Kanada Ticari Vize

Kanada Ticari Vize Başvurusu

Kanada’da bulunan ticari şirketlerle iş yapmak amacıyla ülkeye giriş yapan iş insanlarına verilen geçici vizeye İş İnsanları ve İş Delegasyonları vizesi adı verilir.

Tier 1 Girişimci Vizesi

İş İnsanları ve İş Delegasyonları Vizesi Nedir?

Kanada dünyanın en büyük ekonomilerinden biridir. Ekonominin yabancı yatırımlarla desteklenmesi için ülkede iş yapılmasını ya da yürütülen işlerle ilgili ortaklıklar kurulmasını, işbirliği yapılmasını destekleyen yasal düzenlemeler mevcuttur.

Kanada vizesi kaç dolar?

Kanada Vize ücreti kapsamında konsolosluk tarafından sadece belirlenen rakam Kanada doları olarak hesaplanır ve başka ücret talep edilmez.

Kanada vize için bankada ne kadar para olmalı?

Kanada vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının son 3 aylık banka hesap cüzdanı ya da bakiyesi en az 4000 lira olan banka hesap Dökümü gerekmektedir.

Kanada b1 vizesi nedir?

Kanada B1 vize tipi iş amacıyla seyahat etmek isteyen kişilere verilen vize türüdür.

Bu düzenlemeler içinde yabancıların ülkede yürütülecek projeler üretmesini ve geliştirmesini sağlamak, iş anlaşmalarının artışını teşvik etmek için yabancı iş insanlarının ülkeye girişini kolaylaştıracak vizeler de bulunur. İş İnsanları ve İş Delegasyonları Vizesi de bu kapsamda ortaya çıkmıştır.

İş İnsanları ve İş Delegasyonları Vizesi ile ülkeye giriş yapan yabancı iş insanları şu işlemleri yapabilir:

Kanada Ticari Vize
Kanada Ticari Vize
 • İş toplantılarına katılabilir
 • Yapılacak işle ilgili konferanslara ve çalışmalara katılabilir.
 • Kanada’da bulunan iş insanları ve şirket yetkilileri ile anlaşmalar yapabilir.

İş İnsanları ve İş Delegasyonları Vizesi ile Kanada’ya giriş yapanlar ülkede sürekli ya da geçici bir işte çalışamaz. Sadece iş anlaşmaları yapmak için çalışmalarda bulunabilir ve hedeflediği anlaşmaları yapabilir. Bu ülkede çalışmayı planlayanların Kanada geçici işçi vizesine başvurarak bu vize ile ülkeye giriş yapması gerekir.

İş İnsanları ve İş Delegasyonları Vizesi geçici vize türlerinden biridir. Bu vize ile ülkede bulunanlar vize süresi dolduğunda çıkış yapmak zorundadır. Vize süresi 6 aya kadar olabilir. Bu vizeye sahip kişiler geçici süreyle ülkede bulundukları için Kanada’daki sağlık sigortalarından da faydalanamaz.

Kimler Kanada Ticari Vizesi Alabilir?

İş İnsanları ve İş Delegasyonları Vizesi almak için birtakım belgelerle birlikte başvuru yapılması gerekir. Başvuru sırasında vize için gerekli koşulların taşındığı ve Kanada’ya çalışmak için ya da kalıcı olarak gidilmediğinin ispatlanması gerekecektir. Bu vizeyle ülkeye giriş yapıp kanuni düzenlemelere aykırı olarak ülkede çalışmak isteyen kişi sayısı çok olmuş olmalı ki Kanada yetkilileri bu belgelerin sunulması konusunda hassas davranmaktadır.

Diğer geçici vize başvurularında gerekli olan evraklara ek olarak İş İnsanları ve İş Delegasyonları Vizesi başvurusu için şu evraklar da gereklidir:

 • Kanada’dan başka bir ülkede iş sahibi olunması ya da yine Kanada dışında bir ülkedeki ticari işletmenin resmi çalışanı olunması gerekir.
 • Yabancı ülkede yapılan ticari işten düzenli bir gelirin olduğunu ispatlayacak belgeler sunulmalıdır. Böyle bir durumda Kanada’da yasa dışı bir şekilde çalışılmayacağı öngörülür.
 • Başka ülkelerden gelen ticari vizelere ve vize sahiplerine karşı saygı duyulmadığını gösterecek bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekir.
 • Kanada kökenli bir şirketle iş görüşmeleri yapıldığını, bir anlaşma yapılma ihtimalinin olduğunu, bu ülkede yapılacak konferans ve çalıştay gibi faaliyetlere davet edildiğini ispatlayacak belgelerin var olması ve bunların başvuru sırasında ilgili makamlara sunulması gerekir.

