İspanya – Vize İşlemleri

İspanya Vize Başvuru İşlemleri

İspanya  Sayfamıza Hoş geldiniz…Vize Randevu Acentesi olarak Seyahatlerinizde almak istediğiniz vizeleriniz için başvuru, randevu ve evrak hazırlığı konusunda uzman kadromuz ile 10 yıldır sizlere hizmet vermekteyiz.

Seyahat programlarınızda sizlere gitmek istediğiniz ülkeye göre seyahat programınızı belirleyip, evraklarınızın takibi, biyometrik veri sırasında temsilcilerimizle veri beyanında bulunmanız, Konsolosluklardan alınması gereken Randevunuzu kısa sürede  almanızı sağlıyor Vize işlemleri sırasında inceleme sonrası geri dönüşü olmayan vize ücretlerinin yok olup gitmemesi için eksiksiz, hatasız evrak düzenlemenize destek oluyoruz. Sizlere sunmuş olduğumuz online destek, sms ve telefon ile yapılan hizmetlerimizden ücret almıyoruz. Tek başınıza yapmaya kalktığınızda Vize hazırlık evrakları tamamlama süresince ödemeniz gereken evrak belgeleri sizlere ücretsiz sağlıyoruz. Evrak masrafı, vize ücretleri ve danışmanlık masraflarınızı olması gerektiğinden daha düşük bir limitle ödeme fırsatı sunuyor vize taleplerinizin ret olmaması için çalışıyoruz. Tüm Vize İşlemleriniz ve almak istediğiniz bilgi destek İçin bizimle iletişime Geçiniz.

İspanya - Vize İşlemleri
İspanya – Vize İşlemleri

Avrupa Birliği üye ülkesi olan İspanya ülkeye girişler için vize istemektedir. Ülkeye girişler umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri için vize istemekte olup Avrupa Birliği vatandaşlarından vize istememektedir.

İspanya vizesi için istenen evrakların doğru ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. İstenen evraklarda İngilizce olarak doldurulması şartı bulunmaktadır. Vize işlemlerinde karar yetkisi sadece İspanya Konsolosluklarında bulunmaktadır. İspanya ayrıca Schengen vize anlaşması yapan ülkeler arasındadır. Schengen vize alabilmek için öncelikle seyahatin amacı belirlenmelidir.

İspanya Schengen Vizesi

 1. İspanya Avrupa ülkelerinde serbest dolaşım hakkı daha fazla ticari gelişmeler, oturum, çalışma haklarına sahip olmak için Schengen vize programına katılmıştır.  Schengen vizeye ait ortak kurallar bulunsa da her ülkenin de kendine ait kuralları bulunmaktadır. Bu nedenle Schengen vize başvurusu için seyahat amacı, form doldurmak, hangi dilde doldurulacağı, dilekçe doldurulması, seyahat süresine ve ülkelere göre sağlık sigortası vs konuları önem kazanmaktadır. Bildiğiniz üzere Türkiye Schengen ülkeleri arasında bulunmamaktadır. Bu nedenle İspanyaya seyahatler için mutlaka İspanya vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır.
 2. Türkiye Cumhuriyeti ve İspanya arasında  vize muafiyeti anlaşması ile Yeşil Pasaport (hususi), Gri Pasaport (hizmet), Siyah Pasaport (diplomatik) sahipleri 6 ayı aşmayan süre içerisinde 90 günden az seyahatler için İspanya Vizesi alma zorunluluğu bulunmamaktadır. 90 günü geçen sebeplerle İspanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları İspanya Vize başvurularını yapmak zorundadırlar. Bu başvurular sadece direk olarak İspanya konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliğine yapılmaktadır.  90 günden küçük seyahatler için başvuru yerleri İspanya konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu kurumlar, turizm/seyahat acenteleri dir.
 3. 90 günü geçen seyahatler “aile birleşimi”, ”oturum izni”, ”çalışma izni” gibi diğer sebeplerle İspanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları Uzun Süreli Vize (D’Tipi) başvurularını yapmak zorundadırlar. Bu başvurular sadece direk olarak İspanya konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliğine yapılmaktadır.

