Kamerun Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Kamerun Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Kamerun Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Kamboçya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Kamerun dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Kamerun Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Kamerun’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi kişilerin Kamerun Vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Yapılan Vize muafiyeti anlaşması ile diplomatik (siyah), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahipleri Kamerun Vizesinden muaf tutulmaktadır.

Kamerun vize ücreti ne kadar?

Kamerun vize ücretleri 1 aylık, 3 aylık ya da 6 aylık olmak üzere bize süresine göre farklılık göstermektedir, ülkede vize sureleri uzatılamaz.

Kamerun vize gerekli mi?

Kamerun için umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir, resmi pasaport için 180 günlük zaman içerisinde giriş yapıldıktan itibaren 90 günü geçmemek şartı ile vize muafiyeti uygulanmaktadır.

Kamerun vizesi kaç günde çıkar?

Kamerun’a gitmek için başvuru yapılan turistik vize ile ticari vize sonuçları normal şartlarda ortalama 7 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Kamerun Vize Başvurusu

  • Kamerun’a seyahat etmek isteyen vatandaşların yapmak istedikleri vize başvurusu için öncelikle başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvuru formu büyük harfle ve İngilizce olarak doldurulmalıdır.
  • Başvuru formu Konsoloslukların sizi tanıması için inceledikleri en önemli belgedir bu nedenle başvuru formunu eksiksiz ve hatasız olarak doldurmalı ve beyan edeceğiniz diğer orjinal evraklara uygun olması gerekmektedir.
  • Umuma mahsus pasaport sahiplerine Kamerun vizesi tek girişli ve çok girişli olarak verilmektedir. Kamerun seyahati sırasında vize süresi dolmaya yakın istediğinizde Kamerun İçişleri Bakanlığı’na başvuru yaparak vize sürenizi uzatabilirsiniz. Vize uzatma işlemleri ek ücrete tabidir ve 15 gün 3 ay, 6 ay daha uzatılabilmektedir.
  • Evraklarda eksiklik olmaması ve bir sorun olmaması halinde vize sonuçları 5 gün içerisinde açıklanmaktadır. Fakat konsolosluk yoğunlukları, resmi tatil günleri ve ek evrak talebi gibi durumlar göz önünde bulundurulmalı ve başvurular 1 ay önce yapılması tavsiye edilmektedir.

Kamerun Express Vize

Kamerun’a aciliyet gerektiren durumlarda kısa sürede seyahat gerçekleştirmek için Kamerun Express Vize seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Express vize hakkında vize almak ve vize başvurusu için Vize Randevu Ofisi’ne başvuruda bulunabilirsiniz. Kamerun vizesi başvuru yaptıktan 48 saat içinde sonuçlanmaktadır.

Kamerun Vize Kategorileri

  • Kamerun Ticari Vize
  • Kamerun Turistik Vize
  • Kamerun Aile Ziyareti Vizesi

Kamerun Hakkında Önemli Bilgiler

Kamerun’un kuzeyinde bulunan Boko Haram bölgesindeki sınır kesimlerinde terör olayları ve Kamerun’un batısında İngilizce konuşulan kesimlerinde ayrılıkçı terör olayları nedeniyle ülkedeki güvenlik problemleri nedeniyle vatandaşlarımızın özellikle gece seyahatlerinde dikkatli olmaları konusunda uyarmak istiyoruz.

Kamerun sınır kapısında sınır görevlilerine beyan edilmesi gereken sarı humma aşı kartını yanınızdan ayırmamanız gerekmektedir. Kamerun seyahati öncesi Sağlık Bakanlığımızı arayarak yapılması gereken aşılar ve ilaç tedavileri hakkında bilgi alınması gerekmektedir.

Kamerun Konsolosluğu| Kamerun Vize Başvuru İşlemleri

Kamerun Konsolosluğu| Kamerun Vize Başvuru İşlemleri

Kamerun vize randevu, pasaport sahibi olan kişilerin vize başvurularından önce almaları zorunlu olan tarih ve saatleri içeren bilgilerdir.

Kamerun Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Kamerun Vizesi: Randevu ve Başvuru

Sizlere vize randevularınızda ve evrak teminlerinizde yardımcı olmaktan memnuniyet duyan firmalarımızla 0850 227 72 05 numaralarımızdan irtibata geçebilirsiniz. Kamerun vize alma şartlarına dair tüm detayları sitelerimizden öğrenmeniz mümkün olacaktır. Vize ofisi aracılığıyla Kamerun vizesi için gereken evraklarda önemli hususları öğrenebilirsiniz.

Güncel bir şekilde vize evrakları ile ilgili listelere ve randevu bilgilerinize ulaşmak istediğinizde taleplerinizi içeren e-postaları [email protected] adreslerimize gönderebilirsiniz.

Konsolosluğa Türkçe dilinde sunulacak olan belgelerin yalnızca kopyalarını değil, asıllarını da bulundurmanız gerektiğine dair uyarıları gerçekleştirecek olan ekiplerimiz aracılığıyla profesyonel desteklere ulaşmış olacaksınız.

Kamerun Vize Başvuruları

Diplomatik, hizmet ve hususi pasaporta sahip olan kişilerin 180 günlük sürede 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaf olmalarına karşın, bordo pasaport sahiplerinin ise Kamerun seyahatlerinde vize almaları zorunludur.

Hangi amaçlarla gideceğinize göre değişen evrakları ve mutlaka yaptırmanız gereken sarıhumma aşısı uluslararası sertifikasını ibraz etmeniz için sizleri yönlendirecek olan sayfalarımızda gerekli bilgilere ulaşabileceksiniz.

Ayrıca zorunlu aşı belgelerinin yanında, mecburi olmayan aşıları yaptırmanız halinde bunları da ülkeye girişte sunmanız son derece önemli olacaktır. 10 yıldan daha eski tarihli olmayan pasaportlarınızın yıpranmamış olması ve en az 1 sayfa boşluğunun bulunması durumlarında geçerli olacak başvurularınızda herhangi bir eksiğin ve hatanın olmaması işlemlerinizin hızlandırılmasında etkili olacaktır.

Kamerun Vize Ücretleri ve Süreleri

Başvurularınızla ilgili her durumu değerlendirerek vize türlerinde sizler için en iyi ve hızlı sonuçları almanızı sağlayacak olan ekiplerimiz sayesinde ortalama 15 iş gününde sonuçları elde edebilirsiniz. Ancak seyahatlerinizin ileri bir tarihe ertelenmesini zorunlu hale getirecek aksaklıkların yok edilmesine olanak verecek olan ekiplerimiz 90 günlük süre içerisinde işlemlerinizi tamamlamanızı sağlamaktadır.

En sağlıklı süreç olan 1 ay öncesinden vize randevularınızla ve başvuru belgelerinizle ilgili tüm adımları atmaktadır. Daha önce başvurunuz yoksa ve herhangi bir deneyime sahip değilseniz, sizler için uzman ekiplerimizi yönlendirmekteyiz. Bizlere ulaştıracağınız güncel ve hatasız belgelerle başvurularınızı büyük bir titizlikle yaparak, gelişmelerin takipçisi olmaktayız.

Kamerun Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Kamerun Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×