Fransa Vatandaşı Nasıl Olunur 2023

Fransa, ülkesine yaşayan yabancı uyruklu kişilerin belirli bir süre ikamet etmesi ardından vatandaşlık başvurusunda bulunmasına imkan tanımıştır. Fransa vatandaşı olmak için öncelikle uzun süreli vize türlerinden birini almanız ve ülkeye seyahat etmeniz ardından oturum izni almanız gerekir.

Fransız Vatandaşı Nasıl Olunur?

Fransa vatandaşı nasıl olunur: Fransız vatandaşı olmak için ülkede oturum izniniz olması, 5 yıl süreyle ikamet etmeniz gibi şartlar vardır. Fransa vatandaşı olmak için gerekli şartları sağlamanız halinde Göçmen Bürosuna vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

  • Fransa vatandaşı olmak için ülkenin uzun süreli vize türlerinden birini almanız ve ülkeye seyahat etmeniz ardından oturum izni başvurusunda bulunmanız gerekir.
  • Yasal olarak Fransa’da aralıksız 5 yıl ikamet etmeniz gerekir. Bu şartla birlikte sağlamanız gereken farklı şartlar da vardır.
  • Fransa’da geçinmek için yeterli maddi gelirin olması, iyi derecede Fransızca bilmek, Fransa yasalarına uyum sağlamış olma şartlarına göre vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

Fransa Vatandaşı Olmak

Fransa vatandaşı nasıl olunur: Fransa vatandaşı olmak için ülkede yasal olarak 5 yıl ikamet etmeniz gerekir. Fransa’da oturum izni almak için uzun süreli vize türlerinden birini alarak ülkeye gitmeniz gerekir.

Oturum izni alan kişilerin belirli şartları sağlaması halinde Fransa vatandaşlığına başvuruda bulunma hakkı vardır. Fransa’da suç işlememiş olmak, Fransa yasalarına uyum sağlamak, iyi derecede Fransızca bilmek gibi şartlar doğrultusunda vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz.

Fransa Vatandaşı Olmak İçin Şartlar

Fransa vatandaşı olmak için ticari, aile birleşimi gibi uzun süreli vize türlerinden birini alabilirsiniz. Bu vizelerle ülkeye seyahat etmeniz ardından oturum izni başvurusunda bulunabilirsiniz.

Fransa vatandaşı olmanız için başvuru tarihinde ülkede yasal oturum izniniz olması gerekir. 5 yıl süreyle ülkede ikamet etmiş olmanız, iyi derecede Fransızca bilmeniz, yaşadığınız süre içerisinde suç işlememiş olmanız gerekir.

Fransa Vatandaşı Olma Şartları

Fransa vatandaşlığı alma şartlarına göre başvuru yapacak kişilerin yasal oturum izni olması gerekir. 5 yıl aralıksız ülkede ikamet etme, iyi derecede Fransızca bilme, ülkede geçinmek için yeterli maddi gelire sahip olma, ülke kültürüne ve yasalarına uygun davranma gibi şartları vardır.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×