Kanada Göçmenlik Vize Başvurusu

Kanada Göçmenlik Vize Başvuru İşlemleri

Kanada Göçmenlik başvurusu yapmak isteyen kişiler bugünlerde İnternette Kanada vize koşullarını araştırmaktadır. Kanada Hükümeti 2023 yılına dek bir milyondan fazla göçmen kabul edeceğini açıklamış vize koşullarını da açıklamıştır.

Ankara Anlaşması Nedir?

Kanada Göçmenlik vize başvuru şartları nedir, Kanada İltica koşulları, Kanada’ya nasıl göç edebilirim, Kanada göçmenlik vize başvurusu ücretleri gibi konularda merak edilen soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz. Kanada göçmen alımı koşulları, Kanada’ya nasıl iltica ederim, Kanada’ya nasıl göç ederim sorularınız mevcutsa Kanada Göçmenlik başvurusu 2021 koşullarını sizin için derledik.

Kanada göçmenlik statüsü elde etmek için ne yapmalıyım ?

Kanada göçmenlik başvurusu gerekli olan formun doldurulması ile başlar ardından belge ve evrakların sunulması ile devam eder.

Kanada göçmenlik başvurularında yetkili bir danışmanla çalışmalı mıyım ?

Kanada göçmenlik başvurusu yapmak için yetkili bir danışman ve çalışma zorunluluğu yoktur ancak eksik ve yanlış başvuru yapmamak için gerekliliktir.

Kanada Göçmenlik Başvurusu Şartları 2021

Kanada oldukça gelişmiş bir ülkedir ve göçmen politikası ile dünyanın her yerinden kalıcı göçmenleri kabul etmektedir. Yüksek hayat standartları sağlayarak Kanada’da yaşamak isteyen kişiler Kanada göçmenlik şartlarını merak etmektedir. Kanada vatandaşlık ve iş başvurusu yapmak isteyen kişiler lisans ve lisansüstü eğitimi, çalışma izni, sertifika eğitimleri ve oturum izni hakkında bilgi almak istemektedir.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı 2021 yılının başında 2023 yılına kadar her yıl 400 binin üzerinde göçmen kabul edileceğini açıklamıştır. Kanada nüfusunun göçmenlerle çalışma hayatı açısından güçlendirileceğini belirten Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı açıklamasında 2035 yılına kadar 5 milyon Kanada vatandaşının emekli olacağı, göçmen politikalarının bunu dikkate aldığı deklare edilmiştir.

Mezuniyet sonrası göçmen alımı politikası ile Kanada’da eğitim gördükten sonra mezun olan yabancı öğrencilerin ülke vatandaşı olması kolaylaştırılmıştır. Canadian Experience Class olarak adlandırılan bu programdan binlerce yabancı öğrencinin yararlanması hedeflenmiştir. Kanada’da üniversite eğitimi almak isteyenler için büyük avantaj sağlayan bu programdan tüm üniversite mezunları yararlanabilmektedir.

Kanda Göçmenlik Başvurusu yapmak için iki şart bulunmaktadır:

  • Kanada başvuru daveti almak- Başvuru daveti almadan önce göçmen olmak isteyen kişiler medeni durumlarını yetkililere bildirmelidir, evlilik şartı bulunmaz, beraber yaşayan çiftler durumlarını kanıtladıkları takdirde bir eşi oldukları kabul edilir. Başvuru daveti aşamasında göçmen olmak isteyen şahıslara bir puanlama sistemi ile değer verilir. Bu değerlendirme sürecinin ardından başvuru havuzundan iki haftada bir 2-3 bin kişiye başvuru daveti gönderilmektedir. Dil seviyesi ve eğitim durumu puanlamada önemli bir kriterdir, mali gücün bulunması da bir artıdır, eşler birlikte puanlandırılmaktadır.
  • Kanada oturma izni için başvurmak– Başvurular son dönemlerde online olarak alınmaktadır. Kanada dış temsilcilikleri resmi İnternet siteleri üzerinden online Kanada başvuru formu doldurulur ve Kanada vize bölümü yetkililerinden davet beklenir. Mülakatlar Pandemi döneminde İnternet üzerinden de yapılabilmektedir.
Kanada Göçmenlik Vize Başvurusu
Kanada Göçmenlik Vize Başvurusu

Kanada Göçmenlik Başvurusu ve İstenen Belgeler

Kanada vatandaşlığı almak isteyen kişiler vize başvuru merkezleri danışmanlığında gerekli belgelerini hazırlayarak Kanada vize başvuru sürecini tamamlayabilir. Uzman danışmanlar sayesinde vize başvuru sürecinde hata yapılmasının önüne geçilecektir.

