Jura Vize

Fransa Jura Vize Başvurusu

Fransa’ya bağlı illerden biri olan Jura, dağ evleri ve kayak merkezleri ile ünlüdür. Ülkenin en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Jura, Dole, Arbois gibi turistik yerleri ile de tanınır. Şehre gitmek için yapacağınız vize başvuruları hakkında bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Jura İçin Vize Gerekli Mi?

Jura için vize gerekli mi: Fransa, Türkiye’den vize isteyen ülkelerden biri olduğu için şehre gidecek kişiler, Fransa vizesi almalıdır. Fransa vize türleri; eğitim, seyahat, ticari ve dil kursu gibi farklı şekillerde açılır ve gitme amacına göre bir vize türüne başvuru yapılması gerekir.

Jura İçin Vize Şartları

Jura, Fransa’ya bağlı bir şehir olduğu için gitmek isteyenlerin Fransa vizesi alması gerekmektedir. Jura için vize şartları; güncel pasaport sahibi olma, sağlık sigortası olması, maddi gelirin şehirde geçinmek için yeterli olması ve Jura vize belgelerinin tümünün eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıdır.

Jura Turist Vizesi

Jura turist vizesi şehirde 90 günden az konaklamak isteyenlerin başvuru yapabileceği vize türüdür. Vize başvurusu, Fransa konsolosluğuna yapılır.

Şehre seyahat etmek için Schengen vizesi alınması da mümkündür.

Jura Vize Başvurusu

Jura vize başvurusu yapacak kişiler öncelikle vize başvuru formu doldurarak randevu almalıdır. Fransa vize başvuru formu çıktısı ile birlikte istenen tüm evrakları hazırlayarak vize merkezine müracaat edebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Jura vize Evrakları

Vize almak için randevu tarihinde istenen tüm evrakların vize merkezine teslim edilmesi zorunludur. Jura vize evrakları; güncel pasaport, kimlik fotokopisi, fotoğraf, gelir belgesi, banko dekontu gibi belgelerdir. Jura vize türlerine göre ek belgeler de talep edilmektedir.

Jura Vize Fiyatları/ Ücreti

Jura vize fiyatları/ücreti; Vize başvurusu için ödenmesi gereken tutar 80 Euro’dur.

Jura Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Jura vizesi kaç günde çıkar: Vize başvurusu ardından sonuçlar, 15 iş günü içerisinde açıklanır.

Jura Vizesi Nasıl Alınır?

Jura vizesi nasıl alınır: Vize alacak kişiler, Fransa konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurarak online randevu almalıdır. Başvuru formu çıktısı, randevu formu çıktısı ile birlikte istenen diğer evraklar tamamlandıktan sonra Jura vize merkezine teslim edilmelidir.

Fransa Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×