İspanya Vize Başvurularını Ne Zaman Yapmalıyız?

Her ülkenin kendine ait prosedürleri bulunmaktadır. Her ülke kendi vizesini vermek için değişik evrak taleplerinde bulunabilir.

Bu nedenle başvuru zamanlarını çok iyi ayarlamanız gerekir. İspanya Vizesi başvuru işlemlerinde vize başvurusu için verilmesi gereken evraklar eksiksiz ve doğru hazırlanıp teslim edildiğinde, 20-25 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ancak İspanya Vizesi başvuru işlemlerinin İspanya da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerine denk gelmesi ya da İspanya Konsolosluğunun işlerinin yoğun olması sebebi ile bu günlere denk gelirse işlemlerin tamamlanması süreci uzaya bilmektedir.

Bu nedenle İspanya Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler İspanya seyahatine çıkmak istedikleri ve planladıkları zamandan 15-20 gün önceki erken tarihlerde yapmalıdırlar.

İspanya vizesi başvuru işlemlerinde değerlendirme karar verme süresi ortalama 15 iş günü olarak belirtilmek ile birlikte vize başvurusunu değerlendirme süresi İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliğinin yetkisi dahilinde olmakta olup bu süreler uzaya bilmektedir. Vize süreleriyle ilgili olarak başvuru sahibinin koşullarına göre değişimler olabilir.

İspanya vize başvurunuz için acentemiz 10 yıllık tecrübesi ile sizin için istenilen seyahat tarihlerinize göre randevu almakta evraklarınızı eksiksiz ve sorunsuz tamamlamakta sizinle istişare ederek İspanya vize alım işlemlerinizi titizlikle takip etmektedir. Uzun süreli vize başvurularınız için de gerekli olan belgelerin hazırlanması için acentemiz kusursuz hizmet vermektedir. Vize Randevu olarak size hazırlıklarınızı kolaylaştırmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Biyometrik Bilgi Beyanı

Biyometrik bilgi beyanı kimlik sahteciliğinin önüne geçmek için başlatılan Schengen bölgesinde kullanılan bir programdır. Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VIS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

Son beş yıl içinde  herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmadıysanız vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin biyometrik bilgilerini almak için parmak izi merkezinde bildirmeniz için sizi çağıracaklardır. Yetkililerimiz biyometrik verileri bildirecek olan vize başvuru sahiplerine yapılan işlemler süresince asistanlık yapacak ve sorunsuz  şekilde başvuru işlemlerinizin hazırlığında size yardımcı olacaklardır.

Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Biyometrik fotoğraflar talep edilen standartlarda olmalı daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamalı, son 6 ay içinde çekilmiş güncel halini belirten fotoğraflar olmalıdır. 35×45 mm boyutlarında olan biyometrik fotoğraf leke yıpranma olmadan verilmelidir, fotoğraf çekilirken yüzü kapatacak eşarp, şal, gözlük gibi aksesuar kullanılmamalıdır.

C-D Vize Türleri

Vizenizi seyahat amaçlarınıza göre belirlemeniz gerekmektedir.

İspanya SCHENGEN VİZESİ (Kısa Süreli Vize) C TİPİ: İspanya Turistik Vize, İspanya Transit Vizesi, İspanya Ticari İş ve Fuar Ziyareti Vizeleri, İspanya Kısa Süreli Eğitim, Öğretim, Staj Vizeleri, İspanya Aile, Akraba, Arkadaş Ziyaret Vizeleri, İspanya Kültürel, Sportif Faaliyet, Konferans Katılım Vizesi

İspanya ULUSAL VİZE (Uzun Süreli Vize) D TİPİ: İspanya’da Evlenme, İspanya Erasmus Vizesi, İspanya’da iş Kurma, İspanya Çalışma Vizesi, İspanya’da Au Pair, 90 Günden Uzun Dil Öğrenimi, İspanya Çalışma Vizesi, İspanya da gönüllü Sosyal Hizmetler, İspanya’da Staj Yapma Vizesi, İspanya Burslu/Burssuz Üniversite Öğrenci Vizesi, İspanya da Uzun Süreli Sözleşmeli İşçi, İspanya Aile Birleşimi Vizesi.

