Almanya Başvuru Merkezleri

Almanya Vize Başvuru Merkezi

Adres : Değirmiçem Mahallesi 16003 Sokak 5/B Şehitkamil Gaziantep

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya Vize İşlemleri Gaziantep

Almanya Başvuru Merkezleri
Almanya Başvuru Merkezleri

Almanya Schengen Vizesi

Seyahat amacınıza göre farklılık gösteren Almanya Vizesi başvurusu için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği iyi bilinmesi gereken bir konudur.

Almanya vize işlemleri sorunsuz şekilde yapılması için tüm evrakları hiç eksik olmayacak şekilde hazırlanması diğer Schengen ülkelerine başvurularda aksiliklerle karşılaşmamanız için Gaziantep vize merkezi size yol gösterici olacak. Kısa sürede vize işlemlerine çözüm üreterek karşılaşabileceğiniz tüm sorunları ortadan kaldırılıyor.

Gaziantep Almanya Vize Merkezi

Almanya’da bulunan Türk vatandaşları tarafından oldukça yoğun talep gören Almanya Schengen vizesi, Almanya’ya seyahat ettikten sonra diğer Schengen üyesi ülkelere, tekrar vize başvurusu yapmadan seyahat etme imkanı vermektedir.

Almanya, Schengen Birliği’ne dahil bir ülke olan Almanya vize başvurusu Gaziantep Almanya vize merkezi aracılığı ile yapılmaktadır. Gaziantep Almanya Vize Merkezi temsilcilerimiz Almanya vize başvuru tarihinize en uygun tarihte vize randevusu almaktadır.

Gaziantep Almanya Konsolosluğu

Fahri Konsolosluğun bağlı olduğu dış temsilcilik Almanya Ankara Büyüleyiciliğidir ve Almanya vize başvurusu işlemleri için değerlendirmesi Almanya Büyük elçiliği ya da Almanya Konsolosluğu aracılığı ile yapılmaktadır.

Gaziantep Almanya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Almanya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Alman Konsolosluğu, Antep ve çevresindeki illerde ikamet edenlere hizmet vermektedir. Ancak fahri konsolosluk olması sebebiyle bazı yetkileri sınırlı olup, Türk vatandaşları için vize işlemlerini yapma gibi yetkileri bulunmamaktadır. Bu sebeple bağlı olduğu dış temsilciliği Almanya Büyük elçiliği Gaziantep vize merkezi aracılığıyla vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Almanya konsolosluğu vize başvurusu işlemleri için atılacak ilk adım Schengen formunun doldurulmasıdır. Türkçe ve Almanca olarak bilgisayar ortamında eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Diğer türlü başvurunuz iptal edilebilir. Almanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuruları Gaziantep Almanya vize merkezi aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Gaziantep Almanya Ticari Vize

Çalışmak amacıyla Almanya’ya gitmek istediğinizde ticari vize alınması gerekmektedir. C tipi vize adı verilen bu vize türü için yapılan başvurularda sizden istenen belgeleri eksik bir şekilde sunmanız gerekir.

Almanya ticari vize başvurusunda orijinal sunulması istenen belgelerin fotokopi olmamasına ve eksiklik olmamasına ve dikkat etmelisiniz. Gaziantep Vize merkezi  aracılığıyla güncel olarak hazırlanan bu evrakları Almanya Konsolosluğuna sunmanız gerekmektedir.

Almanya Turistik Vize

Almanya Turistik Vize

Almanya’ya seyahat etmek için  turistik vize alabilmeniz için sizden istenen evraklara dikkat etmeniz gerekir. Kısa süreli vize sınıfına girdiği için, diğer vize türlerine göre hazırlanması daha kolaydır.

Vize için gerekli evraklar temin edilerek Almanya konsolosluğuna sunulması gerekir. Vize işlemlerinde herhangi bir sorun yaşamamak için başvurunuzu 1 ay öncesinden sunmanız daha iyi sonuç verecektir. Almanya’da 90 gün kalabileceğiniz bir vize gerekli olduğundan bu süreye için geçerli olabilecek bir pasaportun olması gereklidir.

Bununla birlikte son 5 sene çerisinde sisteme kayıtlı parmak izi bulunmayanlar parmak izi işlemini de yaptırılması gerekmektedir. 5 yılın sonunda sistemde kayıtlı olan parmak izinin yenilenmesi gerekmektedir.

Almanya Aile Ziyareti Vizesi

Almanya aile ziyareti vizesi için gerekli olan davetiye almadan bu vize için başvurmak çok yerinde bir karar olmayacaktır. Davetiye vize başvurusunda sizin için bir referans olacağı için önemlidir.

Aile ziyareti vizesi başvuruları belli bir süre zarfında sonuçlanacağı için, bu süre içinde döneceğiniz ile ilgili sizden bir ispat isteyebilmektedir.

Almanya vize işlemlerinizin hızlı bir şekilde sonuçlanması için sizden talep edilen evrakların hazırlanmasında titiz davranılması gerekir. Gaziantep vize merkezi temsilcilerimizden destek almanız başvurunun hızlı ve olumlu sonuçlanmasında oldukça önemli bir faktördür.

Almanya Vizesini Gaziantep Vize Randevu Ofisi’nden Almanın Kolaylığı

 • Vize Randevu Çağrı Merkezimizi arayarak temsilcilerimizle iletişim kurmak.
 • Size gönderilen mail de bulunan evrak listesini hazırlamak.
 • Hazırlanan evrakları kurye, kargo ya da bizzat teslim etmek.
 • Randevu gün ve saatinde biyometrik veri beyanında bulunmak.
 • Vizeniz onaylandığında kargo ya da bizzat gelerek pasaportunuzu teslim almak.

Almanya Vizesi Vize Randevu Gaziantep Şubesi Tam Yetki Sahibidir

Almanya vize başvuru işlemleri Schengen (kısa süreli) C tipi vize, istisnası olmayan durumlar dışında Almanya Konsolosluklarında yapılmamaktadır Almanya’ya, resmi işlemler, turistik geziler, ticari faaliyetler, gelir amaçlı seyahatler, ziyaret maksatlı gidişler, tedavi olmak amacıyla gidilen seyahatler, spor müsabakaları,iş toplantısına katılım durumları, kısa süreli eğitim seyahatleri, araştırma yapma, gönüllü sosyal yardım durumları gibi durumlarda seyahat gerçekleştirmek üzere olan kişilerin tabi olduğu vize Schengen vizesi “C Tipi” vize kategorisine girer. Bu seyahatlerde bulunmak isteyen kişiler Almanya Konsolosluğunun izin vererek yetkilendirmiş olduğu kurumlar turizm/seyahat acenteleri ile başvurularını yapabilirler.

Başvuru Evraklarınızın Eksik ve Hatasız Olmasına Dikkat Edin

Almanya vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe uygun güncel evraklar         olduğuna dikkat etmeli eksiksiz hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.         Almanya vize başvurularında uyum şartlarına uygun bulundurmayan evraklar ile         yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız        gerektiğini unutmayınız.Evraklar hakkında ayrıntılı bilgi için Gaziantep Vize Randevu İletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Vize Süreleri ve Vize Onay Kararı Tamamen Almanya Konsolosluğu Yetkisindedir

Vizenizin kabul edilip edilemeyeceği kararı tamamen Almanya Konsolosluğunda olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca size verilmek üzere olan vize süreleri de Almanya konsolosluğu tarafından karar verilmektedir. Almanya vize başvurularında için evraklarınızı hatasız olması gerektiği gibi eksiksiz hazırlamanız mutlaka vize başvurunuzun onaylanması gerektiği anlamına gelmemektedir. Vize Randevu Ofisi vize süreleri ve vize çıkış hakkında etki sahibi değildir. Vize alım süreçleri hakkında sizlere yılların verdiği tecrübe ile vize işlemlerinizi gerçekleştirmektedir.

