Ankara Anlaşması Nedir?

Ankara Anlaşması Vize

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılmasının ardından Birleşik Krallıkta iş kurmak ve yatırım yapmak isteyen kişiler Türk vatandaşlarına tanınan ayrıcalıkların devam edip etmediğini merak etmeye başlamıştır. İngiltere AB ayrılış sürecinden sonra Ankara Anlaşmasına dayanan yatırımcı başvurularını kabul etmemeye başlamıştır, fakat yeni bir açıklama ile bu başvuruların yeniden değerlendirileceği duyurulmuştur. İngiltere’de iş kurmak isteyen kişiler Ankara Anlaşması nedir ve ne gibi ayrıcalıklar sağlamaktadır sorusunun cevabını aramaktadır.

Ankara Anlaşması Nedir? İngiltere Ankara Anlaşması ile İş Kurma İmkânı

Ankara Antlaşması Türkiye ile AET (Avrupa Ekonomik Topluluğu) arasında 1963 yılında imzalanan bir anlaşmadır. Bu anlaşmayla beraber bir ortaklık zemini hazırlanmış, Türk vatandaşlarına Avrupa ülkelerinde iş kurma imkanları tanınmıştır. Ankara Anlaşması vizesi ile Türk vatandaşları İngiltere başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yatırım amaçlı olarak ülkede oturum ve çalışma izni alabilmektedir. İngiltere’de çok sayıda Türk vatandaşı Ankara Antlaşması vizesi sayesinde Birleşik Krallıkta iş kurabilme imkânı kazanmıştır.

Ankara Anlaşması ile İngiltere öncelikle 1 yıl vize vermektedir. Ankara Anlaşması iş kurma vizesi sayesinde bir yıl ülkede oturum izni kazanan Türk vatandaşları bu sürenin sonunda 3 yıl serbest mesleklerini ve yatırımlarını yaptıkları takdirde İngiltere’de sürekli oturma iznini (indefinite) almaya hak kazanırlar. İngiltere’de yatırım yapmak isteyen kişiler iş deneyimlerini gösteren özgeçmişlerini ve İngiltere iş planlarını vize yetkililerine sunmalıdır. Ankara anlaşması iş kurma vizesine başvuran kişiler iş kurma süresince yeterli mali güce sahip olduklarını kanıtlamalıdır. İngiltere iş kurma vizesi sahipleri aile bireylerini de İngiltere’ye getirebilirler, ancak bunun için finansal güçlerinin yeterli olması gerekir.

Ankara Anlaşması nedir sorusunun cevabını arayan yatırımcılar Ankara Antlaşması ile İngiltere yatırım planlarını oluşturmak için araştırma yapmaktadır. Ankara Anlaşması danışmanlık hizmetleri kurumumuz tarafından verilmektedir. İngiltere vizesi hakkında detaylı bilgilere sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ankara Anlaşması Nedir?
Ankara Anlaşması Nedir?

İngiltere Ankara Antlaşması Vize Şartları

İngiltere Ankara Antlaşması iş planı oluşturan kişiler Ankara Anlaşması vize şartları için uygun oldukları takdirde İngiltere iş kurma vizesine başvuru yapabilmektedir.

Ankara Anlaşması şartları şu şekilde belirlenmiştir:

 • İngiltere iş planında belirtilen iş alanında deneyim sahibi olmak
 • İngiltere iş kurma vizesine başvuran kişinin günlük düzeyde İngilizce bilgisine sahip olması. İş kurma vizesine başvuran kişiler İngilizce bilgilerini bir sınav ya da belge ile kanıtlamak zorunda değildir.
 • Ankara Anlaşması serbest çalışma vizeleri bir yıl süre ile verilmektedir. Vize sahibi kişi iş kurduğunu ve iş alanında faaliyet gösterdiğini kanıtladığı takdirde İngiltere oturum izni süresi 3 yıl uzatılmaktadır. İngiltere süresiz oturum izni alabilmek için serbest çalışma vizesi sahipleri Birleşik Krallıkta toplam 4 yıl iş faaliyeti sürdürmelidir. İş sahipleri İngiltere çalışma koşullarına uymalı, kendilerinin ve aile bireylerinin geçimlerini sağlayacak düzeyde bir kar oranına sahip olmalıdır. 4 yıllık sürenin sonunda vize sahiplerinin durumları değerlendirilir ve süresiz oturma izni verilebilir. Koşullara uygun olmayan kişilere sadece 1 yıllık bir uzatma hakkı tanınmaktadır.
 • İngiltere sürekli oturum izni sahipleri kişiler 5 yıl daha iş faaliyetlerini devam ettirdikleri takdirde İngiltere vatandaşlık başvurusu yapabilirler. İngiltere göçmenlik talepleri açısından Ankara Anlaşması ile başvuru yapmak en doğru yöntemdir.

Ankara Anlaşması ile İngiltere vize başvuruları hakkında bilgi edinmek ve İngiltere vize evrakları listesine ulaşmak için sayfamızı ziyaret ediniz.

Ankara Anlaşması Vizesi ile Avantajlar

Ankara Anlaşması nedir araştırmasını tamamlayan yatırımcı Türk vatandaşları Ankara Antlaşması ile birçok avantaja sahip olacaklarını görebilirler. İngiltere sürekli oturum izni ve vatandaşlık hakkı kazanabilmek için Ankara Anlaşması vizesi en avantajlı yoldur.

