Ardèche Vize

Fransa Ardèche Vize Başvurusu

Fransa Ardèche; Largentière ve Tournon-sur Rhône olarak 2 yerleşim yerine ayrılmış bir ildir. Fransa Ardèche’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları Ardèche vize başvurusu yapar. Türk vatandaşları Fransa vize başvurusu yaparken, pasaportlarına göre vize muafiyetinden de yararlanır.

Ardèche İçin Vize Gerekli mi?

Ardèche için vize gerekli mi; pasaportların türüne göre vize muafiyeti bulunur. Umuma mahsus pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Ancak 180 günlük sürede 90 günü aşmayacak seyahat planlayan Türk vatandaşları; gri pasaport, siyah ve yeşil pasaport olmalarına göre, vize muafiyetinden yararlanır.

Ardèche İçin Vize Şartları

Fransa’nın Schengen üyesi ülke olmasından dolayı, Ardèche vize şartları buna göre düzenlenir. Randevusuz hiçbir başvuru kabul edilmez. Schengen vize kriterleri yerine getirilir.

Ek belgeler yanında, parmak izi verilmesi zorunludur. Seyahat amacına göre vize başvurusu yapılmalıdır.

Ardèche Turist Vizesi

Ardèche turist vizesi, turistik amaçlı seyahatler için düzenlenen vize türüdür. C tipi kısa süreli vize türüne girer. 90 günden az seyahatlerde geçerlidir. Bazı durumlarda davet mektubu, sponsor mektubu gibi ek belgeler talep edilebilir.

Ardèche Vize Başvurusu

Ardèche vize işlemleri şahsi ya da vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Her iki durum için de Ardèche vize başvurusu için; belgelerin tam olması ve randevu alınması şarttır. Parmak izi olmayanların, parmak izi randevusu alarak, işlemi tamamlaması gerekir.

Ardèche Vize Evrakları

Ardèche vize evrakları, Schengen kriterlerine göre tamamlanır. Tüm belgeler güncel olmalıdır.

 • En az 3 ay geçerlilikte pasaport
 • Gerektiğinde eski Schengen vizeleri
 • Seyahat sağlık sigorta poliçesi
 • Vize talep formu ve vize talep dilekçesi
 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Çalışan meslek belgeleri
 • Biometrik fotoğraf
 • Uçuş ve otel rezervasyon belgeleri

Belgelerin tarihleri güncel olurken; fotoğraflar başka bir vize başvurusunda kullanılmamış olmalıdır. Vize türüne göre ek belgelerin tamamlanması zorunludur.

Ardèche Vize Fiyatları/Ücreti

Ardèche vize fiyatları/ücreti, konsolosluk inisiyatifindedir. Vize harç ücretleri, 2021 yılında 80 Euro olarak belirlendi. Vize başvuru merkezleriyle başvuru yapanlar, hizmet bedelini de öder.

Ardèche Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ardèche vizesi kaç günde çıkar; tüm belgelerin hazırlanmış olması ve gerekli kriterlerin sağlanmasına göre 5 ila 7 gün içinde sonuçlanır. Ancak ek belgelerin isteniyor olması ya da başvuru evraklarında eksik belge olması, süreyi uzatır.

Ardèche Vizesi Nasıl Alınır?

Ardèche vize almak için şahsi başvuru yapılabildiği gibi, vize başvuru merkezlerinden destek alınır. Belgelerin tam hazırlanmış olması, vizenin onayında önemlidir. Randevusuz hiçbir başvuru kabul edilmez.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×