Schengen Vizesi Başvurusunda Mutlaka Biyometri Bilgi Beyanı Verilmelidir

Almanya vizesi başvurularında kimlikte sahteciliği önlemek amacıyla  25 Eylül 2014 tarihinden itibaren parmak izi ve biyometrik fotoğraf uygulamasına geçiş yapmış  bulunmaktadır. Bu nedenle Almanya Vizesi için başvuru yapan kişiler Biyometri İşlemi yani “parmak izi taraması” yaptırmak zorundadırlar.

Uçak ve Otel Rezervasyonlarının Ödemesi Seyahat Öncesi Yapılmamalıdır

Almanya Vize başvurularında tarafınıza bildirilmiş olan red cevaplarından sonra         yapmış olduğunuz harç bedelleri ve vize masrafları size geri verilmemektedir. Bu            nedenle daha önceden planladığınız seyahatiniz için lütfen önceden otel ve uçak           rezervasyonlarınızı yapmayınız. Bu da sizin için maddi bir kayıp olacaktır. Almış          olduğunuz otel ve uçak rezervasyonlarının sorumluluğu kurumumuzca        alınmamaktadır. Konsolosluk sadece vize bölümü olarak uçak ve otel Ön          Rezervasyonlarını kabul etmektedir.

Ailecek Yapılacak Seyahatlerde Gelir Durumunuzu Beyan Etmeniz Gerekir

Almanya’ya yapılan vize başvurularında sizinle seyahat edecek olan başka aile          fertleri var ise diğer aile fertlerinin de seyahat masraflarını karşılayabileceğini          kanıtlamanız gerekmektedir. Bunun için kişi başına gerekli olan meblağı karşılayan         banka bilgilerinizi bildirmelisiniz. Size bildirilen banka bakiye limitinin üzerinde         olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Konsolosluk veya Vize Randevu Temsilcileri Sizden Ekstra Evrak İsteyebilir

Sizden istenmiş olan evraklar Almanya vize başvurusu için gerekli olan genel            Almanya vize başvuru evrakları dır. Konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen bölümü ve Gaziantep Şube Yetkilileri durumunuzdaki farklılıklara göre sizden ek evrak isteyebilir. Hazırlamış olduğunuz evraklarınızın aslı/orjinali sizden istenebilir daha önce beyan ettiğiniz evraklarınızın sizden yeniden beyan etmeniz gerekli görülebilir. Bu gibi sebepler doğduğunda evraklarınızda istenen değişikliği yapmanız zorunlu kılınmıştır.

Almanya Adana Vize Merkezi

Almanya Adana Vize Merkezi

Adres : Cemalpaşa Mah. Ethem Ekin Sok.Dr. Ekrem Beyazıt Apt. 20/2 B Blk.K 1 D 1 Seyhan Adana

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya Vize Randevusu Adana

Almanya vizesi almak isteyen ve Adana bölgesinde yaşayan herkes yetkili acentemiz ile güvenli vize işlemleri yapabilir.  Almanya vize randevusu Adana için yapılacak randevu işlemleri ücretsiz olarak 0850 227 72 05 aracılığı ile verilmektedir. Sadece randevu için değil vize belgelerinden vize başvurusuna ve vize reddine kadar her süreçte danışmanlık sağlıyoruz.

Vize Belgelerinin Tamamlanması

Vize başvurularında en önemli işlemlerden birisi belgelerin tamamlanmasıdır. Vize başvurusu esnasında bir takım formlar doldurulur. Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması ve forma imza atılması oldukça önemlidir.

Bu şekilde ayrıntılı belgelerin doldurulması ve ayrıntıların gözden kaçırılmaması gerekiyor. Aksi halde eksik ve yanlış belgeler vize reddine neden olabiliyor.

Vize başvuru evrakları ve Almanya vize randevusu Adana başvurusu için ücretsiz randevu almanız sağlanıyor. Randevu talebinde bir takım bilgiler istenmektedir. Vize başvurusu yapan kişi için istenen bilgiler, randevunun alınmasını sağlayacaktır.

Ad, soy ad ve e- mail adresi gibi bilgiler randevu alınacağı aşamada önemlidir. Belgelerde yer alması gereken imzaları ve kaşeleri titizlik ile kontrol ediyoruz. Son aşamada vize dosyasının eksiksiz şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Resmi Başvuru İşlemleri

Resmi Başvuru İşlemleri

Resmi olarak yapılacak başvurularda işlemlerin kurallara uygun şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu bakımdan işlemler için gerekli şartları inceliyoruz. İşlemlerin resmi anlamda takip edilmesini sağlıyoruz. İlk aşamada Almanya vize randevusu Adana için gerekli bilgilerin alınmasını sağlıyoruz.

Randevu işlemleri için değil belgelerin teslim edilmesine kadar olan süreçte işlemleri hassasiyet ile takip ediyoruz. Sıkıntısız şekilde hazırlanan dosya ile başvurunun olumlu şekilde gerçekleşmesini sağlıyoruz.

Almanya vizesi alırken bazı durumlarda mesleki bilgiler ya da seyahat nedeni ile ilgili şahsi belgeler istenebilir. Bazen seyahat sponsorunuz için istenen bilgileri ispatlamak zorunda kalabilirsiniz. İstenen evrakların ve belgelerin doğru şekilde hazırlanmasını sağlayan acentemiz, her vize türü için hizmet vermektedir.

Almanya vize randevusu Adana ile başlayan süreçte bilgi kontrollerinin doğru şekilde yapılmasını sağlıyoruz. Vize başvurusunda belgelerin eksiksiz olması demek vize başvurusun büyük oranda onaylanması anlamına gelir. Acentemiz bu konuda profesyonel hizmet verdiği için vize reddine ilişkin tüm konulara hakim olarak danışmanlık sağlar ve işlem onayı sağlanır.

Adana Vize Randevu Ofisine Almanya Vize Başvurusu Yapabilen Bölgeler

Başta Kayseri, Mersin, Niğde, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay komşu iller olmak üzere, Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir ilçeleri de başvuru yapabilirler.

Almanya Vize Ücretleri Konsolosluk Tarafından Belirlenmektedir.

Almanya vize ücreti ve Almanya vize harç bedelleri Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Seyahatinizin amacı, süresi, ücretler üzerinde değişiklik göstermektedir. Almanya vize başvurusu yapmadan önce Almanya Konsolosluğu ile iletişim kurup ücretler hakkında bilgi alınması tavsiye edilir.

Almanya vize başvuru evrak hazırlama işlemlerini birebir kendiniz yapmak isterseniz evrak ücretlerini kendiniz ödemeniz gerekmektedir. Alman Konsolosluğu anlaşmalı acentalar ise sizin hazırlık aşamasında olan evraklarınız dan herhangi bir ücret talep etmemektedirler. Vize ücretleri ve vize takip hizmetlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçiniz.

