İngiltere Saat Kaç

İngiltere, GMT +1 zaman dilimi ile Türkiye’den 2 saat geride olan ülkeler arasında yer alıyor. İngiltere saat kaç şeklindeki sorunun Türkiye’deki saat ile kıyaslanarak cevaplanması mümkündür. Eğer Türkiye’de saat 20:00 ise İngiltere‘de saat 18:00 olacaktır. Türkiye’de ve İngiltere’de tek zaman dilimi geçerlidir. Şehirlere bağlı olarak farklı zaman dilimleri bulunmaz.

Londra’da Saat Kaç?

Londra’da saat, Türkiye’nin herhangi bir şehrindeki saatten 2 saat geriden gelmektedir. Tokyo saat kaç sorusunun yanıtı, Tokyo ile İstanbul arasındaki saat karşılaştırması sonucunda Tokyo’nun 6 saat önde olduğunu göstermektedir. Eğer Türkiye’de saat 16:00 ise Japonya’da saat 22:00 olacaktır.

Almanya’da saat kaç sorusunun yanıtı, GMT +2 zaman dilimine sahip olan Almanya’nın Türkiye’den 1 saat geride olduğuna yönelik verilebiliyor. Eğer Türkiye’de saat 20:00 ise Almanya’da saat 19:00 olacaktır. Türkiye’nin yerel saati, İngiltere’nin yerel saatinden 2 saat öndedir. İngiltere’de tek bir zaman dilimi geçerli olduğu için, şehirlere göre saat değişmemektedir.

Amerika’da Saat Kaç?

Amerika Birleşik Devletleri bünyesinde Los Angeles ile İstanbul arasındaki saat farkı 10 saattir. Eğer Türkiye’de saat 17:00 ise Amerika’nın Log Angeles bölgesinde saat 07:00 olacaktır. Paris saat kaç sorusuna, İstanbul’dan 1 saat daha geç bir zaman dilimi olduğu yönünde yanıt verilebilir. Eğer İstanbul’da saat 12:00 ise Paris’te saat 11:00 olacaktır. İstanbul’da saat 17:00 olduğunda, New York’ta saat 10:00 oluyor.

İtalya’da Saat Kaç?

İtalya ile Türkiye arasındaki saat farkı 1 saattir. Türkiye’de saat 12:00 olduğu takdirde İtalya’da saat 11:00 olacaktır. Rusyada saat kaç sorusunun yanıtı, Rusya’nın batı, orta ve doğu bölgeleri için farklı şekillerde verilebilir. Türkiye’de saat 12:00 ise Moskova’da saat 12:00 olacaktır. Ayrıca Yekaterinburg’da saat 14:00 olacaktır. Kazan şehrinde saat 12:00 olacaktır. Yakutsk bölgesinde saat 18:00 olacaktır.

Fransa’da Saat Kaç?

Fransa ile Türkiye arasında sadece 1 saat fark bulunuyor. Türkiye 1 saat ileriden gidiyor. İngiltere saat kaç sorusunun yanıtı, İngiltere’nin Türkiye’ye kıyasla 2 saat geriden geldiği şeklinde verilmektedir.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×