu yere sadece “Fatih” yazmalısınız. “İstanbul-Fatih” ve ya “İstanbul” yazmamalısınız. Pasaport numarası yazarken aralara boşluk bırakmamalı, doğru ve eksiksiz şekilde e-mail adresini yazmalısınız. Yanlış yazılmış cevaplar size uyarı verecektir ve tekrar başa sarmanız gerekecektir bu nedenle formu doldururken çok dikkatli olmalısınız.

Formdaki soruları yanıtladığınız da başvuru tarihini girmeli ve elektronik imzanızı atmalısınız. Bütün bu işlemler yapıldıktan sonra formun çıktısını almayı unutmayınız.

Barkodun çıktısının uygun olduğundan emin olunuz. Vize başvuru işlemlerinizin eksiksiz ve doğru şekilde yapılması için Vize Randevu size titizlikle yardımcı olmak için çalışmaktadır.

Kafa karıştıran daha önce deneyimlenmeyen vize işlemleri için hata payını ortadan kaldırmak ya da günlük hayatın içinde yoğunluklardan vakit ayırmak zorunda kalmadan vize işlemlerinizin tarafımızca hazırlanmasını isterseniz Vize Randevu iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

Kanada Vize Başvurusunda Vize Randevu Size Nasıl Yardımcı Olur?

Kanada vize işlemleri için Vize Randevu Acentesi vize başvurularınızda danışmanlarımız tarafından size doğru sorular sorarak mesleğiniz ile alakalı ve diğer gerekli evraklarla alakalı listeyi e-posta yoluyla gönderecektir.

 • Evrakları tamamladığınızda kargo veya bizzat gelerek evrakları teslim etmeniz halinde evrakların kontrolü yapılacak ve eksik evrak hakkında sizleri uyararak tamamlamanız istenecektir.
 • Vize Randevu temsilcileriyle Biyometrik Veri Beyanı için birlikte hareket edebilir kendinizi daha rahat hissederek işlemi tamamlayabilirsiniz.
 • Bütün işlemler tamamlandığında ve vizeniz onay aldığında tarafınıza pasaportunuz kargo ya da bizzat geldiğinizde teslim edilmektedir.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Ortak Evraklar

 • Başvuru Formu: Kanada seyahati için her vize türünde olduğunda olduğu gibi başvuru formu önem arz etmektedir. Başvuru Formu Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinde online olarak doldurulmaktadır. Formu doldurmak için öncelikle sitede şahsınıza ait hesap açmalısınız. Formda sorulan soruları eksiksiz olarak doldurmak vize başvurunuzun onay almasında önemli rol oynar. Formu doldurduktan sonra çıktısını almayı unutmayınız.
 • Başvuru Formu Barkodu: Kanada Vize Başvuru formunu doldurup başvuru tarihlerini girdiğinizde ve elektronik imzayı attıktan sonra, “validate” butonuna bastığınızda sizin için barkod oluşturulur. Barkod da formda verdiğiniz cevaplar işlenir ve vize işlemleri süresince bu barkod size yardımcı olacaktır bu nedenle forma verdiğiniz cevapların doğru olduğundan emin olmalısınız. Form çıktısında barkodun uygun çıktığından emin olunuz.
 • Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu: Aile Bilgi formu online olarak doldurulmaktadır. Formda aile üyelerine ait bilgiler yer alır. Her bireye ait ad, soyad, adres, doğum tarihi, medeni hali, meslek gibi bilgiler eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalı ve istenilen yerlerin imzalanması gerekmektedir. Aile bilgi formunu doldurup “ Vize Randevu” danışmanlarına ilettiğiniz takdirde sizin adınıza Vize başvuru Formunu doldurabilir ve hazırlıklarınızı yapabiliriz.
 • Pasaport: Kanada vize başvurusunda gerekli olan pasaportların 10 yıldan eski olmaması, en az boş iki sayfasının bulunması seyahatten sonra 6 ay daha geçerliliğinin olması, yıpranık, yırtılmış olmaması gerekmektedir. Kanada tür farketmeksizin her pasaport sahibinden vize talep etmektedir. Size verilen vize süreleri pasaportun geçerlilik süreleri içinde verileceğinden uzun süreli seyahatler için pasaportunuzun süresini uzatmanız daha iyi olacaktır. Vize için pasaport fotokopisi varsa eski pasaportların fotokopilerini Kanada Konsolosluğu mutlaka istemektedir. Kaşeli olmasına ve eksiksiz tüm sayfaların fotokopilerinin olmasına dikkat ediniz.
 • Kimlik Fotokopileri: Kanada vize başvurusunda kimliğinizin ön ve arka yüzünün fotokopilerinin beyan edilmesi zorunludur. Fotokopilerde yazıların okunur olmasına fotoğrafın net çıkmış olmasına ve iki yüzünde fotokopisinin olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eski ve yıpranmış kimliklerin bilgilerin görünürlüğünü engellediğinden deforme olmuş kimliğinizi yenilemenizde fayda var.
 • Biyometrik Fotoğraf: Kanada vize başvurusunda daha önce başka vizelerde kullanılmamış, son 3 aylık halinizi gösteren, 2 adet, 35×45 mm ebatlarında, arka fonu mutlaka beyaz olacak şekilde ve yüzü kapatacak gözlük, şapka, süs vs. olmadan çekilmiş fotoğraf beyan edilmelidir.
 • Otel ve Uçak Rezervasyonları: Kanadaya yapacağınız seyahat sırasında kullanacağınız uçak hizmetlerine rezervasyonları ve konaklama yapacağınız otel vs. yerlerin rezervasyonlarını hazırlık evrakları arasına koymanızı sizden istemektedir. Vize başvurularının iptal olması olasılığı ya da gecikme olasılıklarına karşı otel ve uçak rezervasyon ödemelerini yapmamanızı tavsiye deriz. Ön rezervasyonlar kabul edilmektedir.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinde tüm aile bireylerine ait kimlik bilgileri, adres bilgileri, evlenmeler, boşanmalar, değişen soyadlar, çocuklar hakkında bilgiler yer almaktadır. Evlenmiş olan bayanlarda anne kızlık soyadı belirten diğer başka bir belgede nüfustan temin edilmelidir.
Kanada vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/kanada-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize İşlemleri

 1. Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının pasaport türleri ne olursa olsun Kanada vize başvurusu yapmaları zorunludur.
 2. Kanada Vizesi için yetkili tek mercii Kanada Ankara Büyükelçiliği’dir. Kanada Büyükelçiliği ayrıca vize başvuruları dışında Kanada vatandaşlarının evlenme, doğum, nüfus cüzdanı, ölüm, pasaport, noter, askerlik işlemleri ve göçmenlik işlemleri ile de ilgilenmektedir.
 3. Kanada vizesi almak isteyen vatandaşlar seyahat amaçlarını belirledikten sonra vize türünü seçmeli ve Büyükelçiliğe başvuruları gerçekleştirmelidir. Vize başvuruları için direk büyükelçiliğe değil büyükelçiliğin yetkilendirdiği seyahat / turizm acentalarına başvuru yapabilirsiniz.
 4. Büyükelçiliğin kişinin seyahat amacına ve mesleğine göre istemiş olduğu evrakları doğru ve eksiksiz olarak hazırlayıp başvuru yapmaları gerekir.
 5. Evraklarda hata eksik, sahte evrak olması vizenizin iptal edilmesine neden olmaktadır. Ayrıca sahte evrak beyanının hapis cezası ile cezalandırma sonucu bulunmaktadır.
 6. En önemli evrakların başında olan Başvuru Formunu doldurmak vize başvurusunda önem arz etmektedir çünkü vize sahibini tanımak vize başvuru formu ile sağlanmaktadır.
 7. Arzu ettiğinizde Vize Randevu temsilcilikleri sizin adınıza vize başvuru formunu eksiksiz hatasız ve Kanada vize başvuru usulüne göre doldurmaktadır.