Ankara Antlaşması Vizesi ile vize sahiplerine şu avantajlar sağlanmış olur:

 • İngiltere’de belirtilen iş alanında kurulacak şirket sermayesinin bulunması yeterlidir.
 • İş yeri açma ve işçi çalıştırma zorunluluğu yoktur, belirtilen iş planı alanında çalışmak yeterlidir.
 • İngilizce dil bilgisini bir sertifika ya da sınavla kanıtlama zorunluluğu bulunmaz.
 • Ankara Antlaşması çerçevesinde başvuru yapabilmek için üniversite eğitimi gerekmez. Belirtilen iş alanında deneyimleri kanıtlamak yeterlidir.
 • Ankara Antlaşması iş kurma vizesi sahipleri eşlerini ve 18 yaşından küçük çocuklarını İngiltere’ye getirebilir. Eşlerin çalışma izni bulunmaktadır.
 • İngiltere Ankara Antaşması vizesi sahipleri freelancer olarak çalışabilir, seyyar işlerde faaliyet gösterebilir, şahıs veya limitet şirket kurabilir, bir şirket ortağı olabilir.
 • Vize sahipleri Avukatlık, Gazetecilik, Öğretmenlik, Bilişim Uzmanlığı, Kafe-restoran-bar işletmenliği ve diğer serbest meslek alanlarında çalışabilir.

Ankara Anlaşması ile birlikte İngiltere Aile Birleşimi vizesinden yararlanma da mümkündür.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi ve Ankara Antlaşması

İngiltere Ankara Antlaşması nedir konusunda araştırma yapanlar aile bireylerini İngiltere’ye götürüp götüremeyeceklerini de merak etmektedir. İngiltere serbest çalışma vizesi sahipleri çocuklarını ve eşlerini bu vize kapsamında İngiltere’ye getirebilmektedir. 18 yaşından küçük çocuklar ve eşler bu haktan yararlanmaktadır. Eşler otomatik olarak çalışma iznini sahip olmaktadır, belirtilen iş planları dışında herhangi bir işte çalışabilir veya yeni bir iş kurabilirler.

Ankara Anlaşması ile İşçi Vizesi Alımı

Ankara Antlaşması kapsamında sadece yatırımcılar başvuru yapmak zorunda değildir, İngiltere’de serbest bir işte çalışmak isteyen kişiler de bu haktan faydalanabilir. İşçi kapsamındaki kişiler aynı işverenle toplam 4 yıl çalıştıklarında sektör ve iş değiştirebilirler. Çalışma izinleri üçer yıllık süre ile uzatılmaktadır.

İşçi kişiler uzatma süresi ile ilgili durumlarını İngiltere Home Office yetkililerine bildirmek durumundadır. Kabul edilebilir nedenlerle işyeri değişikliği yapıldığında çalışma süreleri uzayabilir, süre uzatmak için bir ay öncesinden başvuru yapılmalıdır.

Ankara Antlaşması Vize Reddi İtirazı

Ankara Antlaşması vize başvurusu reddedilen kişiler idari itiraz hakkına sahiptir. Davalar İngiltere Göçmenlik Mahkemesi’nde görülür ve karara bağlanır. Vize reddi konusunda danışmanlık almak ve yasal süreci başlatabilmek için uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

İngiltere vizeleri hakkında her türlü bilgiye vize merkezimizden ulaşabilirsiniz. İngiltere kısa süreli vizeleri ve uzun süreli çalışma ve oturum izinleri hususunda uzman vize danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Ankara Anlaşması Nedir Video;

Ankara Antlaşması İngiltere

İngiltere çalışma vizesi almak isteyenler için Ankara antlaşmasına dayanarak tanımlanmış olan özel bir hak sunulur. 1963 senesinde yapılmış olan antlaşmaya göre, Türkiye Cumhuriyet vatandaşları, İngiltere’de iş bulma, buraya yerleşme ve aynı zamanda burada hayatını devam ettirme hakkına sahiptir. Bu sadece TC vatandaşlarını kapsayan bir antlaşma değildir. Bulgaristan ve Romanya uyruklu olanlar da bunun sahibi olabilirler.

İngiltere Ankara Anlaşması

Ankara Antlaşması İngiltere nedir: Ankara vizesi olarak da bilinen bu özel izne ECAA adı da verilir. 1963 yılında imza edilmiştir ve Türkiye de taraflardan birisi olarak dikkat çeker. Buna göre Türkler, belli koşulları sağladıktan sonra iş kurabilmek için İngiltere’ye gidebilme hakkına sahiptirler. Burada dikkat çeken temel nokta ise vizenin sahibi olan kişinin ilgili ülkede işyeri açma veya yanında işçi çalıştırma zorunluluğunun bulunmasıdır. Kişinin mesleği çerçevesinde hareket etmesi büyük bir önem arz eder. Örnek verecek olursak bir Türk vatandaşı bu vizenin alınmasının hemen sonrasında İngiltere’de şoför olarak çalışabilir. Bunun yanı sıra pazarlamacılık ve daha farklı meslek grupları da öne çıkabilmektedir. Temel koşul işyerinin size ait olmasıdır.

Dikkat edilecek olan temel noktalardan birisi beyan edilmiş olan işte çalışma zorunluluğunun bulunmasıdır. Bunun haricinde başka bir işin yapılması halinde, kontroller sırasında ilgili durumun ortaya çıkması, sınır dışı edilmenize neden olabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak isteyen Türk vatandaşları ise İngiltere’de kendi işlerini kurabilirler. Vize sürecinde buna dair tüm planlamanın çok net bir biçimde yetkili kişilere sunulması önemlidir. Böylelikle herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamış olursunuz.  Ankara Anlaşması İngiltere 2018 de dahil olmak üzere geçerli olmasına rağmen, İngiltere’nin AB’den çıkışı neticesinde bu vizenin başvuruları artık bitmek üzeredir.