Almanya Vize İşlemleri İçin Vize Randevu Adana Ofisinden Destek Alabilirsiniz

Almanya vize başvuru evrakları için Almanya Konsoloslukları, Almanya Schengen vize başvuru evraklarında duruma göre farklı isteklerde bulunabilmektedir. Konsoloslukların istediği en son evrak listesi için Vize Randevu sitemizdeki temsilcilerimizi iletişim sayfamızda bulunan bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

Almanya Diyarbakır Vize Merkezi

Almanya Diyarbakır Vize Merkezi

Adres : Ceylan Karavil AVM, Şanlıurfa Bulvarı 21100 Kayapınar Diyarbakır

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya Vize Randevusu Diyarbakır

Diyarbakır ve çevresinden Almanya seyahati gerçekleştirmek isteyen T.C. vatandaşları Almanya vizesi için konsolosluk tarafından istenen şartları yerine getirmelidir.
Konsolosluk tarafından istenen belgeler, eksiksiz şekilde tamamlanarak vize başvurusu yapılmalıdır. Vize başvuru ve onay sürecinde belge tamamlama konusunda hassas olunması gerekir. Bu bakımdan
Almanya vize randevusu Diyarbakıriçin 0850 227 72 05 numarası aracılığı ile vize sürecinde sizlere destek oluyoruz.

Ücretsiz Vize Hizmetleri

Vize işlemleri esnasında ücretsiz olarak randevu işlemi gerçekleştiriyoruz. Vize randevu işlemleri için hiçbir ücret talep etmiyoruz. Telefon ile ya da online olarak alınacak olan vize randevu işlemleri için sizleri doğru şekilde yönlendiriyoruz.

Almanya vize randevusu Diyarbakır ve çevresinden vize almak isteyenler için danışmanlık hizmeti veriyoruz. Randevu işlemleri için merkezimiz arandığında randevu oluşturmak için bir takım bilgiler istenmektedir. Doğum tarihi, pasaport numarası ve e- mail adresi gibi bilgilerin bulunması gerekir.

Almanya vizesi için toplamanız gereken pek çok resmi evrak bulunuyor. Bu evrakların bazılarının Almanca ya da İngilizce olarak resmi kurumlara teslim edilmesi gerekiyor. Bazı resmi belgelerin alınması esnasında imza ya da kaşelerin eksiksiz olması gerekiyor.

Almanya vize başvurusunda eksik belge ya da bilgilerin yer alması vizenin reddine neden olur. Bilgilerin yanlış olması ise vize reddinin gerçekleşmesine ve uzun süre vize alınamamasına yol açabilir. Bu kadar ayrıntılı çalışma gerektiren evrak toplama sürecinde acentemiz titizlikle hizmet vermektedir.

Resmi Belgelerin Toplanması

Resmi belgelerin toplanması için size en doğru adımları atmanızda yardımcı oluyoruz. Almanya vize randevusu Diyarbakır ile vize başvurusunda profesyonel şekilde hizmet veriyoruz. Belgeleri en doğru şekilde hazırlıyor ve resmi kurumlara sunuyoruz. Böylece vize onayı kısa sürede olumlu olarak sağlanıyor.

Online randevu ile ya da telefon ile randevu almanız sağlanmaktadır. Randevu talebinde sizden bir takım kişisel bilgiler istenecektir. Randevunun oluşması için bilgilerin eksiksiz şekilde tamamlanması gerekiyor.

Seyahat şeklinize bağlı olarak ekstra evrakları düzenleyip dosyanıza ekliyoruz. Almanya vize randevusu Diyarbakır ile randevu almanızı ve işlemleri kısa sürede halletmenizi sağlıyoruz. Vize başvurusu için gereken süre zarfında belgelerin toplanmasını dosyanın doğru şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz.

Almanya Vizesi İçin Kimler Başvuru Yapmalıdır?

Almanya Vizesi İçin Kimler Başvuru Yapmalıdır?

Almanya’ya seyahat edecek “umuma mahsus” (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Seyahat süresi 6 ay içerisinde 90 günü geçmeyen kişilerin vize başvuruları direkt olarak Konsolosluklara yapılmaz.

Konsoloslukların yetki vermiş olduğu Vize Merkezlerine yapılmaktadır. Vize Randevu Ofisi bu anlamda Konsolosluklardan almış olduğu tam yetki ile sizlere hizmet vermektedir.

Vize Randevu Ofisi Diyarbakır Şubesinden Başvuru Yapabilen Bölgeler

Batman, Elazığ, Şanlıurfa komşu iller başta olmak üzere, Çüngüş, Kocaköy, Kulp, Çınar, Silvan, Bismil, Kayapınar, Ergani, Hani, Eğil, Dicle, Sur, Yenişehir, Silvan, Kocaçınar, Hazro, Çınar, Lice, Çermik, Bağlar ilçelerinde ki vatandaşlar da başvurularını Diyarbakır Vize Randevu Ofisinden gerçekleştirebilmektedir.

Otel Ve Uçak Rezervasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otel ve Uçak bileti ön rezervasyonları, satın almış olduğunuz otel ve uçak bileti alım durumunda acentemizin bir yükümlülüğü yoktur. Başvuru yapmadan önce yapmış olduğunuz ön rezervasyon işlemlerinizi acentemize bildirmeniz daha doğru olacaktır. Bu nedenle vize başvuru işlemlerine başlamadan evvel rezervasyonlar için herhangi bir ödeme işleminde bulunmayınız.

Almanya Vize Başvurusunda Bulunmak İçin Bir İşe Sahip Olduğunuzu Kanıtlamanız Gerekir

Vize Başvurularında kişinin çalıştığını gösterir belgeler sunması gerekir. Almanya vize müracaatında bulunacak kişilerin SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ve bağlı bulunulan kurumdan alınacak, şirketin antetli kağıdına işveren tarafından düzenlenmiş, kaşe ve ıslak imzası bulunan resmi izin belgesi, Şirket Ticaret Sicil Gazetesi, Almanya Schengen vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda isim ve unvan değişikliği var ise Sicil gazete bu bilgileri içermelidir. Şirketin İmza Sirküleri,  Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda imza atma yetkisi olan kişilerin imzalarını gösterir.

Almanya Vize İşlemleriniz İçin Diyarbakır Vize Randevu Ofisi İle İletişime Geçiniz.

Çağrı Merkezimiz İle İletişime Geçmek, çağrı merkezimizi arayarak Almanya Vize işlemleri için bulunduğunuz durumla ilgili en uygun hazırlanması gereken evraklar için bilgi maili alabilirsiniz. Sizinle iletişime geçen operatörümüze sorduğu sorulara karşılık en doğru cevapları vermeniz halinde size en uygun vize işlemlerine yönlendirileceksiniz ve Almanya Vize Başvurunuz sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlanacaktır.

Vize Başvurusu Süreci Sırasında Konsolosluk Tarafından Aranabilirsiniz

Almanya Vizesi başvurusu yaptığınızda işlemleriniz devam ederken vermiş olduğunuz bilgileri teyit etmek amaçlı dış temsilcilik yetkilileri   tarafından aranabilir ya da mail alabilirsiniz. Bu durumda Vize Randevu temsilcilerini bilgilendirmeyi unutmayın.

Hazırlamış Olduğunuz Evrakları Kargo İle Vize Randevu Ofisine Gönderebilirsiniz

Almanya Vizesi için tarafınıza bilgilendirilmiş olan evraklarınızı eksiksiz ve doğru şekilde tamamlayıp dosyaladık dan sonra Diyarbakır Vize Randevu merkezimize kargoyla gönderin. Kargonuzu mutlaka kargo takip numaranızla takip ediniz. Kargonuz bize ulaştığında yetkili kişilerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo hizmeti ücretleri kişilerin kendileri tarafından ödenmektedir.