 Kanada Vizesi Türleri

 • Kanada vize kategorileri yapılacak olan seyahatin amacına göre belirlenir. Seyahat amacınıza uygun olmayan vize türlerini seçmeniz durumunda vizeniz edilecektir.
 • Kanada Turistik Vize
 • Kanada Ticari Vize
 • Kanada Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi
 • Kanada Transit Vize
 • Kanada Öğrenci Vizesi
 • Kanada Oturum İzni
 • Kanada Vatandaşlık

Kanada Vize Süreleri

 • Kanada Vize süreleri de Kanada seyahat amacına göre belirlenmektedir. Vizenin geçerliliği yapılacak seyahatin türüne göre verilir. Kanada Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi, Ticari Vize, Turistik Vize Kanada’da 6 aylık konaklama imkanı sağlar. Yapacağınız seyahat 6 aydan uzun süren bir seyahat olacaksa ( Kanada’da çalışmak, eğitim almak gibi) uzun süreli vize başvurusunda bulunmanız gerekir.
 • Uzun süreli Kanada da kalmak isteyenleri ayrıca çalışma ya da oturum izni almaları gerekmektedir. Uzun süreli ya da kısa süreli fark etmeksizin vize başvurularınız için Vize Randevu Acentesinden destek alabilir sizin adınıza başvuru yapmamızı isteyebilirsiniz.
 • Kanada Vize başvuruları Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. Ortalama vize karar süresi 10-15 gün sürmekte olup Büyükelçiliğin yoğunluğu ve resmi tatil günlerine denk gelen başvuruların açıklanma süreleri uzaya bilmektedir.
 • Kanada Büyükelçilikleri duruma ve seyahat amacına göre sizden ek evrak talebinde bulunabilir.
 • Ek evrak tamamlama süresi, resmi tatil günleri, Büyükelçilik yoğunluğu gibi nedenlerle seyahat planlarınızın aksamaması için vize başvurularınızı 1 ay öncesinden yapmanız tavsiye edilir.
 • Kanada Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Konular
 • Kanada vizesi için en başta önemli olan husus sizden istenmiş olan evraklarınızın eksiksiz olarak teslim edilmesidir. Gerektiğinde Kanada Büyükelçilikleri sizden ek belge talebinde bulunabilir.
 • Ek evrak taleplerini vakit kaybetmeden yerine getirmeniz gerekmektedir. Vize başvurusunda kullanılan pasaportlar deforme olmamalı 10 yıldan eski olmamalı ve mutlaka seyahatin bitiş tarihinden sonra da 6 ay daha geçerliliği olmalıdır. Eski yıpranık pasaportlar vize red olacaktır.
 • Kanada başvuruları için“CIC” Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Büro resmi sitesinde öncelikle kişinin adına hesap açılması gerekmektedir. Başvuru formu site üzerinden online olarak İngilizce ve Fransızca olarak doldurulabilir.
 • Formda sorulan soruların tamamı eksiksiz ve hatasız doldurulmalı pasaport ve kimlik bilgilerinin eşit olmasına dikkat edilmelidir. Mutlaka e-posta adresi bildirmelisiniz.
 • Sorular cevaplandırıldıktan sonra tarih atılmalı ve elektronik imza gerçekleştirilmelidir. Formu doldurduğunuzda kişisel bilgileriniz bir barkoda aktarılır.
 • Form çıktısı aldığınızda barkodun düzgün çıktığından emin olmalısınız. Kanada da 2018 yılında parmak izi uygulamasına geçiş yapmış bulunmaktadır. Vize başvurularında parmak izi beyanı zorunluluğu getirildiği için bu uygulamayı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • 10 yıl içinde parmak izi uygulamasını yapmadıysanız Vize Randevu temsilcilikleri nezaretinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kanada’ya yapmış olduğunuz seyahatlerde sınır kapısından girişlerde mutlaka evraklarınızı yanınızda bulundurmanız gereklidir.
 • Yetkili memurlar sizden adli sicil sabıka belgesi, işveren izni, davetiye mektubu, masraflar için gelir belgesi, sağlık raporu, çalışma belgesi gibi evraklarınızı görmek isteyebilirler. Ayrıca pasaportunuzu her zaman yanınızda taşımanız gerekmektedir.

Kanada Vize Ücretleri

Kanada’ya yapacağınız seyahatlerin türüne göre vize ücretleri değişkenlik göstermektedir.

Ücretler Kanada Büyükelçiliği tarafından belirlenmekte olup elçiliğin yönlendirdiği bankalara yatırmalı ve dekontu evraklar arasına koymalısınız.

Vize Ücretleri konsolosluğa ait harçlar, parmak izi beyanı hizmet ücreti, aracılık hizmeti sunan turizm/seyahat acenteleri ücreti olarak belirlenmektedir. Vize ücretleri vize iptali gerekçeleriyle iade edilmemektedir.

Seyahatiniz için gerekli olan meblağın az bulunması, vize evraklarında hata, seyahat amacı dışında alınan vize nedeniyle vize başvurunuz iptal edilebilmektedir.

Bu nedenle bütün işlemleri usulüne uygun gerçekleştirmeli hatasız şekilde büyükelçiliğe sunmalısınız. Zaman kaybetmeden hataya yol açmadan titizlikle vize başvuru yapmak için Vize Randevu iletişim numaralarından bize ulaşabilir hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Kanada vize ücretleri, konsolosluk ve aracı kurum hizmet bedelleri ile birlikte >> vizerandevu.com/kanada-vize-ucreti sayfamızda açıklanmıştır.

