İtalya Saat Kaç

İtalya zaman dilimi GMT +2 olduğu için, GMT +3 zaman dilimine sahip olan Türkiye’den 1 saat geriden geliyor. İtalya saat kaç sorunuzun ülkelere göre kıyaslamasını yaparken, ülkenin enlem ve boylamına göre, hangi zaman dilimine denk geldiğinin hesaplanması gerekecektir.

Fransa Saat Kaç?

Türkiye’de saat 20:00 olduğu takdirde Fransa’da saat 19:00 olacaktır. GMT + 2 zaman dilimine sahip olan Fransa ile aramızda 1 saatlik fark bulunuyor. İngiltere’de saat kaç sorusunun cevabı ise Fransa, Almanya ve İtalya gibi ülkelerle olan saatten farklıdır. Türkiye’de saat 20:00 ise İngiltere’de saat 18:00 oluyor. İngiltere’nin zaman dilimi GMT +1 olduğu için, ülkemizden 2 saat geriden gelen bir saate sahiptir.

Rusya Saat Kaç?

Rusya’nın batı ve doğu bölgelerindeki saat farkını ülkemizdeki zaman dilimine göre kıyaslayarak, Rusya şehirlerinin saatini hesaplayabilirsiniz. Türkiye’de saat 19:00 ise Yakutsk’da saat 01:00 olacaktır. Türkiye’de saat 19:00 ise Moskova’da saat 19:00 olacaktır. Amerika saat kaç sorusunun yanıtı, 7 saat ile 11 saat arasında fark olduğuna yönelik verilebiliyor. Hollanda saat kaç sorusuna, arada 1 saat fark olduğu için, Türkiye’den 1 saat geride yanıtını vermek mümkündür.

Amerika Saat Kaç?

Amerika’nın coğrafi olarak çok büyük bir bölgeye yayılması nedeniyle, ülke bünyesinde zaman farkları oldukça fazladır. Ülkenin en doğusu ile en batısı arasında 4 saatlik zaman dilimi farı bulunuyor.

Türkiye ile Amerika’nın en doğusunu karşılaştırdığınızda, ABD’nin doğusunun 7 saat, ABD’nin en batısının ise 11 saat geriden geldiğini hesaplayabilirsiniz. Azerbaycan saat kaç sorusuna Türkiye ile kıyaslama yapılarak cevap verilecek olması halinde, Azerbaycan’ın Türkiye’den 1 saat önde olduğunu söylemek mümkündür. Eğer Türkiye’de saat 20:00 ise Azerbaycan’da saat 21:00 oluyor.

Almanya’da Saat Kaç?

Almanya saatiyle Türkiye saati arasında 1 saatlik fark bulunuyor. Türkiye’nin herhangi bir şehrinde saat 18:00 ise Almanya’nın herhangi bir şehrinde saat 17:00 olacaktır. İtalya saat kaç sorusunun yanıtı ise İtalya ile Türkiye arasında sadece 1 saatlik fark olduğu için, İtalya’da saat 15:00 ise Türkiye’de saat 16:00 olacaktır. Almanya ile İtalya ise aynı zaman dilimini kullandıkları için, iki ülkede de aynı saat geçerlidir.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×