İspanya’ya Davet Mektubu aracılığı ile vize almak: İş Amaçlı, gezi amaçlı, konferans yada eğitim amaçlı düzenlenen seyahatler için İspanyada bulunan kişi yada kurumlar tarafından davet mektubu gönderilir ve vize işlemlerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. İspanya vize başvurusunda bulunacak kişinin seyahat amacının İspanya ziyareti olması sebebi ile İspanya belediyesi tarafından onaylanmış DAVETİYE BELGESİ bulunması talep edilmektedir.

İspanya daveti gerçekleştiren kişi eğer İspanya’da yaşayan üçüncü ülke vatandaşı ise bulunduğu belediyeden onaylı ikamet/oturum izni ile birlikte davet mektubu, kimlik bilgileri, dilekçe ve pasaport fotokopisini birlikte sunmak zorundadır. Davetiye İspanya belediyesinden onaylı orjinal belge olmalıdır. İspanya’ya davette bulunan kişinin İspanya Vatandaşlığı bulunuyorsa davet mektubu ile birlikte dilekçe ve pasaportunun da  fotokopisi bulunmakta olup bu evraklar eşliğinde bu daveti yapması gerekmektedir

Seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerinden bir gün önce başlayıp bir gün sonra biten üç ay geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası poliçeleri bulunmaktadır, bu poliçeleri Vize Randevu Acentemiz den alabilirsiniz.

Yapacak olduğunuz başvuruda önce seyahat amacını net olarak anlatmanız gerekir. Ülkeye turistik gezi maksatlı geldiği ne kadar kalınacağı sonrasında hangi ülkelere gideceği tarih ve saatleri açıkça yazılmalıdır. Aynı zamanda seyahat esnasında hangi otel yada adreslerde kalınacağı masrafların ne şekilde karşılanacağı açıkça bildirilmelidir.

Dilekçede yazılanlarla beyan edilen evrakların  birbirine tutarlılığı bulunmalıdır. Seyahati gerçekleştiren kişinin çalıştığı yerden antetli kağıda iş yeri tarafından verilen izin süreleri iş yerinden verilen yazı ile birlikte bildirilmelidir. Seyahat edecek kişi sponsor aracılığı ile İspanya’ya gidecekse sponsor olacak kişinin kimlik bilgileri ve gelir belgeleri de beyan edilmelidir.

İspanya Turistik Schengen Vizesi müracaatında bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumun veya şirketinin antetli kağıdına işvereni/şirket yetkilisi tarafından bu şirketinin antetli kağıdına İspanya konsolosluğuna/elçiliğine hitaben yazılmış, işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe ve ıslak imza atılarak hazırlanmış olmalıdır.  İspanya’ ya gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir.

Finansal Durumu Belgeme

İspanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin gelir kaynaklarını bildirmeleri  gerekmektedir. Gitmek istenen ülkelerin vize harçları ve orada harcama yapacak finansal geliri, sağlık sigortasını karşılayacak gelirleri yoksa vize verilmemektedir.

İspanya Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi; son 3 aylık maaş bordrosu en az 4000₺ olmak üzere kaşeli ıslak imzalı bulunduğu bankanın imza sirküleri ile tamamlanmış olmalıdır. İspanya Turistik Vize başvuru işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti.

Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 3000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır. Ayrıca İspanya vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.

İspanya Vize Başvuru Formu: Başvuru formu beyan edeceğiniz orjinal belgelerin ayrıntılı açıklamalarını belirttiğiniz bir belgedir. Sağlık sigorta belgenizden, pasaport bilgilerine, yapmak istediğiniz seyahatin amacından gidiş-dönüş tarihlerine göre her şeyi içinde barındırır.

