Adana Vize Merkezi

Adana Vize Başvurusu

Kesintisiz ve prosedüre uygun şekilde gerçekleştirilen Adana vize merkezi faaliyetlerimiz; Adana, Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Sarıçam, Saimbeyli, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir olmak üzere tüm ilçeler için gerçekleştirilir. Adana vize başvurusu için vize ofisimize 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 numaralarımızdan ve [email protected] e-posta adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Yurt dışına seyahat etmek için gerekli olan belgelerden bir tanesi olan vize; seyahat edilecek ülkenin konsolosluğundan ya da gerekli durumlarda ülkeye giriş kapısından alınır.

Seyahat edilecek ülkeye gidiş amacına göre vize çeşitleri bulunur. Seyahat amaçlı, iş amaçlı, eğitim amaçlı gibi amaçlarla vize alınır. Adana vize merkezi randevunuzu alabilirsiniz.

Online vize başvurusu

E-vize olarak da adlandırılan başvuru şeklinde, konsolosluğa ya da aracı kurum kullanmadan randevu alınabilir. Buradaki dezavantaj, her ülkede e-vize uygulamasının olmamasıdır. Online vize randevusu başvurusunda herhangi bir ücret bulunmaz.

Danışmanlık aracılığıyla vize başvurusu

Yurtdışına seyahat edecek kişiler telefon ya da online olarak vize randevusu alabilir. Bunun yanında işlemlerin daha kolay ve prosedüre uygun yürütülmesi, gerekli evrak işlemlerinin yapılabilmesi, ülke konsolosluklarından istenen belgelerin orijinal dillerinde hazırlanması gibi birçok işlemler Adana vize merkezi danışmanlığı sayesinde rahatlıkla yapılır.

Danışmanlığımız aracılığıyla gerçekleştirilecek tüm vize başvurusu, belgelerin hazırlanması, kargo bedeli gibi hizmetler için ücret talebinde bulunulur.

Adana Vize Merkezi
Adana Vize Merkezi

Adana Vize Merkezi-Vize Başvurusu Evrakları

Adana vize merkezi başvurusu yapacak kişiler, konsoloslukların istediği tüm belgeleri hazırlamak zorundadır. Bu belgelerin eksik ya da hatalı olması, başvurunun reddedilmesine neden olur. Adana vize başvurusu yapılırken, belgelerin yakın tarihli olmaları da önemlidir.

Vize başvurusu için gerekli evraklar:

 • Pasaport: En az 6 ay geçerliliğini koruyan pasaportun aslı. Gerekli görülürse, eski pasaportların fotokopileri de başvuru dosyasına eklenebilir).
 • Seyahat edilecek ülkeye ait vize başvuru formu: Bu form ülkelere bağlı olarak çoğunlukla elle doldurulurken, bazı ülkelerde dijital ortamda doldurularak verilebilir.
 • Vize talep dilekçesi: Başvuruyu yapan kişinin el yazısıyla yazılması gerekir. Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır. Dilekçe içinde tüm bilgiler verilmelidir. Gidiş-dönüş tarihleri, hangi şehre gidileceği, hangi amaçla gidildiği gibi konular net şekilde bildirilmelidir.
 • Fotoğraf: Vize onayı için 2 adet biyometrik fotoğraf hazırlanmalıdır. Boyutlar her ülkeye göre değişkenlik gösterebilir. Ancak standart olarak 3.5cmx4.5 cm ve beyaz arka fonlu olması gerekir. Son 3 aylık fotoğraf olmalıdır.
 • Rezervasyon ve seyahat biletleri: Başvuruyu yapan kişinin ülkeyi ziyaret amacının kanıtlandığı belgelerdir. Turistik seyahatlerde davetiye zorunluluğu bulunmaz. Bu yüzden gidiş-dönüş tarihli konaklama ve uçuş belgesi gerekir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahatinizden 1 gün önce başlar ve seyahatin sonundan 1 gün önce bitmesi gereken bir belgedir. En az 30bin Euroluk teminatlı olmalıdır. Tüm detaylar, poliçe içinde detaylı şekilde anlatılmalıdır.
 • Mesleki evraklar: Seyahat eden kişi vergiye tabi olduğunda, şirket evraklarının tamamının başvuru dosyasında olması gerekir.
 • Şahıs üzerinde olan mülkler: Seyahat eden kişinin üzerine kayıtlı gayrimenkul ve araç bulunuyorsa, tapu ve ruhsat fotokopileri, başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Banka hesabı dökümleri: Yurtdışına çıkacak kişinin mali gücünü beyan edecek banka hesap dökümü belgeleri, dosyaya konur. Döviz ya da TL cinsinden bir hesap cüzdanı olmalıdır. Aynı zamanda vize randevusu tarihi göz önünde bulundurularak, yeni tarihli bir hesap dökümü sunulmalıdır. Schengen ülkeleri için ise en az 1000 Euro karşılığı TL/döviz cinsinden hesapta bakiye olmalı ve son 3 aylık hareketler işlenmiş olmalıdır. Belgeler banka tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği: Yurtdışına çıkacak kişi, tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneğini, başvuru dosyasında sunmalıdır.
 • İkametgâh belgesi: E-devlet üzerinden barkodlu şekilde her ülke için çıkarılması gereken bir belgedir.
 • Kimlik fotokopisi: Yurtdışına çıkan kişinin, hükümeti tarafından verilen resmi kimlik belgesinin fotokopisi, başvuru evrakları içinde bulunmalıdır.

Tüm bu evraklar, yurtdışına çıkış amacına göre azalır ya da farklı belgelerin eklenmesini gerektirir.

Vize Başvurusu Kaç Gün Önceden Yapılmalı?

Adana vize merkezi başvurusu nasıl yapılır; online ya da danışmanlık hizmetleri sunan Adana vize danışmanlığı ile çok daha hızlı şekilde gerçekleştirilebilir. Vize başvurusu yaparken; seyahate çıkılacak tarihten önce, en az 15 gün önce başvuru yapılmalıdır.

Tatil İçin Vize Nasıl Alınır?

Adana vize merkezini tercih ederek tatil için vize almak isteyen kişiler, standart evrakları hazırlamalıdır. Pasaport, kimlik fotokopisi, seyahat sağlık sigortası, turistik vize talep dilekçesi, banka hesap dökümü, ek gelir evrakları, pasaport aslı ve gerektiğinde eski pasaportların dökümü, vize fotokopileri, mesleki durumunuza göre detaylı evrak listesi, 18 yaş altı çocuklar için muvafakatname gibi belgeler hazırlanır.

Evraklar başvuru tarihinden itibaren 7 ila 15 gün içinde neticelenirken; bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişkenlik gösterir.

Adana vize merkezi ofisi tarafından tüm belgelerinizi kolaylıkla hazırlayabilir, başvuru dosyanızın eksiksiz ve doğru şekilde tamamlanması için, profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Almanya Çalışma izni almak için >>> vizerandevu.com/almanya-calisma-izni/ sayfamızı ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Adana Vize Merkezi Video;

AdanaAladağ Vize BaşvurusuCeyhan Vize BaşvurusuÇukurova Vize BaşvurusuFeke Vize Başvurusuİmamoğlu Vize BaşvurusuKaraisalı Vize BaşvurusuKarataş Vize BaşvurusuKozan Vize BaşvurusuPozantı Vize BaşvurusuSaimbeyli Vize BaşvurusuSarıçam Vize BaşvurusuSeyhan Vize BaşvurusuTufanbeyli Vize BaşvurusuYumurtalık Vize BaşvurusuYüreğir Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×