İngiltere Konsolosluğu Ankara

Ankara İngiliz konsolosluğu hizmetlerine devam ederken, hem telefon üzerinden hem de ilgili kuruma giderek bilgi alma konusunda hiçbir sorun söz konusu değildir. Bunun açık adresine baktığımız zaman Şehit Adem Yavuz Sokak, Kumrular Caddesi, No: 18 Daire 12 06420 Çankaya, Ankara olduğunu görmekteyiz. Aynı zamanda telefon üzerinden erişimi rahatlıkla sağlayabilirsiniz. Bu numara ise 0 312 419 09 22 şeklinde alınmıştır. Mesai saatlerinde görüşme yapmak mümkündür.

Konsolosluk üzerinden farklı birçok hizmetin alınması noktasında hiçbir sorun yoktur. Bunların başında ise vize başvuruları gelmektedir. Hem Ankara vizesi kapsamında çalışmak için buraya gidecek olanların hem de turistik türde vizeleri isteyen kişilerin işlemleri başlatması söz konusudur. İlgili formun başarılı bir biçimde doldurulmasının yanı sıra istenen evrakların hazır edilmesi de önem arz eder. Tüm bunların yanı sıra vize alımı için yetkilendirilmiş olan işletmelerin, yani aracı kurumların da devreye sokulması noktasında hiçbir sorun yoktur.

Ankara Antlaşması İngiltere

İngiltere Vizesi Kaç Günde

Vize ne kadar zamanda çıkar: İngiltere vizesi çıkış süresi farklılık göstermektedir. Özellikle kısa süreli olarak bilinen yani sadece turistik amaçla buraya gidecek olan kişilerin vize başvuru süreçleri 15 günlük bir zaman dilimi içerisinde sona erer. Bu noktada Türk vatandaşlarının dikkat etmesi gereken birtakım hususların olduğunun altını hemen çizmek lazım. Bunlar şöyledir;

 • Alınacak olan vize tipine göre evrakların toplanması büyük bir önem arz eder.
 • Başvuru formu mutlaka istenildiği gibi doldurulmalıdır. Bunun içeriğinde kişinin imzasının bulunması da gerekmekte.
 • Dilekçe yazmadan vize alımını yapmak gibi bir durum yoktur. Bu yüzden seyahat nedenleri en ince ayrıntısına kadar belirtilmek zorundadır.
 • Para ödemesi ya da vize harcı yoktur. Fakat profesyonel bir destek aldığınız aracı kurumun para talep ettiğini hiçbir şekilde unutmamak lazım. Buna göre hareket edilmelidir.

Bunların tümünün tamamlanmasının sonrasında konsolosluk yetkilileri yapılmış olan vize başvurusunu değerlendirmeye başlar. Evrak, belge, dokümanların tümü incelenir. 15 günlük sürede vize sonucu belli olur. Ancak söz konusu Ankara antlaşması vizesi ise bunun için 30 gün ya da üstü bir süre boyunca beklemeniz gerektiğini hiçbir şekilde unutmamanız gerekiyor.

İngiltere Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Ankara antlaşması nedir: 1963 senesinde imzalanmış olan ve başta Türk vatandaşları olmak üzere Romanya ve Bulgaristan vatandaşlarının İngiltere’de iş kurabilmesinin önünü açan özel bir izin olarak dikkat çekmektedir. Buna göre şu özellikleri vardır;

 • İngiltere vize sonucu kısa bir sürede yani 30 gün içerisinde netleşmektedir.
 • Ankara antlaşması sayesinde bu ülkeye gittikten sonra kendi işinizi kurabilirsiniz.
 • Bunun belli bir iş planı çerçevesinde olması çok büyük önem arz eder.
 • Gerekli tüm evraklar toplanmalı, eksik olmadan sunulmalıdır.
 • İngiltere’de bu sayede yaşam hakkını da elde etmiş olursunuz.
 • Bunun için belgelerin yanı sıra gerekli maddi koşulların da sağlanması çok önemli bir detay olarak karşımıza çıkar.

Ankara Anlaşması Nedir? 1 – ankara antlasmasi ingiltere 2

İngiltere Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İngiltere vize başvurusu Ankara şehrinden rahatlıkla yapılabilir. Konsolosluk üzerinden sürecin başlatılması sorunsuz ve birden fazla olan aşamalar anlamına geliyor. Bunun yanı sıra hem zamandan tasarruf etmek hem de sürekli konsolosluğa gitmek zorunda kalmadan aracı kurumları da kolaylıkla devreye sokmak mümkündür. Kısa süreli olanlar 15 günde, Ankara antlaşması çerçevesinde yapılmış olan başvurular ise 30 gün içerisinde resmi bir biçimde sonuçlandırılır.

