İspanya Vize Reddi ve Çözümü (2023)

İspanya Vize Reddi Hakkında

 • İspanya Vize başvuru evraklarında yıllara göre farklılıklar göstermekte olup ek evrak isteyebilmektedir.
 • Konsoloslukların talep ettiği İspanya Vize işlemleri 2020 yılı evrak değişikleri bilgisi için acentemizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.
 • Vize Randevu, İspanya Vize başvurularınız için kişisel ya da kurumsal vize için gerekli olan en doğru hizmeti en hızlı ve güvenilir şekilde size vermektedir.
 • Vize Randevu acentemizde sms, e-mail ve telefon ile bilgilendirme yapılmaktadır. Hizmetlerimiz ücretsizdir.
 • İspanya Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi halinde size İspanya Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir.
 • Mektubun içeriğinde İspanya Vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz.
 • Başvurunuza ret mektubu gelmesi bir daha hakkınız olmayacak  anlamına gelmemektedir. Ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir ve tekrar bir başvuru yapabilirsiniz.
 • İspanya Vize başvurusunun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler size verilmemektedir.
 • Bu nedenle İspanya Konsolosluğunun anlaşma yaptığı kurum turizm/seyahat acentelerinden gerekli yardımı alabilir tecrübelerinden yararlanarak en doğru şekilde sorunsuz başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz.
  İspanya Vizesine yapmış olduğunuz başvuru İspanya Konsolosluğu İspanya Büyükelçiliği tarafından ret edilebilmektedir.
 • Bunun sebepleri zamanlama hatası, eksik yıpranmış hatalı evrak yada İspanya vizesini kötü amaçlı kullanılmış olması, sahte evrak olabilir.

Seyahat Belgelerinden Kaynaklı Vize İptali: Tüm belgelerin orijinal, sahte olmayan, yıpranmış, eksik, hatalı konsolosluğa uymayan belgelerden vize reddi sonucu çıkabilir. Bu yüzden evraklarımızın durumunu ve güncel olup olmadıklarını kontrol ediniz.

Seyahat Şartları ve Seyahat Amacından Kaynaklı Vize Reddi: İspanya gezisi için vize başvuru evraklarına seyahatin amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Eğer bu belgeler yoksa ve manen de inandırıcı bulunmamış ise vize reddi meydana gelebilmektedir.

Schengen Giriş Yasağın’dan Kaynaklı İspanya Vize Reddi: Schengen üyesi ülkeler arasında Schengen bilgi sistemi (SIS) vardır. Schengen üye ülkelerinden birine giriş cezanız var ise sistem üzerinden gözükmekte olup vize başvurularınız kabul edilmemektedir.

Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Vize Reddi: İspanya vize başvurusunda sizden ülkeye girerken ne kadar gelirinizin olduğunu kanıtlayan belgeler istemektedir. Yeterli düzeyde maddi durumunuz bulunmuyorsa İspanyaya girişiniz kabul edilmemekte vize başvurunuz ret edilmektedir.

Kamu Güvenliği Nedeni ile İspanya Vizesinin Reddi: İspanya Vizesinde başvuruda bulunan kimsenin kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları mevcutsa ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.

Sağlık Sigortası Sebebi ile Vize Reddi: İspanya’ya yapılacak seyahatler için başvuru evrakları arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Şayet bu belgeyi sağlayamıyorsanız vizeniz reddedilir.

Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Vize Reddi: İspanya ülkesine Schengen vizesi ile gelen kişilerin ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını  istemektedir. Şayet bunu kanıtlayamıyorsanız vizeniz ret olacaktır.

İspanya Vize Reddine İtiraz

İspanya vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır.

İspanya Vizesinde Vizenizin Ret Olmaması İçin Vize Randevu Acentesi İle Çalışarak Bu Yolları İzleyebilirsiniz.

 • 1. Adım – Çağrı Merkezimiz İle İletişime Geçmek: Çağrı merkezimizi arayarak İspanya Vize işlemleri için bulunduğunuz durumla ilgili en uygun hazırlanması gereken evraklar için bilgi maili alabilirsiniz. Sizinle iletişime geçen operatörümüze sorduğu sorulara karşılık en doğru cevapları vermeniz halinde size en uygun vize işlemlerine yönlendirileceksiniz ve İspanya Vize Başvurunuz sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlanacaktır.
 • 2. Adım – Size Bilgi Mailinde Gönderilen Evrakları Hazırlamak: Çağrı merkezimizden size gönderilen mailde bulunan bütün evrakları eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Hatalı ya da eksik hazırlanmış başvuru dosyanız size vize başvuru süresince olumsuzluklar yaşatacak başvuru süresini uzatacak vize talebine ret cevabı almanıza sebep olacaktır. Evrakların tamam olması şarttır ve dilerse konsolosluk sizden ek evrak talep edebilir.
 • 3. Adım – Evraklarınızı Kargo Yoluyla Gönderme: İspanya Vize için tarafınıza bilgilendirilmiş olan evraklarınızı eksiksiz ve doğru şekilde tamamlayıp dosyaladık dan sonra Vize Randevu merkezimize kargoyla gönderin. Kargonuzu mutlaka kargo takip numaranızda takip ediniz. Kargonuz bize ulaştığında yetkili kişilerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo hizmeti ücretleri Kişilerin kendileri tarafından ödenmektedir.
 • 4. Adım – Eksik Ya da Hatalı Evrak Hakkında: Merkezimize gelen kargonuz sonrasında yetkililer tarafından incelenen başvuru dosyasında eksik ya da hatalı evrak bulunması halinde merkezimizden size mail olarak bilgi verilecektir. Gönderilen dosyada eksik ya da hata bulunmaması halinde ise başvuru randevu saati ve tarihi alınacaktır.
 • 5. Adım – Biyometri Bilgi Beyanı: Son beş yıl içinde yani 2015 yılından bu yana  herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmadıysanız vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin biyometrik bilgilerini almak için parmak izi merkezinde bildirmeniz için sizi çağıracaklardır. Yetkililerimiz biyometrik verileri bildirecek olan yolcularımıza yapılan işlemler süresince asistanlık yapacak ve sorunsuz şekilde başvuru işlemlerinizin hazırlığında size yardımcı olacaklardır. Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VIS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.
 • 6. Adım – Pasaport Teslim Edilmesi: İspanya vizesi başvuru yapan kişilerin biyometrik bilgilerini bildirmiş veya biyometrik verilerini bildirmesine gerek olmayan vatandaşların işlem süreleri kontrol altında tutulmaktadır. İspanya vize başvuru işlem süreleri 7/15 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Yabancı (üçüncü ülke vatandaşları) pasaport sahibi kişilerin işlemleri, konsoloslukta denk gelen resmi tatil günleri ve Konsolosluk yoğunluğu içine almaz. Yapılan işlemlerin süreleri ve iş takibi yetkililerimizce kontrol altında olup tamamlandıktan sonra pasaportların teslimatı vize başvuru sahiplerinin isteği üzerine kargo aracılığı ya da acentemiz den elden almak üzere teslimi sağlanacaktır.

İspanya vize işlemlerinde Ailenizle yapacağınız seyahatlerinizde 12 yaşın altındaki çocuklarınızdan vize istenmeyecektir fakat hizmet bedeli alınmaktadır.

İspanya Turistik vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/ispanya-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.
İspanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×