Hangi Durumlarda Kanada Vizeniz Kabul Edilmez

 • Kanadaya girişinizin engel olduğu durumlar uyuşturucu ve alkol kullanmış şekilde araç kullandıysanız ve trafik kazası sonucu ölüme neden olduysanız, herhangi bir sebeple cinayet işlediyseniz, tecavüz, kişiye saldırı-darp gibi şiddet uyguladı isenız, hırsızlık, kara para aklama, kalpazanlık, suç örgütü üyeliğinde bulunduysanız, uyuşturucuyla ilgili alım-satım-bulundurma halinde iseniz bu denli hukuki sebepleriniz bulunuyorsa vizeniz kabul edilmemektedir.
 • Devleti yok etme planları, terör, şiddet, casus faaliyetleri veya bu tür kuruluşlara ait üyelikler varsa güvenlik tehdidi göründüğünüzden vizeniz kabul edilmez. Uluslararası hukuk kurallarına uyumsuzluk ve insan haklarına tecavüz ve savaş suçu işleyenlerin vizeleri kabul edilmez.
 • Fiziksel ve zihinsel hastalıklar( bulaşan hastalık, zihinsel fiziksel irade kaybı, istem dışı şiddet içeren haller, sağlık durumunuzun yardıma muhtaç olma hali, muhtaçlığınızın Kanada Sağlık Sisteminin maliyetlerini zorlayacak şekilde olması gibi sağlık nedenlerinden dolayı vizeniz kabul edilmez.
 • Ayrıca seyahat esnasında kendi masraflarını ve aile üyelerinin masraflarına yeterli olmayan gelir durumu, aile üyeleri tarafından istenmeyen aile bireyi olmak, Göç-Mülteci Koruma Yasası hükümlerinden birine uygun olmaması, Kanada hükümeti tarafından sınır dışı edilmiş olmak, Kanada uyum yasasına uygun olmamak, daha önce Kanada da kaçak çalışmak, vize süresi dışına çıkmak, gayri resmi yollarla Kanada’ya giriş yapmaya çalışmak Kanada vizesinin kabul edilmemesine neden olur.

Reşit Olmayan Çocuklar İçin Kanada Vizesi Şartları Nelerdir?

18 yaşından küçükler için Kanada vize başvuru işlemleri ortalama şartlarda aynı olmaktadır.

Değişkenlik gösteren durum 18 yaş altı çocukların seyahatlerini ebeveynleri ile mi? , kendi başlarına mı? yapacakları ile ilişkilidir.

Kanada’ya yalnız başına seyahat edecek olan 18 yaş altındaki çocuklar için, Pasaport ve doğum belgesi fotokopileri dışında, çocuğun ebeveynleri ya da yasal vasisi tarafından imzalanan İngilizce ya da Fransızca dilinde yazılmış imza yetki belgesi beyan etmek zorundadırlar.

İmza yetki belgesinde çocuğun ebeveynine ya da yasal vasisine ait kimlik bilgileri, adres ve telefonlarının bulunması gerekmektedir.

18 yaşından küçük çocuk yalnızca bir ebeveyn ile seyahat edecekse, pasaport ve doğum belgesi dışında diğer ebeveyne ait imza yetki belgesi İngilizce ve Fransızca dillerinden biri ile yazılmış ve imzalanmış olarak beyan edilmelidir. Diğer ebeveyne ait adres ve telefon numaraları, pasaport ve kimlik fotokopileri de evraklar arasına eklenmelidir.

18 yaşın altındaki çocuk boşanmış olan ebeveynleri çocuğun velayeti ortak olması durumunda çocukla beraber seyahat eden ebeveynin velayet belgesi ve imza yetki belgesini beyan etmesi gerekmektedir.

Çocuğun ebeveynlerinin boşanmaları velayetin tek bir ebeveynde olması durumunda velayet sahibi ebeveynin yasal velayet belgesi ve imza yetki belgesini beyan etmesi gerekmektedir. Anne-babadan biri vefat etmiş ise ölüm belgesi beyan edilmelidir.

18 yaş altı çocuk evlat edinilmesi halinde yasal vasinin vesayet belgesinin fotokopisinin beyan edilmesi gerekir.

Kanada’da sınır geçiş sırasında yetkili memurlar çocuklar açısından oldukça titiz davranmakta bu nedenle ebeveyn veya yasal vasi dışında kişilerle seyahat eden çocukların yanlarındaki yetişkinleri ve çocukları korumak amaçlı sorgulamaktadır.

Çocuklarla ilgili belgeleri mutlaka yanınızda bulundurmanız tavsiye edilmektedir.

Kanada Ticari Vize

Türkiyeden Kanada’ya tarım ürünleri ve sanayi ürünleri satmaktayız. Bu ürünler başlıcaları olarak tekstil ürünleri, hazır giyim, zemin kaplama mermer, karo, gemi inşa malzemeleri, otomotiv yedek parçaları, zeytinyağı, kuru meyve, kuru üzüm, fındık gibi ürünler göndermekteyiz.

Kanada’dan ülkemize ise genellikle hammad’de satın almaktayız. Kanada Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığımız tarafından 2021-2023 dönemi için öncelikli ülkeler arasında bulunmakta olup ihracatımız için gerekli yardımların ve düzenlemelerin yapılacağı bildirilmiştir.

Yatırımlar açısından bakıldığında Kanadalı şirketlerin ülkemizde yaptıkları yatırımlar oldukça fazladır. Ancak Türkiye’nin Kanada’da çok fazla yatırımı bulunmamaktadır.

Yapılan yatırımlar halihazırda Türkiye’den Kanada’ya yerleşmiş olan ve vatandaşlık sahibi olan Türk iş adamları tarafından orada yapılmış olup Türkiye’ye sermaye gelmemektedir.

Kanada Ticaret Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport:10 Yıldan eski olmayan, seyahat tarihi bitiminde en az 1 yıl daha geçerliliği olan, en az 2 sayfası boş, deforme olmayan.
 • Biyometrik Fotoğraf:2 adet, arka fonu beyaz, gözlük şapka olmamalı, 35×45 mm ebatlarında en fazla 3 ay içinde çekilmiş güncel halinizi belirten.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Bütün aile bireyleri hakkında kimlik bilgileri ve adres bilgilerinin ayrıntılı yazılı olduğu.
 • Kimlik Fotokopisi: Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı önlü-arkalı olacak şekilde fotokopisi.
 • Vize Talep Dilekçesi: İngilizce ya da Fransızca olarak yazılan dilekçe Kanada Büyükelçiliğine hitaben yazılmalı ve şirketin antetli kağıdına yazılmış olmalı. Dilekçenin içeriğinde seyahatin amacı ve seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağı yazılmalı ve şirkete ait kaşe ve imza sirkülerinin bulunması gerekmektedir.
 • Şirket Bilgileri: Güncel, orijinal faaliyet belgesi, sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi.
 • Davet Mektubu: Davet eden kişiye ait pasaport ve kimlik kart fotokopisi ile, Kanadalı şirkete ait antetli kağıda yazılmış kaşe ve imza ile.
 • Hesap Özetleri: Son 3 aya ait en az 7000₺ limitli banka kaşesi, banka yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve banka imza sirküsü ile birlikte.
 • Ek Gelirler: Varsa araç ruhsat fotokopisi, tapu fotokopisi, kira gelirleri.
 • Evlilik Cüzdanı Fotokopisi: Evlilik Durumu Varsa.
 • Aile Bilgi Formu: Online olarak.
 • Vize Başvuru Formu: Online olarak.

Kanada Ticaret Vizesi

Kanadaya ticaret ve iş bakımından seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mutlaka vize almaları gerekmektedir. Bunun için Kanada Ziyaretçi Vizesi Başvurusunda bulunmaları yeterli olacaktır.

Kanada Ziyaretçi vizesi kısa süreli vize olup 6 ay süreyi kapsamaktadır. Bu süre içerisinde iş toplantılarına katılabilir, konferanslara katılabilir, fuarları gezebilirsiniz.

Kanada vizesi için gerekli şartlara uygunluk olmalı, pasaport sahibi olmalı hukuki ve tıbbi açıdan bir olumsuzluğun bulunmaması gerekmektedir.

