İspanya Transit – Şoför – Öğrenci Vizesi 2023

İspanya Transit Öğrenci Vizesi 2023

İspanya Vize başvuru evraklarında zaman içinde farklılıklar göstermekte olup ek evrak isteyebilmektedir.

Konsoloslukların talep ettiği İspanya Vize işlemleri 2023 yılı evrak değişikleri bilgisini almak için acentemizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Vize Randevu, İspanya Vize başvurularınız için kişisel veya kurumsal vize için gerekli olan en doğru hizmeti en hızlı ve güvenilir şekilde size vermektedir.

İspanya Şoför Vizesi

İspanya Şoför Vizesi, İspanya’ya nakliye, yolcu taşıma, mal taşıma amaçlı mesleği şoförlük olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının aldığı vize türüdür. Bu aracı kullanan şoförün, onu İspanya’ya gönderen şirketin, yola çıkılan aracın bilgilerini ve evraklarını İspanya konsolosluğuna bildirilmesi gerekmektedir.

Aracı kullanan şahsın pasaportunun son 10 yıllık olması ve 3 ay geçerliliğinin olması gerekmektedir.

İspanya Şoför Vizesi Özellikleri

 • İspanya şoför vizesi başvuru işlemleri Schengen(kısa süreli) C tipi vize, istisnası olmayan durumlar dışında İspanya Konsolosluklarında yapılmamaktadır.
 • İspanya’ya, resmi işlemler, turistik geziler, ticari faaliyetler, gelir amaçlı seyahatler, ziyaret maksatlı gidişler, tedavi olmak amacıyla gidilen seyahatler, spor müsabakaları, iş toplantısına katılım durumları, kısa süreli eğitim seyahatleri, araştırma yapma, gönüllü sosyal yardım durumları gibi durumlarda  seyahat gerçekleştirmek üzere olan kişilerin tabi olduğu vize Schengen vizesi “C Tipi” vize kategorisine girer.
 • Bu seyahatlerde bulunmak isteyen kişiler İspanya Konsolosluğunun izin vererek yetkilendirmiş olduğu kurumlar turizm/seyahat acenteleri ile başvurularını yapabilirler.

Acil Olarak İspanya’ya Nakliye Yapmam Gerekiyor Ne Yapmalıyım ?

İspanya Vizesi alırken size özel VIP randevu ve başvuru hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz biyometrik veri sırasında vermiş olduğunuz parmak izi Türkiye Cumhuriyeti için kullanılmaktadır.

Veriler Türkiye Cumhuriyeti makamlarınca saklanır. Schengen veri beyanında biyometrik veri parmak izi işleminden farklıdır.

İspanya Transit - Şoför - Öğrenci Vizesi 2021
İspanya Transit – Şoför – Öğrenci Vizesi

İspanya Konsolosluğu bu verileri görememektedir. Bu parmak izleri bir diğeri yerine kullanılamazlar. İspanya vize başvurusu sırasında parmak izi biyometrik fotoğraf gibi verilerin toplandığı biyometrik İşlem yapılmaktadır. Bu işlem kimlik sahteciliğini önlemek amacıyla yapılmaktadır.

Biyometri işleminin geçerliliği 5 yıl süredir. 5 yıl süre içinde Schengen vizesi almış ve biyometri işlemi yaptırmış iseniz bu işlemden muaf tutulursunuz.

Ülke, Hükümet temsilcileri, siyasi liderler bu vize işlemlerinden muaftırlar. 6 yaş altı çocuklar parmak izi alınamayacağından biyometrik veri verme işleminden muaftırlar.

Bu işlem yapılırken herhangi bir hata ve aksaklıkla karşılaşmamak için parmaklarda kesik, yara, hasar, kozmetik işlem bulunmamalıdır.

Ayrıca pasaport için verilen parmak izi vize başvurularında kabul edilmemektedir.

İspanya’ya Vize Başvurum Var Ek Evrak İstediler Beyan Etmesem Olur Mu ?

Sizden istenmiş olan belgeler İspanya vize başvurusu için gerekli olan genel İspanya vize başvuru evraklarıdır. Konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen vize bölümü koşullardaki farklılıklara göre sizden ek evraklar isteyebilir.

