Kanada Turizm ve Ziyaretler İçin Ziyaretçi Vizesi

Kanada Turizm Vizesi

Kanada’ya ziyaret için ve 6 ayda uzun olmayacak süreyle gitmek istediğinizde geçici ikametgah alınması gerekir.

Fransa Kısa Süreli Çalışma Vizesi

Bu vizeyi alması gerekenlerin hangi vize türüne başvuracaklarının netleşmesi için bazı farklılıkların kontrol edilmesi istenir. Bunların arasında bulunan bir vize türü de Kanada turist vizesi olarak adlandırılan Kanada Ziyaretçi vizesidir.

Kanada şuan vize veriyor mu?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamı pasaportuna bakılmaksızın vize alma zorunluluğuna sahiptir.

Kanada Öğrenci Vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?

Kanada öğrenci vizesi için yapılan başvuruda gerekli olan banka hesap dökümündeki bakiyenin en az 4000 TL olması şartı aranmaktadır.

Kanada vize başvuruları ne zaman açılacak?

Kanada vize başvuruları sınırlı hizmetler kapsamında gerçekleşmektedir, başvurular vize başvuru merkezlerinde devam etmektedir.

Bu vizeyi almak istediğinizde hangi adımların atılması, şartların yerine getirilmesi ve yapılacak işlemlerin yürütülmesi gerektiği gibi detaylara hakim olmak işlemlerin daha kısa sürede ve hızlıca işleme alınmasına neden olur. Her vize kullanım amacı ve kalış süresine bağlı şekilde farklılık gösterir.

Vize alınması durumunda ülkeye girişinizin kesin olduğunu da anlamamak gerekir. Vize başvurusundan ret almanız halinde bunun nedenini anlatan mektupta itiraz için gerekli olan yolun detayları da aktarılır.

Bazı durumlarda itiraz hakkı verilmezken bazen de ek belge verilmesi durumunda vizenin yeniden değerlendirmeye alınacağından bahsedilir. Bu şartlara göre vize başvurusu için sürekli takipte olmak ve gelen bilgileri doğru şekilde anlamak gereklidir.

Kanada Ziyaretçi Vizesi Ne Anlama Gelir?

Bu vizeye sahip olan kişilerin kısmi şekilde ülkede bulunmasına izin verilir.

Bu izinlerin genel nedenleri şu şekildedir:

Kanada Turizm ve Ziyaretler İçin Ziyaretçi Vizesi
Kanada Turizm ve Ziyaretler İçin Ziyaretçi Vizesi
 • Kanada’da turizm amaçlı tatiller,
 • Aile ziyaretleri,

Nedenleri ile bulunmak istemeleri durumunda bu vizeden edinmeleri zorunluluk haline gelir. Vizenin sağladığı olanak Kanada’nın giriş limanlarından sorunsuz şekilde geçmek için izin verilmesidir.

Vizenizin olması her ülke için geçerli olduğu gibi ülkeye giriş yapabileceğiniz anlamına gelmez. Aksine sınır devriye görevlileri belgeleriniz veya kişisel durumunuz göz önüne alındığında sizi ülkeye almama yetkisine sahiptir. Reddedilmeniz halinde neden belirtmeleri bile gerekli olmaz.

Kanada; ziyaretçi vizesine başvurmam gerekiyor mu?

Çoğu ülke vatandaşının Kanada’ya kabul edilmesi için vize alması istenir. Bazı ülkelerin vatandaşlarının ziyaretler için elektronik seyahat belgesine sahip olması yeterli sayılır. Bu ülkelerin vatandaşları ülkenin vize prosedüründen tamamen muaftır.

Pasaportları ile ülkeye giriş çıkış yapma konusunda özgürlükleri vardır. Bu ülkelerle alakalı güncel bilgileri kontrol ederek muaf olup olmadığınızı öğrenmeniz önemlidir.

Kanada Vizesi için Hangi Şartları Sağlamanız İstenir?

Kanada’nın sunduğu bu vizeyi almak için ülkenin yasal şekilde istediği bazı şartları yerine getirmek önemlidir.

Aksi durumda onay alınması son derece zor olur. Belgelerle ülkeden bu vizeyi almak için geçerli başvuru nedenine sahip olduğunuzu ortaya koymalısınız. Aksi durumda başvurunuz reddedilecektir. Vize almanız için sunduğunuz gerekçe kabul edilmediğinde ülkeye girişiniz için tek yol oturma izni almak olacaktır.

Kanada Turistik Vize için Hangi Belgelerle Başvuru Yapılır?

Kanada turist vizesi almak için yapacağınız başvuruda bazı belgelerin toplanması istenir.

