Fransa Vize Evrakları: Güncel Liste 2023

Fransa Vize Gerekli Evraklar

Fransız vizesi için başvuru sürecinin en önemli kısmı başvuru belgelerinin eksiksiz olarak toplanmasıdır. Gerekli belgelerin başvurunun özü olduğunu söyleyebiliriz, belgelere ve vize görüşmesine dayanarak Fransız ilgili makamları sizin vize alıp alamayacağınıza karar verecektir.

Bu sebeple Fransız vizesi için gerekli başvuru belgeleri toplanırken son derece dikkatli olunmalıdır. Başvuru belgelerinin Fransız yetkililer tarafından belirlenen kriterleri taşıdığına emin olmalısınız. Bu durum herhangi bir sorun çıkmaması adına son derece önemlidir.

Fransız Vizesi İçin Kriterler Nelerdir?

Fransa vizesine başvurmak isteyen kişilerin yanında bulundurması gereken evraklar aşağıda belirtildiği gibidir:

Fransa Vize Evrakları: Güncel Liste 2021
Fransa Vize Evrakları: Güncel Liste

1. Fransa Vize Başvuru Formu: Fransa vize başvuru formu iki türlüdür birisi kısa süreli diğeri uzun sürelidir. Bu sebeple doğru başvuru formunu doldurduğunuza emin olmalısınız.

2. Yakın Zamanda Çekilmiş İki Adet Fotoğraf: Schengen vize fotoğraf gereksinimleri karşılayan son 3 ayda çekilmiş en az 2 adet fotoğrafınızı yanınızda bulundurmalısınız.

3. Pasaportunuz: Başvurmadan önce sorun yaşamamak adına pasaportunuzun geçerliliğini kontrol etmelisiniz. Ayrıca pasaportunuz son 10 yıl içinde verilmiş olmalı ve Fransa’da kalmak istediğiniz süre bitiminden sonra 3 ay daha geçerli olmalıdır. Son olarak pasaportunuzda vize etiketinin yapıştırılabilmesi için en az iki sayfa boş olmalıdır.

4. Seyahat Sağlık Sigortası: Fransa’da bulunduğunuz süre boyunca tüm sağlık sorunlarınızı kapsayan sağlık sigortanızın bulunduğunu kanıtlamanız gereklidir. Aynı zamanda minimum 30.000 € ile söz konusu sağlık sigortası tüm Schengen bölgesini kapsamalıdır.>>> vizerandevu.com/seyahat-vize-sigortasi

5. Tam Yol Programı: Fransa’da yapmak istediklerinizin bir listesi ve Fransa’ya nasıl seyahat edeceğinizi yetkililere sunmalısınız. Kısacası ulaşım planı yaptığınız her noktayı belirtmelisiniz.

6. Finansal Yetkinliğiniz Kanıtı: Fransa Hükümeti, Fransa’da kendinizi nasıl finanse edeceğinizi bilmek istiyor, bu nedenle yukarıda belirtilen şartın bir parçası olarak aşağıda belirtilen evraklardan karşıladıklarınızı Fransız yetkililere sunmalısınız:

  • Son Ayları Kapsayan Banka Ekstreleri.
  • Fransa’da Çalışacaksanız Maaşınızı Belirten İş Sözleşmesi.
  • Kiraladığınız Mülkten Elde Ettiğiniz Gelir.
  • Emekliyseniz ve Yardım Alıyorsanız Emeklilik Yardım Planı.
  • Sponsorun Fransa’da kaldığınız Süre Boyunca Masraflarınızı Karşılayacağını Belirten Beyan Mektubu ve Sponsorun Masraflarınızı Karşılamak İçin Gerekli Finansal Güce Sahip Olduğunu Gösteren Son 3 Aya Ait Banka Ekstreleri veya Diğer Finansal Belgeler.
  • Fransa’da Kaldığınız Süre Boyunca Kendinizi Destekleyebileceğinizi Gösteren Herhangi bir Belge.

7. Konaklama Kanıtı: Fransa’da nerede kalacağınızı yetkililere göstermelisiniz. Fransa seyahatinizin amacına göre aşağıda belirtilen belgelerden en az birinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

8. Schengen Vize Evrakları: Fransa konsolosluğu tarafından bu sene yeniden belirlenen ve sıralama ile istediği güncel ve eksiksiz evrak listesi için >>>https://www.vizerandevu.com/vize-basvurusu-gerekli-evraklar/ sayfasını mutlaka kontrol ediniz.