Bununla alakalı olarak; evraklarda bir eksikliğin olmaması en çok dikkat edilmesi gereken hususların içinde bulunuyor. Aynı zamanda iş planının açık bir biçimde ifade edilerek bununla uyumlu tüm resmi evrakların sunulması sürecin önemli bir parçası olarak karşımıza çıkar. Bu sayede yeni bir yaşama başlamak mümkündür.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar

Ankara antlaşması ile İngiltere ye gitmek kolaydır. Başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından sadece 30 gün gibi çok uzun olmayan bir sürecin sonrasında size vize verilmiş olacaktır. Bununla alakalı bilinmesi gereken detaylar ise şöyledir;

 • Zaman zaman 2 ya da 3 haftalık bir sürede de sonuç alınması konusunda hiçbir sorun söz konusu değildir.
 • Vizenin her daim olumlu bir biçimde sonuçlanması mümkün değildir. Bazen kişilerin hem dilekçede inandırıcı olmayan ifadeler kullanması hem de belgeleri eksik bir biçimde teslim etmesinden kaynaklı ret yanıtı alabilmektedir. İşte böyle durumlarda Türk vatandaşlarının bir itiraz sürecini başlatmaya hakları vardır. Ancak kişinin bizzat kendisinden kaynaklı çok fahiş bir hata söz konusu ise itiraz kabul edilmez. Appealrights, itiraz hakkı anlamına gelmektedir.
 • En çok merak edilen konuların başında ise ilgili vizenin alınmasının ardından başka bir iş yerinde çalışma hakkının olup olmadığıdır. Böyle bir durum yoktur. Yani buradaki temel amaç, kişinin kendi işyerini kurması ve bunun üzerinden faaliyetlerini başarılı bir biçimde başlatabilmesidir.
 • Aynı zamanda iki farklı işte çalışma da yasaktır. Vizeyi almış olan kişiler kurmuş oldukları işletmenin yanı sıra ekstradan, kendilerine ait olmayan başka bir yerde daha çalışabilme hakkına hiçbir şekilde sahip değillerdir. Bu noktada kurallar açıktır. Ayrıca yetkili kurumlar tarafından gerekli kontroller de çok net bir biçimde yapılmaktadır.
 • Merak edilen bir diğer husus ise bu vizenin alımı sırasında bir mülakatın olup olmadığıdır. Böyle bir şey yoktur. Ancak gerekli görüldüğü zaman yetkili makamları sizi çağırarak yüz yüze konuşabilme hakkına sahiptirler. Bunun bilincinde olarak ona göre hareket etmek önemli bir detaydır.
 • İngiltere Ankara antlaşması vizesi aynı zamanda vatandaşlık da verirken bu fırsattan sadece siz değil, bakmakla yükümlü olduğunuz aileniz de faydalanabilmektedir. Bu noktada vize alma koşulu mevcuttur. Gerekli olan kuralların ve kriterlerin tümü açık şekilde İngiltere tarafından ifade edilmiştir. Bunlara tam bir uyum sağlanmalıdır. Sonrasında aile bireylerinizi de bu ülkeye kolaylıkla götürebilme hakkına sahip olabilirsiniz.

Ankara Antlaşması İngiltere

Ankara Anlaşması Vizesi

Ankara ant vizesi için her zaman gerekli evrakların tamamlanması esastır. Bu noktada klasik vize başvuru sürecinden daha farklı olarak kurulacak olan işle alakalı birden çok belgenin sunulması önem arz eder. Ancak bu şekilde İngiltere’de yeni bir iş hayatının başlatılması mümkündür. İşe dair dokümanlar şöyledir;

 • Bir iş planının olması gerekiyor. Bunun içerisinde tüm detayların olması çok önemlidir.
 • İşletmenin ne olduğunu gösteren evraklar hazırlanmalıdır.
 • Hangi şehirde, hangi bölgede çalışacağınız, bunun yanı sıra işyeri ile ev adresi arasındaki uzaklık, ulaşımın nasıl sağlanacağı gibi farklı hususlar büyük bir önem arz eder. Ancak bu şekilde ilgili vizenin alınması konusunda bir sorun çıkmamış olur.
 • Ortaklık kurmak mümkündür. Yani İngiltere’ye gittikten sonra bu ülkenin bir vatandaşı ile beraber iş kurabilme hakkınız vardır. Böyle bir durum söz konusu ise yapılmış olan ortaklık antlaşmaları da sizden istenecektir.
 • Sigorta evrakları ise konsolosluk tarafından talep edilen bir diğer belge kategorisi olarak dikkat çeker. İngiltere’de sigorta olmadan çalışmak, iş kurmak kesinlikle söz konusu değildir.
 • İşletme hesaplarının hazırlanması noktasında dikkat edilecek birçok değişik husus söz konusudur. Ankara antlaşması sonuçları çerçevesinde alınacak olan vize ile alakalı olarak kesinlilikle imtiyaz sahibi bir muhasebecinin devrede olması önemlidir. Evrakların hem onun tarafından hazırlanması hem de çok başarılı bir biçimde denetlenmesi gerekmektedir. İşletme hesapları bunun sonrasında sunulur.
 • Gümrük yani Hmrc ve aynı zamanda HM gelir belgeleri olmadan vize alımı gibi bir durum hiçbir şekilde söz konusu değildir.
 • İş deneyimi kanıtları, işletmenin faaliyetlerinin devam edebilmesi için şart olan evrakların sunulması bu sürecin oldukça önemli bir parçası olarak dikkat çeker.
 • Mali durum belgeleri de vermek zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Buna örnek verecek olursak; Türkiye ve İngiltere banka dekontları, yabancı ülkeye yapılmış olan para transferleri ile son olarak banka kredileri sunulmalıdır. Bunların sonrasında işletme katılım şartını gösteren belgenin verilmesi ile beraber süreç de sona ermiş olur.

İngiltere Vize Kaç Günde Çıkar?