Orjinal evraklarınıza göre eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekir. Formda bulunan gidilecek ülkeler ilk gidilecek ülke bölümü olmak üzere önem taşımaktadır ki bu seyahatinizin rotasını anlatmanıza yarar. Almış olduğunuz schengen vizenizi belirtmeli ve daha önce yapmış olduğunuz seyahatlerin vizelerini belirtmeli ve forma fotokopilerini eklemelisiniz.

Kimliğinize ait forma işleyeceğiniz bilgiler pasaportunuzda bulunmaktadır bu yüzden pasaportunuza uygun şekilde doldurmalısınız. Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasına bilgilerin net şekilde gözüktüğüne emin olmalısınız.

Formda beyan ettiğiniz bilgiler VIS veri tabanında saklanır. Bu süre 5 yıl geçerlidir ve 5 yılı tamamladığınızda veri beyanınızı yenilemeniz gerekir.

Vize sürelerinde vizeyi doğru kullandıysanız yani belirttiğiniz tarihlere uyum sağladıysanız gittiğiniz ülkede uyum şartlarına uyduysanız uzatabilme şansınız bulunur.

Zamanla kısa süreli gittiğiniz ülkelerden birinde yaşamaya karar verdiğinizde uyum kriterlerinin iyi olması vatandaşlık çalışma oturum konularında size yardımcı olacaktır.

İspanya Seyahat İçin Vize Başvuru İçin Randevu Almak Gereklidir. İspanya vize randevularını İspanya Konsolosluğunun belirlemiş olduğu vize acentelerinden alınabilmektedir. İspanya vize randevusu gerekli evrakları hazırlamak ve parmak izi verme prosedüründen ibaret olup mülakata gerek olmamaktadır. Ancak İspanya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda kişileri mülakata çağırabilmektedir.

İspanya Schengen Vizesinde Randevu Almanın Önemi: Randevu sadece kişiye özel alınmış olup randevu günü ve saatine sadık kalınmalıdır. Aksi takdirde İspanya vizesi almak isteyen kişiler başka bir tarihte yeniden randevu almak durumunda kalacaklardır.

İspanya vizesi almak için mutlaka randevu alınması gerekir. Çok farklı durumlar dışında İspanya vize başvuru merkezi randevusuz kişileri kabul etmemektedir.

Yapılan başvurular bazı durumlarda değişiklik göstermektedir. Örneğin İspanya yoğun seyahat dönemleri olan yaz tatilleri, bayramlar gibi dönemlerde vize tarihleri daha ileriki dönemlere verilebildiği için başvuruların  daha erken en az 1 yada 3 ay gibi süreler öncesinden yapılması gerekmektedir.

İspanya Schengen Vize Randevusunu Nereden Alabilirim: İspanya vize randevusu almak için bulunduğunuz bölgedeki İspanya vize başvuru merkezine vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

İspanya vize başvurusu merkezini randevu için telefonla aramalarınızda çok ileri bir tarih verilebilir ya da randevu talebiniz kabul edilmemektedir. İspanya vize merkezinde randevu kağıdınız ibraz edilmeli eksik hatalı evrak olmamalı gün ve saatine dikkat edilmeli gitmek istediğiniz tarihe göre uygun zamanda başvuru yapılmalı doğru zamanda randevu alınmalıdır. Aksi takdirde yapılan işlemler size zaman kaybı ve vize reddi olarak geri dönmektedir

İspanya Sağlık Sigortası Yaptırmak Zorunlu mu?: Bütün Schengen vize ülkelerinde yapıldığı gibi İspanya Schengen vizede de sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Bu sigorta 30.000€ limitle yapılmakta olup seyahat sırasında başınıza gelebilecek her türlü sağlık sorunları için amaç edinilmiştir. Düzenleme seyahat sırasında kalacağınız gün sayısı kadar yapılmaktadır. “Seyahat etmek isteyen başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerinden bir gün önce başlayıp bir gün sonra biten üç ay geçerliliği olan Seyahat Sağlık Sigortası poliçeleri bulunmaktadır. Bu poliçeleri Vize Randevu Acentemiz den alabilirsiniz.”

