Almanya Ulusal Vize Kaç Günde Çıkar?

Almanya Ulusal Vize Süresi

Almanya’ya uzun süreli seyahatlerde bulunacak kişiler ulusal vize kategorilerine başvuru yapmak durumundadır. Almanya D tipi vize Almanya’da uzun süre çalışma ve oturma izni sağlayan, uzun süreli eğitim imkânı tanıyan, Almanya’ya yaşayan aile bireylerinin yanına gidebilme imkânı sağlayan bir vize türüdür. Almanya ulusal vize başvuruları vize başvuru sahibi tarafından bizzat Almanya dış temsilcilikleri vize bölümüne yapılmaktadır.

Vize başvuru sahipleri uzun süreli vizeler hakkında şu soruları sıkça dillendirmektedir; Almanya ulusal vize kaç günde çıkar, Almanya öğrenci vizesi kaç günde çıkar, Almanya D tipi vize nedir, Almanya ulusal vize başvuru formu nasıl doldurulur? Almanya vize işlemleri hakkında vize merkezimizin uzman danışmanlarından bilgi alabilir, ulusal vize Almanya başvurularınızı sağlıklı bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya vizeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen Almanya vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Almanya D Tipi Vize Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Almanya vize türleri iki temel başlık altında toplanabilir; Almanya kısa süreli vizeleri ve uzun süreli vizeleri. Almanya Schengen vize bölgesinde bulunan bir ülkedir. Kısa süreli Almanya seyahatlerinde Schengen C tipi vize türüne başvuru yapmak gerekir.

Almanya kısa süreli C tipi vize türleri şunlardır:

 • Almanya Turist Vizesi
 • Almanya Ticari Vizesi
 • Almanya Arkadaş-Aile Ziyareti Vizesi
 • Almanya Kısa Süreli Eğitim Vizesi
 • Almanya Transit Geçiş Vizesi
 • Almanya Tedavi ve Sağlık Hizmetleri Vizesi
 • Almanya Kültürel ve Sportif Faaliyet Vizesi

Almanya kısa süreli C tipi Schengen vizeleri Almanya’da 180 gün içinde en fazla 90 günlük bir seyahat için alınabilmektedir. Daha uzun süre Almanya’da kalmak ve oturum izni alabilmek için Almanya ulusal vize D tipi başvurusu yapılmaktadır.

Almanya D tipi ulusal vize kategorileri şunlardır:

 • Almanya Çalışma Vizesi
 • Almanya Oturum Vizesi
 • Almanya Aile Birleşimi Vizesi
 • Almanya Uzun Süreli Eğitim Vizesi

Almanya Ulusal vize, vize sahibine Almanya sınırları içinde uzun süreli oturum izni sağlayan, eğitim ve çalışma imkânı tanıyan-ayrıca çalışma izni alınması gerekir-, Almanya’da uzun süreli oturum ve çalışma izni bulunan aile bireyleri ile ikamet etme olanağı sağlayan bir vize türüdür.

Almanya Ulusal vize başvuruları vize başvuru sahibi tarafından Almanya Ulusal vize evraklarının hazırlandığı bir başvuru dosyası ile vize randevusu alınarak Almanya dış temsilciliklerine-Almanya Ankara Büyükelçiliği ve Almanya İstanbul Başkonsolosluğu- şahsen yapılmaktadır.

Almanya Ulusal Vize Kaç Günde Çıkar?
Almanya Ulusal Vize Kaç Günde Çıkar?

Almanya Ulusal Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Almanya Ulusal vize başvuruları için istenen evraklar seyahat amacına ve vize başvuru sahibinin kişisel durumuna göre değişebilmektedir. Her Almanya Schengen vize başvurusunda istenen temel evraklar bulunmaktadır. Bu vize evrakları tamamlandıktan sonra vize başvuru amacına göre ek belgeler hazırlanır.