Kanada vatandaşlık başvuru işlemleri için öncelikle Kanada dış temsilciliklerinden davetiye almak gerekir. Kanada oturum izni için başvurular bu sürecin ardından başlatılacaktır. Kanada Büyükelçiliği vize bölümünde değerlendirilen başvurular bir sonuca bağlanır ve vize başvuru sahibine iletilir. Kanada’daki farklı bölgelere farklı ofislerden başvuru yapmak gerekmektedir, Quebec bölgesi başvuruları Şam ofisinden yürütülmektedir. Türkiye’de başvuru ofisinde vasıflı çalışanlar başvuru yapabilmektedir. Belli bir bölgeye gidilmek isteniyorsa o bölgenin başvuru kabul ettiği ofise başvurmak gerekmektedir.

Kanada Göçmenlik Vize Başvurusunda şu belgeler istenmektedir:

  • Pasaportlar ve kimlik belgeleri- Mevcut pasaport aslı, eski pasaportların ve vizelerin renkli fotokopileri, mevcut kimlik kartı fotokopisi verilmelidir.
  • Biyometrik fotoğraflar- Biyometrik nitelikte beyaz arka zeminli fotoğraflar hazırlanmalıdır.
  • Vukuatlı nüfus kaydı, adli sicil belgesi- Barkotlu tam vukuat nüfus kaydı ve adli sicil belgesi alınmalıdır.
  • Eğitim belgeleri- Mezuniyet belgeleri ve eğitim sertifikaları sunulmalıdır.
  • İş belgeleri- SGK işe giriş belgeleri, SGK hizmet dökümü, Firma belgeleri hazırlanmalıdır.
  • Mali belge- Banka hesap özetleri, maaş bordroları, taşınmaz tapu fotokopileri, kira ve faiz gelirleri belgelendirilmelidir.

Kanada vize evrakları konusunda ayrıntılı bilgiye sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Kanada Göçmenlik Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Kanada vatandaşlık başvurusu yapabilecek kişiler arasında en avantajlı konumdakiler vasıflı çalışanlardır. Belli bir uzmanlık alana bulunan ve iş yaşamında deneyimli kişiler Göçmen politikalarına göre kolayca kabul edilebilmektedir. Başvuru değerlendirme puanlarında görülen eğitimler ve vasıflı iş deneyimi yüksek puanlarla değerlendirilir.

Kanada göçmenlik başvurusu esnasında mali gücü yerinde olanlar ve girişimciler de yüksek puan almaktadırlar. Kanada’da bir iş kurmak isteyen kişiler göçmen olarak kabul edilebilirler, mali gücün yeterli olması ülkeye kabul için artı bir kriterdir.

Kanada’da yaşayan bir akrabanın bulunması bir diğer avantajdır, Kanada vatandaşlarının yakınları Kanada göçmenlik başvurusunda bir adım öne çıkmaktadır.

Kanada Ticari Göçmen başvurularında toplam 300.000 Kanada doları mal varlığının bulunması gerekir. Yatırımcı Göçmen kategorisinde banka garantisi istenmektedir, şirket mallarının dış ülkelere satımı konusunda bir kısıtlama yoktur, şirket teşvikleri mevcuttur. Kanada’da iş yapan şirketler çoğunlukla ABD ile ticaret yapmaktadır.

Vasıflı işçiler puanlama sisteminde 100 üzerinden 67 puan toplamalıdır. Eğitim düzeyi, yabancı dil bilgisi, iş deneyimi, yaş, Kanada’ya uyum koşulları ve Kanada’dan iş teklifi almak üzerinden puanlama yapılmaktadır. Bu kriterlerde en yüksek puanlar eğitim düzeyi ve yabancı dil bilgisine verilmektedir.

Kanada Vatandaşı Olma Şartları

Kanada vatandaşı olabilmenin ilk koşulu Kanada göçmenlik vizesi ile ülkeye gitmek ve 3 yıl ülkede yaşama koşuludur. Bu değerlendirme 4 yıllık bir süre içinde 3 yıl yaşamak olarak algılanmalıdır. Bu süre içinde ülkede çalışmak zorunlu değildir, mali gücü yetenler bir işte çalışmadan bu süreyi geçirebilir. 3 yıllık sürenin sonunda bir değerlendirme ile Kanada vatandaşlık başvuruları kabul edilir.

Kanada göçmenlik vize başvuruları Kanada dış temsilcilikleri tarafından titizlikle değerlendirilmektedir, herhangi bir hata yapmamak adına Kanada vize başvuru sahipleri vize başvuru merkezimizden uzman desteği sağlayabilir. Kanada vizesi hakkında merak edilen tüm soruların cevaplandığı sayfamıza Kanada vize bağlantımızdan ulaşabilirsiniz.

Kanada Göçmenlik Vize Başvurusu Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×