Vize Başvurunuz Sonuçlandığında Pasaportlarınız İstediğiniz Şekilde Tarafınıza Teslim Edilmektedir.

Almanya vizesi başvuru yapan kişilerin biyometrik bilgilerini bildirmiş ya da biyometrik verilerini bildirmesine gerek olmayan vatandaşların işlem süreleri kontrol altında tutulmaktadır. Almanya vize başvuru işlem süreleri 7/15 iş günü içinde sonuç bulmaktadır.

Yapılan işlemlerin süreleri ve iş takibi yetkililerimizce kontrol altında olup tamamlandıktan sonra pasaportların teslimatı vize başvuru sahiplerinin isteği üzerine kargo aracılığı ya da acentemizden elden almak üzere teslimi sağlanacaktır.

Almanya Ankara Vize Merkezi

Almanya Ankara Vize Merkezi

Adres : Güvenevler Mah. Farabi Sok.49/2 Çankaya Ankara

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya, Vize Randevu Ankara Şubesi

Vize Randevu Ankara Ofisi Sayfasına Hoşgeldiniz!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Almanya’ya gerçekleştirmek istediğiniz seyahatleriniz için Ankara’dan başvuru yapacak olduğunuz başvurularda gerekli olan evrak listesine, vize için gereken uygunluk şartlarına, seyahat tarihiniz ile uygun olacak başvuru tarihinin ayarlanmasına ve birçok konuda Almanya Vizesi hakkında bilgi almak için Vize Randevu Ankara Ofisimizi ziyaret edebilir ya da iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıda Almanya Vizesi için Vize Randevu Ofisi hizmetlerinden bahsedeceğiz. Dikkatle okumanızı ve Vize temsilcilerimizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

 Vize Başvurusu Süreci Sırasında Konsolosluk Tarafından Aranabilirsiniz

Almanya Vizesi başvurusu yaptığınızda işlemleriniz devam ederken vermiş olduğunuz kişisel bilgileri teyit etmek amaçlı konsolosluk yetkilileri  tarafından aranabilir ya da mail alabilirsiniz. Bu durumda Vize Randevu temsilcilerini bilgilendirmelisiniz.

Almanya Vizesi Pasaport Türüne Göre Nasıl Yapmalı?

Almanya’ya seyahat etmek isteyen “umuma mahsus” (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları gerekir. Seyahat süresi altı ay içerisinde 90 günü geçmeyen kişilerin vize başvuruları direkt olarak Konsolosluklara yapılmaz. Konsoloslukların yetki vermiş olduğu Vize Merkezlerine başvuru yapılmaktadır. Vize Randevu Ofisi bu anlamda Konsolosluklardan almış olduğu tam yetkiyle sizlere hizmet vermektedir.

Almanya Vizesi İçin Seyahat Amacının Belirlenmesi

Almanya Vizesi için öncelikle belirlenmesi gereken husus seyahat amacına uygun vizeye başvuru yapmaktır. Almanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatler bir dost akraba ziyareti mi? Ticari bir iş için yapılacak bir seyahat mi? Turistik bir seyahat mi? Veya bir fuara mı katılacaksınız? Seyahat amacınızı belirlediğinizde doğru evrak hazırlığı yapacak ve vizenizin red cevabı almasını engellemiş olacaksınız.

Almanya Vizesi’nde İstanbul’dan Yapılacak Başvurular İçin Evrak Hazırlıkları

Almanya Vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar öncelikle Schengen Vizesi evraklarıdır. Almanya Schengen ülkesi olduğu için öncelikle Schengen Vize evrakları hazırlanmalı, daha sonra seyahat amacı ve mesleki duruma göre evraklar eklenmelidir. Vize Randevu Almanya Vizesi sayfamızın Vize İşlemleri bölümünden genel evrak listesine ulaşabilir, durumunuza göre en doğru evrak hazırlıkları için Vize Randevu temsilcilerinden destek ve bilgi alabilirsiniz.

Almanya Vizesi İçin İstanbul Vize Randevusu

Almanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatler için vize başvurusu yapmanız, vize başvurusu yapmanız içinse randevu almanız gerekmektedir. Sayfamızda bulunan iletişim numaralarından temsilcilerimize ulaşarak günlük yaşamınızı aksatmadan sizin adınıza randevu almamız için talepte bulunabilirsiniz.

Vize Çıkış Süreleri

Almanya vizesi başvuru sonuçları ortalama 7/15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi, biyometrik veri beyanı beyanı gibi durumlar söz konusu olduğunda veya yabancı ülke vatandaşlarının başvurularında farklı prosedürler bulunduğu için bu süreler uzaya bilmektedir. Başvurularınızı en geç 1 ay öncesinden yapmanız faydalı olacaktır.

Otel ve Uçak Rezervasyonları

Almanya Vize başvurusunu yaparken sizden uçak ve otel rezervasyonları istenecektir. Lütfen başvuru yapmadan önce biletlerinizi satın almayınız, ön rezervasyon yaptırınız. Oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta satın alınmış biletlerin sorumluluğu Vize Randevu Başvuru Ofisi tarafından kabul edilmemektedir.

 Almanya Vizesi İçin Başvuru Süresi

Almanya Vize başvurusunda bulunmak isteyen şahısların en erken 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkı bulunmaktadır. Başvuru işlemlerini son ana bırakmamalısınız. Konsoloslukların yoğun olduğu dönemler, konsolosluk resmi tatil günleri, sizden istenebilecek ek belgelerin teslim süreci, biyometrik veri beyanı gibi durumlar göz önünde bulundurulmalı ve en çok bir ay öncesinden başvurularınızı gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca vize başvurusu için yazdığınız “vize talep dilekçesi”nde belirtmiş olduğunuz seyahat tarihleriyle uçak ve otel rezervasyon bilet tarihlerinin uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

 Almanya Vize Başvurunuz Reddedildiğinde

Almanya Vize Başvurunuz red kararı alınca Konsolosluk tarafından size bir red mektubu gönderilir. Bu mektupta başvurunuzun neden red ile sonuçlandığı hakkında bilgiler bulunur. Bu bilgilerden yola çıkarak olumsuzlukla sonuçlanan sebepleri düzelterek yeni bir vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize başvurunuz reddedildiğinde ödemiş olduğunuz vize harç ücret bedelleri iade edilmez.

 Biyometrik Veri Beyanı

Almanya Vize başvurusunda daha önce biyometrik veri beyanında bulunmayan kişilerin Konsolosluklara giderek parmak izi vermeleri gerekir. Almanya vize başvurusunda mülakata gerek yoktur fakat bu işlem için çağrılabilirsiniz.

Almanya İstanbul Vize Merkezi

Almanya İstanbul Vize Merkezi

Adres : İstanbul 

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya Vizesi İçin Seyahat Amacının Belirlenmesi

Almanya Vizesi için öncelikle belirlenmesi gereken konu seyahat amacına uygun vizeye başvuru yapmaktır. Almanya’ya gerçekleştireceğiniz ziyaretler bir dost akraba ziyareti mi? Ticari bir iş için yapılacak bir ziyaret mi? Turistik bir gezi mi? Ya da bir fuara mı katılacaksınız? Seyahat amacınızı belirlediğiniz de doğru evrak hazırlığı yapacak ve vizenizin red cevabı almasını engellemiş olacaksınız.

