Şanlıurfa Vize Merkezi

Şanlıurfa Vize Başvurusu

Yurtdışına çıkmadan önce şart olan vize işlemleri konusunda faaliyet gösteren Şanlıurfa Vize Merkezi olarak Şanlıurfa Merkez, Viranşehir, Suruç, Siverek, Karaköprü, Hilvan, Harran, Haliliye, Halfeti, Eyyübiye, Ceylanpınar, Bozova, Birecik, Akçakale ilçelerinden başvuru alıyoruz. Ofisimize hemen 0532 176 62 46 – 0850 228 43 numaralarından ve ayrıca [email protected] mail adresinden ulaşmanız mümkündür.

Sivas Vize Merkezi

Vize İçin Nasıl Randevu Alınır?

Vize Randevusu: Şanlıurfa vize merkezi başvurusu gerçekleştirmek için farklı birçok sürecin olduğunu hemen söylemek lazım. Randevu almak bunların başında geliyor. Öncelikle her ülkenin talep ettiği prosedürün değiştiğini hatırlatmak lazım. ABD, Kanada ve AB ülkelerinin dahil olduğu Schengen vizesi alımı sırasında randevu edinebilmek adına buralara ait olan resmi web sitesi kullanılır. Erişimi çok zor değildir. Online olmanızın ardından sizden talep edilmiş olan bilgileri girmelisiniz. Size bir şifre sunulur. Konsolosluğun hizmet verme saatlerine göre randevu alınır. Belirtilen zaman dilimi içerisinde, istenen belgelerle orada hazır bulunmanız gerekmektedir.

Urfa'nın mutlaka görülmesi gereken yeri neresidir?

Urfa’nın kesinlikle görülmesi gereken yeri ilk olarak, Balıklı Göl’dür. Urfa ziyareti gerçekleştirdiğiniz sırada Balıklı Göl’e 1 gününüzü ayırmalısınız.

Urfa neyi ile meşhur?

Urfa ciğeri ile meşhurdur. Bunun yanında çiğ köftesiyle de ön plana çıkar.

Şanlıurfa'daki doğal varlıklar nelerdir?

Balıklı Göl

Aynzeliha Gölü

Bazda Mağaraları

Yücelen Mağaraları

Birecik Kelaynak Üretme İstasyonu

Atatürk Barajı

Şanlıurfa Kalesi

Rizvaniye Cami

Şanlıurfa vize merkezi işlemlerinde aracı kurum üzerinden bunun yapılması birçok açıdan mantıklıdır. Yani randevuya gerek kalmadan, tarafınızca yetkilendirilmiş olan aracı firma, sizin için süreci en başından en sonuna kadar takip eder, hazırlamış ve yollamış olduğunuz belgeleri konsolosluğa vererek vize sahibi olmanızı sağlar. Bu sayede randevuya da gerek kalmayacaktır. Kurum olarak bu noktada deneyimimiz üzerinden hizmet kalitemizi yıllardan beri yükselterek müşterilerimizi vize sahibi yapmaktayız.

Şanlıurfa Vize Merkezi
Şanlıurfa Vize Merkezi

Vize Reddi Nasıl Anlaşılır?

Şanlıurfa vize merkezi ofisi ya da kendinizin yapacağı başvuru işleminin ardından iki farklı sonuçtan birisi karşınıza çıkacaktır. Birisi kabul iken diğeri ise ret şeklindedir. Eğer başvuru sürecinde bir aracı kurumu tercih etmeden tek başınıza tüm bu işlemleri tamamladığınız zaman, bilgilendirme konsolosluk aracılığıyla yapılmaktadır. Bazıları tarafınıza hemen bir bildirim yaparak sonucu açıklar. Ret yanıtının gerekçeleri de sunulur.

