İspanya Vize

İspanya Aile Birleşimi: Başvuru (2021)

İspanya Aile Birleşimi

Evli olan kişilerin eş nedeniyle veya ailesi İspanya’da ikamet eden kişiler İspanya aile birleşimi vizesine başvurarak orada ikamet edebilme şansları vardır. Bununla ilgili işlemler Dışişleri Bakanlığı tarafından üstleniyor. Vize evraklarınızı toparladıktan sonra bu belgeleri buraya ulaştırmanız gerekir. Bu işlemler diğer ülke vizelerine göre daha kısa sürede tamamlanmaktadır. 30 gün içerisinde tamamlanır. İspanya’ya gelen kişiler ikamet için İspanya’da polisliklere başvurarak ikamet izni alabilirler.

İspanya Aile Birleşimi Vizesi Başvuru Formu

İspanya aile birleşimi için bazı evrakların yanında doğru bir şekilde doldurulmuş başvuru formunun olmalıdır. Bu başvuru formu İspanyolca olarak düzenlenmelidir. Formun dijital olarak doldurulması gerekir.

İspanya Aile Birleşimi Vize Başvuru Formu İçin Gerekenler Nelerdir?

İspanya aile birleşimi başvuru formu online olarak İspanyolca düzenlenmelidir. El yazısıyla hazırlanan belgeler kabul edilmiyor. Islak imzalı, barkod ve referans numaralarıyla düzenlenmelidir. Başvuru formunda; kişisel ve kimlik bilgileriniz, pasaport bilginiz, seyahat etme amacınız, konaklama bilgileriniz, fotoğrafınız, uçuş bilginiz gibi sizinle ilgili önemli detaylar yer alır. Bunların eksiksiz ve doğru tamamlanması gerekir.

İspanya Aile Birleşimi Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar Nelerdir?

İspanya aile birleşimi için başvuru formuna ek olarak birtakım evraklar gerekir. Bu evrakların gerekli yerlerden temin edilerek dosyaya konulması gerekir.

Bu evraklar şunlardır;

Başvuru formu İngilizce ve İspanyolca olarak 2 tane

 • Geçerliliğe sahip pasaport
 • 1 adet fotoğrafınız
 • Sağlık raporunuz
 • Sicil belgeniz
 • Evli olanların evlilik cüzdanları
 • İkamet belgeleri
 • Gelir belgesi
 • Nüfus belgesi

Bu belgelerin eksiksiz olarak dosyaya konulması gerekir. Gerekli işlemler için vize işlemlerimize başvurabilirsiniz.

 

İspanya Aile Birleşimi Vize Ücretleri Ne Kadardır? İspanya aile birleşimi ücretleri kategorilere göre farklı fiyat aralıklarıyla çeşitlenmektedir. Bu fiyatlarla ilgili detaylı bilgileri bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

 

Bu fiyatlar şöyledir;

 

 • Öğrenci, turistik, transit, kültürel, şoför, ticari vizeler için bu ücret 160 Euro olarak belirlenmiştir.
 • Aile birleşimi, çalışma vizeleri; 390 Euro olarak belirlenmiştir.

 

Bu fiyatlar ek ücretlerde değişiklik göstermektedir. Gerekli evraklarınızı tamamladıktan sonra bu ücreti ödemeniz gerekir. Bu ücretler her ülkeye göre farklılık gösteriyor.

 

İspanya Aile Birleşimi vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/ispanya-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×