Almanya Vizesi’nde İstanbul’dan Yapılacak Başvurular İçin Evrak Hazırlıkları

Almanya Vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar öncelikle Schengen Vizesi evrakları dır. Almanya Schengen ülkesi olduğu için öncelikle Schengen Vize evrakları hazırlanmalı ve daha sonra seyahat amacı ve mesleki duruma göre evraklar eklenmelidir. Vize Randevu Almanya Vizesi sayfamızın Vize İşlemleri bölümünden genel evrak listesine ulaşabilir, durumunuza göre en doğru en doğru evrak hazırlıkları için Vize Randevu temsilcilerinden destek ve bilgi alabilirsiniz.

Almanya Vizesi İçin Başvuru Süresi

Almanya Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin en erken 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkı bulunmaktadır. Başvuruları son ana bırakmamalısınız. Konsoloslukların yoğun olduğu dönemler, konsolosluk resmi tatil günleri, sizden istenebilecek ek evrakların teslim süreci, biyometrik veri beyanı gibi durumlar göz önünde bulundurulmalı ve en çok bir ay öncesinden başvurularınızı gerçekleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca vize başvurusu için yazdığınız “vize talep dilekçesi”nde belirtmiş olduğunuz seyahat tarihleri ile uçak ve otel rezervasyon bilet tarihlerinin uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Almanya Vizesi İçin İstanbul Vize Randevusu

Almanya’ya gerçekleştireceğiniz geziler için vize başvurusu yapmanız, vize başvurusu yapmanız için ise randevu almanız gerekmektedir. Sayfamızda bulunan iletişim numaralarından temsilcilerimize ulaşarak günlük yaşamınızı aksatmadan sizin için randevu almamız için istekte bulunabilirsiniz.

Otel ve Uçak Rezervasyonları

Almanya Vize başvurusunu yapar iken sizden otel ve uçak rezervasyonları istenecektir. Lütfen başvuru yapmadan biletlerinizi satın almayınız ve ön rezervasyon yaptırınız. Oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumda satın alınmış biletlerin sorumluluğu Vize Randevu Ofisi tarafından kabul edilmemektedir.

Vize Çıkış Süreleri

Almanya Vizesi Başvuru sonuçları ortalama 7/15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi, biyometrik veri beyanı beyanı gibi durumlar söz konusu olduğunda ya da yabancı ülke vatandaşlarının başvurularında farklı prosedürler bulunduğu için bu süreler uzaya bilmektedir. Başvurularınızı en geç 1 ay öncesinden yapmanızda fayda olacaktır.

 Almanya Vize Başvurunuz Reddedildiğinde

Almanya Vize Başvurunuz red cevabı aldığında Konsolosluk tarafından size bir red mektubu gönderilir. Bu mektupta başvurunuzun neden red ile sonuçlandığı hakkında bilgiler yer alır. Bu bilgilerden yola çıkarak olumsuzlukla sonuçlanan sebepleri düzelterek yeni bir başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurunuz reddedildiğinde ödemiş olduğunuz vize harç ücretleri iade edilmez.

 Vize Başvurusu Süreci Sırasında Konsolosluk Tarafından Aranabilirsiniz

Almanya Vizesi başvurusu yaptığınızda işlemleriniz devam ederken vermiş olduğunuz bilgileri teyit etmek amaçlı konsolosluk yetkilileri   tarafından aranabilir veya mail alabilirsiniz. Bu gibi durumlarda Vize Randevu temsilcilerini bilgilendirmeyi unutmayınız.

Almanya Hatay Vize Merkezi

Almanya Hatay Vize Merkezi

Adres : General Şükrü Kanatlı, Atatürk Cad. No: 30/D 31030 Antakya Hatay

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya Vize Başvurusu İçin Pasaportlarınızın Uygunluk Şartlarına Uyumlu Olmasına Dikkat Etmeniz Gerekir.

Almanya Vize başvurusu yapan vatandaşların T.C pasaportlarının uygunluk şartlarına uyumlu olmaları gerekmektedir. Pasaportların 10 yıldan eski olmamasına dikkat etmeli, eskiyen pasaportları mutlaka yenilemeli ve yıpranmış ve deforme olmuş pasaportlar ile başvuru yapılmamalıdır. Pasaportlarda vizenin basılacağı en az iki boş sayfasının bulunması gerekmektedir. Ve pasaport süresi olarak seyahatinizi gerçekleştirdiğiniz tarihten sonra en az 6 ay daha geçerliliğini yitirmemiş olması gerekmektedir.

Otel ve Uçak Rezervasyonları

Almanya Vize başvurusunu yaparken sizden otel ve uçak rezervasyonları istenecektir. Lütfen başvuru yapmadan önce biletlerinizi satın almayınız ve ön rezervasyon yaptırınız. Oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta satın alınmış biletlerin sorumluluğu Vize Randevu Ofisi tarafından kabul edilmemektedir.

Almanya Vizesi İçin Hatay Vize Randevusu

Almanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatler için vize başvurusu yapmanız, vize başvurusu yapmanız için ise randevu almanız gerekmektedir. Sayfamızda bulunan iletişim numaralarından temsilcilerimize ulaşarak günlük yaşamınızı aksatmadan sizin için randevu almamız için talepte bulunabilirsiniz.

 Almanya’da Öğrenim Görmek İçin Gereken Vize Başvuru Evraklarındaki Ek Evraklar

Almanyadaki üniversiteye başvuru yapmak için lise diploması, lisede almış olduğunuz derslerin not sonuçlarını gösterir belge, ÖSYM yerleşim belgesi, Almanya’da hangi sebeplerle okumak eğitim almak istediğinizi anlattığınız bir mektup ALMANCA dilinde olmak üzere yazmalısınız. Üniversiteler kendi prosedürlerine göre değişkenlik göstererek sizden ek evrak sunmanızı isteyebilirler. Ayrıntılı bilgiler için Vize Randevu Hatay şubesini arayarak bilgi alabilirsiniz.

 Almanya Vize Başvurusu İçin Randevu Hakkında Önemli Ayrıntılar

Almanya vize merkezinde randevu kağıdınız ibraz edilmeli eksik ve hatalı evrak olmamalı gün ve saatine dikkat edilmeli gitmek istediğiniz tarihe göre uygun zamanda başvuru yapılmalı doğru zamanda randevu alınmalıdır. Aksi takdirde yapılan işlemler size zaman kaybettirir ve vize reddi olarak geri dönmektedir.

Almanya vize başvurunuz için acentemiz 10 yıllık tecrübesiyle sizin için istenilen seyahat tarihlerinize göre randevu almakta evraklarınızı eksiksiz ve sorunsuz tamamlamakta sizinle istişare ederek Almanya vize alım işlemlerinizi titizlikle takip etmektedir. Uzun süreli vize başvurularınız için de gerekli olan evrakların hazırlanması için acentemiz kusursuz hizmet vermektedir.

 Almanya Vize Başvurusunda Biyometrik Fotoğraf Özellikleri

Almanya Vize başvurusunda fotoğraflar biyometrik özellikte olmalıdır. Vize için gereken fotoğrafların ölçüleri 35×45 mm ebatında, 3 adet, hazırlanmalıdır. Fotoğraflarda yüzü kapatacak gözlük, şapka, aksesuar, örtü bulunmamalı, daha önce hiçbir yerde kullanılmamış fotoğraflar olmalı ve güncel halinizi gösteren en az 3 fazla 3 ay önce çekilmiş fotoğraflar olmalıdır.