Bu belgelerin usulüne uygun ve ikna edici şekilde hazırlanıp başvuru ile birlikte Konsolosluk ya da Büyükelçiliğe sunulması halinde başvurunun kabul edilme ihtimali artacaktır.

Kanada Ticari Vizesine Başvuru Prosedürü

Kanada ticari vizesi için gerekli özellikler taşınıyorsa başvuru yapılabilir. Vize başvuru süreci şu aşamalardan oluşacaktır:

 • Kanada ticari vizesi almak için gerekli şartların taşındığına dair belgeler hazırlanır
 • Belgeler ve doldurulup imzalanmış başvuru formu bir dosya haline getirilir.
 • Hazırlanan dosya ile birlikte başvuru talebi gönderilir
 • İlgili makamların inceleme sürecinde ek bilgi ve belge talebi olursa gereği yapılır
 • Uygunluk kabulünden sonra geçerli pasaport onay için gönderilir

Kanada İşletme Vizesi İçin Dosya Hazırlama Aşaması

Kanada işletme vizesine başvuru yapılırken şu belgelerin başvuru dosyasında yer alması gerekir:

 • Uçak biletleri için rezervasyon yapılmışsa seyahat süreci hakkında detaylı bilgi hazırlanmalıdır. Eğer tekbir faaliyet için gidiliyorsa bu faaliyetin amacı ve tarihi gibi konularda bilgi ve belge sunulmalıdır.
 • Eğer Kanada’da bulunan bir ticari şirket tarafından fuar ya da konferans gibi bir faaliyet için davet edilme durumu varsa davet mektubu da sunulmalıdır.
 • Hangi ticari işletme ya da şirket adına gidiliyorsa bu kuruluşta çalışıldığına dair kayıtlar
 • Kanada’ya gidecek kişinin Kanada ziyaret sebebi, iş unvanı ve maaş bilgileri gibi bilgileri içeren işveren mektubu
 • Davet mektubu gönderen Kanada kökenli şirketin kayıtları
 • Kanada Hükümetine hitaben yazılmış vize başvuru sebepleri hakkında bir beyan dilekçesi
 • Vize işlemlerinde kullanılmak üzere iki adet vesikalık fotoğraf

Usulüne uygun bir başvuru gerçekleştirmek için tüm bu belgelerin İngilizce ya da Fransızca olarak hazırlanmış olması gerekir. Başka dilde hazırlanmış belgelerin resmi onaylı çevirileri de sunulmalıdır. Evraklar başvuru belgesi ile birlikte gönderildikten sonra vize başvuru ücreti ödenerek işlemler tamamlanır.

Kanada Ticari Vize Ücreti ve Ek Ücretler Nelerdir?

Eğer Kanada ticari vizesi için biyometrik fotoğraf ve parmak izleri gibi biyometrik bilgiler istenirse biyometrik ücret 85 Kanada Dolarıdır. Başvuru ücreti de ek ücretlerle birlikte 100 Kanada doları olup toplam ödenecek ücret de 186 Kanada Doları olacaktır. Vize onaylandıktan sonra yapılacak pasaport işlemleri için de 45 CAD ödeme yapılır.

Kanada Ticari vize ücretleri, konsolosluk ve aracı kurum hizmet bedelleri ile birlikte >> vizerandevu.com/kanada-vize-ucreti sayfamızda açıklanmıştır.

Kanada Ticari Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Bulunulan ülkedeki Kanada Büyükelçiliğinin iş yüküne göre bu süre değişebilir. Genellikle 1 hafta ile 6 hafta arasında bir sürede işlemler tamamlanır.

Kanada Ticari Vizesinin Süresi Ne Kadardır?

Geçici süreli diğer vizelerde olduğu gibi en fazla 6 ay için bu vize verilir. Vize izni daha uzun süreli olsa dahi bir seferde 6 aydan daha fazla kalınamaz.

Vize Sahibinin Bakmakla Yükümlü Olduğu Kişiler de Vizeden Faydalanabilir mi?

Bu vize sadece bir iş amacıyla verildiği için eş ya da çocukların Kanada’ya bu vize ile giriş yapması mümkün değildir. Bu kişiler ancak Kanada ziyaretçi vizesi alarak eşlik edebilir.

Kanada Ticari vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/kanada-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Kanada Ticari Vize Video;

Kanada Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×