Yapılacak olan tüm ticari hareketlerin belgelenmesi gerekmektedir.

Kanada da 6 aydan uzun süre kalarak çalışmak isterseniz, geçici çalışma izni yapmanız gerekmektedir.

Kanada Ticari Vizesi İçin Davet Mektubu

Kanada Ticari Vize Başvurusu sırasında Kanada’dan davet eden şirketin davet mektubunun hazırlık evrakları arasında olması gerekmektedir. Davet Şirket yetkilisi tarafından yazılmalıdır.

Kanadalı şirket size göndermiş olduğu davet mektubunu 2 adet göndermelidir. Biri vize evrakları için gerekirken biri Kanadaya girerken kullanılması içindir.

Kanada Davet Mektubunda bulunması gereken bilgiler, Başvuruyu yapan kişinin kimlik bilgileri, Çalıştığı şirketteki pozisyon, Hem kendine ait hem de çalıştığı şirkete ait adres, telefon numarası, e-mail adresleri, Kanada ve Türkiye’deki şirketlerin geçmiş ve bugünkü ilişkilerinin açıklanması, seyahatin amacı, seyahat masraflarını açıklanması, seyahatin süresi, rezervasyon bilgileri, Kanada’daki konaklama yerine ait adres ve telefonlar, ve Kanada’dan ayrılış tarihinin yazılması gerekmektedir.

Ayrıca Kanada’ya davette bulunan şirkete ait web site adresi, ziyaret edilecek yerlerin adresleri, şirkete ait merkezin adresi ve şirketin ismi, şirket türü hakkında bir açıklama ve tescil tarihinin yazılması gerekmektedir.

Kanada Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 • Kanada vizesi için en başta önemli olan konu sizden istenmiş olan evraklarınızın eksiksiz olarak teslim edilmesidir. Gerektiğinde Kanada Büyükelçilikleri sizden ek evrak talebinde bulunabilir.
 • Ek evrak taleplerini vakit kaybetmeden yerine getirmeniz gerekmektedir.
 • Vize başvurusunda kullanılan pasaportlar deforme olmamalı 10 yıldan eski olmamalı ve mutlaka seyahatin bitiş tarihinden sonra da 6 ay daha geçerliliği olmalıdır.
 •  Eski yıpranık pasaportlar vize red olacaktır.
 • Kanada başvuruları için “CIC” Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik büro resmi sitesinde öncelikle kişinin adına hesap açılması gerekmektedir.
 • Başvuru formu site üzerinden online olarak İngilizce ve Fransızca olarak doldurulabilir.
 • Formda sorulan soruların tamamı eksiksiz doldurulmalı pasaport ve kimlik bilgilerinin eşit olmasına dikkat edilmelidir. Mutlaka bir e-posta adresi bildirmelisiniz.
 • Sorular cevaplandırıldıktan sonra tarih atılmalı ve elektronik imza işlemi gerçekleştirilmelidir. Formu doldurduğunuzda bilgileriniz bir barkoda aktarılır.
 • Form çıktısı aldığınızda barkodun düzgün çıktığından emin olmalısınız. Kanada da 2018 yılında parmak izi uygulamasına geçiş yapmış bulunmaktadır.
 • Vize başvurularında parmak izi beyanı zorunluluğu getirildiği için bu uygulamayı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • 10 yıl içerisinde parmak izi uygulamasını yapmadıysanız Vize Randevu temsilcilikleri nezaretinde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kanada ya yapmış olduğunuz seyahatlerde sınır kapısından girişlerde evraklarınızı yanınızda bulundurmanız gereklidir.
 • Yetkili memurlar sizden Sabıka belgesi, işveren izni, davetiye mektubu, masraflar için gelir belgesi, sağlık raporu, çalışma belgesi gibi evraklarınızı görmek isteyebilirler. Ayrıca pasaportunuzu her daim yanınızda taşımanız gerekmektedir.

Kanada Vize Başvurusunda Vize Randevu Size Nasıl Yardımcı Olur?

Kanada vize işlemleri için Vize Randevu Acentesi vize başvurularınız için danışmanlarımız tarafından size doğru sorular sorarak mesleğiniz ile alakalı ve diğer gerekli evraklarla alakalı listeyi e-mail yoluyla gönderecektir.

 • Evrakları tamamladığınızda kargo ya da bizzat gelerek evrakları teslim etmeniz halinde evrakların kontrolü yapılacak ve eksik evrak hakkında sizleri uyararak tamamlamanız istenecektir.
 • Vize Randevu temsilcileri ile Biyometrik Veri Beyanı için birlikte hareket edebilir kendinizi daha rahat hissederek işlemi tamamlayabilirsiniz.
 • Bütün işlemler tamamlandığında ve vizeniz onay aldığında tarafınıza pasaportunuz kargo veya bizzat geldiğinizde teslim edilmektedir.

Kanada Vizesi Çıkış Süreleri Hakkında Önemli Bilgiler

 1. Kanada Vize başvuruları Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir.
 2. Ortalama vize karar süresi 10-15 gün sürmekte olup Büyükelçiliğin yoğunluğu ve resmi tatil günlerine denk gelen başvuruların açıklanma süreleri uzaya bilmektedir.
 3. Kanada Büyükelçilikleri duruma ve seyahat amacına göre sizden ek evrak talebinde bulunabilir.
 4.  Ek evrak tamamlama süresi, resmi tatil günleri, Büyükelçilik yoğunluğu gibi sebeplerle seyahat planlarınızın aksamaması için vize başvurularınızı 1 ay öncesinden yapmanız tavsiye edilir.
 5. Kanada Ticari Vize Başvuru sırasında evraklarda herhangi bir eksiklik olmasa da Kanada Büyükelçiliği sizden ek evraklar isteyebilir ve mülakata çağırabilir.
 6.  Sizden geniş çaplı bir sağlık raporu istenebilir ve doktor randevusu sağlık kontrolü işlemleri ve raporun verilmesi vize başvuru işlemlerini uzatabilir.
 7. Sizden istenebilecek bir belge de Sabıka kaydı olabilir. Size ve sizinle seyahat edecek olan aile bireyleriniz’den sabıka kaydı istendiğinde zaman kaybetmeden beyan etmeniz gerekmektedir.
 8. Kanada Vize başvurularında normalde mülakat yapılmadan vize işlemleri uygulansa da bazı istisnai durumlarda Kanada Büyükelçiliği sizden mülakata gelmenizi isteyebilir.