Almanya Mersin Vize Merkezi

Almanya Mersin Vize Merkezi

Adres : Hamidiye, Atatürk Cd. No: 47, 33010 Akdeniz/Mersin

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya Trabzon Vize Merkezi

Adres : Trabzon

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya Vizesi başvurularında “Biyometri işlemi” İle İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Şunlardır:

 • 12 yaşın altındaki çocuklardan fiziksel olarak parmak izi almak mümkün olmadığı için biyometri işlemine tabi değildir.
 • Ülke ve Hükümet temsilcileri ve siyasi liderler Almanya’ya yaptıkları resmi ziyaretler için biyometri işlemine tabi tutulmazlar.
 • Biyometrik veriler 5 yıl boyunca geçerli kabul edilmekte ve saklanmaktadır. Dolayısıyla, son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize almış ve bu işlem sırasında parmak izini vermiş kişiler biyometri işleminden muaf tutulmaktadırlar.
 • Fiziksel olarak parmak izi veremeyecek durumda olan kişiler, bu durumlarını destekleyen tıbbi bir rapor belirtmek şartıyla biyometri işleminden muaf tutulmaktadır.
 • Biyometri işlemleri ile ilgili herhangi bir hata yaşanmaması için parmak izi tespitine giden kişilerin parmaklarında parmak izi tespitinin yapılmasına engel olacak, kesik, hasar ya da süs (kına) bulunmamalıdır.

Vize Randevu Trabzon Şubesinden Başvuru Yapabilecek Bölgeler

Başta Bayburt, Gümüşhane, Giresun ve Rize komşu iller olmak üzere, Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Yomra, Vakfıkebir, Tonya, Şalpazarı, Sürmene, Ortahisar, Of, Maçka, Köprübaşı ilçeleri de Vize Randevu Trabzon Ofisinden başvuru yapabilirler.

Almanya Vize Başurusunda Davetiye, İstek Formu Hakkında Bilgiler

Almanya vize başvurusunda bulunacak kişinin seyahat amacının Almanya ziyareti olması sebebi ile Almanya belediyesi tarafından onaylanmış DAVETİYE BELGESİ bulunması talep edilmektedir. Davetiye Alman belediyesinden onaylı orjinal belge olmalıdır. Almanya’ya davette bulunan kişinin Almanya Vatandaşlığı bulunuyorsa davet mektubu ile birlikte dilekçe ve pasaportunun da fotokopisi bulunmakta olup bu evraklar eşliğinde bu daveti yapması gerekmektedir. Almanya daveti gerçekleştiren kişi eğer Almanya’da yaşayan üçüncü ülke vatandaşı ise bulunduğu belediyeden onaylı ikamet/oturum izni ile birlikte davet mektubu, kimlik bilgileri, dilekçe ve pasaport fotokopisini birlikte sunmak zorundadır. Davet mektubunun arka kısmında 3 monate (3 ay) ya da 90 tag (90 gün) yazması gerekmektedir.

 Almanya Vize Başvurusu İçin Randevu Alınmalıdır. İstisnai Durumlar Olmadıkça Mülakat Yapılmamaktadır.

Almanya vize randevularını Almanya Konsolosluğunun belirlemiş olduğu vize acentelerinden yani Trabzon Vize Randevu Ofisinden alabilirsiniz. Almanya vize randevusu gerekli evrakları hazırlamak ve parmak izi verme prosedüründen ibaret olup mülakata gerek olmamaktadır. Ancak Almanya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda kişileri mülakata çağırabilmektedir.

Seyahat Takviminize Göre Randevu Alımını Ayarlamanız Gerekmektedir.

Almanya vizesi almak için mutlaka randevu alınması gerekir. Çok farklı durumlar dışında Almanya vize başvuru merkezi randevusuz kişileri kabul etmemektedir. Yapılan başvurular bazı durumlarda değişiklik göstermektedir. Örneğin Almanya’ya yoğun seyahat dönemleri olan yaz tatilleri, bayramlar gibi dönemlerde vize tarihleri daha ileriki dönemlere verilebildiği için başvuruların daha erken en az 1 ya da 3 ay gibi süreler öncesinden yapılması gerekmektedir.

Vize Başvurusu İçin Randevu Kişiye Özel Alınmalıdır.

Randevu sadece kişiye özel alınmış olup randevu günü ve saatine sadık kalınmalıdır. Aksi takdirde Almanya vizesi almak isteyen kişiler başka bir tarihte yeniden randevu almak durumunda kalacaklardır. Trabzon Vize Randevu Ofisimizi arayarak vermiş olduğunuz bilgiler neticesinde sizin adınıza randevu alma yetkimiz bulunmaktadır.

Almanya İzmir Vize Merkezi

Almanya İzmir Vize Merkezi

Adres : Akdeniz Dede İş hanı No: 10 D : 304 Pasaport Akdeniz Caddesi 35210 Konak İzmir

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya Vizesi İçin İzmir’den Başvuru Süresi

Almanya Vize başvuru işlemlerinize Almanya’ya gerçekleştireceğiniz seyahat tarihinizin 4 hafta öncesinden hazırlıklarına başlamaya dikkat ediniz. Schengen vizeleri için müracaat yapabilme süresi en fazla 90 gün yani 3 aydır. Seyahat tarihine 15 gün kala başvuru yapmak isteyen vatandaşlar seyahat etme sürelerine geç kalabilirler.

Vize Randevu İzmir Şubesi İle Ayrıcalıklı Hizmetler

Çağrı Merkezimiz İle İletişime Geçmek

İzmir Çağrı merkezimizi arayarak Almanya Vize işlemleri için bulunduğunuz durumla ilgili en uygun hazırlanması gereken evraklar için bilgi maili alabilirsiniz. Sizinle iletişime geçen operatörümüze sorduğu sorulara karşılık en doğru cevapları vermeniz halinde size en uygun vize işlemlerine yönlendirileceksiniz ve Almanya Vize Başvurunuz sorunsuz bir şekilde ilerlemesini sağlanacaktır.

Size Bilgi Mailinde Gönderilen Evrakları Hazırlamak

Çağrı merkezimizden size gönderilen mailde bulunan bütün evrakları eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamanız gerekmektedir. Hatalı ya da eksik hazırlanmış başvuru dosyanız size vize başvuru süresince olumsuzluklar yaşatacak başvuru sürenizi uzatacak vize talebinize red cevabı almanıza sebep olacaktır. Evrakların tamam olması şarttır ve dilerse konsolosluk sizden ek evrak talep edebilir.

Evraklarınızı Kargo Yoluyla Gönderme

Almanya Vizesi için İzmir Vize Ofisimizden tarafınıza bilgilendirilmiş olan evraklarınızı eksiksiz ve doğru şekilde tamamlayıp dosyaladıktan sonra Vize Randevu merkezimize kargoyla gönderin. Kargonuzu mutlaka kargo takip numaranızla takip ediniz. Kargonuz bize ulaştığında yetkili kişilerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo hizmeti ücretleri Kişilerin kendileri tarafından ödenmektedir.

Eksik Hatalı Evrak Olduğunda..

Merkezimize gelen kargonuz sonrasında yetkililer tarafından incelenen başvuru dosyanız da eksik ya da hatalı evrak bulunması halinde merkezimizden size mail olarak bilgi verilecektir. Gönderilen dosyada eksik ya da hata bulunmaması halinde ise başvuru randevu saati ve tarihi alınacaktır.

