Birecik Vize Başvurusu

Birecik vize başvurusu sırasında başvuru formunun eksiksiz doldurulması istenmektedir. Başvuru formuna dair sorunsuz bir şekilde erişim sağlanması için konsolosluklar üzerinden tüm formlar erişime açılmıştır. Formların temini için bizzat konsolosluklara gelmenize gerek olmayacaktır.

Birecik vize başvurusu yapılırken başvuruda bulunacağınız ülkenin taleplerini eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir. Genel geçer kural ise pasaportun güncel tarihli biri biçimde sunulmasıdır. Pasaport güncel değilse erişime dair sorunlar meydana gelebilmektedir.

Birecik vize başvurusu sırasında kişilerin sorunsuz erişim adımlarını tamamlamalarının yanı sıra, verdikleri belgelerin doğrulanması ve vizenin sonucunun belirlenmesi de pandemi nedeni ile sekteye uğrayabilmektedir.

Ortalama 4 haftalık bir süreç içerisinde başvurunuzun sonucu tarafınıza iletilecektir. Aile birleşimi gibi başvuru seçeneklerinde ise bu süre 3 aya kadar uzayabilmektedir. Pandemi sürecin yavaşlamasına ve sonuç almanızın gecikmesine neden olmaktadır.

Vize Randevu firması aracılığı ile vize başvurularının yapılması durumunda ret yanıtı alma olasılığınız oldukça düşüktür. Detaylı prosedürler üzerine kurulu olan aile birleşimi gibi başvuruların alanın uzmanı olan bu firma tarafından tamamlanması ana kıstas olarak belirlenmiştir.

  • Şanlıurfa Vize Merkezi

    Şanlıurfa Vize Merkezi

    Yurtdışına çıkmadan önce şart olan vize işlemleri konusunda faaliyet gösteren Şanlıurfa Vize Merkezi olarak Şanlıurfa Merkez, Viranşehir, Suruç, Siverek, Karaköprü,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×