Kanada Aile – Arkadaş Ziyareti Vizesi

 1. Kanada’ya Aile ziyaretinde bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının pasaport türleri ne olursa olsun Kanada vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır.
 2. Kanada vizesini seyahat amacına göre yapmanız zorunludur. Kanada’da yaşayan bir akraba veya tanıdığı olanlar Kanada Aile Ziyareti Vizesi / Kanada Arkadaş Ziyareti Vizesi alma hakları vardır.
 3. Alınan vizeyle Kanada da 6 ay kadar ikamet edebilirsiniz. Kanada’da Kanada Vatandaşı olarak yaşayan ya da sürekli oturum izni olan  kişilerin yanına gitmek isteyen birinci derece aile bireylerine 2 yıla kadar süre tanınmaktadır.
 4. Aile Ziyareti Vizesi alarak seyahat planı olan kişilerin mutlaka Kanada’da yaşayan aile bireyi veya arkadaştan gönderilen bir davet mektubuolmak zorundadır.
 5. Vize evraklarına davetiye ile birlikte davetiyeyi gönderen kişinin kimlik bilgileri, adres bilgisi, oturum kartı bilgileri de eklenmeli ve Kanada Büyükelçiliği’ne beyan edilmelidir.
 6. Aile Ziyaret Vizesi Kısa Süreli vizedir ve direk olarak Büyükelçiliğe başvurular yapılmamaktadır.
 7. Vize Randevu Acentesi Kanada Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş Kanada vizesi başvuru merkezi olarak siz seyahat sahiplerine Kanada Vizesi dahil tüm ülkelerin vize konularında hizmet vermektedir.
 8. Kanada Vize Başvurularınız için iletişim numaralarımız ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Aile Ziyareti Vize Başvuruları Hakkında

Kanada Vize Başvuru Formunu Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu resmi web sitesinde online olarak doldurabilirsiniz. Öncelikle resmi olan bu sitede kendi adınıza bir hesap açmalısınız.

Daha sonra başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurmalı ve tarihini atıp elektronik imzayı atmalısınız. İşlemler sona erdiğinde formun çıktısını almayı unutmayınız. Eksiksiz şekilde doldurulmuş ve hazırlanmış olan formlar Konsolosluğa beyan edilir. Konsolosluk sizden mülakat, sağlık raporu ve ek evrak talebinde bulunabilir.

 Kanada Aile Ziyareti Vizesi Anne-Baba ve Büyükanne-Büyükbaba Ayrıcalığı

 • Kanada’da yaşayan Kanada Vatandaşı ya da Kanada Sürekli Oturum İzni sahibi çocuklarınız, torunlarınız varsa bu vize türünden yararlanabilirsiniz.
 • Bakmakla yükümlü olunan diğer çocuklar ve torunlar bu vize türünden yararlanamaz.
 • Onların Turistik vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Kanada’ya ziyaret etmek isteyen anne, baba ve büyükanne, büyükbabaların Kanada’da yaşayan çocuk ya da torunlarından davetiye almaları gerekmektedir.
 • Vizenin karar yetkisinde olan memurların seyahat sonrası ülkeye döneceğine ikna olmaları için, ziyaretin amacının, seyahat masraflarının karşılanacağının, ülkedeki bağlarının, maddi durumların bildirilmesi gerekmektedir.
 • Bu sebeplerle; Anne-baba, büyükanne-büyükbabaların Kanada’dan maddi ihtiyaçlarının karşılanacağına dair davetiye almaları, ziyaret süresince ve en az 1 yıllık olmak üzere sağlık sigortası yaptırmaları, başvuru merkezlerinin belirttiği şartlarda göçmen muayenesi yaptırmaları gerekmektedir.
 • Bu vize türü için Kanada’da yaşayan torun ve çocukların davet ettikleri misafirlerinin maddi giderlerini karşılayabilmeleri için asgari ücretten daha fazla kazandıklarını kanıtlamak için gelir kaynaklarını beyan etmeleri, maaş bordroları, banka hesapları, sigorta primleri, yıllık gelirleri gibi belgeleri beyan etmeleri gerekmektedir.
 • Mesleklere göre gereken belgelerin neler olduğunu öğrenmek için “Vize Randevu”yu arayabilir temsilcilerimizden bilgi alabilirsiniz.
 • Biyometrik veri beyanı için Kanada Konsolosluğu tarafından mülakata çağrıla bilirsiniz.
 • Parmak izi ve fotoğraf beyanı için mülakat tarihi konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Kanada seyahati için yaptırılacak olan sağlık sigortasının tüm girişleri kapsaması gerekli olup, bir hastalık durumunda hastane yatışı, tedavisi ve Türkiye’ye dönüş masraflarını karşılaması için en az 100 bin $ lık bir sigorta olması gerekmektedir.

 Kanada Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evrakları

 • Vize Talep Dilekçesi: Aile Ziyareti vizesi talebinde bulunduğuna dair, Büyükelçiliğe hitaben İngilizce olarak seyahat amacını ve tarihlerinin yazılması ve kaşeli ıslak imzalı olmalıdır.
 • Banka Hesap Özeti: Son 3 aya ait banka hesap özeti en az 7000₺ bakiye limitli olmalı ve bankaya ait kaşe ve imza sirküsü bulunmalıdır.
 • Varsa Ek Gelirler: Tapular ve araç ruhsatları, kira gelirleri belgesi.
 • Evlilik var ise: Evlilik Cüzdan fotokopisi.
 • Davetiye mektubu: Kanada ziyaretini davetiye ile yapacaksanız davetiye ve davetiyeyi gönderen Kanada vatandaşının pasaport fotokopisi ile varsa oturum izninin ön-arka fotokopisi.
 • T.C Kimlik Fotokopisi: ön-arka fotokopisi, kişi yabancı ise oturum izni fotokopisi.
 • Biyometrik Fotoğraf: Son 3 aya ait güncel çekilmiş, 35×45 mm ebadında, arka fonu beyaz, gözlük şapka olmadan çekilmiş 2 adet fotoğraf.
 • Pasaport: 10 yıldan eski olmayan, seyahatten sonra da 6 ay geçerliliği olan en az 2 sayfasının boş olduğu deforme olmamış olmalı.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Tüm aile bireylerinin kimlik bilgileri ve adres bilgilerinin bulunduğu varsa evlenmiş bayanlara ait soyadı değişikliğinden kaynaklı durumlarda kızlık soyadını gösteren belge.
 • Kanada Vize Başvuru Formu: Kanada resmi web sitesinde online olarak doldurulmuş, çıktısı alınmış ve barkodun düzgün çıktığından emin olunmalı.
 • Aile Bilgi Formu: Aile bireylerine ait kimlik ve mesleki bilgileri içeren her bireye ait bilgi formu.