Ankara Antlaşması ile İngiltere vizesi almak için tamamlanması gereken bir sürecin olduğunu hemen bilmek lazım. En erken 2 hafta en geç ise 1 ay içerisinde ilgili vizenin alınması konusunda bir sorun çıkmaz. Elbette olumsuz bir sonuç almamak için bilinmesi gereken şeylere göre hareket edilmesi lazım. Buna göre vize şartlarının şöyle olduğunu hemen ifade etmek gerekiyor;

 • Türk vatandaşı olan ve yaşı 18’den büyük olan kişilerin bundan faydalanması mümkündür. Gerekliliği şart birtakım evrakların sunulması ilgili sürecin her daim en önemli parçalarından birisi olarak dikkat çeker.
 • İş kurma planı olmalıdır. Birçok kişi bu vize ile çalışma vizesini karıştırmaktadır. İkisinin birbirleriyle hiçbir alakası yoktur. Çünkü bu izni almak isteyen kişilerin, İngiltere sınırları içerisinde kurulacak olan bir firmaya dair plana sahip olmaları lazım. Bir start up projesi bulunmalıdır. Başka bir kişi ya da işletmenin yanında çalışmak gibi durumlar yoktur. Buna göre hareket ettiğiniz vakit vizeyi alabilirsiniz.
 • Tercih edilecek olan mesleğin serbest kategoride olması önem arz eder. Bu noktada iş planının da hazırlanması lazım.
 • Yetkinlik her daim aranız. Yani hangi iş kolunda faaliyetler söz konusu olacaksa, ona dair alanınızda uzman olduğunuzu göstermelisiniz. Bunun için de belli evrakların sunulması çok büyük bir öneme sahiptir.
 • Daha farklı bir konu ise ilgili vizede ortaklıkların önünün açık olmasıdır. Yani İngiliz vatandaşı olan bir kişiyle iş ortaklığı kurabilmeniz mümkündür. Bunun sonrasında istenen tüm dokümanların sağlanmasının sonrasında başvuru süreci de sona ermiş olur. Değerlendirmeler belli bir zaman dilimi içerisinde biter ve bunun azami olarak 30 gün olduğunu görmekteyiz.

Ankara Anlaşması Nedir? 2 – ankara antlasmasi ingiltere 4

Ankara İngiltere Konsolosluğu

İngiltere konsolosluğu resmi sitesi ile başvuru süreci her ne kadar yapılabiliyor olsa da, genellikle aracı kurumların bu noktada tercih edilmesi çok daha mantıklıdır. Bunun birden çok nedeni vardır. İngiltere hükümeti de yoğun iş temposundan dolayı sürecin aracı kurumlar üzerinden devam ettirilmesini teşvik etmektedir.

Buna rağmen konsolosluk ve büyükelçilik üzerinden başvuruların yapılabilmesi için birden çok iletişim kanalının bulunduğunu hemen ifade etmek lazım. Bunlar şöyledir;

 • İngiltere Büyükelçiliği, her ülkenin resmi temsilciliği gibi Ankara’da yer alır. Çankaya ilçesinin sınırları içinde bulunur. 06690 numaralı bir posta kodu vardır. Şht Ersan Caddesi Numara 42 ve Daire 46’da bulunur. Buradan başvuru, belli mesai saatleri içerisinde sorunsuz bir biçimde yapılabilmektedir. Dileyen kişiler ise 0 312 455 33 44 üzerinden gerekli bilgi alımı ve başvuru sürecini yapabilirler. Bu noktada karşınıza bir engelin çıkması söz konusu değildir.
 • Aynı zamanda vize ile alakalı yetkilendirilmiş olan konsolosluğun da faaliyetlerine devam ettiğini söylemek lazım. Yine Ankara ili Çankaya ilçesinde yer alır. Şehit Adem Yavuz Sokak, Kumrular Caddesi Numara 18, Daire 12 ve 06420 numaralı posta koduna sahip olan adrese giderek bizzat başvuru yapabilirsiniz. Bir de telefon numarası vardır ve bu; 0 312 419 09 22’dir.

Ankara Antlaşması İle İngiltere Ye Gitmek

İngiltere Ankara antlaşması vizesi ile buraya gitmek ve yaşamını sürdürmek farklı bir hayatın başlatılması anlamına geliyor. Öncelikle İngiltere’nin artık yeni başvuruları kabul etmediğini bilmek lazım. Çünkü AB’den çıkmış olan ülke yüzünden Ankara antlaşmasının İngiltere’yi kapsamadığını bilmek gerekmekte.

Başvuru sahiplerinin olumlu sonuçlanmış vizelerinin sonucunda bu ülkede sizin vermiş olduğunuz kararın neticesinde iş kurulmasının önünde bir engel yoktur. Ancak bunun her zaman kurallara uygun şekilde tamamlanması esastır. Zaten İngiliz makamları çok sık aralıklarla sizi denetleyeceklerdir. Vize sayesinde İngiltere’nin sunmuş olduğu değişik çok sayıda hizmetten faydalanmak mümkündür.

Bunların içinde tamamen ücretsiz olan sağlık ve eğitim hakkı öne çıkar. Ayrıca bu vizenin bir diğer özelliği ise süresiz oturum hakkını tanımasıdır. Vatandaşlık sahibi de olabilmeniz mümkündür. Bu yüzden avantajlı bir vize türüdür.

Ankara Antlaşması İngiltere

Ankara Vize Danışmanlık

Ankara anlaşması danışmanlık hizmetini sunan kurumların sayısı çok fazladır. Her ne kadar bunların kullanılması temel bir zorunluluk olmasa da, özellikle olumsuz bir yanıt alınması ihtimaline karşılık profesyonel destek talep edilmesi mühimdir. İşte bu yüzden yerli ve yabancı birçok isimle çalışmak çok mantıklı olacaktır.