İspanya vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe uygun güncel belgeler olduğuna dikkat etmeli, eksiksiz ve hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

İspanya vize başvurularınızda uyum şartlarına uygun bulundurmayan evraklar ile yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.

İspanya Vize Konusunda Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken

İspanya vize başvurularında için belgelerinizi hatasız olması gerektiği gibi eksiksiz hazırlamanız mutlaka vize başvurunuzun onaylanması gerektiği anlamına gelmemektedir.

Bu konu hakkında vizenizin kabul edilip edilemeyeceği kararı tamamen İspanya Konsolosluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Ayrıca size verilmek üzere olan vize süreleri de İspanya konsolosluğu tarafından karar verilmektedir.

İspanya Vize başvurularında tarafınıza bildirilmiş olan ret cevaplarından sonra yapmış olduğunuz harç bedelleri ve vize masrafları size geri verilmemektedir. Bu nedenle daha önceden planladığınız seyahatiniz için lütfen önceden otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapmayınız.

İspanya’ya yapılan gezilerde sizinle seyahat edecek olan başka aile fertleri varsa diğer aile fertlerinizin de seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamanız gerekmektedir.

İspanya Vize Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım ?

İspanya Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi durumunda size İspanya Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir.

Mektubun içeriğinde İspanya Schengen vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz. Başvurunuza ret mektubu gelmesi demek bir daha hakkınız olmayacak  anlamına gelmemektedir.

Ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir ve bununla beraber yeni bir başvuru yapabilirsiniz. İspanya Schengen vize başvurusunun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler size verilmemektedir.

Bu nedenle İspanya Konsolosluğunun anlaşma yaptığı kurum turizm/seyahat acentelerinden gerekli yardımı alabilir tecrübelerinden yararlanarak en doğru şekilde sorunsuz başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

İspanya vize başvurunuz olumsuz sonuçlandı ise; >> vizerandevu.com/ispanya-vize-reddi sayfasındaki adımları izlemelisiniz.

İspanya Şoför Vizesi Evrakları

 • Pasaport.
 • Fotoğraf.
 • Vize başvuru formu.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Kimlik Fotokopisi.
 • Gelir Durumunu gösteren belgeler.
 • İspanya vize talebi belirten dilekçe.
 • Daha önce alınmış vizelerin ayrıntılarını gösteren belge.
 • Çalıştığı iş yerine ait kanıt belgeleri.
 • Seyahat niyetini açıkça anlatan belge.
 • Vize harcı.

İspanya Şoför Vizesi Kullanacak Kişi Çalışan İse

 • Türkiye Cumhuriyeti İşveren Belgesi Metni aşağıdaki hususları da içeren T.C. işveren belgesi:
  • Çalışma ilişkisinin teyidi,
  • Araç plakası,
  • T.C. kimlik numarası, varsa emekli tahsis numarası,
  • Planlanan giriş ve çıkış tarihleri,
  • İspanya’daki sözleşme partnerlerine ait bilgi.
 • SGK’dan sigorta belgesi.
 • C2 nakliye izni.
 • Aracın ruhsatları.

Neden Vizem Ret Oldu ?

İspanya Vizesine yapmış olduğunuz başvuru İspanya Konsolosluğu İspanya Büyükelçiliği tarafından ret edilebilmektedir.

Bunun nedenleri zamanlama hatası, eksik yıpranmış hatalı evrak yada İspanya vizesini kötü amaçlı kullanılmış olması, sahte evrak olabilir

Seyahat Belgelerinden Kaynaklı Vize İptali: Belgelerin orijinal, sahte olmayan, yıpranık, eksik, hatalı konsolosluğa uymayan belgelerden vize reddi sonucu çıkabilir.

Bu yüzden evraklarımızın durumunu ve güncel olup olmadıklarını lütfen kontrol ediniz.

Seyahat Şartları ve Seyahat Gayesinden Kaynaklı Vize Reddi: İspanya seyahati için vize başvuru evraklarına seyahatin gayesine ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Eğer bu belgeler yok ise ve manen de inandırıcı bulunmamış ise vize reddi meydana gelebilmektedir

Schengen Giriş Yasağından Kaynaklı İspanya Vize Reddi: Schengen üyesi ülkeler içinde Schengen bilgi sistemi (SIS) bulunmaktadır. Schengen üye ülkelerinden birine giriş cezanız mevcut ise sistem üzerinden gözükmekte olup vize başvurunuz kabul edilmemektedir.

Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Vize Reddi: İspanya vize başvurusunda sizden ülkeye girerken ne kadar gelirinizin olduğunu kanıtlayan onaylı belgeler istemektedir. Yeterli düzeyde finansal durumunuz bulunmuyorsa İspanyaya girişiniz kabul edilmemekte  vize başvurunuz ret edilmektedir.

Kamu Güvenliği Nedeniyle İspanya Vizesinin Reddi: İspanya Vizesinde başvuruda bulunan şahsın kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları var ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.

Sağlık Sigortası Sebebi ile Vize Reddi: İspanya Krallığı’na yapılacak seyahatler için başvuru evrakları arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Bu belgeyi sağlayamıyorsanız vizeniz reddedilir.

Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Kaynaklı Vize Reddi: İspanya ülkelerine Schengen vizesi ile gelen şahısların ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını istemektedir. Eğer bunu kanıtlayamıyorsanız vize başvurunuz ret olacaktır.

İspanya Vize Reddine İtiraz

İspanya vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan şahıslar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır.

İspanya Transit Vize

İspanya ve  Schengen bölgesindeki  deniz aşırı ülkelerde geçerli olan vizedir. İspanya’da deniz yoluyla ticari seyahat yapmak isteyen gemi çalışanlarının almak zorunda olduğu vize turistik amaçlı deniz seyahatleri düzenleyen firmalarının personelinin de aldığı bir vizedir.

İspanya Gemici Vizesi İle ilgili prosedürleri belirleyen ve başvuru kararı veren yetkili makam İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliği dir. İspanya Gemici Vizesi kısa süreli bir vize türü olup kısa süreli ticari faaliyet kapsamında tutulmaktadır.

Bu işlerde çalışan gemi seyahat görevlileri ve personeli bu vize için başvuru yapmak zorundadırlar.

İspanya Gemici Vizesi Hakkında Genel Bilgiler

Sizden istenmiş olan evraklar İspanya Vize başvurusu için gerekli olan genel İspanya Vize başvuru evrakları dır.

Konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen bölümü durumundaki farklılıklara göre sizden ek evraklar isteyebilir.

Hazırlamış olduğunuz evraklarınızın aslı/orjinali sizden istenebilir daha önce beyan ettiğiniz evraklarınızın sizden yeniden beyan etmeniz gerekli görülebilir.

Bu gibi sebepler doğduğunda evraklarınızda istenen değişikliği yapmanız zorunlu kılınmıştır.

İspanya vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe uygun olan güncel evraklar olduğuna dikkat etmeli eksiksiz hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

İspanya Vize başvurularınız da uyum şartlarına uygun bulundurmayan evraklar ile yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.

İspanya Gemici Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Denizci Cüzdanı: İspanya Gemici vizesi başvurusunda denizci cüzdanınızın orijinali ve fotokopisi başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • İş Sözleşmesi: İş sözleşmesinin armatör veya geminin ait olduğu şirketle yapılmış olması gerekmektedir. Belgede işin kapsamı, seyahat süresi, seyahat amacına ait detaylar yer almaktadır.
 • İşe giriş Bildirgesi: SGK işe giriş bildirgesi ve 4A hizmet dökümü barkodlu olarak sunulmalıdır.
 • Garanti yazısı: İspanya’da ticari faaliyet içinde bulunulan firmadan alınacak olan garanti yazısı şirket antetli kağıdına vize başvurusunda bulunan kişinin adı-soyadı-doğum tarihi-seyahat tarihleri ve pasaport numarasını içerecek şekilde yazılır ve yetkili imzasını taşır.
 • Şirket görev yazısı: Şirketin antetli kağıdına yazılacak olan şirket yazısı İspanya Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Vize talebi olan gemicinin görev başlangıç tarihi, çalıştığı şirketteki pozisyonu ve seyahat amacının şirket görev yazısında yer alması ve bu belgenin şirket kaşesi ve yetkilinin ıslak imzasını taşıması gerekir.
 • Pasaport (10 yılı geçmemiş süreli)
 • 2 adet Biyometrik Fotoğraf (son halinizi gösteren güncel fotoğraf olmalı.)
 • Kimliğinizin ön ve arka fotokopileri:  Okunaklı ve yıpranmamış olmasına dikkat ediniz.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Aile bireylerinin tamamının kimlik bilgilerinin ve adres kayıtlarının açıklamalı olarak belirten resmi kağıt. Ayrıca soyadı değişmiş olan bayan aile bireylerinin kızlık soyadını bildiren belgeyle birlikte.)
 • Banka Hesap Özetini Gösteren Belge ( en düşük 4000₺ banka limitinizi gösteren belgeniz bulunduğunuz bankanın ıslak imzası, kaşesi ve imza sirküleri ile birlikte alınmalıdır.
 • İspanya Vize Başvuru Formu (İspanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin bu formu mutlaka başvuru evraklarını destekleyen eksiksiz ve hatasız doldurmaları ıslak imzalı olması gerekmektedir
 • Seyahat Sağlık Sigortası ( Orijinal belge: 30.000 € teminatlı Uluslararası geçerli olan  poliçe İspanya seyahat tarihinden bir gün önce başlayıp, bir gün sonra sona ermelidir. Schengen Seyahat Sağlık Sigortası belgenizi acentemizden temin edebilirsiniz.)
 • Seyahat Amacına Göre Belge 
 • Gelir Belgeleri (kira, maaş vb)
 • Vize Harcı
 • Son 3 yıl içinde seyahatlerinizde aldığınız vizelerin fotokopileri