İspanya Yapmak İstediğiniz Seyahatin Amaçları ve Süresi Bildirisi Neden Önemlidir?: Yapmak istediğiniz İspanya Vize Başvurusunda yapmak istediğiniz seyahatin sürelerini ve amacını mutlaka bildirmeniz gerekmektedir. Bunun sebebi daha sonra yapmak istediğiniz vize başvurularında beyan ettiğiniz süre ve amaçların dışına çıkmadığını  kontrol etmek ve almış olduğunuz vizeleri uygunsuz kullanıp kullanmadığınızı takip etmek için gereklidir. Yapmış olduğunuz İspanya seyahatlerinde bildirmiş olduğunuz surelerin ve amaçların dışına çıkılmadığı anda  vizenizi doğru amaçlarla kullanmış olduğunuz kanıtlanır daha sonrasında sorunlar yaşamaz ve vize sürelerinin uzaması için başvuruda bulunmanıza olanak sağlamış olursunuz.

İspanya Vizesini Çok Girişli Olarak Yapmanız Tavsiye Edilir. İspanya vizesini tek girişli ya da çok girişli olarak alabilme imkanınız bulunmaktadır. Tek girişli İspanya vizesi almak bir sefere mahsus Schengen bölgesine giriş yapmanıza olanak sağlar. Çıkıp tekrar girmek istediğinizde yeniden vize almanız gerekecektir. Çok girişli İspanya vizesi alırsanız Schengen bölgesinde istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz. Örneğin 5 ülkeden oluşan bir Avrupa turnesi seyahatinde bir ülkeden çıktığınızda vizeniz artık geçerli olmayacaktır ve  diğer Schengen bölgesine girmek için  vize işlemleri ile uğraşmak sizi zora sokacaktır. Çok girişli Schengen vizesi size Schengen bölgesinde birçok defa giriş izni tanımaktadır.

Üçüncü Ülke Vatandaşları (yabancı uyruklu) İle İlişkili Önemli Ayrıntılar

Türkiye Cumhuriyetinde geçerli oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları İspanya vizesi başvurularını Türkiye’de olan İspanya temsilciliklerinde gerçekleştirilmektedir. İspanya  vize başvuru işlemlerini Türkiye’den yapacak olan üçüncü ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İspanya vize başvurularında gösterdiği evraklara ilaveten Türkiye’de ikamet izinleri (en az 6 ay geçerli)  bulunduğuna dair belgelerini (oturum izni-çalışma izni)  ibraz etmelidir.  Vize işlemlerinde bulunan kişiler İspanyolca bilmemeleri halinde vize başvuru işlemlerini tercüman dahilinde  yapmalıdırlar.(Arnavutluk, Belize, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Bolivya, Ekvator, Fas, İran, Gürcistan, Kırgızistan, Kazakistan, Kolombiya, Makedonya, Lübnan, Maldivler, Ukrayna Sırbistan, Rusya Federasyonu, Ürdün,  Moğolistan, Peru, Özbekistan, Tacikistan, Türkmenistan Tunus)

Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanabilir.

İspanya vize başvurusu sonuçları başvuru tarihinden itibaren ortalama 20-30 gün ( 1 ay) içerisinde sonuçlanmaktadır. Türkiye’de oturum izni bulunan 3. Ülke vatandaşları için bu süre biraz daha uzun olmaktadır. İspanya vize başvurusu yapan kişilerin seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvuru yapmaları gerekmektedir. Sürenin uzaması yada erken sonuçlanması İspanya Konsolosluğundaki yoğunluğun değişim göstermesi ile alakalı bir durumdur.  Daha az süre kala yapılan başvurular seyahat tarihine yetişmeyebilmekle birlikte Vize Reddine sebep olabilir.