Süreç ise şöyledir;

 • Öncelikle alanında hem deneyimli hem de başarılı olan bir işletmenin bulunması lazım. Bunların İngiliz konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olup olmadığını kontrol etmek de mühimdir.
 • İletişimi iki farklı şekilde sunmak mümkündür. Bunlardan birisi klasik haline gelmiş olan aracı kurumun merkezine gitmektir. Diğeri ise sunulmuş olan telefon numarası üzerinden işlemlerin çok hızlı bir biçimde başlatılmasıdır.
 • Vize harcı bu tip bir izin için olmasa da, aracı kurumların talep etmiş olduğu bir ücretin bulunduğunu söylemek lazım. Bunu TL üzerinden ödeme konusunda hiçbir sorun yoktur.
 • Ardından gerekli evrakların hazırlanması şeklinde dikkat çeken başka bir aşama başlar. Bunları ikiye ayırmak gerekiyor. Birisi klasik pasaport ve vize işlemleri çerçevesinde talep edilen dokümanlardır. Diğeri ise Ankara antlaşması vizesi gereğince edinilmesi şart olan evraklar şeklinde karşımıza çıkıyor. Bunlarda hiçbir şekilde eksiklik olmamalıdır.
 • İlgili belgelerin de verilmesinin ardından artık en son aşamaya geçilir. Yani konsolosluk sunulmuş olan dosyası inceler.
 • Form ve dilekçe de bunların içinde yer alır. 30 günlük sürede vize çıkmış olur.

Ankara Anlaşması Vizesinde Değişiklik

Ankara anlaşması son durum: İngiltere Ankara Antlaşması son gelişmeler çok merak edilen bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Bunun nedeni ise İngiltere’nin başlatmış olduğu Brexit sürecidir. Uzun yıllardan beri AB üyesi olan İngiltere, almış olduğu kararın sonrasında artık bu birlik içerisinde yer almak istemediğini açık bir biçimde ifade etmiştir. Bunun ardından gerekli olan tüm yasal düzenlemeler yapılmış ve referanduma gidilmiştir. İngiliz halkı da çıkış sürecine evet dediği için artık İngiltere AB ülkeler içerisinde yer almamaktadır. Yani AB üyesi olmadığından doğal olarak Ankara antlaşmasının da yürürlüğü sona ermiştir.

Daha önceden yapılmış başvurular ise halen değerlendirilmeye devam etmektedir. Bu konuda yeni başvurular da alınmamaktadır. 31 Aralık 2020 senesine kadar vizenin alımı için Türk vatandaşları kabul edilmiştir. Bu son başvuru tarihidir. Bundan sonra ilgili izin adına yeni bir sürecin başlatılması hiçbir şekilde söz konusu olmamasıyla dikkat çekmektedir.

İçerisinde bulunduğumuz 2021 yılında, önceden gerçekleştirilmiş olan işlemler ve başvurular incelenmektedir. Bunun sonucunda kimlerin ilgili vizeyi alıp almadıklarına karar verilmektedir. Özetle, Ankara Antlaşmasının sunmuş olduğu bu izinden, İngiltere’nin AB’den çıkmasının ardından hiçbir hükmü kalmamıştır. Bundan sonra sadece çalışma izni alabilmek için yapılacak olan başvuruların kabul edileceğini hatırlatmak lazım.

Ankara Anlaşması Nedir? 3 – ankara antlasmasi ingiltere 6

Ankara Anlaşması İngiltere

Ankara anlaşması vizesi şartları çerçevesinde şunları bilmek lazım;

 • Bu vizeyi almak isteyen kişilerin yaşlarının en az 18 olması gerekiyor.
 • Vizenin verilmesinin birden çok amacı söz konusudur. Bunlardan birisi kişinin bir iş alanında kendi işletme, firma veya şirketinin kurulmasını sağlamaktır. Böylelikle İngiltere’de yeni bir yaşama başlamak mümkündür.
 • Buna ek olarak kendi işini başka bir firma veya işletmenin yanında yapmak isteyen Türk vatandaşlarının da vize başvurularını tamamlaması noktasında hiçbir sorun söz konusu değildir.
 • Türk vatandaşı olmak gerekmektedir.
 • İş kurma ve çalışma niyetinin çok açık bir biçimde ifade edilmesi önem arz ediyor.
 • İngiltere Vizesi Ankara iznini alabilmek için tercih edilecek bir iş alanı olmak zorundadır. Bunun yazılı bir şekilde ifade edildikten sonra değiştirilmesi hiçbir zaman söz konusu olamaz.
 • Mesleki olarak yetkinliğin bulunması büyük bir önem arz eder. Deneyimsiz olan kişilerin veya iş alanında sertifikası olmayanların bu izni alabilmeleri genellikle çok zor olarak tanımlanır.
 • İşin İngiltere sınırları içerisinde kurulabilmesi için yeterli derecede paraya sahip olmak gerekmektedir.
 • Aynı zamanda iş yürütme konusunda ifade edilmiş olan maliyetin karşılanması da şarttır.
 • Bu işten elde edilecek olan gelir sonrasında kar payınızla beraber, başka bir iş ya da benzeri faaliyete gerek kalmadan hem kendinizi hem de ailenizi geçindirebilmelisiniz.
 • İngilizceyi, bu işi idame ettirecek kadar bilmek de mühimdir.
 • Son olarak iş planının da yapılması gerektiğini hiçbir şekilde unutmayın.