İspanya Gemici Vizesi Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

İspanya Gemici Vizesi Başvurusu tahmini ortalama 7/10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır .

Bu süre yabancı uyruklu kişiler söz konusu olduğunda ek evrak talebi ve gerekli görülen diğer ek evrak tamamlanması sebebiyle daha uzun sürebilmektedir.

İspanya Vize Başvuru Formu

 1. Başvuru formu beyan edeceğiniz orjinal belgelerin ayrıntılı açıklamalarını belirttiğiniz bir belgedir.
 2. Sağlık sigorta belgenizden, pasaport bilgilerine, yapmak istediğiniz seyahatin amacından gidiş-dönüş tarihlerine göre her şeyi içinde barındırır.
 3. Orjinal evraklarınıza göre eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekir. Forma bulunan gidilecek ülkeler ilk gidilecek ülke bölümü olmak üzere önem taşımaktadır ki bu seyahatinizin rotasını anlatmanıza yarar.
 4. Almış olduğunuz schengen vizenizi belirtmeli ve daha önce yapmış olduğunuz seyahatlerin vizelerini belirtmeli ve forma fotokopilerini eklemelisiniz.
 5. Kimliğinize ilişkin forma işleyeceğiniz bilgiler pasaportunuzda bulunmaktadır bu nedenle pasaportunuza uygun şekilde doldurmalısınız. Pasaportunuzun eski ve yıpranmış olmamasına bilgilerin kesin şekilde gözüktüğüne emin olmalısınız.
 6. Formda beyan ettiğiniz kişisel bilgiler VIS veri tabanında saklanır. Bu süre 5 yıl geçerlidir ve 5 yılı tamamladığınızda veri beyanınızı tekrar yenilemeniz gerekir.
 7. Vize sürelerinde vizeyi doğru bir şekilde kullandıysanız yani belirttiğiniz tarihlere uyum sağladıysanız gittiğiniz ülkede uyum şartlarına uyduysanız uzatabilme şansınız bulunur.
 8. Zaman içinde kısa süreli gittiğiniz ülkelerden birinde yaşamaya karar verdiğinizde uyum kriterlerinin iyi olması vatandaşlık çalışma oturum konularında size yardımcı olacaktır.
 9. Yapacak olduğunuz başvuruda önce seyahat amacını net olarak anlatmanız gerekir. Ülkeye turistik gezi maksatlı geldiği ne kadar kalınacağı sonrasında hangi ülkelere gideceği tarih ve saatleri açıkça yazılmalıdır.
 10. Aynı zamanda seyahat esnasında hangi otel yada adreslerde kalınacağı masrafların ne şekilde karşılanacağı açıkça bildirilmelidir. Dilekçede yazılanlarla beyan edilen evrakların  birbirine tutarlılığı bulunmalıdır.
 11. Seyahati gerçekleştiren kişinin çalıştığı yerden antetli kağıda iş yeri tarafından verilen izin süreleri iş yerinden verilen yazı ile birlikte bildirilmelidir.
 12. Seyahat edecek kişi sponsor aracılığı ile İspanya’ya gidecekse sponsor olacak kişinin kimlik bilgileri ve gelir belgeleri de beyan edilmelidir.