Bu belgeler:

 • Kanada vizesine başvurunuzla alakalı özet bilgileri gösteren form,
 • Geziniz boyunca finansal yeterliliğe sahip olduğunuzu gösteren banka detayları,
 • Uçak biletlerinizin ve seyahat durumunuzun ortaya konduğu bir belge,
 • Bir aile veya akrabanızı ziyaret ettiğinize dair belge,
 • Aileniz olması durumunda kanıt,
 • Ziyaret edeceğiniz kişilerin göçmenlik durumlarıyla alakalı bilgi,
 • Neden vize istediğinizi anlatan bir başvuru dilekçesi,
 • Gerekliliklere uygun vize fotoğrafı,
 • Ziyaretin geçici olduğunu ve geri dönmek durumunda olduğunuzu gösteren belge,
 • Çalışma veya kalmayı düşünmediğinize dair kanıtlar,
 • Mahkemeden alınmış sabıka kaydınız,  olması gerekir.
 • Bu belgelerle birlikte başvurmalısınız. Evraklarınız İngilizce veya Fransızca olması durumunda yeminli tercüman kullanılması istenir.
Kanada Turistik vizesi için hazırlanan en güncel evrak listesine >> vizerandevu.com/kanada-vize-evraklari bağlantısını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Kanada Turistik Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Kanada ziyaretçi vizesini almak için başvurmanız ve gereken evrakları toplamanız gerekir. Birkaç form ve adım vardır. Kanada ziyaretçilerine başvuru için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde belirlenmiştir:

 • Vize için uygun olduğunuzun kesin olması,
 • Gerekli belgelerin tamamlanması,
 • Formun doldurulması ve gönderilmesi,
 • İşleme alınması ve ek bilgilerin yanıtlanması,
 • Pasaportunuzun onay için yollanması, olarak sıralanmıştır.

Bunların tamamlanmasından sonra Kanada ziyaretçi vizesi almanız için adımların tamamını temin ettiğiniz anlaşılır.

Kanada Turistik vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/kanada-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Kanada Turistik Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kişi başına belirlenen ücret her başvuruda yeniden alınır. Şuan için bir kişi adına alınan işlem bedeli 100 Kanada dolarıdır.

Biyometri göndermeniz gerektiğinde ise ek olarak 85 dolar daha harcamanız istenir. Ortalama maliyet için 185 Kanada doları ödemeniz gerektiğini düşünmek önerilir.

Devamında vize için pasaport işlemlerine de 45 Kanada doları talep edilir.

Kanada Turistik vize ücretleri, konsolosluk ve aracı kurum hizmet bedelleri ile birlikte >> vizerandevu.com/kanada-vize-ucreti sayfamızda açıklanmıştır.

Kanada Vizesin de İşlemler Ne Kadar Zaman Alır?

Belirlenen işlem basamaklarının ne kadar süreceği konusunda birçok faktör etkili olur. Bundan dolayı 8 ile 40 gün arasında değişen bir zaman aralığından bahsetmek mümkündür.

İşlem süresi yaşadığınız ülkenin yoğunluğuna veya konsolosluğa göre değişkenlik gösterebilir. Bunun için ziyaretinizden yaklaşık 1 ay önce işleme alınması önerilen süredir.

Alınan Kanada Vizenin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

 • Vizenin alınması için konsolosluk size seyahat tarihlerinize göre bir zaman belirleyecektir. Bu zaman süresince ülkede kalmanız bir sorun olmaz. Bu sürenin belirlenmesinde bazen pasaportunuzun süresi bazen de ülkede kalıcı şekilde kalıp kalmayacağınıza olan inançları etkili olur.
 • Kanada vizesi ne kadar süreyle geçerli olursa olsun tek seferde 6 aydan fazla ülkede kalmanıza izin verilmez.
 • Bunun için sorun yaşamamak adına 6 ay dolmadan ülkenize geri gelmeli ve ardından bir süre kalarak yeniden Kanada’ya dönmelisiniz.
 • Bu durum yasal olarak sorun yaşamanızın önüne geçecektir. Çünkü 6 ay sınırlaması birçok kişinin sorun yaşamasına neden olan durumdur.

Kanada Turist Vizesi Hangi Hakları Sağlar?

Aldığınız vize sayesinde 6 aydan uzun olmamak kaydıyla seyahat için izinli sayılırsınız. Kanada belgeleri almanıza veya kalıcı şekilde yaşamaya başlamanıza izin vermez. Bunların yanında çalışmanıza veya okumanıza da olanak tanımaz. Sağlık hizmetinden yararlanmanız ve devlet yardımı almanız da mümkün değildir.

Yakınlarınızı Vize Sayesinde Ülkeye Aldırmanız Mümkün Müdür?