İngiltere Vize Başvurusu Ankara

İngiltere vize başvurusu Ankara kentinden ya da bunun haricinde kalmış olan daha farklı şehirlerden aracı kurum sayesinde yapılabilir. Gerekli olan evraklar ise şöyledir;

 • Geçerlilik süresi devam eden bir pasaport olmalıdır. Bunun içerisinde yer alacak iki alanı da boş bir sayfa zorunluluk olarak dikkat çeker.
 • Firmanızın kurulacağı ve kar payının sağlanacağı zaman dilimine kadar ailenizi geçindirebilecek kadar paranın olması gerekmekte.
 • Özellikle banka hesap dökümü, maaş bordrosu gibi evrakları hazırlayarak sunmanız lazım.
 • Yaşam giderleri ile alakalı olan değişik türden dokümanların her zaman istendiğini hiçbir şekilde göz ardı etmemelisiniz. Bunların içinde ipotek sözleşmesi, yabancı ülkelerde yaşayan akrabalara yollanan paralar, banka dekontları ve vergi beyannamesi bulunmalıdır.
 • İşletmeye dair birtakım kanıtlar olmak zorundadır. İşin planlanması, kurulması, bunun faaliyete geçmesi gibi aşamaların gerçek olduğunu her zaman ispatlamak zorundasınız. Bu sayede vize başvurusu işlemleri çok kolay bir biçimde tamamlanmış olur.

Ankara Anlaşması Nedir? 4 – ankara antlasmasi ingiltere 7

İngiliz Konsolosluğu Ankara

Ankara anlaşması başvuru işlemlerinde konsolosluğun tercih edilmesi her daim mümkündür. Bu noktada adresi bilmek çok büyük bir önem arz ediyor. Buna baktığımız zaman Çankaya ilçesi sınırlarında bulunmuş olduğunu görmekteyiz. Açık tam adres şöyledir; Şht Ersan Caddesi, 46/A, 06680 Çankaya Ankara. Direkt olarak gitmek her daim mümkün olsa da bunun öncesinde telefon ile iletişim kurmak ve bilgi almak da opsiyonların içinde öne çıkar. 0 31 2 455 33 44 üzerinden işlemler çok kısa süre içerisinde halledilir.

Ankara antlaşması çerçevesinde vize almak her ne kadar kolay bir süreç olarak görülse de çok fazla prosedür söz konusudur. Bundan dolayı tek başınıza ilgili aşamaların tamamlanması basit değildir. İşte bu yüzden yapılacak olan en mantıklı şey alanında uzman olarak bilinen bazı kurumlardan destek almak olacaktır. Tlscontact Ankara telefon numarası kullanılabilir. Ancak işletmenin sabit bir genel numarası olmasından dolayı onun aranması çok büyük önem arz eder. Bu da 0 212 370 31 00 olarak karşımıza çıkar. Tlscontact Ankara telefon her zaman açık olması sayesinde sorunsuz bir biçimde iletişim kurmak mümkün olacaktır.

Bizzat başvuru yapacak olan kişilerin ise ilgili kurumun açık adresini bilmeleri çok önem arz eder. Ankara sınırları içerisinde yer alır. Kavaklıdere Mahallesi, Sheraton Convention Center No:10, Boğaz Sokak, 06700 Çankaya Ankara adresini ziyaret edebilirsiniz. Ancak belli çalışma saatlerinin olduğunu unutmamak gerekiyor. Buna göre sadece 15’e kadar açık olduğunu ve bu şekilde başvuruları kabul ettiğini bilmelisiniz. Bu sayede İngiltere vizesi alabilmek için hemen harekete geçmeniz mümkündür.

Global Vize Ankara

Ankara antlaşması gereğince vize alımını yapmak isteyen kişilerin başvurularını çok kolay bir biçimde yapabilecekleri daha farklı kanalların da olduğunu hemen ifade etmek lazım. Global Vize Ankara bunların başında geliyor. Çok uzun bir zaman önce kurulmuş olan işletme, İngiltere Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan aracı şirketlerin içinde yer alır. İletişim adresleri ve numaraları ise şöyledir;

 • Telefonla iletişim kurmak her zaman en çok tercih edilen kanalların başında geliyor. Bunun için aranılması gereken numara ise genel santral no olan 0 212 373 58 10 şeklindedir. Her ne kadar İstanbul alan koduna sahip olsa da, arama sonrasında gerekli yönlendirmeler çok hızlı bir biçimde yapılır ve böylelikle Ankara şubesi üzerinden kolaylıkla iletişimi kurabilirsiniz.
 • Bizzat başvurular her zaman kabul edilmektedir. Bunu sağlayabilmek için açık adresin en ince detayına kadar bilinmesi büyük bir önem arz etmektedir.
 • Vfs Global Ankara adresi; İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No 57/A 06530 Çankaya Ankara olarak alınmıştır.
 • Hafta sonlarında hizmet vermez. Bundan dolayı sadece hafta içi günlerinde ziyaret edilmesi önemlidir. Akşam 17’ye kadar bunun yapılabilmesinin önünde bir sorun yoktur.

Ankara Anlaşması Nedir? 5 – ankara antlasmasi ingiltere 8

Ankara Antlaşması İle İngiltere’ye Gidenler

Ankara antlaşması İngiltere vize alımını yapmış olan kişilerin sahip olabilecekleri birden çok avantaj söz konusudur. Bunlar şöyledir;

 • Yerleşik yaşam hakkına rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Yani vize sonrasında İngiltere’de hayatınızı devam ettirebilme konusunda hiçbir sorun da kalmamış olacaktır.
 • Bunun yanı sıra ilgili vize sonrasında sadece belirtilmiş iş kolunda geçerli olmak üzere işletme açmak, firma kurmak, bunların faaliyetlerini başlatmak mümkündür. Elbette bunun için tanımlanmış belli bir sürecin bulunduğunu hiçbir şekilde unutmamak gerekiyor.
 • Vizenin sahibi olan Türk vatandaşları, İngiliz vatandaşlarına sunulmuş olan birçok değişik haktan rahatlıkla faydalanabilirler. Bunun içinde ücretsiz sağlık hizmeti de söz konusudur.
 • Bu vize sayesinde elde edilecek bir diğer avantaj ise bedelli askerliktir. İzni alınmasının sonrasında askerliğin 37 yaşına kadar ertelenmesi sunulmuş olan hakların içinde yer alır.
 • Bakmakla resmi, olarak yükümlü olduğunuz kişileri İngiltere’ye götürebilirsiniz.
 • Ankara antlaşması vizesi sayesinde tüm bu fırsatların sahibi olabilmek için ilgili başvurunun sorunsuz bir biçimde tamamlanması önem arz eder.