İspanya Öğrenci Vizesi

İspanya Vize başvuru evraklarında senelere göre farklılıklar göstermekte olup  ek evrak isteyebilmektedir.

Konsoloslukların talep ettiği İspanya Vize işlemleri 2023 yılındaki evrak değişikleri bilgisi için acentemizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Vize Randevu, İspanya Vize başvurularınız için şahıslara yönelik ya da kurumsal vize için gerekli olan en doğru hizmeti en hızlı ve güvenilir şekilde size vermektedir.

İspanyada Eğitim Özellikleri

İspanya’da zorunlu olan eğitim süresi 10 yıldır. Okul öncesi eğitim zorunlu kılınmamıştır. İlköğretim 6 yıl olmakla beraber 2 şer yıllık seviyelerden ibarettir. Orta öğretim süresi ise 4 yıldır.

Yüksek öğrenim üniversitelerde öğrencilerin tamamına yakını eğitim almaktadır. Geri kalansa yine üniversite dengi okullarda eğitim almaktadırlar. Ülkede devlet üniversiteleri yanında özel üniversitelerde bulunmaktadır.

Genellikle İspanyolca eğitim veren üniversitelerden bazıları İngilizce eğitim vermektedir. Lisans eğitim dört yıl sürer. İspanya’da lisans eğitimi almak istiyorsanız B2 seviyesinde İspanyolca bilmeniz gerekir.

Üniversiteye kayıt için orta öğretim diploma puanınızın İspanya üniversitesinde denkliği aranır. Bu denklik için İstanbul Büyükelçiliği ve Ankara Başkonsolosluğunda bakabilirsiniz.

Denklik alan öğrenci İspanyada sınava girer. Eğer Türkiye’de Fransız, İtalyan, Alman liselerinden birinde eğitim aldıysanız sınava girmesine gerek yoktur.

Avrupa Birliğinde denk olan IB diploması olanlarda bu sınavlara girme şartı bulunmaz. Öğrencilerin dil yeterliliği bulunmuyorsa Dil eğitimine katılmaları gereklidir.

İspanya Selectividad Sınavı İçeriği

1. BÖLÜM

 • İspanyol dil bilgisi ve paragraf içerik soruları.
 • İspanyanın tarihi.
 • Seçmeli yabancı diller.
 • Sosyal Bilimler: sanat tarihi, fen bilgisi, teknik çizim, kimya, biyoloji, matematik, fizik.. (Bu bölümlerden biri seçilmelidir.)

2. BÖLÜM

Eğitim almak isteyen öğrenci lisedeki son iki yıl dersleri ve almak istediği bölüm ile ilgili derslere hazırlanır. Bunlar;

 • Sosyal Bilimler: Dünya Edebiyatı – Sosyal Bilimler İçin Matematik.
 • Fen Bilgisi: Fizik-  Kimya, Matematik.