Vize merkezimizin uzman danışmanları Almanya vize evrakları konusunda size yardımcı olacaktır. Almanya vize belgeleri konusunda daha detaylı bilgilere Almanya vize evrakları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Almanya Ulusal Vize için gerekli evraklar temel olarak şunlardır:

 • Almanya ulusal vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi– Eksiksiz ve hatasız doldurulan vize başvuru formu ıslak imza ile onaylanmalıdır, Almanya vize talep dilekçesi AB resmi dillerinde ya da Türkçe yazılabilir. Uzman danışmanlarımız eşliğinde hazırlanmalıdırlar.
 • Geçerli pasaport aslı ve yeni, eski pasaportların fotokopileri- Son on yıl içerisinde alınmış geçerli pasaport ve renkli fotokopileri verilmelidir. Eski pasaportların ve vizelerin fotokopileri de eklenmelidir.
 • Kimlik belgeleri- Vize başvuru sahibinin kimlik kartı fotokopileri ve mesleki kimlik belgeleri fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • Tam vukuat nüfus kaydı ve adli sicil kaydı- E-devlet sitesi üzerinden barkotlu olarak alınmalıdır.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Fotoğraflar beyaz arka zeminde 35×45 mm boyutlarında çektirilmelidir.
 • Vize ödendi dekontu- Almanya uzun süreli vize harç bedelinin ödendiğine dair dekont verilmelidir.
 • Almanya seyahat sağlık sigortası– Almanya seyahati süresince geçerli olacak 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası hazırlanmalıdır.
 • Mesleki ve iş belgeleri- Almanya ulusal vize başvuru sahipleri mesleki belgelerini ve iş belgelerini onaylı olarak hazırlamalıdır. SGK belgeleri, Meslek görev kağıtları, Şirket belgeleri, eğitim ve sertifikalar onaylı olmalıdır.
 • Finansal durumu gösteren belgeler- Vize başvuru sahibinin tüm gelirlerini gösteren belgeler düzenlenmelidir. Maaş bordroları, banka hesap özetleri (son 3 aylık), faiz ve kira gelirleri, araç ruhsat ve tapu fotokopileri ve sponsor gelirleri belgelendirilmelidir.
 • Eğitim belgeleri- Uzun süreli eğitim alacak kişiler öğrenci belgelerini, mezuniyet belgelerini, Almanya’daki eğitim kurumundan kabul mektuplarını, katılacakları workshop belgelerini sunmalıdır.
 • Aile Birleşimi Belgeleri- Almanya vatandaşı ile evlenen kişiler ya da aile bireyleri Almanya’da bulunan kişiler uluslararası evlilik belgelerini, eşlerinin doğum belgelerini, çalışma izni-oturum izni belgelerini, tüm gelir belgelerini, ebeveyn belgelerini hazırlamak durumundadır.

Almanya Ulusal Vize Kaç Günde Çıkar?

Almanya ulusal vize başvuruları Almanya dış temsilcilikleri vize bölümünde değerlendirilmektedir. Almanya seyahati tarihinden bir ay önce vize başvuru hazırlıklarına başlanmalıdır. Almanya Ulusal vize başvuru formu doldurulması, vize talep dilekçesi yazılması, seyahat sigorta poliçesinin düzenlenmesi, biyometrik fotoğraf çekilmesi, İnternet üzerinden alınabilecek onaylı belge çıktı hizmetleri, vize randevusu alınması işlemleri vize merkezimizde yapılabilmektedir.

Vize merkezimizde hazırlanan vize başvuru dosyaları ile birlikte vize başvuru sahibi Almanya dış temsilciliğinden alınan vize randevusuna katılmaktadır. Almanya konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek belge isteyebilmektedir.

Almanya uzun süreli vize başvuruları en erken iki hafta içinde sonuçlanmaktadır. Ek vize evrakı talebi ve vize bölümünün iş yoğunluğuna bağlı olarak bu süre 1-2 ayı bulabilir. Vize başvuru sahipleri bu durumu göz önünde bulundurmalı ve vize başvurularını uzman vize danışmanları eşliğinde gerçekleştirmelidir. Vize başvurusu reddedildiğinde ödenen vize harç ücreti ve vize hizmet bedelleri geri iade edilmemektedir.

Almanya Ulusal Vize Kaç Günde Çıkar Video;

Vize Bilgi Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×