İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişilerin bireysel olarak ya da aracı kurum üzerinden başvurularını iletmelerine imkân verilmektedir. Vize başvurusu iletme aşamasında kişilerin özellikle sunulan belgelerin güncelliğine dikkat etmesi gerekir. Belgelerin güncelliğine ya da doğruluğuna dair bir sorun oluşursa vize başvurusu bir daha revize edilmemek üzere ortadan kaldırılacaktır.

Vize Ücreti Nedir?

İngiltere Vize Başvurusu
İngiltere Vize Başvurusu

İngiltere vize başvurusu yapacak olan kişilerin vizelerinin geçerlilik sürelerine göre ödemeleri gereken tutar da değişecektir. Örneğin 6 ay boyunca geçerli olan bir turist vizesi almak için 128 USD ödemeniz gerekirken 2 sene boyunca geçerli bir vize almak için 492 USD ödemeniz yeterli olacaktır. Ücret ödeme adımlarının tamamlandığına dair makbuzların da başvuru sistemine eklenmesi gerekir. Vize ücretine dair herhangi bir güncelleme yapıldığı zaman vize başvuru birimleri bu duruma uygun tebliğlerde bulunacaktır.

İtalya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)

Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Vize Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İngiltere vize başvurusu için sizden alınacak olan evraklar başvurduğunuz vizeye göre değişim göstermektedir. Pasaport temel belgelerdendir. Pasaportun en az 2 sayfasının boş olması da talep edilebilmektedir. Kişilerin son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet biyometrik fotoğraf da sunmaları gerekecektir. Ayrıca hesap ekstresi de talep edilebilmektedir. Bu hesap ekstresi maddi durumun kanıtı niteliğindedir. Gerekli olan maddi güvencesi sunmayan kişilerin vize onayları verilmeyecektir. Gidiş dönüş uçak biletleri de sunulmalıdır. Ayrıca kalınacak olan otelin de tüm rezervasyon verileri bildirilmelidir. Turist vizesi ile gelen ve vizenin dışına çıkarak kaçak oturum ile kalan kişilerin sayısının artması sebebi ile bu tür adımların çok daha sıkı şekilde takip edildiği da görülüyor.

Aile Ziyareti İçin Sunulan Vize

Kişilerin İngiltere’de oturma iznine sahip olan aile üyeleri varsa onları ziyaret etmek amacı ile alacakları vizenin çok daha kolay sunulacağı da bildirilmelidir. Bu vize birinci derece ve ikinci derece akrabalar için sunulmaktadır.

Çalışma Transfer Vizesi

Türkiye’de yer alan bir şirketin İngiltere kolunca çalışmaya başlayacaksanız yani bir nevi transfer işlemi gerçekleştirilecek ise bu vizenin de oldukça kolay şekilde sunulduğu görülmektedir. İş garantisi olan ve nitelikli firmaların transfer işlemlerinde zorluk çıkartılmaz.

Salgın Önlemleri

İngiltere vize başvurusu yapılırken İngiltere’de salgın önlemlerinin de göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Salgın önlemleri kapsamında bazı aktivitelerin tamamen iptal edildiği bazılarının da askıya alındığını göreceksiniz. Bu aşamada bazı kesimlere vize onayı dahi çıkmayacaktır. Ülke belirli aralıklar ile tam kapanmaya geçtiği için yabancı ülkelerden kişi alımının da iptal edildiği dönemler mevcuttur. Bu tür sorunlar yaşanmaması için öncelikli olarak İngiltere’de salgın durumunun ne olduğu ile alakalı detaylı bilgi almalısınız. Aracı kurumlar ile başvuru yapan kişilerin araştırma yapmasına gerek kalmadan gerekli olan tüm bilgilendirmeler anında sunulacaktır.

Ankara Anlaşması Protokolünden Faydalanın

Ankara Anlaşması Protokolünden Faydalanın

İngiltere vize başvurusu kapsamında çalışma izni elde etmeniz de mümkündür. Bu hem oturum iznini hem de çalışma iznini bir araya getiren alternatifler arasında yer almaktadır. Protokol detayları;

  • Ankara Anlaşması İngiltere’de bir işletme kurmak isteyen kişiler için harika bir alternatif olacaktır. Bu noktada dileyen kişiler sıfırdan bir işletme kurarken dileyen kişiler de mevcut bir işletmeyi devralabilmektedir.
  • Fiziksel bir ofis açmak zorunlu değildir. Home Office de anlaşma kapsamında onay bulmaktadır. Hatta bu anlaşma üzerinden giden kişilerin büyük bir kısmının Web tabanlı iş alanlarında yer aldığı da belirtilmelidir.
  • İş planının tüm ayrıntıları ile yetkililere sunulması gerekir. Bu ayrıntıları belirlerken ilerleyen süreçte denetime tabi tutulacağınızı da unutmamanız gerekiyor. Eğer iş planında belirtilen hedefleri tutturmazsanız hem vizenin hem de oturum izniniz elinizden alınma olasılığı da bulunmaktadır.

Bu protokol ve diğer vize alma işlem adımları ile alakalı olarak bireysel adımların yanı sıra direkt olarak kurumsal firmalar üzerinden de talepte bulunma hakkınız olacaktır. Kurumsal firmalar belge tanzimi ve sürece dair bilgilendirmelerin yapılması konusunda eşsiz bir duruş sergilemektedir.

Vize Başvurularına İlişkin Son Güncellemelerden Haberdar Olun!

İngiltere vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin özellikle güncellemeleri yakından takip etmesi gerekiyor. Vize başvuruları ve çalışma iznine dair gerekli olan bilgileri en güncel hali ile Vizerandevu.com üzerinden alabilirsiniz. En doğru kaynaklardan gerekli olan bilgi akışı tamamlanacaktır.

vizerandevu.com/ingiltere-kalma-izni-nedir/

İngiltere Vize Başvurusu Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×