İspanya Öğrenci Vizesi Başvuru Evrakları

 • İspanya Vize Talep Formu: İspanyolca  olarak seyahatlerin gidiş dönüş tarihleri yazılı olarak.
 • Pasaport: vize başvurusu için 10 yıldan fazla olmayan pasaportlar yıpranmış olmamalı ve basım yapılabilecek en az iki boş sayfası olmalıdır. Son dönüşten sonra en az üç ay geçerliliği bulunmaktadır.
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf: Vize başvuru işlemlerinde kullanılması gereken fotoğraflar; 2 adet olmak üzere 3,5×4,5 cm ölçülerinde, başvuru sahibinin güncel halini gösteren, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.
 • Diploma (Kişinin mezun olması halinde)
 • Öğrenci belgesi veya transkript (Kaşeli, imzalı ve güncel)
 • Muvafakatname (18 yaşından küçük olanlara yönelik, ebeveyn imzalı). Noter tasdikli Muvafakatname ve İngilizce  tercümesi verilmelidir, gelir belgelerinin aslı ve 2 fotokopisi sunulmalıdır.
 • Nüfus Cüzdanı Aslı Ve Fotokopisi.
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği.
 • Eğitim Programı Sertifikası.
 • Eğitim Programının Masraflarının Karşılanabileceğine Dair Teminatlar.
 • Konaklama Masrafları Ve Eğitim Bursunu Belgeleyen Teminatlar.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: 30 bin € teminatlı, uluslararası geçerliliğe sahip.
 • Otel ve uçak bileti rezervasyonu.
 • İkamet Müsadesi Başvuru Formu: başvuruda hazırlamış olduğu belgeleri destekleyen vize başvurusu yapan kişi tarafından imzalanmış iki adet ikamet müsadesi başvuru formu. Başvuruyu yapan kişi 18 yaşından küçük ise başvuru formunun imza kısmını iki ebeveynin de imzalaması gerekmektedir.
 • Eğitim Alınacak Kurumun  Dilekçe Yazısı Aslı Ve Fotokopisi: Yazılan yazı alınacak olan eğitimin süresini ve hangi şehirde bulunduğunu belirtilmesi gerekmektedir.
 • Türkiye’deki Eğitim Kurumundan Alınan Yazı: Başvuruyu yapan kişinin gideceği İspanya Eğitim kurumundan alacağı belge.

İspanya Öğrenci Vize Başvurusunda Size Sponsorluk Edecek Kişi Var İse;

 • Banka hesapları dokümanı.
 • Emeklilik halinde emeklilik belgeleri.
 • Sigortalı çalışan ise gelir belgeleri, maaş bordrosu vs.
 • Şirket sahibi ise şirkete ait evraklar.
 • Devlet memuru ise, kuruma ait belgeler.

İspanya Vize Başvurularını Ne Zaman Yapmalıyız ?

İspanya Vizesi başvuru işlemlerinde vize başvurusu için verilmesi gereken evraklar eksiksiz ve doğru hazırlanıp teslim edildiğinde, 20-25 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Ancak İspanya Vizesi başvuru işlemlerinin İspanya’da Türkiye Cumhuriyeti resmi tatil günlerine denk gelmesi veya İspanya Konsolosluğunun işlerinin yoğun olması sebebi ile bu günlere denk gelirse işlemlerin tamamlanması süreci uzaya bilmektedir.

Bu sebeple İspanya Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler İspanya seyahatine çıkmak istedikleri ve planladıkları zamandan 15-20 gün önceki erken tarihlerde yapmalıdırlar.

İspanya vizesi  başvuru işlemlerinde değerlendirme karar verme süresi ortalama 15 iş günü olarak belirtilmekle birlikte vize başvurusunu değerlendirme süresi İspanya Konsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliğinin yetkisi dahilinde olmakta olup bu süreler uzayabilmektedir. Vize süreleriyle ilgili olarak başvuru sahibinin durumuna göre değişimler olabilir.

İspanya Vize Konusunda Mutlaka Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 1. Sizden istenmiş olan evraklar İspanya vize başvurusu için gerekli olan genel İspanya vize başvuru evrakları dır. Konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen bölümü durumundaki farklılıklara göre sizden ek evraklar isteyebilir.
 2. İspanya vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe göre güncel evraklar olduğuna dikkat etmeli eksiksiz hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. İspanya vize başvurularında uyum şartlarına uygun bulundurmayan belgeler ile yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.
 3. İspanya vize başvurularında  evraklarınızın hatasız olması gerektiği gibi eksiksiz hazırlamanız mutlaka vize başvurunuzun onaylanması gerektiği anlamına gelmemektedir. Bu konu hakkında vizenizin kabul edilip edilemeyeceği kararı sadece İspanya Konsolosluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca size verilmek üzere olan vize süreleri de İspanya konsolosluğu vize bölümü tarafından karar verilmektedir. Yani size sadece turistik gezi yapmanız için vize verebiliriz uzun süreli vize alma isteğinizi (İspanya’da yaşamak gibi) onaylamamız mümkün değildir.
 4. İspanya’ya yapılan vize başvurularında sizinle seyahat edecek olan başka aile fertleri var ise diğer aile fertlerini zinde seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlamanız gerekmektedir.

İspanya Transit – Şoför – Öğrenci Vizesi 2021 Video;

İspanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×