Ülkelerin bir kısmında ise daha farklı bir prosedür vardır. O da size sağlanmış olan şifre üzerinden konsolosluğun resmi sitesine girerek bizzat sonucu görebilmektedir. Buna göre hareket edilir. Tüm bunlara ek olarak Şanlıurfa vize işlemleri için aracı kurum yetkilendirilmişse, firma farklı birçok yöntem üzerinden gerekli bilgileri tarafınıza sağlayacaktır. Vizenin reddedilmesi halinde itiraz edebilir ve olumsuz sonuç alınması durumunda ise süreci en başından başlatabilirsiniz.

 

Yurtdışına Vize Nasıl Alınır?

Şanlıurfa vize merkezi başvurusu nasıl yapılır: Şanlıurfa vize almak için hem en kısa hem de mantıklı olan yol bizimle iletişim kurarak yetki vermenizdir. Bu sayede gerek zamandan kazanmak gerekse konforunuzu bozmadan vizenin sahibi olmak mümkündür. Sizin adınıza işlemler yürütülürken şu belgelerin de tamamlanması gerektiğini hiçbir şekilde unutmamanız lazım;

  • Dönüş tarihinin sonrasından geçerli olmak üzere 6 aylık bir pasaport olmadan yurtdışına çıkış söz konusu değildir. Bazı ülkeler 3 aylık olanı da kabul ederler. Ancak işinizi riske atmamak için 6 aylık bir pasaport almak daha mantıklı olacaktır.
  • Hem dilekçe hem de başvuru formu aracı kurum tarafından doldurulur. Burada dikkat edilecek olan husus ise vize tipini söylemenizdir.
  • Kurallara uygun bir biçimde ve son 3 ay içinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf olmalıdır.
  • Gerek uçak gerekse rezervasyon biletleri sürecin bir parçası olarak kabul edilir.
  • Mesleğinizi gösteren evraklar, mülke dair kayıtlar, bankada bulunan paranın hesap dökümü, seyahat sağlık sigortası gibi belgeleri de hazırlamanız lazım.
  • Nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi ve ikametgah kağıdı talep edilebilmektedir.

Bunların konsolosluğa sunulmasının ardından beklenmeye başlanır. Başvuruların sonuçlanma süresi farklılık göstermekle berabere genellikle 5 iş günü olarak kabul edilmektedir. Bunun ardından yanıtı alabilirsiniz. Aracı kurum üzerinden gerçekleştirilecek olan başvuruların çok büyük bir olasılıkla olumlu bir biçimde sonuçlandığını unutmamak gerekiyor. Tek başınıza süreci başlatmak yerine profesyonel bir destek almak her daim mantıklıdır.

Vize İşlemleri Nasıl Takip Edilir?

Şanlıurfa vize merkezi işlemlerini tamamlamış ve meraklı bir şekilde sonucun açıklanmasını bekleyen kişiler, buna dair takibi de gerçekleştirebilirler. Resmi konsolosluk sitesi bunun için tercih edilebilir. Aynı zamanda yine aracı kurumun bu noktada büyük bir avantaj sağladığını hiçbir şekilde unutmamak lazım. Çünkü sizin adınıza takip işlemlerini sorunsuz bir biçimde yerine getirmektedir. Hızlı geri bildirimler söz konusudur.

Avusturya vize işlemleri >>> vizerandevu.com/avusturya-vize-islemleri/ sayfamızdan bilgi alınız

Şanlıurfa Vize Merkezi Video;

ŞanlıurfaAkçakale Vize BaşvurusuBirecik Vize BaşvurusuBozova Vize BaşvurusuCeylanpınar Vize BaşvurusuEyyübiye Vize BaşvurusuHalfeti Vize BaşvurusuHaliliye Vize BaşvurusuHarran Vize BaşvurusuHilvan Vize BaşvurusuKaraköprü Vize BaşvurusuŞanlıurfa Vize BaşvurusuSiverek Vize BaşvurusuSuruç Vize BaşvurusuViranşehir Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×