İspanya Vize İşlemleri

İspanya Vize başvuru evraklarında yıllara göre farklılıklar göstermekte olup ek evrak isteyebilmektedir. Konsoloslukların talep ettiği İspanya Vize işlemleri 2020 yılı evrak değişikleri bilgisi için acentemizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Vize Randevu, İspanya Vize başvurularınız için kişisel ya da kurumsal vize için gerekli olan en doğru hizmeti en hızlı ve güvenilir şekilde size vermektedir. Vize Randevu acentemizde sms, e-mail, telefon ile bilgilendirme yapılmaktadır. Hizmetlerimiz ücretsizdir.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır?

İspanya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların İspanya Vizesi almaları gerekmektedir. İspanya ya yapılmak istenen kısa süreli seyahatler, turistik gezi, konferans vb. amaçlı seyahatler için başvurular İspanya Konsolosluğunun yetkilendirdiği turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Aile birleşimi, erasmus gibi uzun süreli seyahatler söz konusu olduğunda başvurular direk İspanya Konsolosluğuna yapılmaktadır. Vize işlemlerinde pasaportlarınızın 10 yıllık kullanımının geçmediğine 3 ay daha geçerli olduğuna emin olmanız gerekmektedir.

Ayrıca boş iki sayfasının bulunmasına yıpranmamış olmasına dikkat etmeniz gerekir. Pasaportunuz yenilenme süresi geldiyse en yakın Emniyet Müdürlüğünden Pasaport başvurusu yapabilirsiniz.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Hakkında

 1. Sizden istenmiş olan evraklar İspanya vize başvurusu için gerekli olan genel İspanya vize başvuru evrakları dır. Konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen bölümü durumundaki farklılıklara göre sizden ek evraklar isteyebilir. Hazırlamış olduğunuz evraklarınızın aslı/orjinali sizden istenebilir daha önce beyan ettiğiniz evraklarınızın sizden yeniden beyan etmeniz gerekli görülebilir. Bu gibi sebepler doğduğunda evraklarınız da istenen değişikliği yapmanız zorunlu kılınmıştır.
 2. İspanya vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe uygun güncel evraklar olduğuna dikkat etmeli eksiksiz hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İspanya vize başvurularında uyum şartlarına uygun bulundurmayan evraklar ile yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.
 3. İspanya vize başvurularında için evraklarınızı hatasız olması gerektiği gibi eksiksiz hazırlamanız mutlaka vize başvurunuzun onaylanması gerektiği anlamına gelmemektedir. Bu konu hakkında vizenizin kabul edilip edilemeyeceği kararı tamamen İspanya Konsolosluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca size verilmek üzere olan vize süreleri de İspanya Konsolosluğu tarafından karar verilmektedir. Yani size siz sadece turistik gezi yapmanız için vize verebiliriz uzun süreli vize alma isteğinizi (İspanya’da yaşamak gibi) onaylamıyoruz da diyebileceklerini aklınızda tutmalısınız.
 4. İspanya Vize başvurularında tarafınıza bildirilmiş olan ret cevaplarından sonra yapmış olduğunuz harç bedelleri ve vize masrafları size geri verilmemektedir. Bu nedenle daha önceden planladığınız seyahatiniz için lütfen önceden otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapmayınız. Buda sizin için maddi bir kayıp olacaktır. Almış olduğunuz otel ve uçak rezervasyonlarının sorumluluğu kurumumuzca alınmamaktadır. Konsolosluk sadece vize bölümü olarak uçak ve otel Ön Rezervasyonlarını kabul etmektedir.
 5. İspanya’ya yapılan vize başvurularında sizinle seyahat edecek olan başka aile fertleri var ise diğer aile fertlerini zinde seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için kişi başına gerekli olan meblağı karşılayan banka bilgilerinizi bildirmelisiniz. Size bildirilen banka bakiye limitinin üzerinde olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.
 6. Yalnız Amerika, Kanada ve Japonya da oturum izniniz var ise İspanya sizden vize istememektedir. Bu vize türü geçici kısa süreli vize türü olsa da vize almak için istenen bütün evraklar ve hazırlıklar bu vize içinde yapılmaktadır. Bu vize ile giriş yapmak istediğiniz ülke schengen ülkesi ise ilk ülke temsilciliğinden almalısınız. Sonraki ülkeler için vize alma zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Vize Başvuruları Ne Kadar Sürede Sonuçlanabilir.

