Kanada Vize Reddi ve Çözümü (2023)

Kanada Vize Reddi Neden Olur?

Kanada’ya seyahat edebilmek için vize başvuru evraklarını tamamlamalı ve Kanada vizesine başvurmalısınız. Başvuru evraklarının eksik veya yanlış toplanması ise Kanada vize reddi ile sonuçlanabilir.

Kanada Vize Ücretleri (2023)

Bu nedenle vize başvuru evraklarını toplarken dikkat etmeli ve Konsolosluğun kriterlerini karşılamalısınız. Aksi halde vize başvurunuz reddedilecektir.

Kanada Vize  Reddi Sonrası Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tüm vize başvurularında olduğu gibi Kanada vizesinde de karşılamanız gereken ilk evrak Vize Başvuru Formu olmalıdır. Vize başvuru formuna Kanada Konsolosluğunun resmî sitesinden ulaşabilir ve formu online ya da elle doldurabilirsiniz.

Kanada neden vize vermiyor?

Kanada’nın vize vermemesi için birçok farklı neden bulunmaktadır, en sık karşılaşılan sebep başvuru sahibinin finansal durumunun yeterli olmamasıdır.

Kanada vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Kanada vizesi almak isteyen başvuru sahibinin hesabında 4 bin ila 5 bin lira arasında bakiye bulunması gerekmektedir ancak Kredi bakiyesi kabul edilmez.

Kanada şuan vize veriyor mu?

Kanada ve Türkiye arasında herhangi bir muafiyet uygulaması olmadığından dolayı şu an Türk vatandaşlarına vize verilmektedir.

Vize Başvuru Formunu doldururken sorulara doğru ve eksiksiz cevaplar vermelisiniz. Başvuru formunun doğru doldurulması başvuru sürecinizin olumlu geçmesi için önemlidir. Başvuru formunun resmi bir evrak olduğu düşünüldüğünde kasten ve isteyerek yanlış bilgi verilmesi vize başvurunuzun reddedilmesine sebep olacağı gibi bir daha Kanada vize başvurusunda bulunmanızı da engelleyebilir.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Aşağıda belirtilen belgeler tüm Kanada vizeleri için karşılanması gereken standart belgelerdir.

Kanada Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Kanada Vize Reddi ve Çözümü

Yukarıda belirtilen herhangi bir evrakın eksik olması vize başvurunuzun reddedilmesi sebep olabilir. Bu nedenle evrakları toplarken dikkatli olmalısınız.

Kaç Çeşit Kanada Vizesi Vardır?

Vize türleri seyahat amacına göre farklılık gösterir. Bu nedenle Kanada vizesine başvururken seyahat amacınızı karşılayan vize türüne başvurmalısınız.

Kanada vize türleri ise şöyledir;

  • Turistik Vize
  • Ticari Vize
  • Aile / Arkadaş Ziyaret Vizesi
  • Öğrenci Vizesi
  • Transit Vizesi

Seyahat amacınıza göre farklılık gösteren vize türlerinin geçerlilik süreside farklıdır.

Vize Başvurum Reddedilirse Tekrar Vize Başvurusunda Bulunabilir miyim?

Vize başvurunuz reddedildiğinde tekrar vize başvurusunda bulunmanızın önünde bir engel yoktur. Ancak vize başvurunuzun neden reddedildiğini anlamalı ve Kanada vize reddi ile sonuçlanan başvurunuza neyin sebep olduğunu çözmelisiniz. Aksi halde vize başvurunuz yeniden reddedilecektir.

Vize başvurunuzun reddedilmemesi için Konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri eksiksiz karşılamalısınız. Yine de vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz olacağı konusunda nihai karar Kanada Konsolosluğuna aittir.

Kanada Turistik ve Ticari vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/kanada-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Kanada Vize Reddi ve Çözümü (2023) Video;

Kanada Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×