Biyometri Bilgi Beyanı Son beş yıl içinde yani 2016 yılından bu yana  herhangi bir Schengen Üye Ülkesine parmak izi beyanında bulunmadıysanız vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin biometrik bilgilerini almak için Parmak izi merkezinde bildirmeniz için sizi çağracaklardır. Yetkililerimiz biyometrik verileri bildirecek olan yolcularımıza yapılan işlemler süresince asistanlık yapacak ve sorunsuz şekilde başvuru işlemlerinizin hazırlığında size yardımcı olacaklardır. Pasaportunda bulunan Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

Pasaport Teslim Edilmesi

Almanya vizesi başvuru yapan kişilerin biyometrik bilgilerini bildirmiş veya biyometrik verilerini bildirmesine gerek olmayan vatandaşların işlem süreleri kontrol altında tutulmaktadır. Almanya vize başvuru işlem süreleri 7/15 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır.

Yabancı (üçüncü ülke vatandaşları) pasaport sahibi kişilerin işlemleri, konsoloslukta denk gelen   resmi tatil günleri ve Konsolosluk yoğunluğu içine almaz. Yapılan işlemlerin süreleri ve iş takibi yetkililerimizce kontrol altında olup tamamlandıktan sonra pasaportların teslimatı vize başvuru sahiplerinin isteği üzerine kargo aracılığı ya da acentemiz den elden almak üzere teslimi sağlanacaktır.

Almanya Şanlıurfa Vize Merkezi

Almanya Şanlıurfa Vize Merkezi

Adres : Şanlıurfa

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya, Vize Randevu Şanlıurfa Şubesi

Vize Randevu Şanlıurfa Ofisi Sayfasına Hoşgeldiniz!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Almanya’ya gerçekleştirmek istediğiniz seyahatleriniz için Şanlıurfa’dan başvuru yapacak olduğunuz başvurularda gerekli olan evrak listesine, vize için gereken uygunluk şartlarına, seyahat tarihiniz ile uygun olacak başvuru tarihinin ayarlanmasına ve birçok konuda Almanya Vizesi hakkında bilgi almak için Vize Randevu Şanlıurfa Ofisimizi ziyaret edebilir ya da iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıda kısaca Almanya Vizeleri hakkında Vize Randevu Ofisi hizmetlerinden bahsedeceğiz. Bilgileri dikkatle okumanızı ve Vize temsilcilerimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

 Almanya Vizesini Şanlıurfa Vize Randevu Ofisi’nden Almanın Kolaylığı

 • Vize Randevu Çağrı Merkezimizi arayarak temsilcilerimizle iletişim kurmak.
 • Size gönderilen mail de bulunan evrak listesini hazırlamak.
 • Hazırlanan evrakları kurye, kargo ya da bizzat teslim etmek.
 • Randevu gün ve saatinde biyometrik veri beyanında bulunmak.
 • Vizeniz onaylandığında kargo ya da bizzat gelerek pasaportunuzu teslim almak.

Almanya Vizesi İçin Kimler Başvuru Yapmalıdır?

Almanya’ya seyahat etmek isteyen “umuma mahsus” (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Seyahat süresi 3 ay içerisinde 90 günü geçmeyen kişilerin vize başvuruları direkt olarak Konsolosluklara yapılmaz. Konsoloslukların yetki vermiş olduğu Vize Merkezlerine yapılmaktadır. Vize Randevu Ofisi bu anlamda Konsolosluklardan almış olduğu tam yetki ile sizlere hizmet vermektedir.

 Almanya Vize Kategorileri

 • Turistik Vize
 • Ticari & Fuar Vizesi
 • Erasmus Vizesi
 • Şoför Vizesi
 • Aile, Arkadaş & Akraba Ziyareti
 • Transit Vize
 • Öğrenci Gezi Vizesi
 • Schengen Vizesi
 • Aile Birleşimi
 • Aile Birleşimi Dil Sınavı
 • Üniversite Eğitimi
 • İşçi Olarak Çalışmak
 • Çalışma İzni Vizesi
 • Yatırımcı Vizesi

Almanya Vize Başvuru Formunda Belirttiğiniz Bilgilerin Hazırladığınız Evraklarla Uyumlu Olmasına Dikkat Etmeniz Gerekir.

Başvuru formunda ”Schengen alanına ön gördüğünüz giriş tarihi” bölümüne yazılacak tarihler vizenizin başlangıç tarihini oluşturmaktadır. Lütfen bu bölümü dikkatli bir şekilde doldurunuz. Almanya vize başvuru formu Schengen vize başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş olması gerekmektedir.

Almanya vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen Almanya vize başvuru formu ıslak imzalı olmalıdır. Almanya vize başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin sunduğunuz diğer Almanya vize başvuru evrakları ile tutarlı olması gerekmektedir. Bu formda yapılan yanlış, hatalı veya eksik olması Almanya vize talebinizin ret ile sonuçlanmasına sebebiyet verebilir.

 Yabancı Ülke Vatandaşları En Az 6 Ay Geçerli Oturum İznini Beyan Etmeleri Gerekir

Almanya Vize başvurusunda bulunacak kişi yabancı ülke vatandaşı İse, Türkiye Cumhuriyetinde geçerli en az 6 ay geçerli oturum iznini beyan etmeleri gerekmektedir. Üçüncü ülke vatandaşları Almanya vize başvurularını Türkiye’de olan Almanya temsilciliklerinde gerçekleştirirler.

Almanya Turistik vize başvuru işlemlerini Türkiye’den yapacak olan üçüncü ülke vatandaşları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Almanya vize başvurularında gösterdiği evraklara ilaveten Türkiye’de ikamet izinleri (en az 6 ay geçerli) bulunduğuna dair belgelerini (oturum izni-çalışma izni)   ibraz etmelidir. Yabancı ülke vatandaşları Türkçe bilmemeleri halinde tercüman dahilinde başvurularını yapmaları gerekir.

Daha Önce Schengen Vize Almış Olan Kişilerin Dilekçelerinde Bu Bilgileri Anlatması Gerekir

Almanya seyahatinde bulunacak olan kişinin varsa diğer Schengen ülkelerine olan seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe de yazması gerekmektedir. Almanya vize müracaatında bulunacak kişi eğer, Almanya seyahati sonrası ikinci veya üçüncü Schengen ülkelerine direk olarak seyahat edecek olması halinde bu seyahatlerine dair tarih ve seyahat içeriklerinin bilgisini beyan etmelidir. Almanya Vizesi İçin Başvuru Dilekçesi yazılmasında Vize Randevu Diyarbakır Şubesi Temsilcilerinden destek almanızı önermekteyiz.

Almanya Vize Başvurusunda Rezervasyonlar Hakkında

Almanya Vize başvurularınız da tarafınıza bildirilmiş olan red cevaplarından sonra yapmış olduğunuz harç bedelleri ve vize masrafları size geri verilmemektedir. İstisna bir durum olmadığı olmadığı konsolosluklar sizden satın alınmış bilet talep etmediği sürece biletleri satın almayınız.

Bu nedenle daha önceden planladığınız seyahatiniz için lütfen önceden otel ve uçak rezervasyonlarınızı yapmayınız. Bu da sizin için maddi bir kayıp olacaktır. Almış olduğunuz otel ve uçak rezervasyonlarının sorumluluğu kurumumuzca alınmamaktadır. Konsolosluk sadece vize bölümü olarak uçak ve otel Ön Rezervasyonlarını kabul etmektedir.