18 Yaşından Küçük Kişiler İçin Gerekli Fransız Vizesi Evrakları Nelerdir?

18 Yaşından Küçük Kişiler İçin Gerekli Fransız Vizesi Evrakları Nelerdir?

Fransa’ya seyahat etmek isteyen kişinin 18 yaşından küçük olduğu durumlarda karşılaması gereken birtakım evraklar vardır.

Söz konusu evraklar aşağıda belirtilen evraklardır:

Doğum Belgesi

Başvuru Formu: Fransa’ya seyahat etmek isteyen kişinin 18 yaşından küçük olması, başvuru formunun ebeveynleri veya velisi tarafından imzalanmasını gerekli kılmaktadır. Kişinin, ebeveynleri hayatta değilse vasisi tarafında başvuru formu imzalanmalıdır.

Ebeveynlerin Kimlik ve Pasaport Fotokopisi: Sadece bir ebeveynin çocuk üzerinde tam yetki sahibi olduğu durumlarda aile mahkemesi kararı. Fransa’ya seyahat edecek kişi, yalnız veya başka bir kişi ile Fransa’ya seyahat edecekse ebeveynleri tarafından imzalanmış ebeveyn izni. Ebeveyn izninin noter tarafından tasdik edilmesi de şarttır.

Çalışma Durumuna Göre Gerekli Fransız Vize Evrakları Nelerdir?

Çalışma Durumuna Göre Gerekli Fransız Vize Evrakları Nelerdir?

Fransız yetkililer sizin ikamet ettiğiniz ülkede ne iş yaptığınızı bilmek istiyor, bu sebeple ülkenizde yaptığınız işi gösteren birtakım belgeleri yetkililere sunmalısınız. Aşağıda belirtilen belgeler içerisinden size uygun olanları yetkililere göndermelisiniz.

Çalışıyorsanız: İkamet ettiğiniz ülkede çalışıyorsanız işveren firmadan durumunuzu belirtilen mektup almalısınız. Ayrıca son 3 aylık maaş makbuzunuzu da gösteren belgeleri Fransız yetkililere sunmalısınız.

Serbest Meslek Sahibiyseniz: İkamet ettiğiniz ülkede serbest meslek sahibiyseniz İşletme Tescil Belgesini Fransız yetkililere sunmalısınız.

Emekliyseniz: Emekli olduğunuzu gösteren Emekli Belgesi veya diğer evrakları Fransız yetkililere sunmalısınız.

Çalışmıyorsanız: İkamet ettiğiniz ülkede çalışmıyorsanız son çalıştığınız işverenin mektubu gereklidir, aynı zamanda çalıştığınız sürede aldığınız son 3 aylık maaşınızı gösteren belgeleri de sunmalısınız. Bunun dışında ayrıldığınız işyerinde yaptığınız iş sözleşmesi ve evliyseniz tercüme edilmiş evlilik cüzdanı fotokopisini Fransız yetkililere sunmalısınız.

Öğrenciyseniz: İkamet ettiğiniz ülkede öğrenciyseniz eğitim gördüğünüz kuruluşun öğrencisi olduğunu gösteren belge. Söz konusu belge eğitim kuruluşunuzdan alınmalıdır.

Yukarıda belirtilen gerekli tüm belgeler fotokopisi eklenmiş orijinal bir biçimde sunulmalıdır. Fransız yetkililere sunduğunuz belgeler Fransızca dilinde değil ise belgeleri Fransızca diline veya İngilizce diline tercüme ettirmeniz fayda sağlamaktadır.

Fransız yetkililere her ne kadar belgelerin kopyalarını sunuyor olsanız da belgelerin orijinali önemlidir ve Fransız yetkililer belgelerin orijinalini görmek isteyebilir, bu sebeple fotokopi belgelerin yanında mutlaka orijinallerinde bulundurmaya özen gösterin.

Fransa vizeleri başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/fransa-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Fransa Vize Evrakları: Güncel Liste 2023 Video;

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×