 • İspanya vize başvurusu sonuçları başvuru tarihinden itibaren ortalama 20-30 gün ( 1 ay) içerisinde sonuçlanmaktadır. Türkiye’de oturum izni bulunan 3. Ülke vatandaşları için bu süre biraz daha uzun olmaktadır.
 • İspanya vize başvurusu yapan kişilerin seyahat tarihinden en az 15 gün önce başvuru yapmaları gerekmektedir.
 • Sürenin uzaması ya da erken sonuçlanması İspanya Konsolosluğundaki yoğunluğun değişim göstermesi ile alakalı bir durumdur.
 • Daha az süre kala yapılan başvurular seyahat tarihine yetişmeyebilmekle birlikte Vize Reddine sebep olabilir.

Acil İspanya Seyahatleri İçin Express Vize İşlemleri

İspanya Vizesi alırken size özel VIP randevu ve başvuru hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz Biyometrik veri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Türkiye Cumhuriyeti için kullanılmaktadır. Veriler Türkiye Cumhuriyeti makamlarınca saklanır.

Schengen veri beyanında biyometrik veri parmak izi işleminden farklıdır. İspanya Konsolosluğu bu verileri görememektedir.Bu parmak izleri bir diğeri yerine kullanılamazlar.

İspanya Yapmak İstediğiniz Seyahatin Amaçları ve Süresi Bildirisi Neden Önemlidir?

Yapmak istediğiniz İspanya Vize Başvurusunda yapmak istediğiniz seyahatin sürelerini ve amacını mutlaka bildirmeniz gerekmektedir.

Bunun nedeni daha sonra yapmak istediğiniz vize başvurularında beyan ettiğiniz süre ve amaçların dışına çıkmadığını kontrol etmek, almış olduğunuz İspanya vizelerini uygunsuz kullanıp kullanmadığınızı takip etmek için gereklidir.

Yapmış olduğunuz İspanya gezilerinde bildirmiş olduğunuz surelerin ve amaçların dışına çıkılmadığında  vizenizi doğru amaçlarla kullanmış olduğunuz kanıtlanır daha sonrasında sorunlar yaşamaz ve vize sürelerinin uzaması için başvuruda bulunmanıza olanak tanımış olursunuz.

İspanya Sağlık Sigortası Yaptırmak Zorunlu mu?

Bütün Schengen vize ülkelerinde yapıldığı gibi İspanya Schengen vizede de sağlık sigortası yaptırmak zorunludur. Bu sigorta 30.000€ limitle yapılmakta olup seyahat sırasında başınıza gelebilecek her türlü sağlık sorunları için amaç edinilmiştir. Düzenleme seyahat sırasında kalacağınız gün sayısı kadar yapılmaktadır.

Biyometrik Bilgi Beyanı

Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VIS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

Son beş yıl içinde yani 2016 yılından bu yana  herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmadıysanız vize başvurusu yapmak isteyen şahısların biyometrik bilgilerini almak için Parmak izi merkezinde bildirmeniz için sizi çağıracaklardır.

Yetkililerimiz biyometrik verileri bildirecek olan yolcularımıza yapılan işlemler süresince asistanlık yapacak ve sorunsuz  şekilde başvuru işlemlerinizin hazırlığında size yardımcı olacaklardır.

Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Fotoğraflar istenilen standartlarda olmalı daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamalı son altı ay içinde çekilmiş güncel halini belirten fotoğraflar olmalıdır.

35×45 mm ebatlarında olan fotoğraf leke yıpranma olmadan teslim edilmelidir. Fotoğraf çekilirken yüzü kapatacak eşarp şal gözlük veya aksesuar kullanılmamalıdır.

İspanya – Vize İşlemleri Video;

İspanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×