Almanya Vize Başvurusunda Randevu Günü ve Saatine Dikkat Etmeli ve Zamanında Gitmelisiniz.

Almanya vize merkezinde randevu kağıdınız ibraz edilmeli eksik hatalı evrak olmamalı gün ve saatine dikkat edilmeli gitmek istediğiniz tarihe göre uygun zamanda başvuru yapılmalı doğru zamanda randevu alınmalıdır. Aksi takdirde yapılan işlemler size zaman kaybı ve vize reddi olarak geri dönmektedir.

Almanya vize başvurunuz için acentemiz 10 yıllık tecrübesi ile sizin için istenilen seyahat tarihlerinize göre randevu almakta evraklarınızı eksiksiz ve sorunsuz tamamlamakta sizinle istişare ederek Almanya vize alım işlemlerinizi titizlikle takip etmektedir. Uzun süreli vize başvurularınız için de gerekli olan belgelerin hazırlanması için acentemiz kusursuz hizmet vermektedir.

Almanya Kahramanmaraş

Almanya Kahramanmaraş

Adres : No:15/A , Dulkadioğlu, Cahit Zarifoğlu Cad , Merkez/Kahramanmaraş

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya, Vize Randevu Kahramanmaraş Şubesi

Vize Randevu Kahramanmaraş Ofisi Sayfasına Hoşgeldiniz!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Almanya’ya gerçekleştirmek istediğiniz seyahatleriniz için Kahramanmaraş’tan başvuru yapacak olduğunuz başvurularda gerekli olan evrak listesine, vize için gereken uygunluk şartlarına, seyahat tarihiniz ile uygun olacak başvuru tarihinin ayarlanmasına ve birçok konuda Almanya Vizesi hakkında bilgi almak için Vize Randevu Kahramanmaraş Ofisimizi ziyaret edebilir ya da iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Aşağıda kısaca Almanya Vizesi için Vize Randevu Ofisi hizmetlerinden bahsedeceğiz. Dikkatle okumanızı ve Vize temsilcilerimiz ile iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

 İçin Kahramanmaraş Vize Randevu Ofisinden Başvuru Yapabilen Bölgeler

Kahramanmaraş’a komşu iller olan Malatya, Adıyaman, Kayseri, Adana, Gaziantep, Osmaniye, ve Sivas illeri olmak üzere, Ekinözü, Nurhak, Çağlayancerit, Andırın, Göksun, Pazarcık, Türkoğlu, Afşin, Elbistan, Dulkadiroğlu, Onikişubat ilçeleri de Kahramanmaraş Vize Randevu Ofisinden Almanya Vize Başvurularını gerçekleştirebilirler.

Almanya Vize Türlerine Göre Sonuçlanma Süresi Değişiklik Göstermez

Almanya vize işlemleriniz hangi tür vize olursa olsun sonuçlanma süreleri değişiklik göstermez. Almanya vize başvurularınız vize türüne göre vizenin daha kısa veya uzun sürede çıkması kısa süreli vizelerde geçerli değildir. Ortalama 15 iş günü uzunluğunda olan vize çıkış süresi Almanya Konsolosluklarının yoğunluklarına göre işlem süresine bağlıdır.

Birebir vize başvurusu yapmak istediğinizde randevu alımı, evrak hazırlıkları, ek evrak hazırlık süreci, sağlık sigortası gibi kafa karıştıran işlemleri tek bir noktadan en kısa sürede halledebilmek için tecrübeli ve konusunda uzman kadromuzdan destek alabilir seyahatinizde oluşabilecek aksaklıklara maruz kalmadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 Almanya Vize Başvurusunda Gelir Beyanı Yapmanız Gerekmektedir

Almanya Schengen Vize başvurusunda Ek Gelir Belgeleri ve Finansal Durumu Gösterir Belgeler sunulması gerekmektedir.

Almanya Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişi, son 3 aylık maaş bordrosu en az 4000₺ olmak üzere kaşeli ıslak imzalı bulunduğu bankanın imza sirküleri ile tamamlanmış olmalıdır. Ayrıca Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.

Vize Başvurusunda 18 Yaş Altı İçin Muvafakatname Şartı

Anne, baba ve tüm aile fertlerinin Almanya vize başvurusunda bulunacak olması halinde muvafakatname belgesine gerek bulunmamaktadır. Ebeveynler ayrılmış ve 18 yaşından küçük başvuru sahibinin yasal velayeti sadece bir ebeveynde ise velayeti olmayan ebeveynden noter onaylı muvafakatname belgesinin alınması zorunludur.

Aynı şekilde 18 yaş altı çocuk tek başına ve yanında bir gözetmen dahilinde seyahat edecekse yine anne-baba tarafından noter onaylı muvafakatname belgesi beyan edilmesi gerekmektedir.

Vize Başvurusu Sürecinde Sizden Ek Evrak Talebinde Bulunulabilir

Sizden istenmiş olan evraklar Almanya vize başvurusu için gerekli olan genel Almanya vize başvuru evrakları dır. Konsolosluğun vize işlemleriyle ilgilenen bölümü durumundaki farklılıklara göre sizden ek evraklar isteyebilir. Hazırlamış olduğunuz evraklarınızın aslı/orjinali sizden istenebilir daha önce beyan ettiğiniz evraklarınızın sizden yeniden beyan etmeniz gerekli görülebilir.

Bu gibi sebepler doğduğunda evraklarınızda istenen değişikliği yapmanız zorunlu kılınmıştır. Almanya vize başvuru evraklarınızın bulunduğunuz tarihe uygun güncel evraklar olduğuna dikkat etmeli eksiksiz hatasız olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Almanya vize başvurularınız da uyum şartlarına uygun bulundurmayan evraklar ile yapılan başvurularınızın kabul edilmeyeceğini ve yeniden hazırlık yapmanız gerektiğini unutmayınız.

Vize Başvurusu Süreci Sırasında Konsolosluk Tarafından Aranabilirsiniz

Almanya Vizesi başvurusu yaptığınızda işlemleriniz devam ederken vermiş olduğunuz bilgileri teyit etmek amaçlı konsolosluk yetkilileri   tarafından aranabilir ya da mail alabilirsiniz. Bu durumda Vize Randevu temsilcilerini bilgilendirmeyi unutmayınız.

ALMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Aşağıda listelenen vize başvuru formlarını indirerek lütfen bizimle +90 (850) 308 22 13 numaradan bağlantı kurunuz.
ALMANYA TİCARİ BELGELER ALMANYA TURİSTİK BELGELER
Almanya Başvuru Merkezleri 1 – wordicon Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Almanya Başvuru Merkezleri 1 – wordicon Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Almanya Başvuru Merkezleri 1 – wordicon Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Almanya Başvuru Merkezleri 4 – jpg Resmi Başvuru Formu Örneği
Almanya Başvuru Merkezleri 1 – wordicon İngilizce Başvuru Dilekçesi Almanya Başvuru Merkezleri 4 – jpg Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize için başvuru yapacaksanız Vize Rejim Tablosuna lütfen vize alacağınız ülke için göz atınız.
Önemli! Pasaportunuzda geçerlilik süreniz, seyahat süreniz dışında 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden de bilgi alabilirsiniz.

Almanya Osmaniye Vize Merkezi

Adres : 

 Telefon/Faks : 0850 227 72 05

 Çalışma Saatleri : Pazartesi-Cumartesi 08.30 – 18.00

 Eposta : [email protected]

Almanya Başvuru Merkezleri Video;

Almanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×