Ankara Antlasmasi

İngiltere Ankara antlaşması çerçevesinde Türk vatandaşlarına tanınmış olan hak büyük bir kolaylık anlamına geliyor. Özellikle hayatını bu ülkede devam ettirmek isteyen kişilerin, iş kurmak amacıyla buraya gitmeleri, yapılacak olan başvuru, evrakların incelenmesinin ardından mümkündür. Buna göre bilinmesi gereken şeyler şöyledir;

 • Bu vize sayesinde süresiz oturum izni, vatandaşlık, ücretsiz sağlık hizmeti ve eğitim hakkını elde edebilirsiniz.
 • Vizenin başvuru sürecinde her ne kadar bir para ödenmesi zorunlu olmasa da, özellikle aracı kurum desteğini almak isteyen kişilerin bu firmalara para ödemesi şarttır.
 • ECAA vizesi olarak da tanımlanır.
 • İngiltere’de iş kurabilmek için ilk olarak kişinin çok başarılı bir planı hazırlaması şarttır.
 • Bunun için ne kadarlık bir sermayenin olacağı önem arz etmez.
 • Merak edilen konuların içinde yer alan dil bilme şartının olup olmadığının yanıtı açıktır. Buna göre dil zorunluluğu yoktur. Ancak her zaman iş hayatında muhatap olacağınız İngiliz vatandaşları ile iletişim kurabilecek kadar dil bilmenin büyük öneme sahip olduğunu görmekteyiz.
 • İş planı olmadan vize başvurusunun yapılması söz konusu olamaz. İşte bu yüzden mutlaka iş planını çok detaylı bir biçimde oluşturmak, ardından bunu konsolosluğa sunmak sürecin en dikkat çekici ve önem arz eden aşamalarından birisi olarak karşımıza çıkar.
 • Yeterli gelir olmak zorundadır. Çünkü vize çıktıktan sonra bu ülkeye giden kişiler işi kurduktan sonra hemen para kazanmaya başlayamazlar. Bundan dolayı ilgili zaman dilimi içerisinde masrafların karşılanmasına yetecek kadar paranızın olması gerekmektedir.
 • Konsolosluğa evrakların iletilmesinden önce aracı bir kurum üzerinden sürecin başlatılması sizin için büyük öneme sahiptir. Tek başına hareket edilmesi halinde ret yanıtının alınması ihtimallerin içinde her daim öne çıkar.
 • Sahip olunan diplomaların sunulması lazım. Doktora, yüksek lisans, üniversite, yüksekokul bunların içinde yer alır. Aynı zamanda unutulmaması gereken bir diğer husus ise mesleki deneyimlerin de yine başarılı bir biçimde belgelendirilmesidir.
 • Vizenin çıkmasının ardından artık sırada yolculuk hazırlıkları vardır. Böylelikle İngiltere’de hem yeni bir yaşama hem de iş hayatına başlama hakkını elde etmiş olursunuz.

Ankara Anlaşması Nedir? 6 – ankara antlasmasi ingiltere 9

İngiltere Vize Başvuru Merkezi Ankara

Ankara İngiltere vize başvuru merkezi üzerinden ilgili sürecin hemen başlatılması mümkündür. Bunun için takip edilmesi zorunluluk olan aşamalar söz konusudur. Her şeyden önce alanında yetkin olan bir danışmanlık firmasının seçilmesi lazım. Bunun tamamlanmasından sonra form doldurulur. Bunu hem İngiltere konsolosluk sayfasından hem de aracı firmanın üzerinden edinme hususunda bir sorun yoktur. Sizden istenen gerek kimlik ve iletişim gerekse pasaport bilgilerinin yer aldığı kutucuklar mevcuttur. Tüm bilgilerin eksik olmadan yazılması şarttır.

İngiltere Vize Ankara antlaşması çerçevesinde dilekçe de doldurulmalıdır. Bunun konsolosluğa hitaben yazılması en temel kuralların başında geliyor. Neden bu vizeyi almak istediğinizi net bir biçimde belirtmelisiniz. Aynı zamanda nerede kalacağınız, hangi iş kolunda faaliyet göstereceğiniz ve bunun gibi detaylar da önemlidir. Vize ödeme işlemleri gibi bir durum yoktur.

Tüm bunların tamamlanmasının sonrasında Ankara antlaşması vizesi için gerekli olan evrakların toplanması aşamasına geçebilirsiniz. Bunlar çok sayıda evrak anlamına geliyor. Klasik şekilde tanımlanmış birtakım belgelerin yanı sıra özellikle iş planına dair olanları da unutmadan edinmek önem arz eder. Hepsinin verilmesinden sonra konsolosluk tek tek bunları inceler ve ardından da vize başvurusunun sonucunu 30 gün gibi çok uzun olmayan bir zaman dilimi içerisinde öğrenmiş olursunuz.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×