Avusturya Saat Kaç?

Her ülkenin enlemi, her ülkedeki güneşin doğuşu ya da batışı gibi etmenler saati belirler. Bazı ülkeler Türkiye ile aynı saat dilimi içerisindedir. Bazıları ise belirli zaman dilimleri içerisinde Türkiye’den farklılık oluşturur. Avusturya Türkiye’den 1 saat geride olan bir ülkedir.

Avusturya Saat Neye Göre Belirlenir?

Avusturya konumunda saat Türkiye’den yaklaşık bir saat geridedir. Türkiye’de saat öğlen 12.00 iken Avusturya’da bu durum öğlen 11.00 şeklinde görülür. Avusturya Türkiye’nin 1 saat gerisindedir. Güneş doğuş ve batış durumları saat dilimlerini belirler. Avusturya’da harici adalar da dahil olmak üzere 9 farklı saat dilimi bulunur. Başkent için kullanılan saat dilimi Kanberra’dır.

Avusturya Kaç Saat  Uçak?

Avusturya Türkiye arası uçakla 2 saat 44 dakikadır. Buradaki uçuş mesafesi 1921 kilometredir. 1921 kilometrelik uçuşta yaklaşık olarak 700 kilometre hızla giden bir yolcu uçağı 2 saat 49 dakika kadar süreçte uçuş gerçekleştirir. Uçuşun uzaması en fazla 20 dakikadır. 20 dakika gibi bir süre dışında uzaması mümkün değildir. Avusturya ile Türkiye arasındaki uçuş mesafesi 1921 kilometre olduğu için bu da uçak ile kaç saat süreceğini belirler. Avusturya’dan Türkiye’ye uçuş bulunur. Direkt uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 15 dakikadır. Direkt uçuşu gerçekleştiren firmalar Türk Hava Yolları, Sunexpress ve Pegasus havayolları olarak bulunur.

Avusturya Kaç Saat Oruç Tutuyor?

Avusturya’da yaşayan müslümanlar ramazan ayında 11 ile 12 saat arasında değişen süreçte oruç tutmaktadır. Ülke Türkiye’ye göre daha az süreçte oruç tutar.  İmsak ile iftar vakti arası Avusturya için yalnızca 12 saattir.

Avusturya Kaç Saat Yol?

Türkiye ile Avusturya arası 2359 kilometredir. Arabayla yaklaşık olarak 23 saat 30 39 dakika sürer. Türkiye ile Avusturya arası uçuşta herhangi bir problem olmadığı takdirde 2 saat 44 dakika içerisinde gerçekleşir.

Avustralya’da Şu An Saat Kaç?

Avusturya konumundaki saat Türkiye’den 1 saat geridedir. Türkiye’de mevcut saat diliminin bir saat gerisi Avusturya’daki saattir. Türkiye yılbaşına girdiği zaman Avusturya 1 saat geriden geldiği için bir saat sonra yılbaşı gerçekleşir.

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×