Eşiniz ve henüz reşit sayılmayan çocuklarınız bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler sınıfında yer aldıklarından dolayı turist vizesi alarak sizinle birlikte ülkeye gelebilir. Her başvurunun ayrı şekilde yapılması ve ek ücretler ödenmesi zorunludur. Aile olarak başvuru yaptığınızda başvuruları vize başvuru merkezine online şekilde yapmanız fayda sağlar.

Kanada Vize Süresi Uzatmak İsteyenler

Var olan 6 aylık vize sürenizi daha uzun bir süreye taşımak istemeniz halinde uzatma yapmanız gerekir.

Uzatma işlemlerinde ziyaretçi kaydı olarak sunulan bir işlemin yapılması istenir. Vizenizin geçerliliği son bulmadan en az 30 gün önce başvuru yapmanız ve başvurunuzun işlemden çıkmasını beklemeniz istenir.

Ziyaretçi Kaydı İle Kast Edilen Nedir?

Ziyaretçi vizesi aldığınızda pasaportunuza işlenen bilgi gibi olduğu düşünülse de ziyaretçi kaydı pasaportunuza eklenen bir damga değildir. Ek şekilde verilen ve diğer belgelerden ayrı olan bir yasal kağıttır. Ziyaretçi kağıdı içinde yazan süre ülkeyi terk etmek zorunda kalacağınız süreye kadar geçerlidir.

Bu konuda unutulmaması gereken ise ülkeden dışarıya çıktığınızda bir daha giriş yapmak istediğinizde bu belgenin kullanılır olmayacağıdır. Bunun için ülke içindeki zaman diliminde kullanmalısınız. Süreniz dolduysa veya yeniden ülkeye giriş yapmak istiyorsanız yeni bir ziyaretçi vizesi almanız istenir. Ziyaretçi kaydı kullanarak çalışma izni almak istiyorsanız kullanmanıza izin verilir.

Kanada Vizenizi Uzatmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenir?

Var olan vizenizi uzatmak için iki farklı yoldan bir tanesini kullanmanız istenir. Bunlardan birisi online iken diğer kağıt üzerinde yapılan işlemdir:

Online Uygulama:

Bu şekilde başvurmak için IRCC web sitesinden yararlanmalısınız. Hesap oluşturmalı ve ardından da vize uzatma işlemleri için gereken adımları tamamlamalısınız. Çevrimiçi başvuru olduğu için istenen belgelerin online aktarılması adına tarama işlemi yapmalısınız. Ücret için de kredi veya banka kartı edinmelisiniz. Başvuru sırasında Kanada’da yapmak istediğiniz şeyler sorulduğunda ziyaret amacınız olduğunu belirtmelisiniz. İkamet ettiğiniz ülke kısmına da Kanada demelisiniz. Geri kalan detaylar açılan sekmelerle sizi yönlendirecektir.

Birebir Başvuru:

Yine IRCC sitesinden hangi evrak ve şartların geçerli olduğuna dair şartları indirmelisiniz. Ardından da forma ve klavuzların gerekliliklerini yerine getirmelisiniz. Başvuruda istenenleri yerine getirmeniz ve ücretleri ödediğinizden de emin olmanız gerekir. Adımları tamamladıktan sonra size verilen adrese belgeleri posta ile yollamalısınız.

Bu işlemler için istenen belgeler:

 • Başvurunuzla alakalı koşulları değiştirme amacına istinaden başvuru,
 • Temsilciniz olması halinde kullanımı,
 • Kişisel bilgilerinizin yasal temsilciniz tarafından kullanılması,
 • Hukuksal işlemlerin yasaya uygunluğuna dair belge,
 • Ödeme makbuzunuz,
 • Pasaportunuzun sayfaları (İsim soy isim, pasaport numarası, son kullanım tarihi, Kanada’ya girişinizi gösteren kısım ve diğer işaretli kısımlar olmalıdır)
 • Pasaportla giriş yapılmaması halinde de seyahat belgenizin onaylanan kısmı,
 • Göçmenlik belgenizin kaydı,
 • Evliyseniz cüzdan fotokopisi,
 • Mali durumunuzu gösteren kanıtlar,  olarak sıralanmıştır.

Çevrimiçi yani online şekilde yapılan başvuruların daha hızlı ve kısa sürede sonuçlandırılan bir yapısı olduğunu belirtmek daha doğru olacaktır. Doğrudan ulaştırılması sağlanır. Ek olarak belge istenmesi durumunda da hemen ekleme yapabilirsiniz. Taşıma veya postaya verme ücret ve sorumluluklarından da kurtulmanız sağlanır. Daha hızlı ve süre sınırlaması olan başvurularda son derece önemlidir.

Kanada Turizm ve Ziyaretler İçin Ziyaretçi Vizesi Video;

Kanada Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×