Kanada Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 1. Kanada seyahatinizi gerçekleştirmek için mutlaka seyahat tarihinden 1 ay önce başvuru yapmaya çalışmanız tavsiye edilir.
 2. Konsolosluk yoğunlukları ve resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde seyahat planınız sürenin uzaması nedeniyle sekteye uğrayabilir.
 3. Bu nedenle başvuru süresini iyi ayarlamanızı tavsiye ederiz.
 4. 31 Temmuz 2018 tarihinde parmak izi uygulamasına geçiş yapan Kanada vize işlemlerinde parmak izi beyanında bulunmanızı ister.
 5. Dilediğiniz takdirde Vize Randevu temsilcilerimiz sizin için randevu alıp tarihleri hakkında bilgilendirmektedir.
 6. Kanada Vize Başvurularında formda dolduracağınız bilgilerin doğru, eksiksiz olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Yanlış veya hatalı verilen bilgiler vizenizin iptal olmasına neden olacaktır. Ayrıca beyan ettiğiniz evrakların sahte olması halinde hakkınızda suç duyurusunda bulunulur ve 14 yıla kadar ceza ile cezalandırılabilirsiniz.
 7. Kanada Vize Başvurusunda Kanada dış temsilcilikleri sizden mülakata gelmenizi isteyebilir ve ayrıca durumunuza göre sizden ek evrak isteyebilir. Çağrıldığınız takdirde mülakata gitmeli ve istenen ek belgeleri Konsolosluğa beyan etmelisiniz.
 8. Kanada Vize Başvurularında karar yetkisi yalnızca Kanada Konsolosluğunda bulunmaktadır. Herhangi bir diğer kurumun vize kararına etkisi bulunmamaktadır. Vize başvuruları reddedildiğinde itiraz hakkınız yoktur.
 9. Ancak yeniden başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Vize Reddi sonrası tarafınıza ödemiş olduğunuz vize harçları iade edilmemektedir, yeni başvuru sırasında tekrar ödemeniz gerekmektedir.
 10. Vize Randevu Acentesi Kanada dahil bütün dünya ülkeleri için almak istediğiniz vize işlemlerinde sizlere özenle danışmanlık yaparak vize işlemleri sırasında destek olmakta vakit kaybetmeden randevu almanıza yardımcı olmaktadır.
 11. Uzman kadromuz tecrübeli temsilcilerimiz ile sizlere iletişim numaralarımızla ya da bizzat ofisimizi ziyaret ettiğinizde size hizmet vermekten onur duyarız.

Kanada’ya Davet Eden Kişiye Ait Gerekli Olan Evraklar

 • Davetiye: Davetiyenin kendisi beyan edilebilir veya taratıp çıktısı alınabilir. Davetiyede davetçinin kişisel bilgileri, adresi ve iletişim bilgileri olmalıdır.
 • Davetçi Kanada Vatandaşı İse: Kanada Kimliği, Kanada Pasaportu değil ise sürekli oturum izni fotokopisi beyan edilmelidir.
 • Davetçi aynı zamanda sponsor olacaksa : 3 aylık maaş bordrosu, banka hesabı dökümleri ve Ebeveyn Süper Vize alınacaksa diğer tüm gelir belgeleri de beyan edilmelidir.

Kanada Aile Ziyareti  Vizesi İçin Mesleklere Göre Ek Evrak Listeleri

Kişi Şirket Sahibi ise;

 • Faaliyet Belgesi (son 3 aya ait)
 • Vergi Levhası Fotokopisi
 • Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi.
 • SGK Hizmet Dökümü (4b)
 • Şirkete ait imza sirküleri.

Kişi Kamu Çalışanı İse;

 • Bağlı bulunduğu kurumdan izin belgesi.(kaşeli ve imzalı)
 • Görev Kimlik Kart Fotokopisi.
 • Maaş Bordrosu (son 3 aya ait mühür ve imzalı.)

Kişi SGK’lı çalışan ise;

 • Faaliyet belgesi
 • Vergi Levha Fotokopisi.
 • İmza sirküleri.
 • Sicil Gazete Fotokopisi.
 • SGK işe giriş bildirgesi.
 • SGK Hizmet Dökümü.
 • Maaş bordrosu (son 3 aya ait.)

Kişi Emekli İse;

 • Emeklilik Kaydı
 • Maaş Dökümü (3 aya ait)
 • Emeklilik Kartı Fotokopisi.

Kişi Öğrenci İse;

 • Öğrencilik Belgesi.
 • Muvafakatname (18 yaş altı için, anne-baba tarafından noterden onaylı belge)
 • Sponsor olacak kişinin mesleki ve kimlik bilgileri.

Kanada Transit Vize

Kanada Transit Vizesi sadece Kanada üzerinden başka bir ülkeye geçiş yapmak için Kanada Havaalanını kullanacaksanız yani uçuş yöntemini seçmiş bir seyahat sahibi iseniz size verilen bir vizedir.

Kanada’dan geçişini deniz yolu, tren yolu, kara yolu ile geçecek olan seyahat sahiplerinin Kanada Ziyaretçi Vizesi almaları yeterli olacaktır.

Kanada dan transit geçiş yapmak isteyen kişilerin pasaport türleri, hangi ülkeden verildiği, hangi ülkenin vatandaşı olduğunuz ve doğal olarak hangi taşıt yolu gideceğiniz önemli kriterler olmaktadır.

Kanada Transit Vizesi onay aldıktan sonra pasaportunuza damgalanır ve Kanada havalimanlarından geçiş yapmanıza olanak sağlar. Seyahatinizin türüne göre tek girişli veya çok girişli olarak verilebilmektedir. Belirtmiş olduğunuz süreler dolmadan vizenizi kullanmanız gerekmektedir.

Transit Vize Alabilme Şartları

 1. Kanada Transit vize alabilmenin şartlarının en başında geçerli bir pasaport sahibi olmanız bulunmaktadır. Pasaportlar 10 yıldan eski olmamalı ve deforme olmamalıdır.
 2. Önemli şartların içerisinde seyahate katılacak kişinin sağlık durumu söz konusudur. Seyahatinize engel olacak bir durum varsa ya da seyahat esnasında ortaya çıkabilme ihtimali olan sağlık probleminiz varsa yani risk grubunda iseniz vize yapmanız zorlaşabilir.
 3. Herhangi bir hukuki ceza durumunda iseniz veya daha önce göçle ilgili olumsuz bir durum yaşanmışsa vizeniz reddedilir.
 4. Kanada üzerinden gitmek istediğiniz ülkeye dair bir kanıt belirtmek zorundasınız. Göç yetkililerini seyahat sonrası ülkenize döneceğinize dair (işiniz, aileniz, maddi birikimleriniz vs. sebeplerle) söz niteliğinde ikna etmeniz gerekiyor.
 5. Yolculuğunuzun sebeplerini ayrıntılı bir şekilde belirtmeli ve kalıcı olarak bulunmadığınızı anlatmanız ve ikna etmeniz gerekiyor.
 6. Transit geçiş vizesi almak için seyahatinizde maddi yeterliliğinizi kanıtlamanız, sağlık durumunuz için sağlık raporu almanız ve bazı durumlarda da Kanada da yaşayan biri tarafından davetiye yapmanız gerekmektedir
 7. İnsan haklarına ters şekilde davranmış kişilerin, suç örgütlerine bağlantılı olanların, suç içerikli eylemlerde bulunanların, Kanada sınırları içine girmeleri yasaktır. Vizeleri onaylanmaz.
 8. Bütün bu şartlara uygunluğunuz varsa Kanada Transit vize başvurusunda bulunmak için online başvuru yapabilir formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduğunuza emin olmanız gerekmektedir. Vize başvurularında yalan beyan eksik evrak ve sahte evrak beyan etmemeye dikkat etmelisiniz.
 • Evraklar doğru ve eksiksiz şekilde tamamlandığında yetkili başvuru merkezine evraklarınızı gönderdiğinizde evraklarınız incelenir ve eksik evrak bulunduğu takdirde başvurular işleme alınmaz.
 1. Size tekrardan geri gönderilir. Bazı istisna olan durumlarda konsolosluk sizden sağlık raporu isteyebilir, sabıka kaydı, mülakata gelmenizi isteyebilir. Bu tür durumlar meydana geldiğinde Vize Randevu temsilcileri tarafından bilgilendirilirsiniz. Kanada Vizesi başvuruları genel olarak bizzat gitmenize gerek kalmadan yapılır.

