İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi Başvuru

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin hem bireysel başvuru hem de aracı kurumlar ile yapılan başvurudan istifade etme hakkı vardır. Aracı kurumlar ile yapılan başvuruların daha profesyonel olması sebebi ile daha hızlı sonuçlandığı da görülmektedir. Ayrıca belgelerin derlenmesi ve son tarihlere uyulması konusunda da aracı kurumlar daha avantajlıdır.

İngiltere Vizesi Ne Kadar / Fiyatları

İngiltere vizesi kapsamında kişilerin 6 ay kadar geçerli olan turist vizesini alması durumunda 128 Dolar ödeme yapılması gerekmektedir. 2 yıl boyunca geçerliliği olan turist vizesi talep eden kişilerin ödemeleri gereken tutar ise 492 Dolar olarak belirlenmiştir. Geçerlilik tarihine göre ödenmesi gereken tutarda da değişim meydana gelebilmektedir.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin asıl amaçları çalışmak ve iş kurmak ise Ankara Anlaşması prosedürlerinden istifade etmek daha verimli olacaktır. Bu kapsamında İngiltere’de yeni bir iş kuracak ya da mevcut bir şirketi devralacak olan kişilerin vize onay adımları değer kazanmaktadır. İngiltere vizesi almak için Ankara Anlaşması’nda Home Office ve Web Tabanlı işler de geçerliliğini sürdürmektedir. Sadece iş planının sunulması yeterli olmayacaktır. Kurulacak olan iş ile alakalı gerekli olan tüm detayların portfolyo kapsamında yer bulması gerekmektedir. 2 senelik sürecin hedef ve planlar ile anlatılması gerekir. Bu hedeflerin tutturulmaması durumunda vizenin iptal edilebileceği de belirtilmelidir. İngiltere bu alanda en sıkı denetim adımlarını tamamlayan ülkeler arasındadır. Ayrıca Brexit süreci ile kıstasların daha da sıkı bir hale getirildiği görülmektedir.

İngiltere Vizesi
İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi almak isteyen kişilerin sunmaları gereken evraklardan bazıları;

  • İngiltere vizesi almak için öncelikli olarak dilekçe sunulmalıdır. Dilekçenin antetli olması gerekir.
  • Kişilerin uçaklarının gidiş dönüş tüm detayları ile beraber sunulması gerekir. Ayrıca kalınacak olan otele dair de tüm rezervasyon bilgilerine yer verilmelidir. İzinsiz göçmenlerin sayısının artması ile beraber vize verme süreçlerinde bu kalacak yer ve rezervasyon detaylarına daha büyük önem verilmeye başlanmıştır.
  • Kimlik fotokopisi ve İngiltere vize başvurularının olmazsa olmazı olan hesap dökümünün de sunulması gerekir.

Sunulan bu evraklarda herhangi bir yanlışlık meydana geldiği anda kişilerin başvurularının kalıcı olarak ret yanıtı alacağı da bildirilmelidir. Sunulan bilgiler ve belgeler güncel özgün olmalıdır.

En Hızlı İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi seçenekleri arasında en hızlı vize seçeneklerinin başında Tier 2 gelmektedir. Tier 2 ülkenizde çalıştığınız şirketin İngiltere kolunda çalışmalarını sürdürmeniz için transfer edilmeniz adına sunulan vizedir. Hali hazırda bir işi olan ve hazır bir işe gidecek olan kişilere verildiği için herhangi bir zorluk çıkarılmamaktadır. Bu noktada gerekli olan başvuru yazışmalarının da firmalar tarafından yapılması sebebi ile sizin için süreç daha az yorucu ilerleyecektir. Sadece belgeleri temin etmeniz yeterli olur. Son dönemlerde vasıfsız işçi alımının olmadığı da ayrıca bildirilmelidir. Bu işçiler 1950li yıllarda yaşanan sanayi atılımında gelişen endüstrinin işçi ihtiyacının karşılanması için talep edilmekteydi. Fakat hem sosyo ekonomik sebepler hem de işçi ihtiyacının azalması ile beraber bu alım da son bulmuştur.

İngiltere Aile Ziyareti Vizesi

İngiltere vizesi kişilerin birinci ve ikinci derece akrabalarını ziyaret etmek için kullanabilecekleri vize türü olarak tanımlanmaktadır. Bu kapsamında ziyaret edilecek kişinin İngiltere vatandaşı olması da önem arz etmektedir. Bu seyahatlerin süresinin 90 günü aşmasına izin verilmeyecektir. Vize kurallarının ihlal edilmesi sınır dışı edilme olasılığını da beraberinde getirir.

İngiltere Vizesi Red Sebepleri

Sunulan belgelerde bir eksiklik varsa ya da koşullarda uyumsuzluk bulunuyorsa vizeye izin verilmeyecektir. Son senelerde İngiltere’ye geçici vize alan fakat daha sonrasında süreyi geçirerek ülkede kalan kişilerin çoğalması ile birlikte geri dönme olasılığı düşük olan kişilerin de ülkeye alınmasına onay verilmemektedir. Vize başvurularında kendi ülkenizde kalıcı bir düzeninizin olduğuna dair ek belgelere yer vermek onay alma şansını yükseltecektir.

İngiltere Oturum Vizesi

Vizerandevu.com üzerinden oturum vizesine dair gerekli olan tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz. Hem gerekli olan koşullar hem de talep edilen belgelere dair bilgi almanız mümkün olacaktır. Salgın önlemleri sebebi ile prosedürler anlık değişimlere uğrayabilmektedir. Bu nedenle oturum vizesine dair başvurular öncesinde ülke kısıtlamaları durumuna dair de bilgi alınması gerekir.

vizerandevu.com/ingiltere-suresiz-izin/

İngiltere Vizesi Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×