Haliliye Vize Başvurusu

Haliliye vize başvurusu yapılırken başvuru formunun eksiksiz ve güncel şekilde doldurulması gerekir. Kimlik ve iletişim bilgileriniz istenecektir. Verilen bilgilerden başvuru sahibi sorumludur.

Haliliye vize başvurusu sırasında kişilerin özellikle verdikleri bilgilerin doğruluğunu belgeler ile kanıtlamış olması gerekir. Ülkeye giriş aşamasında belirtilen gerekçe ile ülkeye giriş sonrasında dahil olunan aktivitelerin uyumlu olmaması kişilerin vizesinin ve hatta oturum izninin iptal edilmesine neden olabilir. Örneğin turist vizesi ile ülkelerde istihdam edilmeniz mümkün değildir.

Haliliye vize başvurusu sırasında kişilerin maddi durumlarını da yansıtan bilgiler sunmaları gerekmektedir. Maddi durumlarına ilişkin sorun yaşanmaması için banka hesap özeti talep edilebilmektedir. Banka hesap özetinin yanı sıra öğrencilerin bursları ya da hibeleri ile alakalı da veri sunması talep edilebilir.

Maddi durumun kanıtlanmasına ilişkin belgelerin talep edilmesinin asıl sebebi, ülkeye giriş yapılmasının sonrasında maddi ihtiyaçları karşılayacak bir birikimin olması ve kamuya yük olmayacaklarının da kanıtlanmasıdır. Seyahat ve sağlık sigortası da aynı sebep ile talep edilir.

Vize Randevu firması aracılığı ile sorunsuz şekilde başvuru adımlarının profesyonel hizmet akışı üzerinden tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

  • Şanlıurfa Vize Merkezi

    Şanlıurfa Vize Merkezi

    Yurtdışına çıkmadan önce şart olan vize işlemleri konusunda faaliyet gösteren Şanlıurfa Vize Merkezi olarak Şanlıurfa Merkez, Viranşehir, Suruç, Siverek, Karaköprü,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×