Kanada Transit Vize Gerekli Evrakları

 • Vize Talep Dilekçesi: Gidilecek ülkeye aktarma yapacağınız tarihler konsolosluğa hitaben yazılmalı ve Fransızca veya İngilizce dil kullanılmalıdır.
 • Uçak Biletleri: Satın alma zorunluluğu bulunan biletler beyan edilmelidir.
 • Pasaport: 10 yıldan eski olmayan deforme olmamış ve seyahat sonrası en az 6 daha geçerliliği olmalıdır.
 • Biyometrik Fotoğraf: En fazla 3 ay içinde çekilmiş 35×45 mm ebatlarında arka fonu beyaz gözlük ve şapka olmadan çekilmiş 2 adet fotoğraf.

Başvurular yapıldıktan sonra ortalama 10-15 gün içinde sonuçlar belli olmaktadır. Sonuçların sürelerindeki değişiklikler resmi tatil günleri ve başvuru merkezlerinin yoğunlukları durumunda farklılıklar gösterebilmektedir.

Onay alan vize sonucunda vizeniz pasaportunuza işlenir ve orijinal olarak beyan edilmiş olan evraklarınızla birlikte tarafınıza gönderilir. Başvuru süreci içinde iletişim bilgilerinizde oluşan değişiklikleri mutlaka bildirmeniz gerekmektedir. Vizeniz reddedildiğinde ret sebeplerini açıklayan bir mektup alırsınız.

Kanada’ya giriş yapmak için sınır güvenlik yetkili memuru tarafından pasaportlar, davetiye, seyahat sigortalarınız incelenir bu nedenle bu belgeleri yanınızda taşımalısınız.

Yetkili memuru yapılacak seyahat için uygunluğunuzu, gidilecek ülkeye giriş yapacağınıza ve varsa yanınızdaki küçük çocuklara ait belgelere sahip olduğunuza ikna etmelisiniz.

Bu işlemlerden de geçtikten sonra pasaportunuz damgalanır ve girişinize izin verilir. Aktarma yapacağınız zamana kadar havalimanında 24 saat kalabilirsiniz bu nedenle Kanada Konsolosluğu ile iletişime geçip kalma süreniz ile ilgili bilgi yapmanız tavsiye edilmektedir.

NOT: Amerika vizeniz varsa ve bir Amerika ülkesine uçuş yapacaksanız, Amerika’dan başka bir ülkeye Kanada üzerinden uçacak iseniz Transit vize başvurusu yapmanız gerekmez.

Kanada Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 1. Kanada seyahatinizi gerçekleştirmek için mutlaka seyahat tarihinden 1 ay önce başvuru yapmaya çalışmanız tavsiye edilir. Konsolosluk yoğunlukları ve resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde seyahat planınız sürenin uzaması nedeniyle sekteye uğrayabilir. Bu nedenle başvuru süresini iyi ayarlamanızı tavsiye ederiz.
 2. 31 Temmuz 2018 tarihinde parmak izi uygulamasına geçiş yapan Kanada vize sürecinde parmak izi beyanında bulunmanızı ister. Dilediğiniz takdirde Vize Randevu temsilcilerimiz sizin adınıza randevu alıp tarihleri hakkında bilgilendirmektedir.
 3. Kanada Vize Başvurularında formda dolduracağınız bilgilerin doğru, eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Yanlış ya da hatalı verilen bilgiler vizenizin iptal olmasına neden olacaktır. Ayrıca beyan ettiğiniz evrakların sahte olması durumunda hakkınızda suç duyurusunda bulunulur ve 14 yıla kadar ceza ile cezalandırılabilir siniz.
 4. Kanada Vize Başvurusunda Kanada Konsoloslukları sizden mülakata gelmenizi isteyebilir, ayrıca durumunuza göre sizden ek evrak isteyebilir. Çağrıldığınız takdirde mülakata gitmeli, istenen ek evrakları Konsolosluğa beyan etmelisiniz.
 5. Kanada Vize Başvurularında karar yetkisi sadece Kanada Konsolosluğunda bulunmaktadır. Herhangi bir kurumun vize kararına etkisi bulunmamaktadır. Vize başvuruları reddedildiğinde itiraz hakkınız bulunmaz. Fakat yeniden başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Vize Reddi sonrası tarafınıza ödemiş olduğunuz vize harçları iade edilmez yeni başvuru sırasında tekrar ödemeniz gerekmektedir.
 6. Vize Randevu Acentesi Kanada dahil bütün dünya ülkeleri için almak istediğiniz vize işlemlerinde sizlere titizlikle danışmanlık yaparak vize işlemleri sırasında destek olmakta vakit kaybetmeden randevu almanıza yardımcı olmaktadır. Uzman kadromuz tecrübeli temsilcilerimiz ile sizlere e-posta ve iletişim numaralarımızla ya da bizzat ofisimizi ziyaret ettiğinizde size hizmet vermekten onur duyarız.

Kanada Can Plus Programı Vizesi

Can Plus Programı Kanada’ya daha hızlı vize alabilmenin yoludur.

9 nisan 2016 tarihi sonrası Türkiye Vatandaşları da Can Plus programından yararlanma hakkına sahip olmuşlardır ancak daha önceleri gelir belgesi ve şirkete ait evraklar göstermeden alınabilen vize Türkiye’de yaşanan olumsuzluklardan dolayı artık bu evrakları da istemektedir.

Can Plus programı dahilinde yinede daha az evrak ile bu vize türüne başvurabilir özellikle transit yolculuklarda kolaylıklardan yararlanabilirsiniz.

Son 10 yılda alınmış Amerika vizeniz ya da Kanada oturum izni, Kanada vizeniz varsa daha kolay alabilirsiniz. Ortalama sonuçlanma süresi 1 haftadır.

Kanada CAN Plus vizesi için Vize Randevu ofisini arayarak Temsilcilerimizden vize evrak listesini ve Can Plus Programı ile gerekli ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Can Plus Başvuru Şartları

Can Plus programına başvurabilmeniz için seyahat sebepleriniz kısa seyahat türünde olmalıdır. Türkiye’den başvurular için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalı ve Türkiye pasaportuna sahip olmanız gerekmektedir.

Kişinin son 10 yıl içinde geçerli bir Amerika vizesinin olması (daha önce seyahat etmiş olması) ya da Kanada’ya daha önce vize almış olması (seyahat etmiş olması) gerekmektedir. Amerika’ya seyahat etmemiş olsa da vize almış olması, geçerli vizesi olmasa da son 10 yıl içinde Amerika’ya seyahat etmiş olması ve tüm bunları damgalı vizeleri ile kanıtlamış olması gerekmektedir.

Ailecek bu program dahilinde vize almak isteniyorsa aynı kriterlerin diğer aile bireylerinde de bulunması gerekmektedir.

 CAN Plus Başvuru Evrak Listesi

 • Pasaport:En az 6 ay geçerli, 10 yıldan eski olmayan iki adet sayfası boş.
 • Vize Fotokopileri:Daha önce Amerika ve Kanada’ya yapılmış son 10 yıla ait vize fotokopileri.
 • Banka Dekontu:CAN Plus programı için bankaya Kanada doları ile yatırılmış vize harcı dekontu.
 • Başvuru Formu-Aile Bilgi Formu:Online olarak doldurulmalı.
 • Fotoğraf:2 adet olmalı.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği:Tüm aile bireyleri kimlik ve adres bilgilerini gösteren.

