Calvados Vize

Fransa Calvados Vize Başvurusu

Mimari yapısıyla tarihin derinliklerine uzanacağınız Calvados; Bayeux, Lisieux, Vire olmak üzere üç yerleşim yerinden oluşur. Calvados vize alarak Fransa’ya seyahat planlayan Türk vatandaşları, Fransa vize işlemleri için hemen danışmanlarımızı arayabilir, vize başvuru işlemlerini, merkezimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Calvados İçin Vize Gerekli mi?

Calvados için vize gerekli mi; pasaport türlerine göre değişkenlik gösterir. Yeşil, siyah ve gri pasaport sahibi Türk vatandaşları, vizeden muaftır. Bordo pasaport sahipleri ise, Schengen vize kriterlerini yerine getirir.

Calvados İçin Vize Şartları

Calvados vize şartları, Schengen vize kurallarına uygun şekilde düzenlenir. Fransa konsolosluğuna direkt başvuru yapılır. Tüm belgeler eksiksiz olmalı ve parmak izin muhakkak verilmelidir.

Seyahat amacına uygun alınmayan vizeler reddedilir.

Calvados Turist Vizesi

Calvados turist vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, 90 günden az süreli turistik vizeye başvurur. Daha uzun süreli kalmak isteyenler, D tipi uzun süreli vizeye başvurur. Turistik vize için gerektiğinde, konsolosluk tarafından ek belge talebi de verilir.

Calvados Vize Başvurusu

Calvados vize ile Fransa dışında, diğer Schengen üyesi ülkelere de ziyaret yapılabilir. Calvados vize başvurusu, direkt konsolosluğa yapılır. Şahsi başvuruların yanında vize başvuru merkezleri kullanılarak da başvuru yapılabilir. Her bir vize türünün ilgili evrakları, tam ve doğru şekilde hazırlanır. Randevusu olmayan başvurular kabul edilmez.

Calvados Vize Evrakları

Calvados vize evrakları, tam ve doğru vize türünün evraklarıyla hazırlanır. Belgelerin güncel tarihli olması çok önemlidir.

  • Pasaport
  • İkametgâh belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Seyahat sağlık poliçesi
  • SGK hizmet dökümü ve mesleki belgeler
  • Uçak ve otel rezervasyon belgeleri
  • Biometrik fotoğraf
  • Vize talep formu ve vize talep dilekçesi

Gerektiğinde davet mektubu ve sponsor mektubu da ek belge olarak hazırlanır. Tüm belgeler Fransızca ya da konsolosluğun belirlediği dilde hazırlanmış olmalıdır.

Calvados Vize Fiyatları/Ücreti

Calvados vize fiyatları/ücreti, 2021 yılında 80 Euro olarak konsolosluk tarafından belirlenmiştir. Bu ücrete, vize başvuru merkezlerinin hizmet bedelleri de eklenir.

Calvados Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Calvados vizesi kaç günde çıkar; belgelerin doğru şekilde hazırlanmış olmasıyla birlikte yaklaşık 5 ila 7 iş günü içinde sonuç alınır. Ancak bu süreyi konsolosluğun yoğun işleri, ek belgelerin talep edilmesi ya da başvuru sırasında verilen eksik belgelerin tamamlanması uzatır.

Calvados Vizesi Nasıl Alınır?

Calvados vize alınırken; konsolosluktan randevu alınır. Randevu saati ve gününe sadık kalınarak; belgeler tamamlanmış, parmak izin verilmiş ve vize harç ücreti ödenmiş olmalıdır. Vizenin reddedilmesi durumunda, vize harç ücreti ve ödenen hizmet bedeli tutarları, geri alınmaz.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×