Can Plus Programına Dahil Olabilecek Ek Evraklar

 • Muvafakatname:Reşit olmayan çocuklar için anne-baba tarafından noterden onaylı izin belgesi.
 • Vasilik Belgesi
 • Vekil Kullanım Formu
 • Evlilik Cüzdanları

Vize Randevu Kanada Vizesi Hizmetleri

Kanada vizesi için başvurular birebir Kanada Konsolosluk/Büyükelçiliklerine yapılmaz.

Vize Randevu temsilcileri sizin adınıza gereken tüm formları adınıza eksiksiz ve doğru şekilde doldurur ve size belirtmiş oldukları evraklarla birlikte Konsolosluğa başvuruyu yaparlar.

Sizden istenmiş olan evraklarda eksiğiniz var ise tarafımızdan bilgilendirilirsiniz. Vize Başvurularınız için başvuru süreciniz titizlikle takibi yapılır vize reddine neden olacak olumsuzluklar ortadan kaldırılır.

“Kanada Vizesi İçin Bildirdiğiniz E-Posta Adresinizin Açık Kullanılır Olmasına Dikkat Ediniz. Evraklar Ve Başvuru Formunu Aynı Zamanda Beyan Ediniz.” 

Kanada Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 • 31 Temmuz 2018 tarihinde parmak izi uygulamasına geçiş yapan Kanada vize işlemlerinde parmak izi beyanında bulunmanızı ister. Dilediğiniz takdirde Vize Randevu temsilcilerimiz sizin için randevu alıp tarihleri hakkında bilgilendirmektedir.
 • Kanada Vize Başvurularında formda dolduracağınız bilgilerin doğru, eksiksiz olmasına dikkat etmelisiniz. Yanlış ya da hatalı verilen bilgiler vizenizin iptal olmasına neden olacaktır.
 • Ayrıca beyan ettiğiniz evrakların sahte olması durumunda hakkınızda suç duyurusunda bulunulur ve 14 yıla kadar ceza ile cezalandırılabilir siniz.
 • Kanada Vize Başvurusunda Kanada Konsoloslukları sizden mülakata gelmenizi isteyebilir ve ayrıca durumunuza göre sizden ek evrak isteyebilir. Çağrıldığınız takdirde mülakata gitmeli ve istenen ek evrakları Konsolosluğa beyan etmelisiniz.
 • Kanada Vize Başvurularında karar yetkisi sadece Kanada Konsolosluğunda bulunmaktadır. Herhangi bir kurumun vize kararına etkisi bulunmamaktadır. Vize başvuruları reddedildiğinde itiraz hakkınız bulunmaz.
 • Fakat yeniden başvuru yapma hakkınız bulunmaktadır. Vize Reddi sonrası tarafınıza ödemiş olduğunuz vize harçları iade edilmez yeni başvuru sırasında tekrar ödemeniz gerekmektedir.
 • Vize Randevu Acentesi Kanada dahil bütün dünya ülkeleri için almak istediğiniz vize işlemlerinde sizlere titizlikle danışmanlık yaparak vize işlemleri sırasında destek olmakta vakit kaybetmeden randevu almanıza yardımcı olmaktadır.
 • Uzman kadromuz tecrübeli temsilcilerimiz ile sizlere iletişimnumaralarımızla ya da bizzat ofisimizi ziyaret ettiğinizde size hizmet vermekten onur duyarız.

Kanada Multi Vize

Kanada gelir seviyesi, eğitim alanları, muhteşem doğası, hayat standartları ve birçok nedenle tercih edilen ülkeler arasındadır. Kanada Hükümeti hangi pasaport sahibi olursa olsun herkesten vize istemektedir. Kanada vizeleri 4 şekilde verilmektedir.

 • Kanada Tek Girişli Vize (single entry)
 • Kanada Çok Girişli Vize (multi entry)
 • Kanada Transit Vize
 • Kanada Süper Vize

Multi Vize

Kanada Multi vize kanada seyahatlerinizde çıkış yaptıktan sonra tekrar girmeniz için vize almanıza gerek kalmadan giriş yapmanıza olanak sağlayan vize türüdür. Kanada gerçekleştireceğiniz kısa süreli seyahatler için iki tür vize bulunmaktadır.

Tek girişli vize size Kanada’ya giriş yapmanızdan itibaren 6 aylık süre ile verilir ve çıkış yaptıktan sonra tekrar girmek istediğinizde yeni bir vize başvurusu yapmanızı gerektiriyor.

Kanada Multi Vize size pasaport süresini kapsayacak şekilde 10 yıl süre ile verilir tekrar tekrar yapmak istediğiniz giriş çıkışlarda yeniden vize almanızı gerektirmez fakat tek bir girişinizde en fazla 6 ay süre ile konaklamanıza izin verir. 10 yıl süre içinde tek seferde en fazla 6 ay kalmak sureti ile multi vizenizi 10 yıl süre ile tekrar vize almadan kullanabilirsiniz.

Kanada Multi Vize Alma Şartları

 • Kanada’ya yapacağınız seyahatlerden sonra ülkenize döneceğinizi kanıtlamanız gerekir.
 • Vize başvurusunda seyahat amacınızı anlaşılır ve kesin biçimde anlatmanız gerekir.
 • Seyahatler sırasında seyahat masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlamak için gerekli belgeleri sunmanız gerekir.
 • Multi vize ile Kanada da yaşamak ve çalışmak gibi düşüncelere sahip olmadığınızı kanıtlamanız ve cezai bir durumunuzun olmadığını kanıtlamanız gerekir.
 •  En önemlisi sağlıklı olduğunuzu kanıtlamanız gerekir. Geçerli bir pasaporta sahip olmanız gerektiğini unutmayınız.

Kanada Multi Vize Başvuru Evrakları

 • Başvuru Formu:Başvuru formu Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinden online olarak doldurabilir ya da Vize Randevu Acentenizden elde edebilirsiniz. Formda seyahat amacını açıkça belirtmeyi unutmayınız ve yalan beyanda bulunmayınız.
 • Aile Bilgi Formu:Multi vize başvurusunda sizin gibi aile bireylerinizin de tanınması amacıyla doldurulması istenen formlardır.
 • Pasaport: Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı, 2 sayfasının boş olması ve multi vize bağlamında geçerliliğinin olması için pasaportunuzun yeni olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Pasaport Fotokopileri:Daha önce yapmış olduğunuz Kanada seyahatlere ait vize fotokopileri.
 • Biyometrik Fotoğraf:Arka fonu beyaz 35×45 mm ebatlarında 2 adet ve güncel halini belirten gözlüksüz ve şapkasız çekilmiş olmalı.
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi:Önlü arkalı çekilmiş ve okunaklı olarak.
 • Otel ve Uçak Rezervasyonları
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

NOT: Pasaportlar hariç tüm belgelerin fotokopileri beyan edilmelidir. Gerekli evrakların listesi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kanada Oturum ve Vatandaşlık Başvurusu Video;

Kanada Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×